Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Pomoc
Przeładuj stronę Gothic 3 - Problem z ekwipunkiem (nie da się kliknąć na jakąś rzecz)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-06-19, 17:31   #1
Gothickowiec
Chrząszcz

Domyślnie Gothic 3 - Problem z ekwipunkiem (nie da się kliknąć na jakąś rzecz)

Mam problem z ekwipunkiem. Nie mogę założyć zbroi, broni, nawet nie mogę coś zjeść, wypić, nic poprzez klikania z myszką w ekwipunku. Działa jedynie wtedy jak nakieruję myszką na jakąś rzecz w ekwipunku i nacisnę enter, albo jak przeniosę tę rzecz do paska na dole ale nie wszystko da się tam przenieść np. zbroja. Po jakimś tam kliknięciu w ekwipunku czasami coś tam się idzie założyć/użyć ale to cud. Oczywiście, jak to z grami, komputerami i innymi, problem z dupy się pojawił.. Nigdy nie miałem tego problemu. Kilka miesięcy temu grywałem w Gothicka 3 na modach, normalnie działało, potem przestałem grać po zrobieniu prawie całej Myrtany i zdecydowałem później przechodzić, nie ruszałem wgl. Gothicka ani nic, spokojnie na pulpicie siedział i czekał aż do niej wrócę, bo przechodziłem inne gry, potem po jakimś czasie chciałem coś sprawdzić w Gothicku i znikąd ten problem się pojawił. Wtedy się nie przejmowałem bo jeszcze nie chciałem wracać do tej gry tylko coś sprawdzałem ale teraz mam ochotę zagrać w Gothic 3 i nadal jest ten z dupy pojawiający się problem. Zaktualizowałem kartę graficzną, robiłem reinstally Gothicka, patcha 1.75 też, zainstalowałem z innych źródeł Gothicka 3 oraz Patcha, nawet próbowałem na patchu 1.7.4 i nic, nadal się nie da normalnie korzystać z ekwipunku myszką. Bardzo liczę na pomoc!
RPG
Gothickowiec jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-06-19, 18:01   #2
 AdrianAssasyn
Jaszczur

AdrianAssasyn awatar

Domyślnie

Mam ten sam problem i nie potrafię rozkminić o co chodzi. Robiłem dokładnie to co Ty i nic. Póki co dałem sobie spokój i zobaczę za jakiś czas. Może jakaś aktualizacja W10 coś wykrzaczyła. Nawet Zmierzch Bogów nie działał (ten sam problem).
RPG
AdrianAssasyn jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-06-19, 22:42   #3
Gothickowiec
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał AdrianAssasyn Zobacz post
Mam ten sam problem i nie potrafię rozkminić o co chodzi. Robiłem dokładnie to co Ty i nic. Póki co dałem sobie spokój i zobaczę za jakiś czas. Może jakaś aktualizacja W10 coś wykrzaczyła. Nawet Zmierzch Bogów nie działał (ten sam problem).
Tak, odkryłem przyczynę tego problemu i prawdopodobnie przyczyną tego problemu jest jakaś jedna z ostatnich aktualizacji windowsa 10. W końcu grałem w lutym albo marcu, normalnie działało, zrobiłem przerwę, wróciłem i znikąd ten problem się pojawił. Obecnie streamer Qlord przechodzi na streamach Gothicka 3, ma windowsa 10 i działa mu normalnie wszystko, ale odpisał mi że ma wyłączone aktualizacje od pół roku do win10 i pewnie dlatego mu normalnie działa. Nawet nie wiedział o tym problemie i teraz wgl. nie zamierza zaktualizować gdy się o tym ode mnie dowiedział. Pisałem o tym problemie do Bractwa Społszczenia na FB ale nie zdołali mi pomóc, bo mają bardzo małą styczność z Gothickiem 3, ale napisali mi że ostatnio dużo ludzi ma ten problem. Czyli połączając te wszystkie rzeczy wychodzi na to, że jest to wina przez jakąś jedną z ostatnich aktualizacji windows 10. Ale jedna rzecz jest dziwna, bo ktoś ten problem miał w styczniu, a mi dopiero ten problem się pojawił w lutym albo marcu. Szkoda, że obecnie nikt nie zna rozwiązania. Jest jedynie to: https://www.youtube.com/watch?v=u1zM...59593899642969 ale po tym i tak się nie da normalnie myszką kliknąć w rzeczy bo system tak jakby wyłapuje że chciałbym przenieść jakąś rzecz a nie go użyć.. Da się cofnąć aktualizację win10, najlepiej do lutego? Odinstalowanie aktualizacji w programy i funkcje nie rozwiązało mojego problemu a cofnięcie ostatnich zmian nie ma sensu, bo tam u mnie 4 maj to najstarsza możliwa data do cofnięcia..

Ostatnio edytowane przez Gothickowiec : 09-06-19 o 22:46.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-19, 17:44   #4
 AdrianAssasyn
Jaszczur

AdrianAssasyn awatar

Domyślnie

Jeżeli masz myszkę z dodatkowymi przyciskami to trzymaj tymczasowe rozwiązanie, które wykminiłem sobie:

Gdyby ktoś szukał tymczasowego rozwiązania i miał przy okazje myszkę z dodatkowymi przyciskami po jej bokach to proszę bardzo.
Pobrałem ten program X-Mouse Button Control i pod przycisk 4 w myszce przypisałem Enter. Następnie wchodzimy do Gothic'a 3/sterowanie/własne i do przycisku akcji 1 ustalamy alternatywny klawisz Enter, tak aby był LPM i zaraz obok Enter. Podczas gry wybierając przedmiot z eq klikamy po prostu nie LPM tylko tym przyciskiem 4 pod kciukiem np.
RPG
AdrianAssasyn jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-06-19, 22:39   #5
Gothickowiec
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał AdrianAssasyn Zobacz post
Jeżeli masz myszkę z dodatkowymi przyciskami to trzymaj tymczasowe rozwiązanie, które wykminiłem sobie:

Gdyby ktoś szukał tymczasowego rozwiązania i miał przy okazje myszkę z dodatkowymi przyciskami po jej bokach to proszę bardzo.
Pobrałem ten program X-Mouse Button Control i pod przycisk 4 w myszce przypisałem Enter. Następnie wchodzimy do Gothic'a 3/sterowanie/własne i do przycisku akcji 1 ustalamy alternatywny klawisz Enter, tak aby był LPM i zaraz obok Enter. Podczas gry wybierając przedmiot z eq klikamy po prostu nie LPM tylko tym przyciskiem 4 pod kciukiem np.
Dzięki wielkie, właśnie takich myszek mam z 3 ;D. Trochę chujowo się tak klika ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia, przynajmniej mam taką nadzieję. Lecz dzięki wielkie, jest rozwiązanie to mogę wrócić do Gothicka 3.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania