Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Zbiór bugów Gothic 2

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-08-06, 18:12   #49
WiTO88
Czarny Goblin

WiTO88 awatar

Domyślnie

Bug jakich mało.

Odkryłem go przez przypadek grając pierwszy raz i długo nie wiedziałem, że na nim gram (dopóki nie zagralem w NK i coś było nie tak...).
Ułatwia on walkę z przeciwnikami, którzy atakują szarżą, pomaga w walce z wrogami trzymającymi się w kupie (orkowie, zębacze, wilki, gobliny). Przeznaznaczony jest dla graczy grającymi myszką. Przeciwnicy, którzy na nas szarżują nie mogą w nas precyzyjnie trafić.

Odpalamy nową grę lub save'a i wchodzimy w opcje/sterowanie.

Usuwamy (klawiszem delete) wpisy dla: skręt w lewo/prawo i krok lewo/prawo (tak żeby żaden klawisz nie był do nich przypisany).

Teraz wg preferencji:

- Jeżeli gramy na strzałkach to ustawiamy strzałki dla krok lewo/prawo, skręty zostawiamy puste
- Jeżeli gramy AWSD to litery A,D ustawiamy jako skręty lewo/prawo, krok lewo/prawo zostawiamy pusty

Wracamy spowrotem do gry.
Teraz kiedy chcemy iść czy skręcić (strzałkami lub klawiszami A,D, nie myszką) Bezimienny powinien zataczać koła (jak trzymamy klawisz to biega fajnie w kółko).

Kiedy podczas walki przed samą szarżą przeciwnika skręcimy nawet lekko w lewo lub prawo, to wróg zakręci się w przeciwną stronę (bardzo pomaga w walce przeciwko kilku orkom) . Musimy mieć wyciągniętą broń do walki wręcz!!!

Bug działa na wilki (nie młode), orków (wszystkich), jaszczuroludzi, zębacze, wargi, gobliny, pomniejszone szkielety, szkielety goblinów, topielce, jaszczury, ścierwojady, bestie polne.

Proponuję przetestować na Moe lub Busterze, w momencie kiedy biegnie jeden z nich na nas i już się zamachnie (lub nawet ciutkę przed, trzeba wyczuć moment) skręcamy w lewo lub prawo!
Działa tylko jak szarżują, więc trzeba trzymać dystans...
Pomocne również gdy ktoś leci na nas a my nawet nie mamy gdzie się ruszyć.

Minusem tego triku jest to, że gdy chcemy zaatakować kombinacją przód/bok to Bezimienny skręca zamiast walnąć, więc lepiej walić cały czas lewo-prawo (i tak ten atak jest lepszy).

Jeżeli komuś nie chodzi to mogę zamieścić link do odpowiedniego pliku gothic.ini

Droga przez góry do Wolnej Kopalni G1

Nie zrypać się tylko, nie wpaść w jakiś dół czy do Orków, iść za strzałkami.
RPG
WiTO88 jest offline  
Nieprzeczytane 20-08-06, 14:34   #50
VampirLord

Domyślnie

Jednym z przydatnych bugow jest pewnie stary i znany z trollami lub tez z czarnym trollem albo bug z fajnym wygladem mozna w brew pozorom tak zrobic ze bedziemy mieli kusze luk miecz dwureczny i jednoreczny na raz na sobie i bedziemy wygladali jak normalnie comandos z arsenalem
RPG

Nieprzeczytane 23-08-06, 13:54   #51
Innos95
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Innos95
Domyślnie

JA miałem kiedyś taką sytułację którą można nazwać bugiem nudziło mi się więc podszedłem do Hagena zaatakowałem go a on zamiast atakować mnie atakował innych paladynów ale była polewa zabił dwóch i zginał
RPG
Innos95 jest offline  
Nieprzeczytane 23-08-06, 14:39   #52
Progeusz
Polna Bestia

Progeusz awatar

Domyślnie

Ja sobie biegałem w nocy z łukiem, żeby sprawdzić, czy czegoś nie ma w okolicy. Chowam łuk i... Mam w ręce strzałę!
Albo jak walczyłem z kretoszczurami (koło karczmy, na cmentarzu) to się fajnie zwiesiły. Biję w jednego i tylko ten jeden się rusza. Kiedy go ubiłem, to drugi się rzucił, ale 3 nadal stał w miejscu. itd.
RPG
Progeusz jest offline  
Nieprzeczytane 23-08-06, 15:06   #53
Nithathak
Krwiopijca

Domyślnie

Ja mialem sytuację podobną do Innos95. W przedostatnim akcie gdy Hagen wraz z kompanią czeka na placu. Ggdy zaatakuję jednego z nich cała reszta rzuca się na niego. Działa to tylko gdy gram jako paladyn więc można to uzasadnić że mam u nich wysoki status, hehe mam zawsze rację więc skoro atakuję jakiegoś szeregowca to trzeba mi pomóc.
Nieprzeczytane 23-08-06, 15:43   #54
matikurczak225
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Nithathak@23-08-2006, 14:07
Ja mialem sytuację podobną do Innos95. W przedostatnim akcie gdy Hagen wraz z kompanią czeka na placu. Ggdy zaatakuję jednego z nich cała reszta rzuca się na niego. Działa to tylko gdy gram jako paladyn więc można to uzasadnić że mam u nich wysoki status, hehe mam zawsze rację więc skoro atakuję jakiegoś szeregowca to trzeba mi pomóc.
386527
Ale Hagen jest niesmiertelny , to chyba niezginął , bo skoro jest nieśmiertelny to i nawet mogą go wszyscy paladyni lać i nic mu niebedzie.
Ja kiedys chciałem zabić wszystkich na farmie Onara , ale poślizgłem sie na tym , zę Onar , Lee i Bennet są nieśmiertelni więc mnie nakopali , hehe
RPG
matikurczak225 jest offline  
Nieprzeczytane 23-08-06, 19:59   #55
Daemon93
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do Daemon93
Domyślnie

Ja miałem takie bugi
1. Chciałem raz podnieść strzałe z ziemi, a Bezimienny zamiast ją wziąć do ekwipunku trzymał ją w rece.
2. Raz miałem założone na plecach łuk i kusze jednocześnie.
3. W Nocy Kruka gdy miałem walczyć z Dexterem, ten zamiast sie bić to pobiegł na szczyt wieży i spadł z góry.
4. Raz dla beki pobiłem jednym ciosem Jacka(tego od latarni morskiej), a on zamiast paść na ziemie siedział dalej na ławce. A jego zycie było niby puste.

RPG
Daemon93 jest offline  
Nieprzeczytane 23-08-06, 22:24   #56
matikurczak225
Krwiopijca

Domyślnie

Pewnie wszyscy tak mieli , ale jak by niepatrzec to (chyba) bug . Jak pobije jakiegoś sprzedawce , kogo kolwiek , a on ma jakis sprzet czy cos to niedosyc że jak lezy to mozemy mu zabrac tylko jakieś badziewia , to dotego jak chcemy u niego cos kupic to on nic niema!!
RPG
Nieprzeczytane 24-08-06, 15:14   #57
dilematt
Chrząszcz

Domyślnie

hmm czytajac te wasze bugi przypomniał mi sie moj hehe taki dziwny bo zabilem postac w mieście wyszłem w teran by nabic troche levelu no i jak chcialem wrÓcic to mnie niewpuścili z tego powodu, więc zaczĄłem kombinowac jak by tu wleźćdo miasta, podkreslam grałem wtedy pierwszy raz w gothica no i nagle stała sie zecz cudowna nagle wszystkie postacie znieruchomialy nawet potwory, wiec gdy sie pokapowałem co sie stao zaczĄłem zabijac stworki i łapac doświadczenie gdy jzu miałem wystarczającom ilosc, wrÓcilem do miasta no i wSZEDłem tam bez problemów gdyz straznicy byli tez zawieszeni hehehe zapłaciilem grzywne i zapisałem gre, wyszłem z gry i wesżłem by wszystko wrÓcilo do normy i to by było na tyle !!
RPG
dilematt jest offline  
Nieprzeczytane 24-08-06, 15:25   #58
matikurczak225
Krwiopijca

Domyślnie

Wiecie o tym darmowym doświadczeniu na końcu z tym almachem opentanych u Vatrasa . A ja znalazłem tez drugi tak bardzo podobny bug przy końcu w 6 rozdziale . Biezemy ze sobą Angra (Angara) . No tego ziomka na "A" i w pewnym momencie jak wrÓcimy na statek poraz 2 lub 3 to on pali sie do walki. Bieżemy go ze sobą i zaraz za tymi 2 wieżami co trzeba do nich strzelać rozboli go głowa . My powiemy ze tu został i dostaniemy 300 expa . Szybko zaczynamy z nim znów gadac i mówimy "chodź/chodźmy" . On na to "Ty przodem" i znowy z nim gadamy i on mówi "moja głowa..."
i mówimy ze by został i znów 300doswiadczenia . I tak mozna w nieskończoność . A ja natym nabiłem 5 tysiecy doświadcznia i mi sie znudziło , hehe

To znany bug . Jak kogos skopiemy i zabierzemy mu wszystko to on i tak ma lage . i tak w nieskończoność . Mozna na tym tez zarobic . Bo jedna laga kosztuje 1sztuke złota /
RPG
Nieprzeczytane 02-09-06, 00:41   #59
<<Bezimienny Mag>>
Chrząszcz

Domyślnie

A ja miałem coś takiego ( w zasadzie nie wiem czy to nazwac bugiem, bo jest to dosc dziwna rzecz): Mialem zadanie odnalezienia Pedra, ktory ukradl Oko Innosa, wiec doszedlem do Slonecznego Kregu, zabilem wszystkich, zabralem Oko i postanowilem wrocic inna, jeszcze nie do konca zbadana droga. Zszedłem po tych schodkach na dół ( znajdują się na lewo od wejscia w ten las gdzie jest Krag, od strony Czarnego Trolla) i po chwili po prawej stronie zauwazylem jaskinie. Wszedlem, zniszczylem gobliny czy co tam bylo, pozniej 2 szkielety i doszedlem do zakretu w lewo. A tam za nim na środku drogi leżeli MARTWI (!!!) Myxir i Merdarion!!! Niezłe nie? Zabralem im wszystko co mieli i jedyne co sie rzucalo w oczy to kawalki papieru czy kartki. Ale jak chcialem odczytac to nic sie nie stalo a kartki zniknely z ekwipunku Najdziwniejsze jest to ze kiedy wrocilem do miasta zeby pogadac z Vatrasem, Myxir tam caly czas byl!!! Nie wiem sklonowal sie czy co? To samo zreszta z merdarionem bylo. Bardzo dziwna rzecz nie sadzicie?
RPG
<<Bezimienny Mag>> jest offline  
Nieprzeczytane 04-09-06, 16:22   #60
grochu2006
Chrząszcz

Domyślnie

Kiedys zdarzylo mi sie cos takiego. Gadalem ze Smokiem Ozywiencem i po rozmowie rzucilem na niego czar ze Zwoju Zmniejszenia. Potem podszedlem do smoka a tam pojawil mi sie filmik na koniec gry. Nawet nie zadalem smokowi jednego ciosu a wlaczyl mi sie filmik jakbym go zabil... :/ (A i ten Zwoj znalazlem w dworze irdorath)
RPG
grochu2006 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania