Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Kim się bardziej opłaca grać wojownikiem czy magiem.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 01-08-09, 13:47   #1
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie Kim się bardziej opłaca grać wojownikiem czy magiem.

Witam własnie gram w GII bez NK Magiem Ognia ale jest słaby i mana mu szybko schodzi nic nie pakowałem w siłe i zręczność ani kusze łuki w nic tylko mana czary i kręgi czy dobrze zrobiłem i w jakie czary pakować mam ognistą strzałe kule ognia tworzenie szkieletu krąg trzeci rozdział 3 i jeszcze chcem mieć dużą kule ognia i czwarty krąg magii mam 180 mana i bez sensu że nauczy nauczyłem się otwierać zamki?
RPG
Krz90 jest offline  
Nieprzeczytane 01-08-09, 14:00   #2
Nordbard
Kąsacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krz90 Zobacz post
Witam własnie gram w GII bez NK Magiem Ognia ale jest słaby i mana mu szybko schodzi nic nie pakowałem w siłe i zręczność ani kusze łuki w nic tylko mana czary i kręgi czy dobrze zrobiłem i w jakie czary pakować mam ognistą strzałe kule ognia tworzenie szkieletu krąg trzeci rozdział 3 i jeszcze chcem mieć dużą kule ognia i czwarty krąg magii mam 180 mana i bez sensu że nauczy nauczyłem się otwierać zamki?
Otwieranie zamków nie ma znaczenia, całkiem przydatna rzecz, ale ważne, żebyś od początku do końca inwestował w manę i kręgi, bo reszta jest Ci zupełnie zbędna. Popakuj jednak trochę w manę, bo masz jej mało, a co chodzi o czary, to powinienieś wybierać mniej-więcej dwa, trzy z każdego kręgu (czar ognia, przyzwania i ewentualnie pioruna).
Nieprzeczytane 01-08-09, 14:16   #3
Kyle
Golem

Domyślnie

DKO nie polecam. Błyskawica lepsza. Szybkostrzelność to podstawa, a zanim kula ognia się naładuje do przyzwoitych obrażeń, to zbiegnie się połowa GD.
Mówienie, że mag w G2 bez NK jest słaby, to profanacja. Tylko paladyn może go ewentualnie przebić pod względem ekonomii, bo mam mniej manożerne czary. Mag to potęga!
RPG
Kyle jest offline  
Nieprzeczytane 01-08-09, 18:45   #4
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Ok z tym że piorun kulisty zadaje obrażeń tylko 180 a DKO aż 300 ork wojownik poleci na hita bez maksimum tego czaru a ork elita i szaman na 2 a na kulisty piorun wojownik orków na 2 nie żebym się kłócił ale macie jeszcze podstawy gdzie piorun kulisty jest lepszy od DKO?
RPG
Krz90 jest offline  
Nieprzeczytane 01-08-09, 19:37   #5
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
Ok z tym że piorun kulisty zadaje obrażeń tylko 180 a DKO aż 300 ork wojownik poleci na hita bez maksimum tego czaru a ork elita i szaman na 2 a na kulisty piorun wojownik orków na 2 nie żebym się kłócił ale macie jeszcze podstawy gdzie piorun kulisty jest lepszy od DKO?
Duża Kula Ognia zadaje 300 obrażeń tylko wtedy, gdy w pełni się naładuje. A to trochę czasu zajmuje. Pioruna Kulistego puszcza się szybko. Ot, taka różnica.
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 01-08-09, 23:31   #6
grzegor91
Cieniostwór

grzegor91 awatar

Domyślnie

ja grając magiem miałem DKO i nie miałem problemów... z np.smokami, pojedynczymi orkami,
większe grupki orków a w zasadzie prawie polowe orków które otaczały zamek zawsze brałem pod taran i tam je z pirackiego kordelasa dobijałem ...długo to szlo ale mikstur na manę potem by mi zabrakło ^^
wtedy jak grałem ,szkielet był w zasadzie na wszystko

ja grając magiem,zrobiłem takie runy:
-ognista strzała
-Kula ognia
-przyzwanie szkieleta
-śmierć ożywieniom
-deszcz ognia
-tchnienie śmierci
-śmiertelna fala
-armia ciemności
-święty pocisk

runy które znalazłem:
-strach x2
-przyzwanie goblina ( u sekoba w skrzyni)
-lodowa strzała ( niedaleko krypty z amuletem angara)
-światło (runa paladyna z GD)
-Leczenie małych ran ( w przejściu do GD w obozie orków kolo ogniska)
Dodam jeszcze ze na koniec gry 3 puste runy mi zostały do wykorzystania!!
RPG
grzegor91 jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-09, 01:17   #7
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Ja to bym chciał mieć prawie te same runy ale np dla maga nie miało chyba sensu pakować w otwieranie zamków albo w kradzież kieszonkową co?
A jak szłeś już do smoków to ile mana miałeś?Bo ja zamierzam mieć 200 mana czy tyle wystarczy?
RPG
Krz90 jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-09, 10:18   #8
Clavo
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Ja to bym chciał mieć prawie te same runy ale np dla maga nie miało chyba sensu pakować w otwieranie zamków albo w kradzież kieszonkową co?
A jak szłeś już do smoków to ile mana miałeś?Bo ja zamierzam mieć 200 mana czy tyle wystarczy?
Opanuj palce bo błędy robisz. Otwieranie zamków zawsze się przydaje, ale do kradzieży kieszonkowej potrzebna jest zręczność, ba dużo zręczności więc magiem Ci się raczej nie przyda. Pakuj w mane ile się da i nie pytaj kto ile czego miał tylko sam spróbuj gothica przejść, uwierz satysfakcje będziesz miał większą.
RPG
Clavo jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-09, 11:56   #9
DUBBING
Czarny Goblin

DUBBING awatar

Domyślnie

Napewno wojownikiem gra sie z początku dużo łatwiej niż magiem, jednak jeżli wyrasujesz swojego maga gdzies tak w 3/4 rozdziale bedzie dość silną postacią
RPG
DUBBING jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-09, 12:20   #10
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Macie racje ale z myśle że z 200 mana i czary tworzenie szkieletu i DKO uda sie przejść GD. A znacie może położenie roślinek takich jak szczaw królewski goblinich jagód i smoczych korzeni?
RPG
Krz90 jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-09, 15:00   #11
Kyle
Golem

Domyślnie

Na WoG jest wszystko:
Khorinis
GD
RPG
Kyle jest offline  
Nieprzeczytane 02-08-09, 16:27   #12
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Dzięki Kyle naprawde pomogłeś a może jakieś porady dla maga jeśli jeszcze ktoś zna? Z góry dzięki za odp.
RPG
Krz90 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania