Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Zwoje Przemiany - Sposób na smoki, kopalnie i na orki

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-04-10, 17:54   #1
Marioxs
Czarny Goblin

Marioxs awatar

Lightbulb Zwoje Przemiany - Sposób na smoki, kopalnie i na orki

Witam opisze tutaj jak podkraść się do zamku bez potrzeby walki z orkami, do kopalni, i do smoka bez rozwalania całej jego obstawy.

Zamek:

Po wyjściu z tajemnego przejścia do kolonii idziemy w stronę Jargena ( możemy zabić wszystko prócz orków i smoczego zębacza ). Gadamy z Jarenem i wskakujemy do wody. Zabijamy ( bodajże 2 lub 3 ) topielce i płyniemy w stronę mostu łączącego ścieżkę od zamku do tej którą normalnie by się szło od Jargena. Pod mostem jest mała jaskinia wpływamy do niej i zabieramy z niej Zwój Smoczego Zębacza i resztę przedmiotów. Po zabraniu wszystkiego wypływamy na brzeg od strony zamku i kierujemy się ścieżka na Północny-Wschód od strony mostu. Po drodze zabijamy Krwiopijców i Polne Bestie ( przy Polnych Bestiach znajdziemy Zwój Polnej Bestii ). Po zabraniu zwoju podchodzimy do krawędzi na prawo i zeskakujemy tak by się nie zabić. Idziemy do chatki gdzie kiedyś mieszkał Cavalorn opróżniamy kufer i kładziemy się spać. Za chatką jest jeden z Palladynów pytamy go ile pilnuje skrzyń Rudy a przy okazji zabieramy przedmioty obok tych skrzyń i opróżniamy kufer. Idziemy w stronę zamku i zatrzymujemy się w bezpiecznej odległości od orków i zamieniamy się w Polną Bestię. Kierujemy się w stronę Taranu ( po drodze możemy zabijać krwiopijców i wilki ). Przed taranem jest jaskinia wchodzimy do niej i się odmieniamy. Zabieramy z niej sakiewkę Gorna i uciekamy na po taranie do góry.

Kopalnie Garonda:

Schodzimy z Taranu i zamieniamy się w Smoczego Zębacza i idziemy na Pólnocny-Wschód od palisady aż dojdziemy do posterunku Orków. Za posterunkiem po przejściu kilku kroków widzimy ścieżkę o tym zaraz. ( teraz oczyszczamy teren z jaszczurów, wilków, krwiopijców aż nie zostanie nam mniejsza ilość życia ). Wracamy do tej ścieżki, odmieniamy się, leczymy się, obszukujemy ciała palladynów i idziemy tą ścieżką dalej zauważymy Diega gadamy z nim o Rudzie i kierujemy się w stronę kopalni ( na mapie od Garonda to chyba ta na dole bardziej z prawej strony ), ( droga powinna być już oczyszczona za pomocą tamtej przemiany w Smoczego Zębacza ). Rozmawiamy z palladynem który zleci nam zabicie zębaczy. Rozmawiamy z Bilgotem który powie nam że widział Przywódcę Stada ( jest on przy starej wieży blisko drogi którą szliśmy do kopalni ). Zabijamy go i wracamy po informację o rudzie. Teleportujemy się do zamku i zdajemy raport Garondowi o 3 kopalniach ( w sposobie ''Zamek'' opisałem jak dojść do strażnika rudy ).

Smoki:

Pierw kupujemy w mieście kilka zwojów np. Przemiana w Wilka, Ścierwojada itp. Gdy już rozmawialiśmy z Garondem ( informacje o smokach podaje nam chyab Orik lub jego kumpel ) idziemy w stronę Bagiennego Smoka ( po zejściu z Taranu zamieniamy się w np. wilka ) ale jego to już zabijamy normalnie z miecza lub kuszy lub Zwoju Smoczego Zębacza lub Przywołaniu Demona a jego obstawę pomogą nam 2 Łowców Smoków. Po naładowaniu oka, opróżnieniu sakiewek, sprzedaniu skarbów schodzimy z taranu, zamieniamy się w np. wilka i idziemy do Ognistego smoka, okrążamy go, idziemy pod ścianę, wspinamy się po skarb ( zabieramy go ) i z klifu zabijamy czerwonoskórych i normalnie idziemy pogadać z smokiem i go zabijamy po czym teleportujemy się do miasta. Tak samo robimy z Lodowym Smokiem. Do kamiennego smoka pod postacią np. wilka idziemy tylko do Gorna ( ale tak żeby nas nie zaatakował ) gadamy z nim i idziemy normalnie na Smoka.

*Oczywiście gdy już się odczarujemy i czujemy się na siłach po odmianie możemy pozabijać kilka potworów.
* U Lodowego Smoka należy odczarować się koło jego skarbu i zabijać pojedynczo jeżeli da radę jego czerwonoskórych kumpli ( tylko tych którzy będą nam przeszkadzać w walce a jeżeli damy radę to większą ich ilość ), po jego zabiciu lepiej iść nad most i skoczyć z niego na dach domu ( tam gdzie kiedyś mieszkał Ryżowy Książę ) jest tam kufer z eliksirem dodającym PT na stałe. Jeżeli damy radę to wybijamy czerwonoskórych a jeżeli nie zamieniamy się w np. wilka i zabijamy Sylvia ( oczywiście Sylvia zabijamy gdy się przemienimy w człowieka ).
* Przed każdym wypadem na smoka należy założyć Oko Innosa bo jeśli tego nie zrobimy po odmianie zacznie nas atakować.

^ Mam nadzieję że ta garstka porad wam pomoże w polowaniu na smoki a tym bardziej początkującym graczom w Gothica II ^

Ostatnio edytowane przez Marioxs : 28-04-10 o 18:02.
RPG
Marioxs jest offline  
Nieprzeczytane 28-04-10, 20:29   #2
Shine<3
Czarny Goblin

Shine<3 awatar

Domyślnie

Metoda na zamek, ja tam lecę na żywioł i często lubię czuć dreszczyk emocji, no i te uniki przy kuli ognia orkowego szamana. Smoki - wolę narobić sobie trochę expa po drodze do smoka, poza tym zwój 'Przyzwanie Demona' robi swoje. Pandrodor to pikuś, Cipher i Rod bardzo nam pomagają, z początku jak grałem pierwszy raz w G2NK i myślałem, że smoki to będzie prościzna, bo bez problemu zabiłem Pandrodora, a tu zonk, każdy kolejny smok to koks.
RPG
Shine<3 jest offline  
Nieprzeczytane 28-04-10, 23:32   #3
Marioxs
Czarny Goblin

Marioxs awatar

Domyślnie

Zwój przyzwanie demona robi swoje ale kosztuje 50 many w podstawówce a wątpię żeby np. Łowca Smoków w to ładował A wszystkie smoki są łatwe wystarczy kucnąć z kuszą w dobrym miejscu a on lata w lewo i prawo nie atakując nas a my go nawalamy. I napisałem że jeżeli czujemy się na siłach możemy rozwalać potwory po zabiciu smoczka a więc EXP leci.... A i początkujący gracz wątpię żeby sprawnie wyminą wszystkich orków a w szczególności szamanów.
RPG
Marioxs jest offline  
Nieprzeczytane 01-05-10, 15:11   #4
Fumaaa
Krwiopijca

Fumaaa awatar

Talking

Mi się nawet podoba ten poradnik szczegulnie punkt o kopalniach z nimi mialem zawsze problem a jeżeli chodzi o zamek to ja się zawsze podkradam przez rzekę do tyłu zamku pije eliksir szybkości (który sam tworzę) i szybko na taran uciekam później poprostu zaczepiam orków i prowadze ich do taranu a w pobliżu taranu nie mogą mnie bić a ja ich mogę ;D

-Fragment wiersza KS.Jana Twardowskiego
RPG
Fumaaa jest offline  
Nieprzeczytane 12-05-10, 20:45   #5
Suvvri
Czarny Goblin

Suvvri awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marioxs Zobacz post
Zwój przyzwanie demona robi swoje ale kosztuje 50 many w podstawówce a wątpię żeby np. Łowca Smoków w to ładował A wszystkie smoki są łatwe wystarczy kucnąć z kuszą w dobrym miejscu a on lata w lewo i prawo nie atakując nas a my go nawalamy. I napisałem że jeżeli czujemy się na siłach możemy rozwalać potwory po zabiciu smoczka a więc EXP leci.... A i początkujący gracz wątpię żeby sprawnie wyminą wszystkich orków a w szczególności szamanów.

200 grzybkow i masz 50 many swoja droga nie warto przemieniac sie w smoczego zebacza tylko po to aby dojsc do jakiegos miejsca. lepiej w wilka - tansze zwoje. a zebaczami mozemy wyeliminowac paru przeciwnikow.
RPG
Suvvri jest offline  
Nieprzeczytane 27-05-10, 19:36   #6
Xarr
Krwiopijca

Xarr awatar

Domyślnie Siema

Witam wszystkich jako że jestem nowy nie będę się zbytni rozpisywał a w gothic a 2 gram gdzieś od 2 tygodni magiem moim sposobem na dojście do zamku w 2 akcie jest tworzenie paru szkieletów i wysyłaniu ich na orki a a sam wspomagam je kulą ognia o oto screen z mojej wyprawy

ImageShack.us

RPG
Xarr jest offline  
Nieprzeczytane 06-07-10, 12:11   #7
Marioxs
Czarny Goblin

Marioxs awatar

Domyślnie

Zgadzam się pomysł dobry ale nie tylko do dojścia do GD to jest dobry sposób też na smoki a najlepiej gdy przywołamy Armię Ciemności, Golemy lub Demony.

RPG
Marioxs jest offline  
Nieprzeczytane 19-11-10, 23:00   #8
matix0d
Krwiopijca

Domyślnie

Te a mam pytanie, czy jak się przyzwie szkieleta lub jakąś inną istotę, to czy jak ona zabija to nam się exp nabija??? (fajny rym :P)
RPG
matix0d jest offline  
Nieprzeczytane 20-11-10, 08:18   #9
Artius
Pan Cienia

Artius awatar

Domyślnie

Tak, jak przyzwana istota zabija przeciwnika, to otrzymujesz doświadczenie.
Ale w przeciwieństwie do G1 nie dostajesz punktów za to, że przywołańców swoich zabijesz.
Nieprzeczytane 07-12-10, 15:14   #10
Hart
Krwiopijca

Jak ktoś nie gra na kodach to mam taką radę
Weście se raz wpiszcie kod na runę:śmiertelna fala i już
RPG
Hart jest offline  
Nieprzeczytane 07-12-10, 18:14   #11
El_Tonique

Domyślnie

Cytat:
Jak ktoś nie gra na kodach to mam taką radę
Weście se raz wpiszcie kod na runę:śmiertelna fala i już
Jak ktoś nie gra na kodach, to mam taką radę:
Jeśli chcesz przejść grę i przy tym mieć dobrą zabawę (czy co to tam odczuwasz), nie wpisuj żadnego kodu.
RPG

Nieprzeczytane 09-12-10, 13:03   #12
grzegor91
Cieniostwór

grzegor91 awatar

Domyślnie

Dla początkujących poradnik dobry
Sam kiedyś tak grałem, że przemieniałem się w np. wilka,warga żeby przejść obok obstawy smoka, następnie go zabijając.
Teraz gry jestem "troszeczkę" bardziej doświadczony, nawet magiem nie mam problemu przejść G2/G2:NK magiem
Tak jak kolega wyżej dal screena i napisał, grając magiem polecam runę tworzenie szkieleta...wspaniała runa która tworzy bardzo dobrego towarzysza nie tylko na orki lecz także raszczuroczłeki oraz smocze zębacze.
Gdy za swoich czasów grałem w G2, szkielet był uniwersalnym czarem...po prostu na wszystko
Z tego co pamiętam zawsze w G2 magiem uczyłem się:
-ognista strzała (mus to mus)
-kula ognia
-tworzenie szkieleta
-deszcz ognia / śmiertelna fala/armia ciemności
RPG
grzegor91 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania