Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 3: Titan Lords > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen 3: Titan Lords

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-09-14, 16:49   #301
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

No dobra, napluliśmy się już na R3 aż nam śliny zabrakło. Ale postarajmy się być tochę bardziej obiektywni.
Czy jest zatem w R3 coś, czego wcześniej w grach PB nie było a nam się podoba? I nie chodzi mi akurat o minigierkę z rzucaniem nożem.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-09-14, 17:20   #302
Pistacio
Kąsacz

Domyślnie

jest system moralności
RPG
Pistacio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-09-14, 17:34   #303
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
No dobra, napluliśmy się już na R3 aż nam śliny zabrakło. Ale postarajmy się być tochę bardziej obiektywni.
Czy jest zatem w R3 coś, czego wcześniej w grach PB nie było a nam się podoba? I nie chodzi mi akurat o minigierkę z rzucaniem nożem.
Ty jednak nabijasz licznik.

Cytat:
Napisał Pistacio Zobacz post
jest system moralności
System moralności nic nie znaczy. I był w R1 albo R2. Ale chyba nie napisałeś tego poważnie...

Sam system jest ok, gdyby wnosił dużo zmian w grze, a tak nie jest. No może poza komunikatami, że mamy + dwa do duszy lub - jeden. I co z tego?

Też mi rewolucja...
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-09-14, 18:25   #304
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Poziom naszej duszy wpływa na zakończenie.

http://www.youtube.com/watch?v=KJ5xp_PQCSg
ŻENADA

to chyba robił jakiś niedorozwinięty praktykant za darmo w domu i wysłał producentowi?
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-14, 19:30   #305
Młody Bromor
Kąsacz

Młody Bromor awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kel'Thuzad Zobacz post
Szanuję i wspieram wybory wszystkich moich bliźnich. Nic mnie bardziej nie uszczęśliwia jak szczęście innych, nawet jeśli to coś z czego się cieszą nie powinno być powodem ich uciech.
Pierdu pierdu. Po prostu jesteś aroganckim typkiem z rzekomo jedynym słusznym gustem i tyle, nie dorabiaj teorii. Poza tym co to ku*wa znaczy "...nawet jeśli to coś z czego się cieszą nie powinno być powodem ich uciech."? Nie tobie decydować, co powinno mnie, czy kogokolwiek innego cieszyć.

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
To poza minigrami i prymitywnym systemem moralności:

- nowe zaklęcia

- nowy system teleportów

- bitwy morskie, co prawda jedna była w risen 2, ale te w trójce znacząco się różnią

Mamy niewiele nowości, ale tam, gdzie mieliśmy do czynienia z dużym "skokiem" (gothic 3, risen 2) było akurat najwięcej marudzenia i pogorszenie jakości. Risen 3 zawiera wiele cech poprzednich gier Piranii, co mu się zresztą chwali.

Cytat:
Napisał Skellen Zobacz post
System moralności nic nie znaczy. I był w R1 albo R2.
Nie było.
RPG
Młody Bromor jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-14, 21:08   #306
Pistacio
Kąsacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Skellen Zobacz post
Ty jednak nabijasz licznik.

System moralności nic nie znaczy. I był w R1 albo R2. Ale chyba nie napisałeś tego poważnie...

Sam system jest ok, gdyby wnosił dużo zmian w grze, a tak nie jest. No może poza komunikatami, że mamy + dwa do duszy lub - jeden. I co z tego?

Też mi rewolucja...
Nie bylo systemu moralnosci.
RPG
Pistacio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-14, 21:17   #307
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Musze przyznać, że sam fakt wprowadzenia jakichkolwiek eventów podczas podróży morskiej jest krokiem w przód (w risen 2 była to jedynie kiepska wymówka do wsadzenia loading screenów między lokacjami), ale ich wykonanie to jakiś żart. Może w jakieś grze robionej w garażu i sprzedawanej na steamie za 5€ by było to znośne, ale w nadymanej od lat produkcji, sprzedawanej za cenę największych hitów na rynku (na steamie stoi po 50€ bez dlc) jest nie do przyjęcia.
Walki "morskie" to zestaw kilku prostych walk z trash mobami i mini-boss. W połowie tych walk mini-boss blokował się u mnie na schodkach po tej cut-scence (kto do cholery przepchnął te fatalne animacje z przeskakiwaniem nad szablą?) i wpadał w jakiś loop animacji spacerku, co pozwalało mi go wykończyć po prostu trzymając palec w nosie.
Walki z wężami morskimi są trochę lepsze, głównie z powodu bardzo ładnie wyglądających skał i poczucia. bujania się statku.
Porównując to do takiego assassin's creed black flag... Pominę już fakt, że piracki theme nie jest w skądinąd przeze mnie nielubianej produkcji ubisoftu jakimś żartem wyciętym z filmu disney'a, ale elementy podróży statkiem są tam po prostu ciekawie i dobrze wykonane.
http://www.youtube.com/watch?v=mcU-zrI2Rg8
No szlag. Bez wątpienia studio PB bez żenady wzorowało się na podejściu ubisoft do tematu, ale spartoliło to w każdym calu.

Ostatnio opublikowana recenzja na rpgcodeksie oddaje prawie wszystkie moje hejty i rozczarowanie jakimi obdarzył mnie risen 3
http://www.rpgcodex.net/content.php?id=9614

Cytat:
Napisał Młody Bromor Zobacz post
Pierdu pierdu. Po prostu jesteś aroganckim typkiem z rzekomo jedynym słusznym gustem i tyle, nie dorabiaj teorii. Poza tym co to ku*wa znaczy "...nawet jeśli to coś z czego się cieszą nie powinno być powodem ich uciech."? Nie tobie decydować, co powinno mnie, czy kogokolwiek innego cieszyć.
Pierdu pierdu. Po prostu jesteś aroganckim typkiem z rzekomo jedynym słusznym gustem i tyle, nie dorabiaj teorii. Nie tobie decydować, co powinno mnie, czy kogokolwiek innego cieszyć.

ps
ktoś dobrze ujął:
Cytat:
Bear in mind too that there's absolutely no way to get constructive criticism to any of these people.

Developers lately can't bear to read "hateful Internet negativity" without getting depressed and angry, possibly throwing a Twitter tantrum, and perhaps even ragequitting game development entirely. Even if they could, there will surely be the requisite battalion of true believers on their forums et al.

...Probably. I'm not sure what the target audience is for this game, other than desperate Gothic fans and whoever else bought it because of the cover art.
Za: http://www.rpgcodex.net/forums/index.../#post-3488909

Ostatnio edytowane przez Kel'Thuzad : 08-11-14 o 00:32.
RPG
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-14, 21:55   #308
Młody Bromor
Kąsacz

Młody Bromor awatar

Domyślnie

Cytat:
Musze przyznać, że sam fakt wprowadzenia jakichkolwiek eventów podczas podróży morskiej jest krokiem wprzód (w risen 2 była to jedynie kiepska wymówka do wsadzenia loading screenów między lokacjami), ale ich wykonanie to jakiś żart. Może w jakieś grze robionej w garażu i sprzedawanej na steamie za 5€ by było to znośne, ale w nadymanej od lat produkcji, sprzedawanej za cenę największych hitów na rynku (na steamie stoi po 50€ bez dlc) jest nie do przyjęcia.
Walki "morskie" to zestaw kilku prostych walk z trash mobami i mini-boss. W połowie tych walk mini-boss blokował się u mnie na schodkach po tej cut-scence (kto do cholery przepchnął te fatalne animacje z przeskakiwaniem nad szablą?) i wpadał w jakiś loop animacji spacerku, co pozwalało mi go wykończyć po prostu trzymając palec w nosie.
Walki z wężami morskimi są trochę lepsze, głównie z powodu bardzo ładnie wyglądających skał i poczucia. bujania się statku.
Porównując to do takiego assassin's creed black flag... Pominę już fakt, że piracki theme nie jest w skądinąd przeze mnie nielubianej produkcji ubisoftu jakimś żartem wyciętym z filmu disney'a, ale elementy podróży statkiem są tam po prostu ciekawie i dobrze wykonane.
http://www.youtube.com/watch?v=mcU-zrI2Rg8
No szlag. Bez wątpienia studio PB bez żenady wzorowało się na podejściu ubisoft do tematu, ale spartoliło to w każdym calu.

Ostatnio opublikowana recenzja na rpgcodeksie oddaje prawie wszystkie moje hejty i rozczarowanie jakimi obdarzył mnie risen 3
http://www.rpgcodex.net/content.php?id=9614

Pierdu pierdu. Po prostu jesteś aroganckim typkiem z rzekomo jedynym słusznym gustem i tyle, nie dorabiaj teorii. Nie tobie decydować, co powinno mnie, czy kogokolwiek innego cieszyć.

ps
ktoś dobrze ujął:

Za: http://www.rpgcodex.net/forums/index.../#post-3488909

Odwracasz kota ogonem, to ty zasugerowałeś (delikatne słowo), że risen 3 to gra dla debili, ale mniejsza.

Przesadzasz z krytyką bitew morskich, nie jest to poziom AC IV, ale źle także nie wypada. Naprawdę nie wiem, gdzie jest położone źródło polskiego marudzenia, ale gen smęcenia musi być przekazywany w naszym narodzie od pokoleń. Kończę ze swojej strony, bo chyba wszystkie aspekty gry przedyskutowaliśmy.
RPG
Młody Bromor jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-14, 22:29   #309
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Młody Bromor Zobacz post
- nowy system teleportów
Dobry dowcip. Naprawdę dobry.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-09-14, 10:50   #310
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Co do bitew morskich kolega ma absolutną rację, co potwierdzają te filmiki
http://www.youtube.com/watch?v=2x2p7wXO2c0
http://www.youtube.com/watch?v=Mqj4BUMTxjI
Skoro wszyscy żartujemy sobie tutaj, to i ja mogę: nie wyglądają te potyczki na morzu źle.
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-09-14, 03:34   #311
Swiney
Chrząszcz

Swiney awatar

Domyślnie

Cytat:
Skoro wszyscy żartujemy sobie tutaj, to i ja mogę: nie wyglądają te potyczki na morzu źle.
Bitwy Morskie.
Hmm.... Mam takie dziwne wrażenie, że w R2 twórcy o czymś zapomnieli.

Szczerze mówiąc, to przejadły się mi już przygody piratów i ta cała inkwizycja, która nawet w R1 mnie wkurzała, po prostu mam dość. Che czegoś, że tak powiem, oldshoolowego i nieliniowego, no bo niedługo to będziemy mieli coś takiego jak w wiedźminie, arcani, czy fable, może podam przykład. Płynę sobie wpław i widzę plaże na drugiej stronie wyspy, myślę sobie, tam może być coś ciekawego, popłynę tam, a tu nagle punkt zwrotny, cofnęło mnie do tyłu i nie splądruje sobie skrzyń, z wycieczki nici, przynajmniej teraz. Druga sytuacja, a co mi tam, skocze sobie z wodospadu do wody, albo w przepaść w jaskini i uwaga co się dzieje, magia, jestem znowu na górze, stop ! tego skoku nie było, albo po prostu udało mi się wydostać z 200 metrowej przepaści, możliwe, że bohater znalazł korytarz wodny, zanurkował, wypłynął gdzieś nie wiadomo gdzie i wrócił na miejsce, tylko szkoda, że ja tego nie widziałem. Trzecia sytuacja, tu nie będę się rozpisywał, po prostu są niewidzialne ściany. Czwarta sytuacja, wspinaczka do bani, na niektóre malutkie półki skalne po prostu nie da się wejść.

Wspomniałeś wcześniej, że w PB pracują już inni ludzie, niż na przykład w Gothic 3. Możliwe, że już nic lepszego nie możemy się po nich spodziewać, ale życzę im żeby nas jeszcze pozytywnie zaskoczyli.

Ostatnio edytowane przez Swiney : 28-09-14 o 15:59.
RPG
Swiney jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-02-15, 16:05   #312
GaroK
Polna Bestia

GaroK awatar

Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=IFMdmDPQcJ8
2:55

Naoglądałem naczytałem się o tej grze. Nie mam zamiaru wydawać około 50 ojro i przechodzić tej gry tylko ze względu na nową fabułę, ta gra zbyt mało wprowadza.
RPG
GaroK jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania