Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Dyskusja
Przeładuj stronę Krwawa Droga

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-08-06, 08:40   #1
Rokkefeller

Domyślnie

Jak pisze w tytule, ten temat poświęce krwawej drodze fabularnej Gothica II Noc Kruka. Otóż, wydaje mi się, że Piranha Bytes poszła na łatwizne jeśli chodzi o rozwój faubuły. Przejde do rzeczy, nie podoba mi się to, że aby rozwijac historie trzeba zabijać lub pobijać ludzi. Pierwszy przykład mamy już w Khorinis. Aby zaliczyć zadanie "Zaginioni Ludzie" musimy zabić Dextera. Drugi przykład mamy nie dużo dalej w obozie Piratów, aby wejść do chaty Grega musimy pobić Francisa. Zabójstwo pchające rozwój fabuły nr. 3, żeby dostać się do obozu bandytów musimy zabić Franka. Najwięcej narzucanych zabójstw jest u bandytów. Aby dojść do Kruka MUSIMY zabić, kolejno: Senyana, Estebana i Bloodwyna.
Nie wiem jak dla was, ale dla mnie zabijanie aby rozwinąć fabułe jest troche pójście na ławtizne, przecież są inne sposoby niż zabijanie.
A jakie są wasze opinie?
RPG

Nieprzeczytane 02-08-06, 08:48   #2
Tai

Tai awatar

Domyślnie

Cytat:
aby wejść do chaty Grega musimy pobić Francisa.
A właśnie że nie :P Trzeba mu dać książkę w której są jego przekręty przy podziale łupów (jest w jednej z jakskiń w kanionie).
Matty, u bandytów panowała zasada oko za oko, ząb za ząb. Czyli krótko mówiąc to mnie nic nie dziwi. Zauważ, że właśnie większość zabójstw jest u bandytów. Czy zabicie wilka byłoby według ciebie też złe? Nie, bo to ON cię atakuje. Bloodywn cię atakuje PIERWSZY., więc się bronisz. Sposoby są inne, ale wtedy nie byłoby pięknej "Głowy Bloodwyna" :P
RPG
Tai jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-06, 08:52   #3
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Dla mnie się to liczy w Gothicu , bo to wprowadza adrenalinę w rozgrywkę. W obozie bandytów jest to nawet wskazane , każdy obywatel który widzi cię w pancerzu bandytu dostaje nastroju zabijania.
Co do zmian w wykonywaniu poszczególnych zadań w obozie bandytów , to można od razu sprzątnąć Estebana, no ale dalej to znowu krwawa droga. . Fakt poszli trochę na łatwiznę mogli wpowadzić więcej możliwośći w dialogach i inne rozwiązanie np: Thorus pozwala wejść do kopalnii.
Stosunki w obozie bandytów są napięte stąd te walki i my musimy trochę posprzątać.

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

This place is as good as any to wield my sword "Altaria Falling Again
Didn't expect them? So... They must be a miracle ...
RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-06, 09:45   #4
ChaRoN
Czarny Goblin

Domyślnie

W grze takiej jak Gothic jest to normalne. Według mnie PB nie poszło na łatwizne. Gdyby nie było tylu zabójstw gra by była bez akcji, stała by się nudna. A pozatym jeśli przychodzi nam zabijać ludzi to głównie są to bandyci. A bandyci są źli i trzeba ich zabijać. Nie mówimy tu przecież o rzezi na mieszkańcach.
RPG
ChaRoN jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-06, 10:38   #5
Mędrzec
Krwiopijca

Domyślnie

Popieram stanowisko, że Piranha Bytes nie poszła na tzw. łatwiznę.

Akcja jaka się toczy i możliwości jakie są nam dane wynikają bezpośrednio z kreacji psychologicznej bohaterów niezależnych. To, że większość bandytów jakich spotykamy na swej drodze jest rządnymi władzy ignorantami przeświadczonymi o swojej wyższości i sile, nie daje nam zbyt wielkiego wyboru działania. Stworzenie możliwości dogadania się z każdym byłoby posunięciem niekonsekwentnym i niepasującym do wizerunku przeciętnego bandyty-recydywisty. Postać Thorusa jest odmienna, jest osobą ceniącą ład i porządek ponad znajomości, pieniądze czy cokolwiek innego. Jest jedyną osobą patrzącą perspektywicznie na los ogółu i stara się jak może aby zachować względny porządek przez narzucenie twardych zasad. Ludzie nie buntują się dopóki wszyscy traktowani są na tych samych sprawiedliwych zasadach.
RPG
Mędrzec jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-06, 10:46   #6
Fyo
Kąsacz

Fyo awatar

Domyślnie

O to chodzi... Przecież to są poniekąd wrogowie Bezimiennego, tak więc, trzeba ich zabić . Tak jak pisze Mędrzec, gdybyś z każdym z tych despotów mógł się dogadać to straciłoby to jakikolwiek sens. A Ty Matty chciałbyś, żeby do każdego można było podejść i powiedzieć:
"Wiesz stary, do Ciebie nic nie mam, ale muszę zabić Twojego przywódcę, więc mógłbyś mnie z łaski swojej przepuścić?"... Zaraz wyciągasz miecz/toporek/czar i lejesz gościa... I'm love in it...
RPG
Fyo jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-06, 10:48   #7
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

W każdym cRPG trzeba zabić jakiegoś NPC'a, tak więc też jest w Gothicu. Przecież oczywiste że nie wszyscy są dobrymi i pokornymi sługami Innosa... zresztą nawet sługusi Innosa nas atakują. (ścieżka magi) Każdy atak który musi spowodować śmierć z czyjejś strony ma ku temu powód.

Ulf, Igaraz = Pusta Runa, w końcu trzeba się nieźle namęczyć by zostać magiem ognia a w dodatku trzeba zostać jednym z wybrańców. (my oczywiście jako główna postać mamy na łatwizne)

Esteban - Nie ma innego wyjścia, inaczej nigdy by nie wpuścił nas do dalszej części obozu, zamordowanie go to dobre rozwiązanie.
Franko - On również, w życiu nie wpuściłby nas dalej bo bylibyśmy dla niego bardziej przydatni w dolnej części obozu.
Senyan - No wypadałoby go jakoś uciszyć zanim cały obóz bandytów dowie się że jesteśmy poszukiwani i rzuci się by nas zamordować.

W G1 za to musimy mordować tych co są opętani, np. Nyras, Baal Lukor, Cor Kalom itd.

Śmierć to jest coś co w cRPG zawsze musi być.

† Legenda Pojedynków Świętego Przymierza †
RPG
Ertix jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-06, 11:13   #8
Lokos
Cieniostwór

Lokos awatar

Domyślnie

Również popiera Ertixa. Prawie w każdym cRPG, żeby się coś dowiedzieć trzeba kogoś zabić. A czego się dziwisz, że najwięcej zabójstw jest u bandytów? To są bandyci, a nie Magowie Ognia albo paladyni. Bandyci to mordercy, rabusie itp. Czasami TRZEBA kogoś zabić, a nie tylko bezustannie gadać.

Poszukiwacz Podziemia
RPG
Lokos jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-06, 13:22   #9
Rokkefeller

Domyślnie

Widze, że moją teze nikt nie poparł, ale wyjąśnie coś. Powiedziałem, że PB poszło bo spóżcie ile osób TRZEBA zabić aby pchnąć fabułe do przodu w G1 i G2? Ja się patrzyłem perspektywą poprzednich części .
RPG

Nieprzeczytane 02-08-06, 13:28   #10
Dudiusz
Krwiopijca

Dudiusz awatar

Domyślnie

Ale zauważ, że póxniej krązy o nas stereotyp ze jestesmy silni i W Ogóle kazdy sie nas boi podobnie jak Gorna chyba ze wolisz byc taki wrzodem bez obrazy :]
Nieprzeczytane 02-08-06, 13:31   #11
Prosiaq
Cieniostwór

Prosiaq awatar

Domyślnie

A ja Mattiego popieram w 100%. Głupio jest, że aż tylu NPCy TRZEBA zabić. To jest IMO straszne przegięcie. Jak chcę sobie kogoś zatłuc, to biegnę do lasu na cieniostwory czy zębacze i tyle...

Piranie poszły na łatwiznę. Dorobienie kilku sensownych dialogów nie byłoby zbyt wyczerpujące. Trochę pomyślunku i tyle. Od takiej gry, jak Gothic, wymagam trochę więcej, niż siły pięści

Bo rodzina to jest siła!
A Łukaszek i Mieszko to dobrzy ludzie są.
Największy zboczeniec Królestwa

RPG
Prosiaq jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-06, 13:57   #12
Turin Mroczny
Krwiopijca

Domyślnie

Ja myśle, że dobrze że w Gothicu trzeba czasami zabić . Ale przcież takie jest zycie. Wóz albo przewóz. Chociaż czasami rzeczywiście mnie wnerwiało jak musiałem kogoś zabić np. tak bardzo (nie) lubilem Bloodwyna) Teraz leży w piachu ( a raczej w kopalni w Jarkendarze)
Turin Mroczny jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania