Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Modyfikacja pliku .ini z Gothic II

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-04-06, 04:35   #1
Maciomaniak
Chrząszcz

Domyślnie Modyfikacja pliku .ini z Gothic II

Witam.
Gram w serie Gothic już od dłuższego czasu i postanowiłem (na wzór Obliviona) zmodyfikować plik .ini w Gothicu II. Nie myślałem jednak że to co jest tam wyłączone będzie naprawde tak istotne dla grafiki gry.
Przede wszystkim zmieniłem wielkość tekstur. Teraz każda składa się z 19802 pikseli (a nie tylko z 16384) oraz dodałem większa wartośc krwi. Nareszcie gdy dany zwierz jest ranny bądź też Bezimienny to krew z nas cieknie, widac także rozpryski krwi podczas walki i przyznam że prezentuje sie to efektownie.
Kolejną rzeczą są odbicia na zbroi i innych elementach.
Dodatkowo włączyłem anizotropowe filtrowanie tekstur, oraz BuforZ który powinien wpłynąc nie tylko na wydajność ale też w jakimś stopniu na jakość.

Zwiększone są detale modeli postaci, nareszcie ich twarze z kanciastych robią się bardziej zaokrąglone. Dodatkowo dużo lepiej prezentują się drzewa a szczególnie kora na nich.
Zmodyfikowałem także rozdzielczość z 1024x768 na 1280x1024. U mnie niestety nie możliwe jest uruchomienie z menu gry w tej wyższej. Niestety po wpisaniu takich wartości gra automatycznie po wyjściu z gry resetuje ją na 800x600 i trzeba od nowa przestawiać. Przyznam jednak że widać różnicę pomiędzy tymi dwoma rozdzielczościami, i to naprawde sporą.
Kolejne zmiany to m.in. samoczynne ustawianie się kamery w kierunku wroga. Przytrzymując ctrl tworzy się wokół przeciwnika ramka a nasza postać automatycznie obraca się wraz z ruchami wroga. Jest łatwiej, ale tez przyjemniej szczególnie dla tych którzy przeszli Gothica II kilkukrotnie.
Pozostałe zmiany sa kosmetyczne... nie widać ich na pierwszy rzut oka, lecz w ogólnym spojrzeniu prezentuje się ładniej cała gra.
Polecam przed pobraniem owego pliczku, zrobić sobie kopie zapasową oryginalnego.
Zobaczcie czy u was będzie widac różnicę

Pozdrawiam i życze miłej gry w GII

Klikajcie by pobrać! http://rapidshare.de/files/17950494/gothic.ini.html
RPG
Maciomaniak jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-04-06, 13:28   #2
Bubby
Golem

Bubby awatar

Domyślnie

Maciomaniak, może lepiej zamiast dawać link do gotowego gothic.ini lepiej by było gdybyś opisał do czego służy każda funkcja. W ten sposób każdy będzie mógł we własnym zakresie wprowadzić poprawki i zmiany, zwłaszcza że ilość 'bajerów' jakie można wprowadzić do gry jest znacznie więcej (np wielkość okna ekfipunku czy wyłączenie mgły).
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-04-06, 16:21   #3
drapichrust7
Chrząszcz

Domyślnie

Co do samego pliku, to po jego wgraniu mam średnio dwie klatki na sekundę.
Dodam tylko że mam GF 6600 GT, proca 2,2 GHz i 1024 MB RAM'u.
Więc coś z tym plikiem musi być nie tak.

Druga sprawa, to każda linikja pliku jest skomentowana przez twórców.
Opisano za co odpowiada i jakie wartości może przyjmować dane polecenie.

Sam idea modyfikacji tego pliku jest ciekawa, ale tak jak napisałem ten konkretny plik nie pozwala na jaką kolwiek grę - nawat na sprzęcie dosyć mocnym, takim jak mój.
RPG
drapichrust7 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-05-06, 14:54   #4
VampirLord

Domyślnie

ja mam procka 3000Mhz P4 HT FSB 800 1,5 Gb RAMU karte GF 64MB kompa po defragmetacji i mi sie tnie ale sprobuje po podkreceniu karty graficznej bo mam slabiutka
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-06, 09:58   #5
Igna
Chrząszcz

Domyślnie

Ech... mi wszystko chodzi płynnie, a oprócz tego właczyłem jeszcze anti-alising i pare innych rzeczy pomysl jest wypasiony, bo z poziomu menu nie można wlączyc wszystkiego, a mozliwosci enginu są tak naprawde bardzo duze (niezapominajmy że jest to gra z 2003 roku)

ps.
VampirLord - wymien karte, bo procek i pamiec same nic nie zdzialają...
RPG
Igna jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-06-06, 14:33   #6
rydzyk5
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez ICQ do rydzyk5 Wyślij wiadomość przez AIM do rydzyk5
Domyślnie

Ja nie znam się na kompach , więc nie wiem co siedzi u mnie w kompie, ale z tego co wiem to mam proca 2400 chyba Althon (ale mogę się mylić) ATI Radeon 9600PRO i 512MB Ram'u. I z angielskim u mnie krucho, więc proszę o jakąś pomoc w tym pliku. Zdradzę wam jeden sekret: gdy ustawię wszystkie ustawienia na MAX, to w porcie tnie się niemiłosiernie.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-06-06, 16:15   #7
Xingu
FISCHER Jumper

Xingu awatar

Wyślij wiadomość przez Yahoo do Xingu
Domyślnie

Nie robcie offtopa. Temat galopuje strasznie w tę stronę. Jak pytania o kompa, to zapraszam do Pomocy Technicznej

Co do pytania wyzej - normalka, ze tnie w porcie, Radeon 9600 Pro to nie supernowoczesna karta, tylko slaby 4-potokowiec Zreszta w GII zwykle w porcie tnie, na kartach powyzej GF 6600 GT juz nie

Wielki Klasztor - Arcymag Wody
RPG
Xingu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-06-06, 16:33   #8
Spider_1
Chrząszcz

Domyślnie

ja mam radka 9200 athlona 2600+ i 512 ramu i gram na max detalach jakie sa dostepne w opcjach i nic sie nei tnie :P zaraz sprawdze te "dodatkowe opcje" bo jak wrzucilem ten plik ktory jest do sciagniecia to gra sie nawet nie odpala...dziwne
RPG
Spider_1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-07-06, 21:54   #9
Avanast
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do Avanast
Unhappy

Witam!
Otóż też pozmieniałem troche w tym pliku i po mojej transformacji gra wygląda przepięknie właczyłem Anti Allasing na 6 :P i Anistropic na 16 włącyzłem jeszcze coś i gra wygląda prześlicznie a w dodatku w tym Gothic.ini znalazłem jakąś opcje zwiazaną z Joypadem właczyłem ją podłączyłem pada stery miałem do niego ale nie działało moze da jakoś zrobic żeby JoyPadem grać ?
Avanast jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-07-06, 13:41   #10
axel_next
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do axel_next
Domyślnie

Ten temat jest bardzo łatwo znaleźć. Heh...lenistwo userów...
axel_next jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-07-06, 16:48   #11
Mędrzec
Krwiopijca

Domyślnie

Postanowiłem się trochę pomęczyć i opisać co ważniejsze ustawienia zwiększające jakość/wydajność.

bloodDetail=3 (domyślnie 2)
zwiększa efekty związane z krwią, rozpryski, krwawienie (Nareszcie jedno ze zdań Constantina będzie miało sens)
zTexMaxSize=16384
U mnie zwiększanie tej wartości nie daje trwałych zmian, po wyłączeniu Gothica przywracana jest wartość maksymalna 16384.
zFogDisabled=1 (domyślnie 0)
wyłącza mgłę, teren zamiast zza mgły wynurza się z nicości
zForceZBuffer=1 (domyślnie 0)
Gothic próbuje aktywować buffer W, jeżeli jest wspierany przez kartę grafiki. Jednak niektóre karty mogę mieć problem z dostępem do niego. Włączenie tej opcji forsuje buffer Z.
zNearFogScale=1.5
zFarFogScale=1.5
te ustawienia regulują dystans dalekiej i bliskiej mgłę. (wartość domyślna 1; zakres 0.0 - 1.0 jednak można ustawić ponad 1.0 dzięki czemu mgła pojawi się jeszcze dalej, a teren dalszy jest wyraźniejszy. ) Wartość 1.5 jest moim zdaniem optymalna dla zasięgu 300%
zSubdivSurfacesEnabled=1 (domyślnie 0)
Zwiększa głębie powierzchni twarzy itp.
zTexCacheOutTimeMSec=240000 (~234k
zTexCacheSizeMaxBytes=32000000 (~30,5M
zSndCacheOutTimeMSec=10000 (~10k
zSndCacheSizeMaxBytes=20000000 (~19M
Tymi ustawieniami reguluje się zużycie pamięci dla tekstur i muzyki. Jeżeli masz więcej niż 512 MB ram większe wartości zwiększą wydajność. (tutaj już każdy niech sam dobierze wartości pod swój sprzęt)
zVidEnableAntiAliasing=1 (domyślnie 0)
Aktywuje AntiAliasing.
zTexAnisotropicFiltering=1 (domyślnie 0)
Uruchamia filtrowanie Anizotropowe.
Ustawienia co do poziomu filtrowania i wygładzania krawędzi można narzucić przez panel nVidia (czy ATI).

Podsumowując, włączenie wszystkich możliwych wodotrysków sprawiło, że Gothic 2 NK w porcie miejscami miał FPS 15-21. W dziczy, czy na farmie 25-45 wzwyż. (7900GT,X2 3800+,2x1024M
RPG
Mędrzec jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-07-06, 16:03   #12
Xardas56
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Xardas56
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Maciomaniak@14-04-2006, 11:22
Dziwne... u mnie na kompie wszystko chodzi naprawde płynnie. Postaram się pogrzebać nieco w tym pliku... a tak póki co... Ściągajcie go!
302355
Przed chila to ściagnĄłem i zrbiłem wedłUg instrukcji i mie sie już niecieło pO Prostu zła rozdzilczość była ustawiona
--------------------

--------------------
TY TEŻ MOŻESZ MIEĆ SYGNATURE
RPG
Xardas56 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania