Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna
Przeładuj stronę [G1/G2] BSOD przy próbie wyjścia z gry

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 01-05-06, 15:47   #1
griz najemnik
Chrząszcz

Domyślnie

Witam!

Nie wiem jak długo tu zagoszcze bo z reguły nie goszcze długo na forach, ale chciałem dać tu wskazówke dla tych którzy mają problem jak w tytule posta.

Otóż mi wyskakuje BSOD (Blue screen of death) - każdy kto miał, zapewne większośc użytkowników w różnych sytuacjach to wiedzą o co chodzi :-) Mi konkretnie wyskakuje w jednej sytuacji, przy próbie wyjścia z gry. Skutkiem tego jest najcześciej zepsucie savów poprzez samą grę lub gorzej - poprzez system, a dokladnie przez chkdiska (scandiska) po ponownym rozruchu kompa - obcina zagubione łańcuchy danych na dysku (te dane to na nieszczęście pliki gothica). Przypadkowo moze to doprowadzic do calkowitego zepsucia instalki gothica, a nie daj boże innych ważnych plikow które mamy na dysku.

Sprawdzalem wg porad sprzęt, sterowniki itd.... Długa historia - otóż problemu do tej pory nie widać. Sprzęt i stery są ok i nie ma innej rady.

Chciałem przeinstalować system - zaznaczam mam XP, ale tu wpadłem na inny pomysł któryt o dziwo pomógł i już nie dostaje BSODów.

1. Uruchamiamy menadżera zadań - CTRL + ALT +DEL
2. Zamykamy wszystkie zbędne dla systemu procesy
3. Tu najważniejsze - zamykamy KONIECZNIE - EXPLORER.EXE - zniknie pulpit, pasek zadań etc.
4. Plik- nowe zadania (uruchom) - przegladaj - wybieramy plik wykonywalny gothica np. gothic2.exe
5. gra sie uruchamia i przy wyjsciu nie ma problemow
6 jesli chcemy powrócic do pracy na windzie w menadżeże uruchamiamy ponownie explorera wpisujac po prostu explorer.exe -> pojawia sie nam pulpit itd.

Wszystko daje nam do myslenia ze wina zwiech jest z reguly explorer.exe. Przypuszczam ze reinstalka i tak nie pomoze bo jak, w moim przypadku. Ale problem mamy z glowy. lepszy taki sposob niz ciagla obawa przed utrata danych.

pozdrawiam.
RPG
griz najemnik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-05-06, 16:10   #2
Majtus1310
Zbanowany

Domyślnie

ehh dziex mi sie tak nie przyda ale mialem taki problem i pomogla tylko zmiana windowsa na nowszy na pewno komus sie przyda
RPG
Majtus1310 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-06, 21:51   #3
Lord Math
Jaszczur

Lord Math awatar

Domyślnie

Ufff, dzięki wszystkim że mi sie to nie przytrafiło, ale najwidoczniej wersja gry nie pasowała i dlatego ten explorer rozwalał Gothica. Być może było coś obciążone, albo wersje miałeś piracką, bo jak tak to bardzo częste sa takie problemy.
RPG
Lord Math jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-05-06, 15:38   #4
griz najemnik
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Lord Math@9-05-2006, 20:52
Ufff, dzięki wszystkim że mi sie to nie przytrafiło, ale najwidoczniej wersja gry nie pasowała i dlatego ten explorer rozwalał Gothica. Być może było coś obciążone, albo wersje miałeś piracką, bo jak tak to bardzo częste sa takie problemy.
316592
Nie mam pojęcia czemu explorer wojował, zresztą on często wojuje , ale to juz sprawa M$.
A co do tego pirata to mam oryginała. Teraz nawet by mi się nie oplacalo zasysac pirata, bo po co, jesli za 36 zl, kupilem g1 i g2 na gram.pl (z wPN rzecz jasna). Gorzej z Noca Kruka - cena sie trzyma - 41 zl z juz wliczona obnizka, ale przypuszczam ze jak wyjdzie g3, to wtedy cena pojdzie w dól.

p.s. a tak w ogole, wole miec oryginaly - wtedy cenie sobie gre i dluzej w nia gram. pozdrawiam
RPG
griz najemnik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania