Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Które zakończenia są częścią kanonu?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-10-17, 21:09   #1
Grudzio
Chrząszcz

Domyślnie Które zakończenia są częścią kanonu?

Po latach stwierdziłem, że przejdę wszystkie części gothic jedna po drugiej. Nie grałem nigdy w zmierzch bogów ani arcanie stąd moje pytane: które zakończenie powinienem wybrać w gothicu 3 aby seria była spójna?
RPG
Grudzio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-17, 21:51   #2
 Mika 123
Towarzysz

Mika 123 awatar

Domyślnie

Powiem (lub raczej napiszę) tak: na samym początku, by nie było burdelu, ustalmy sobie, że Zmierzch Bogów i Arcania to nie są kanoniczne części Sagi. Gdy tylko Pirania Bytes odzyskali prawa do Gothica, oznajmili, że Gothic kończy się na części trzeciej. Skoro już tą kwestię mamy za sobą, odpowiem na pytanie, które zadałeś. Kanonicznym zakończeniem G3 według PB jest zakończenie, w którym razem z Xardasem udajemy się do Niezbadanych Krain. Oczywiście uprzednio odbijamy wszystkie miasta Myrtany oraz Varantu i spuszczamy wpierdziel Orkom z Nordmaru. Ogniste Puchary oddajemy Paladynom, zabijamy Króla i to chyba na tyle. Oczywiście kanonicznymi (czyli również zatwierdzonymi przez PB ) zakończeniami jedynki i dwójki jest w przypadku tej pierwszej drogą Strażnika ze Starego Obozu, a następnie dołączenie do Najemników; a w przypadku drugiej Najemnik, a potem Łowca Smoków . Mam nadzieję, że pomogłem .
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-17, 17:47   #3
Grudzio
Chrząszcz

Domyślnie

Trochę mnie w błąd wprowadziłeś, bo pytałem jakie zakończenie G3 wybrać aby płynnie przejść do G3:ZB, wiec postąpiłem bardzo niespójnie odbijając wszystkie miasta Myrtany. Szkoda.
RPG
Grudzio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-17, 17:52   #4
 Mika 123
Towarzysz

Mika 123 awatar

Domyślnie

Właściwie ZB to kontynuacja zakończenia Adanosa. Poza tym kto powiedział, że Orkowie nie odbili Trelis, Montery i Cape Dun (czyli miast, w których siedzą w dodatku) z powrotem? Właśnie to był mankament części 3 Gothica. Że odbijaliśmy miasta, a Orkowie nie starali się ich odzyskać. Trochę mało realistyczne.

Moje opowiadania:
- Gothic Przeznaczenie
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-17, 20:09   #5
Grudzio
Chrząszcz

Domyślnie

Cape Dun czy montera to jasne, że nie ważne czy odbijemy bo nie wiadomo tak na prawdę co się działo w międzyczasie a nawet jeśli to nie chodzi przecież o jakiś fabularny fanatyzm tylko o dobrą zabawę. Z odbiciem Faring i Trelis jest gorzej bo w sumie cała fabuła niesławnego dodatku do G3 opiera się na konflikcie z Thorusem i jego kontaktów z Kanem a obu niestety pozbyłem się jeszcze przed wejściem do portalu. Dla przyszłych pokoleń może dodam żeby oczywiście w pierwszej części sagi nie teleportować się do starego obozu w celu rozróby no bo kurcze Kruk(ja tak zrobiłem i stąd moja inspiracja do tego wątku ) a w drugej raczej bardzo spaprać nic nie możemy. Można ew zastanowić się, żeby wszystkich kolegów na pewno wziąć na statek. Ja właśnie zabieram się za Arcanie
RPG
Grudzio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania