Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Pomoc
Przeładuj stronę zadanie "dostawa Baltrama"/ "fałszywy posłaniec"

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-01-13, 15:31   #1
Xyux
Polna Bestia

Domyślnie zadanie "dostawa Baltrama"/ "fałszywy posłaniec"

Witajcie
Nie będę się rozpisywał, bo zapewne Was to nie zainteresuje. Od razu zatem przejdę do mojego pytania:

Jak wiadomo w grze istnieje zadanie "dostawa Baltrama" oraz wykluczające je "fałszywy posłaniec".
Pierwszy raz spróbowałem wziąć oba naraz (wcześniej wyłącznie od Baltrama). W skrócie: paczkę od Alkila odebrałem, wróciłem do miasta i oddałem ją Nagurowi (nie otrzymałem doświadczenia; wpis w notatniku i zadanie "fałszywy posłaniec" do wykonanych). Ten mówi żebym przyszedł jutro. Po przenocowaniu wracam do niego, a on mówi coś w stylu: "jeszcze nie sprzedałem towaru. Liczy się cena, a nie pośpiech".
Z notatnika nie zniknęło mi natomiast zadanie "dostawa Baltrama". Wciąż widnieje jako niewykonane. Sam zainteresowany nie ma opcji dialogowej kończącej zadanie. Przypominam- paczka u Nagura.
Po próbie pobicia Nagura: nic się nie zmieniło w opcji dialogowej, w jego ekwipunku nie ma paczki.

Tutaj pytanie: czy/kiedy dostanę exp oraz złoto od Nagura?
Kiedy "dostawa Baltrama" zniknie z aktywnych questów?

Taki mały bonus: Kardiff wspominał, że Daron ma w kufrze mnóstwo złota. Chciałbym wykonać też zadanie dla Gildii Złodziei "Krwawe Puchary". Czy można, nie budząc właścicieli i nie posiadając umiejętności "skradanie się", obrabiać mieszkania? Gdzieś tutaj na forum natknąłem się na informację, że można do mieszkania wejść w podskokach i tak samo się w nim poruszać- czy to prawda? Jeżeli tak: czy dobrze zrozumiałem, czy sztuczka wygląda nieco inaczej?
Szkoda mi zmarnowanych punktów na to jedno zadanie. Do zwierząt i tak się nie podkradnę.

Z góry dzięki

Edit: jeżeli przy zadaniu "fałszywy posłaniec" pójdę do Lorda Andre nic się nie zmienia w dzienniczku. Tylko po rozmowie z Kardiffem pojawia się Atilla. Ciągnąć to dalej? Wiem, że po zabiciu Atilli wciąż można dołączyć do Gildii Złodziei. Mnie zależy na wpisie w notatniku.

Ostatnio edytowane przez Xyux : 30-01-13 o 16:04.
RPG
Xyux jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-13, 16:48   #2
Domas
Zajebisty

Domas awatar

Domyślnie

Zadanie "Dostawa Baltrama" powinno Ci zniknąć automatycznie po wykonaniu "Fałszywy Posłaniec". To znaczy powinno przejść do niezaliczonych. A nagrodę od Nagura zawsze odbierałem na nastepny dzień. On coś tam gadał, że sprzedał za mniej niż się spodziewał, jakieś premie dla Kardiffa itd. i dostałem 120 sztuk złota. Prześpij się jeszcze kilka dni i spróbuj odebrać pieniądze u Nagura.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-13, 19:28   #3
Skorpion1995
Jaszczur

Skorpion1995 awatar

Domyślnie

I ja bym radził dołączyć do Gildii po dobroci, bo za to będą Cię szkolić za darmo.

Co do "skradania"... tak, to działa, trzeba podskakiwać (jest haczyk - NPC musi spać ). Ale Krwawych Kielichów normalnie nie zdobędziesz, bo trzeba umieć okradać ludzi (pewnie nie będziesz chciał marnować PN...), a jest nieśmiertelny. Ja uważam to za niedopatrzenie i szybko naprawiłem to konsolą .
RPG
Skorpion1995 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-13, 20:27   #4
Xyux
Polna Bestia

Domyślnie

Dziękuję za odpowiedzi

Spróbuję przespać kilka nocy i dopiero wrócić do Nagura po nagrodę.

Odnośnie skradania się: tak, tę umiejętność uważam za zbędną. Szkoda PN.
Okradać ludzi się nauczkę. Teraz gram łucznikiem, więc zręczności mam sporo. PN się zwrócą z nawiązką, a trochę złota nie zaszkodzi

Jeszcze raz dziękuję. Po wszystkim zdam relację.

Edit: dla pewności spałem 3 dni, ale teraz wszystko zatrybiło tak jak mówiliście- bardzo dziękuję za pomoc

Mam jeszcze jedno pytanie w tym temacie: czy mogę "po dobroci" zostać przyjętym do Gildii Złodziei, nauczyć się kradzieży kieszonkowej, a potem wybić wszystkich jej członków? Czy w takim wypadku Lord Andre podziękuje mi poprzez kilka pkt exp'a? Z dziennika znikło mi zadanie "gildia złodziei". Nie ma go również w popsutych.

Z tego co pamiętam to Gildia oferuje 3 zadania: pierścień Constantina, Krwawe Kielichy i sekstans. Czy coś pominąłem?
Nie chcę, nawet na chwilę, używać konsoli, kodów, korzystnych bugów... Bez nich nie wykonam 2 z 3 zadań, bo szkoda mi PD na skradanie się.

Ostatnio edytowane przez Xyux : 30-01-13 o 20:46.
RPG
Xyux jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-13, 21:30   #5
 xilk
WT

Domyślnie

Jeśli chcesz dołączyć do gildii złodziei po dobroci, to musisz ich trzech członków "uratować od zguby". Musisz przynieść paczkę dla Nagura. Rengaru trzeba puścić wolno i nie wydawać straży miejskiej. Trzeba też odnaleźć list dowodzący współpracy Halvora z bandytami niedaleko farmy Akila. List oczywiście trzeba oddać handlarzowi ryb.

Jeśli wszystkie te zadania zrobisz, to dołączyć do gildii po dobroci. Możesz spokojnie wykonać dla nich zadania, potem zabić wszystkich z kanałów i odebrać nagrodę od Andre.

Co do zadań, to jest jeszcze takie małe "zadanko" ze skrzynią mistrza zamków. Dostaje się je dopiero w 3 lub w 4 rozdziale. Nie ma wpisu o tym w dzienniku, ale dosyć dobre przedmioty są w tej skrzyni

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-13, 21:40   #6
Skorpion1995
Jaszczur

Skorpion1995 awatar

Domyślnie

Ja go nigdy nie miałem. Zawsze "dziobałem" Jespera, a Cassia go zabijała (dziwne, ale prawdziwe). I miałem kluczyk i mogłem mieć przedmioty w I rozdziale.
Tak, możesz ich zabić ale uważaj - na mnie się raz Hanna rzuciła .
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-13, 17:14   #7
Xyux
Polna Bestia

Domyślnie

Bardzo dziękuję za odpowiedzi

Przypomnę: obecnie gram łucznikiem. Nauczyłem się więc kradzieży kieszonkowej- PN się zwrócą, a i wpadnie trochę złota.
Dzięki tej umiejętności postanowiłem wykonać zadanie "Krwawe puchary". Pierwsze 5 bez większych problemów zdobyłem (1 raz musiałem użyć zwój "sen", ale to chyba nie kłopot? ). Pozostał mi tylko ostatni, ten który posiada Gubernator (w ratuszu, w którym jest też Lord Hagen).
Póki co nie mogę go zdobyć, bo pomimo 12 lvl nie mam jeszcze gildii Pozostało mi jeszcze trochę zadań, kompletnie nie ruszane mocniejsze stwory (od jaszczurów [cholernie wysoka obrona, ale niski atak], przez wargi i nieumarłych do cieniostworów i orków w Khorinis.
Jestem pewny, że spokojnie bez kradzieży (na tym etapie szkoda marnować expa- kiedyś będzie więcej) i bez bójek wbiję 17-18 lvl. Grając łucznikiem można wybić już we wczesnych etapach gry mocne moby.

Dziękuję za pomoc. Początkowo po zadaniu "pierścień Constantina" wybiłem całą gildię i zameldowałem o tym Andre (500exp i 300 szt. złota), ale doszedłem do wniosku, że to bez sensu i wczytałem starszego save'a.
MOŻNA BEZ UMIEJĘTNOŚCI "SKRADANIE SIĘ" OBROBIĆ WSZYSTKIE DOMY! Oczywiście pod warunkiem, że właściciel śpi, a obok nie stoi strażnik
Faktycznie wystarczy do domu wejść w podskokach

Dziękuję za podpowiedzi

Edit: tak teraz pomyślałem: jeżeli użyję trochę kamiennych tablic i książki żeby mieć wojownika w broni dwuręcznej (dla Corda) i aktywuję Szpon to on oczywiście będzie 2h. Zamierzam jednak rozwinąć mistrza w 1h. Teraz nie mam na to PN, ale jeżeli np. w 3, czy 4 rozdziale % zaawansowania w 1h przebije poziom 2h (którego uczyłem się tylko z tablic) to czy Szpon się przy kolejnym ulepszeniu automatycznie przestawi?
Nie jestem pewny, a teraz szkoda mi rozwijać 1h; będzie na to czas później

Ostatnio edytowane przez Xyux : 31-01-13 o 17:20.
RPG
Xyux jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-13, 18:14   #8
 xilk
WT

Domyślnie

Szpon:
Tak, przestawi Ci się on, gdy w broni 1H będziesz bardziej biegły, niż w 2H

Co do potworów, to taki mały komentarz:
- jeśli chodzi o szkielety-gobliny, to łatwo można je pokonać, wyciągając je pojedynczo i stosując ciosy lewo-prawo;
- zwykłe szkielety padają od jednej kuli ognia, a zwoje z tym czarem można kupić u Zurisa;
- ze szkieletami-strażnikami w krypcie koło farmy Onara jest trochę zabawy, ale warto je pokonać i otworzyć dwie skrzynie. Za każdym razem pojawi się armia szkieletów, w tym szkielet-mag. A pokonać ich można za pomocą zwoju deszczu ognia i sporo exp wpada bez większego wysiłku;
- na wargi warto zapolować, poprzez ustawienie się gdzieś nad nimi i strzelanie z łuku. Ja zwykle znajdowałem jakąś półkę skalną lub powalone drzewo i rzucałem ognistą strzałę, przez co wargi podeszły bliżej.

Kradzież kieszonkowa w NK jest zmieniona i ilość exp jaką dostajesz nie zależy od rozdziału, ale od tego ile dotychczas osób okradłeś. Dlatego okradaj spokojnie osoby i zbieraj exp.

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-13, 19:17   #9
Xyux
Polna Bestia

Domyślnie

Bardzo dziękuję za odpowiedź

Uspokoiłeś mnie ze sprawą Szponu- czyli można już czytać tabliczki 2h.

Świat Gothica jako taki znam bardzo dobrze; gram już nie pierwszy raz. Moje początki z tą grą datują się na kilka dni po polskiej premierze. Przeszedłem NK pewnie z 10 razy, ale nie grałem jednak już ze 3, a może 4 lata i niektóre "smaczki" mi umykają. Np. nigdy grając wojownikiem nie używałem Szponu, bo szkoda mi było hp, a 2000expa się przydawało

Odnośnie krypty: z tego co pamiętam ostatnio jak grałem jakoś Deszcz nie chciał mi zadziałać, tzn. jakby uderzał na powierzchni, a nie w krypcie. Dlatego o niej nawet teraz nie myślałem. Spróbuję, może teraz się uda. Dziękuję za wskazówkę

Faktycznie, spróbowałem okraść kilka osób i najpierw dostawałem 50 expa, a za 3 bodajże osobę 60. Nawet o tym zapomniałem o.0

--------------------------------------
Jak już był off topic ze Szponem to może jeszcze spytam Jak wyglądał przebieg zadania "tajna bimbrownia Vina"? Doprowadziłem do bójki obu braci, ale nie ma opcji sprzedaży mi łoju kretoszczura (chociaż to nie problem, bo kupiłem u Martina). Nie ma również wpisu w dzienniku. Hmmm? Wydaje mi się, że w poprzedniej grze wykonywałem to zadanie, ale nie w pierwszym rozdziale...
RPG
Xyux jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-13, 19:33   #10
Skorpion1995
Jaszczur

Skorpion1995 awatar

Domyślnie

To zadanie uaktywnia się w III/IV rozdziale. Wtedy Egnim czy jak mu tam będzie siedział pod drzewem. Sam zagada jak podejdziesz.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-13, 19:49   #11
Xyux
Polna Bestia

Domyślnie

Dziękuję Właśnie tak mi się wydawało, że później je wykonywałem.

Taka mała uwaga @2up: zwykły szkielet (nie ten "pomniejszy") pada od 2 kul ognia
RPG
Xyux jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-13, 22:07   #12
 xilk
WT

Domyślnie

Cytat:
Napisał Xyux Zobacz post
Odnośnie krypty: z tego co pamiętam ostatnio jak grałem jakoś Deszcz nie chciał mi zadziałać, tzn. jakby uderzał na powierzchni, a nie w krypcie. Dlatego o niej nawet teraz nie myślałem. Spróbuję, może teraz się uda. Dziękuję za wskazówkę
No ja grałem łucznikiem jakieś 2 lata temu i pamiętam, że deszcz ognia ze zwojów mi działał tam Właśnie, jestem ciekawy czy znasz jedno miejsce, gdzie jest ten zwój. Za farmą Sekoba jest obóz bandytów. Trzeba się wdrapać na ich namiot, a potem przejść po desce na półkę skalną. Na tej półce skalnej jest zwój deszczu ognia i nie tylko

Cytat:
Napisał Xyux Zobacz post
Faktycznie, spróbowałem okraść kilka osób i najpierw dostawałem 50 expa, a za 3 bodajże osobę 60. Nawet o tym zapomniałem o.0
No właśnie to jest system z Nocy Kruka. Chyba za ukradzenie przedmiotów typu księga Lehmara lub klucze dostaje się zwykle 100 lub 200 exp (już nie pamiętam), a przy zwykłych kradzieżach złota dostajemy exp w zależności od tego, ile osób dotychczas okradliśmy.

Cytat:
Napisał Xyux Zobacz post
Jak wyglądał przebieg zadania "tajna bimbrownia Vina"?
Zadanie faktycznie jest dostępne dopiero w III rozdziale, ale chyba też nie dla wszystkich gildii, już nie pamiętam.

Cytat:
Napisał Xyux Zobacz post
Taka mała uwaga @2up: zwykły szkielet (nie ten "pomniejszy") pada od 2 kul ognia
Faktycznie, ale to i tak nie tak duży koszt, a łatwo zabić w ten sposób szkieleta i dostać 300 exp (o ile pamięć mnie nie myli )

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania