Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Wierzenie

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-04-10, 17:57   #1
Shine<3
Czarny Goblin

Shine<3 awatar

Domyślnie Wierzenie

No to ja zapytam się, gdzie byś mieszkał i w jakiego boga byś wierzył w świecie Gothica?Bał byś się ogłosić, że wierzysz w tego boga w obecności ludzi, którzy wierzą w innego?

Ja wierzyłbym z pewnością w Adanosa, najpotężniejszy z bogów, ponieważ musi mieć siłę by wyrównać siły dwóch braci - Innosa i Beliara. Mieszkałbym z pewnością w Varancie jako assasyn. To nie żart, lubię bardzo assasynów, jednak niestety nienawidzę Beliara. Z pewnością byłbym kupcem. Nie popieram niewolnictwa, więc chcę być kupcem niż łowcą niewolników. Każdego poranka zawsze modliłbym się do boga równowagi, nie byłbym wrogo nastawiony do koczowników, wręcz przeciwnie! Pomagałbym im. Drugą stroną mógłbym zostać jeszcze jakimś wojownikiem na arenie, nauczyłbym się zatruwania ostrza oraz kilku innych sztuczek i walczyłbym w imię Adanosa. Bałbym się ogłosić, że wierzę w Adanosa - skończyłbym pociachany na kawałki przez assasynów.

Czekam na wasze wypowiedzi .
RPG
Shine<3 jest offline  
Nieprzeczytane 24-04-10, 18:01   #2
Stalker_wilk
Zębacz

Stalker_wilk awatar

Domyślnie

Oj człowieku nie chciał bym być w twojej skurzę jak by się asasyni dowiedzieli że modlisz się do adanosa

Ja nie wyznawałbym żądnego z bogów zamieszkałbym w nordmarze albo ArcanixD znalazłbym sobie jakieś odludne miejsce i praktykował magię tak jak xardas wybudowałbym wieżę postawiłbym strażników np golemy żeby mnie nikt nie niepokoił

Ostatnio edytowane przez Stalker_wilk : 24-04-10 o 18:04.
RPG
Stalker_wilk jest offline  
Nieprzeczytane 24-04-10, 18:20   #3
Alembik_Vina
Golem

Alembik_Vina awatar

Domyślnie

Gdybym wyznawał Beliara...
A bym wyznawał.

Sądzę, że musiał bym się ukrywać przed magami ognia, paladynami a także zwykłymi mieszkańcami Khorinis. Grałeś Shine w Velaya mod więc pewnie wyobrażasz sobie jak znienawidzeni przez pozostałych mieszkańców byli odszczepieńcy.

Nawet Xardas, który przecież chciał dobrze dla Khorinis musiał się ukrywać. Nie można tak po prostu wejść do miasta i krzyknąć "hej ludzie służę Beliarowi! Może się do mnie przyłączycie?" W Gothic 3 sprawa wyglądała zupełnie inaczej, w Varrancie nawet trzeba było przyznawać się do wyznawania Beliara...

Tak więc:

G1 Mieszkam w kamiennej fortecy i wyznaję Beliara, nie ukrywam się, ponieważ i tak większość skazańców się mnie boi. Myślą durnie że jestem jakimś hrabią, wampirem, he he.

G2 Jestem członkiem gildii złodziei i wyznaję Beliara, inni członkowie gildii w sumie też dają się do tego przekonać. chodzimy po Khorinis i obserwujemy obywateli, zawsze można ich zwerbować, jeśli jakiś się nada.

Noc Kruka jestem jednym z bandytów i wyznaję Beliara. Może kruk się potknie to wtedy dam czadu. Ewentualnie jestem Eremitą i wyznaję Beliara.

G3 Eee... bogowie stracili cały swój urok, co to za bóg, co chce ze mną gadać, chyba zostanę ateistą i zamieszkam w jakichś ruinach w lesie

Ostatnio edytowane przez Alembik_Vina : 24-04-10 o 18:22.
RPG
Alembik_Vina jest offline  
Nieprzeczytane 24-04-10, 18:44   #4
Shine<3
Czarny Goblin

Shine<3 awatar

Domyślnie

@Stalker_wilk
Nieuniknione to będzie, prędzej czy później dowiedzą się, lub to ja zejdę na ścieżkę Beliara, bo bardziej od Beliara nienawidzę tylko Innosa(a kogo innego).

@Alembik_Vina
O tak, grałem w Velaya mod i wiem JAK nienawidzeni są odszczepieńcy. Największy dylemat jest taki, gdzie frakcja, którą lubię chce powybijać frakcję, która służy mojemu ulubionemu bogowi.

Zapraszam do dalszej dyskusji. I chciałbym się dowiedzieć dlaczego wybieraliście tego boga, a nie innego.
RPG
Shine<3 jest offline  
Nieprzeczytane 24-04-10, 18:46   #5
Ulv
Cieniostwór

Ulv awatar

Domyślnie

Bóg jest tylko jeden!!!1

nie wiem. gdybym był zwykłym chłopkiem, to pewno w Innosa, jak większość npc-ów gothicowych.
generalnie ciągnie bardziej w stronę czornego i niebieskiego, bo Innos taki pospolity jest.
zależy, kim miałbym być, no.

RPG
Ulv jest offline  
Nieprzeczytane 24-04-10, 20:25   #6
tidas
Polna Bestia

tidas awatar

Domyślnie

ja bym był obywatelem i wierzył w trzech bogów modlił się itp itd
RPG
tidas jest offline  
Nieprzeczytane 24-04-10, 20:30   #7
Stalker_wilk
Zębacz

Stalker_wilk awatar

Domyślnie

Ciekawe czy ktoś by wierzył w śniącego gdyby nie widział zakończenia pewnie niektórzy z was by tam dołączyli bo mają ziele;D
RPG
Nieprzeczytane 24-04-10, 21:03   #8
Shine<3
Czarny Goblin

Shine<3 awatar

Domyślnie

Cytat:
nie wiem. gdybym był zwykłym chłopkiem, to pewno w Innosa, jak większość npc-ów gothicowych.
generalnie ciągnie bardziej w stronę czornego i niebieskiego, bo Innos taki pospolity jest.
zależy, kim miałbym być, no.
Właśnie podałeś jeden powód, który sprawia, że nie lubię zbytnio Innosa - pospolity. No a ja się pytam Ciebie kim chciałbyś być, wymyśl coś i podziel się panie.

Cytat:
Ciekawe czy ktoś by wierzył w śniącego gdyby nie widział zakończenia pewnie niektórzy z was by tam dołączyli bo mają ziele;D
Śniący podchodzi bardziej pod Beliara, Śniący jest przesiąknięty Beliarem. Chociaż zrobię sondę, o ile jeszcze mogę.
RPG
Shine<3 jest offline  
Nieprzeczytane 24-04-10, 21:15   #9
Vezone
Pan Cienia

Vezone awatar

Domyślnie

Ja bym wierzył w beliara. Mieszkałbym w baka-resh gdzie jest głowna świątynia beliara. Byłbym jednym z lepszych czarnych magów.

Kinematograf Forum
Właściciel piętna cierpienia
RPG
Vezone jest offline  
Nieprzeczytane 24-04-10, 22:24   #10
Hard
Kąsacz

Domyślnie

Hehe, dużo ludzi tak się rwie do tego Beliara bo jest taki "mrocnyyy" i "złyyy"

Mogę się założyć o 9 groszy, że większość spieniałaby w świecie Gothic i bardzie bała się swojego "mrocnegooo" Boga, niż czciła go.

Czas na moje wyznanie. Więc pierwsze co mi przyszło do głowy do zostanie ateistą. Lecz widok 3 bóstw, które zezłoszczone, że olewam wszystko zsyła na mnie 3 kary wybił mi ten pomysł z głowy. Można co prawda czcić 3 Bogów. Ale żadna z tych wiar nie byłaby właściwie szczera, szczególnie z faktu, że trwa wojna Innos vs Beliar. W takim wypadku byłbym zwyczajnym fałszywcem, które chcę sobie zapewnić fory u każdego Boga. Jakbym modlił się do Adanosa pozostałbym właściwie neutralny i nietykalny. Gdybym czcił Innosa, pozostałbym wrogiem wyznawców Beliara. Ostatecznie modliłbym się do Adanosa.
RPG
Hard jest offline  
Nieprzeczytane 24-04-10, 22:25   #11
Cuddles
Polna Bestia

Cuddles awatar

Domyślnie

Kąsacz, twój avatar mówi za Ciebie.

Ja bym wierzył w Adanosa.
Mieszkałbym sobie w mieście Khorinis albo coś tam odkopywał jak na wyznawce Adanosa przystało
RPG
Cuddles jest offline  
Nieprzeczytane 25-04-10, 00:42   #12
Stalker_wilk
Zębacz

Stalker_wilk awatar

Domyślnie

Hmmm o ilę się nie mylę to xardas ma na pieńku z bogami Nie wyznaję żadnego boga nawet adanosa ponieważ jego wybór był z czystej chęci pozostania wolnym Xardas ateista który wykiwał bogów;D Ale koleś jest tak potężny że mogą mu naskoczyć to chyba najpotężniejsza osoba w całej grze nawet zuben i rhobar się do niego nie umywają
RPG
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania