Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Pomoc
Przeładuj stronę Droga Maga- trudne poczatki

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 06-06-10, 11:33   #13
Outer
Czarny Goblin

Outer awatar

Domyślnie

PW to możesz praktycznie u każdego Maga, Sebastian w Reddock będzie najbliżej + wszystkie chramy.

Czeladnik GuRT'a
RPG
Outer jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-10, 11:54   #14
Gallanomen
Polna Bestia

Gallanomen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Foideg Zobacz post
Ja natomiast, w przeciwieństwie do kolegi radziłbym Ci olać magię Adanosa (może poza lodową lancą) i inwestować głównie w Innosa, a z Beliara KONIECZNIE przyzwanie demona i opcjonalnie żądza krwi. Nie musisz ładować wszystkiego w PW aż do tych 200, nic się nie stanie jak po drodze nauczysz się na przykład otwierania zamków. Poza tym dobrze by było załatwić sobie szybką naukę i kostury magiczne (będziesz mógł używać kosturu +40 do many). Z orkami faktycznie będzie problem - nie licz na wczesne odbijanie miast, ja kiedy byłem magiem odbiłem Cape Dun dopiero po zrobieniu questów w Monterze, Okarze, Gocie i Faring. Przed regeneracją polecam kupować dużo miksturek many albo po prostu walczyć mieczem (tylko nie ucz się żadnej umiejętności walki ani nie inwestuj w siłę). Nie licz też na zwoje, ponieważ w Gothicu III są niestety bardzo słabe. Za to często korzystaj z pomocników (na przykład Cyrus w Cape Dun albo ten gość w Reddock, który pomoże Ci jak go pokonasz na arenie), oni mogą zajmować wroga kiedy Ty spokojnie naładujesz parę czarów, wypijesz miksturkę i powtórzysz sekwencję. Kolejnym problemem będzie wspomniany przez Gallanomena brak pieniędzy. Każdy czar kosztuje naprawdę dużo, a szaty magów nie są tanie. Zaradzić temu możesz tylko wykonując wszystkie możliwe zadania, oczywiście z wyjątkiem odbijania miast, na które prawdopodobnie będziesz za słaby. Powodzenia w dobijaniu do regeneracji many

No tego już nie musiałeś mówić bo to jest oczywiste, że zamki muszą być opanowane jak chce się szybko wzbogacić.

Z tymi miastami miałem podobnie jak Ty Foideg. Też tak późno to robiłem bo najpierw trzeba było sporo przypakować .

Magia Przywołania (Adanosa) ma parę przydatnych czarów jak lodowa lanca, zamiana w potworka lub jego omamienie i przeciągnięcie na swoją stronę. Natomiast na reszcie tu kolega ma rację się nie koncentruj. Lepiej ładować w te demony i deszcz ognia czy meteor bo dają lepsze efekty.

Z kasą to sobie jak wiadomo nie będziesz radził, ale nie przejmuj się każdy tak ma na początku nie tylko Mag. Zbieraj każdy złom bo wszystko można spieniężyć !

Uczeń Diegonzalesa
RPG
Gallanomen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-10, 15:22   #15
Xantiss
Chrząszcz

Domyślnie

No z tymi pw to w sumie dziwnie bo np u Sebastiana moglem sie alchemi poduczyc jak mu rosliny przyniose ale opcji zwiekszenia PW nie bylo. w Chramie w Ardei moglem sie poduczyć czarów ale nie bylo tam opcji zwiekszenia sobie PW.... Chyba, ze czegos nie kapuje....

Rozumiem, ze warto sie nauczyc otwieraniazamkow bo to podstawa. Gdzie jeszcze moge zdobyc pomocnika porcz Reddock?
RPG
Xantiss jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-10, 15:28   #16
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Przed atakami dzików i innych zwierząt normalnie nie unikniesz najlepszy sposób to 1 atak i od razu odskakujesz i tak w kółko i nie stracisz ani 1 HP a PW nauczysz się np u Sebastiana a co do dobijania przeciwników to jeżeli ork leży to miej miecz w ręku trzymaj prawy przycisk myszy tak żeby bezi był w pozycji obrony a potem naciskasz lewy przycisk myszy i dobiłeś w ten sposób przeciwnika.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-10, 15:28   #17
Outer
Czarny Goblin

Outer awatar

Domyślnie

To poszukaj innego chramu i innego maga, z pewnością któryś wyuczy cię potrzebnych zdolności. Co do towarzysza, podejrzewam że najbliżej będzie Gorn który jest wzięty jako zakładnik przez orków w Gothcie.

Czeladnik GuRT'a
RPG
Outer jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-10, 16:00   #18
Gallanomen
Polna Bestia

Gallanomen awatar

Domyślnie

Nauczyciele:
  • Mag Ognia Sebastian w Reddock, gdy przyniesiesz mu rośliny lecznicze.
  • Mag Ognia Karrypto, przebywający w Vengardzie.
  • Mag Ognia Altus, mieszkający w Klasztorze.
  • Mag Wody Saturas, w ruinach świątyni Al Shedim.
  • Mag Wody Cronos, przebywający w jaskini w pobliżu Ben Sala.
  • Mag Wody Vatras, gdy uwolnisz go z więzienia w Lago.
  • Mag Wody Riordian, którego spotykany w pobliżu Bragi - o ile odprowadzisz go do pobliskiej jaskini koczowników.
  • Mag Wody Merdarion, przebywający w jaskini koczowników nieopodal Mora Sul.
  • Druid Torn, jeśli wykonamy zadanie "Ludzie z Geldern i kamień druidów".
  • Druid Runak, którego znajdziesz na północ od Geldern.
  • Druid Porgan, przebywający w jaskini, na drodze między Cape Dun, a Monterą.
  • Mag Ognia Karrypto, przebywający w Vengardzie.
  • Mroczny Mag Tizgar w świątyni w Bakaresh. Musisz mieć 75% poważania w mieście aby wejść do świątyni.
  • Mroczny Mag Sigmor w świątyni w Bakaresh. Zgodzi się Ciebie nauczać, jeśli zapłacisz mu 1000 sztuk złota.
+ Chramy

Prosze bardzo

Uczeń Diegonzalesa

Ostatnio edytowane przez Gallanomen : 06-06-10 o 16:06.
RPG
Gallanomen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-10, 16:26   #19
Juri_gag
Czarny Goblin

Domyślnie

Albo wyłączył alternatywny balans ;P Co do pomocnika to Cyrus czy jak on tam ma w Cape Dun ;P
RPG
Juri_gag jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-10, 16:27   #20
Gallanomen
Polna Bestia

Gallanomen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Juri_gag Zobacz post
Albo wyłączył alternatywny balans ;P Co do pomocnika to Cyrus czy jak on tam ma w Cape Dun ;P

Zgodzi się za butelkę wódy o ile dobrze pamiętam

Uczeń Diegonzalesa
RPG
Gallanomen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-10, 17:41   #21
adamex91
Chrząszcz

Domyślnie

Sam ostatnio zacząłem grać magiem. 1sze co zrobiłem na początku to władowałem trochę zdolności łowieckich i wykupiłem zdejmowanie skór, pazurów (no i skradanie się do zwierząt, bo takie wymaganie). Zaraz znalazłem okuty kostur, to władowałem prastarej wiedzy, walki kosturem i siły, aby móc założyć. Potem szybka nauka i kula ognia. Trochę też alchemii i mikstury mana. Ogólnie to na początku dużo bawiłem się z łukiem, bo miksturek mało. Teraz PW na 200, regeneracja to pozwalam sobie ładować we wszystko lancą/kulą ognia Na początku jest trochę ciężko, z takimi orkami/bandytami sporo zabawy - walisz z czaru i uciekasz, poprawiasz łukiem, troche to męczące, ale jak sie naładuje many do ok 200 i PW na 200 to takiego wojownika na 2 kule się ma, to można rzucac sie na wieksze grupki. Fala ognia też sie przydaje

Jest jeszcze taka dziwna sprawa z pulpitami. Zaliczylem Cape Dun, Montere, Gothe, Silden a z pulpitu PW nauczyłem się moze ze 2 razy, o ile pamietam w Ardeii nie natrafilem na zaden (tylko "nieciekawe" albo "juz to wiem") Na podstawce sporo tego mozna bylo nabic przez czytanie, a na patchu prawie nic, rozumiem ze po prostu chcieli utrudnic?

Ostatnio edytowane przez adamex91 : 06-06-10 o 17:45.
RPG
adamex91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-10, 18:13   #22
Kyle
Golem

Domyślnie

Pulpity działają tak samo. Żadnych nie usunęli. Jedyne utrudnienie polega na tym, że zamiast 5 PW dają raptem 3. Słabo szukałeś widocznie.

Co do problemów z nauką PW, to uczy tego dosłownie każdy mag. Nawet orkowi szamani i mroczni magowie nie oferujący niczego więcej. Sebastianowi przynosisz roślinki, zadajesz jedno pytanie o alchemie i masz już dialogi "ucz o alchemii/magii".

Zwierząt zasadniczo nie da się blokować. Tylko pełzacze i może coś jeszcze... Na początku łuk a potem spam czarami. Mag ma najłatwiej pod tym względem. Prócz towarzysza (z niewymienionych w Myrtanie to masz jeszcze orka w Silden, jak polegnie w boju, to jednego mniej przy rewolucji ) korzystaj z ukształtowania terenu. Wskocz na dach, atakuj z klifu, na który trzeba wchodzić okrężną drogą... W niektórych miejscach jest zbugowana mapa i potwory potrafią się zablokować. W okolicach Okary są takie dwa miejsca.
RPG
Kyle jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-10, 18:17   #23
Xantiss
Chrząszcz

Domyślnie

Pytanie do Adamexa91 (w sumie do kazdego:P) - gdzie najpredzej odkopac jakis kostur?? Bo rozumiem, że jest znacznie lepszy niz miecz. Druga kwestia to quest log - rozumiem, ze nie ma skrotowego w sensie: twoim celem jest przyniesc 5 roslin, tylko trzeba caly dialog odkopywac tak:P??

AB mam wlaczony obecnie - tak jak radziliście
RPG
Xantiss jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-10, 18:40   #24
Kacman92
Czarny Goblin

Kacman92 awatar

Domyślnie

Całkiem niedawno również grałem "czystym magiem", czyli kostury, szaty magów, magia tylko z jednej ścieżki i takie tam... Moja gra wyglądała następująco:

- pierwsze punkty nauki władowałem w Prastarą wiedzę, aby móc nauczyć się Szybkiej nauki. Każdy punkt umiejętności jest dla maga ważny.

- następnymi umiejętnościami było skórowanie i zdobywanie rogów, pazurów i kłów zwierząt. Od razu po zdobyciu Szybkiej nauki wszystkie punkty ładowałem w Zdolności łowieckie (oczywiście do odpowiedniego poziomu, czyli do 130).

- po zdobyciu wiedzy na temat łowiectwa przyszedł czas na otwieranie trudnych zamków.

- niektórzy piszą, że trzeba władować kilka punktów w siłę, niestety nie
zgadzam się z tym, bo siłę zdobywamy podczas walk na arenach, a dużo jej nie potrzebujemy (110 na okuty kostur z włączonym A.

- moim wielkim błędem było pozbycie się miecza już na początku. Wykupiłem umiejętność Walki kosturem i postanowiłem już na samym starcie walczyć za pomocą lasek. Jak wiadomo nie dajemy nic w wytrzymałość, bo jest nam nie potrzebna (mamy przecież walczyć magią prawda?), a kostury podczas walki "zjadają" jej bardzo dużo. Poza tym walka laską jest znacznie powolniejsza i jesteśmy narażeni na ataki ze strony szybszych przeciwników (np. taki Krwiopijca potrafi wkurzyć). Myślę, że gdybym chodził ze zwykłym mieczem aż do spotkania z Saturasem/Karrypto to było by to dla mnie bardziej korzystniejsze.

- nie używałem żadnej magii aż do nauczenia się Regeneracji, po prostu było mi szkoda mikstur, a nie miałem ich dużo... To co miałem zabić na dystans traktowałem z łuku (miałem przecież 130+ zdolności łowieckich).

- "Mam tylko słaby miecz, jak ja wyzwolę miasto z tych strasznych orków?!" - miasta wyzwalamy pod koniec gry, gdy mamy już regenerację many, ulepszanie szat i około 500 punktów many i sporo życia. Doświadczenie na wszystkie umiejętności zdobędziemy nawet bez robienia rewolucji .

- narzekacie na brak złota? Po odwiedzeniu Reddock, Cape Dun, Montery, Okary, Gothy, Faring i Trelis miałem 70 tysięcy, a jeszcze wcześniej spłaciłem dług orków u asasynów. Poza tym miałem wyuczone umiejętności takie jak: szybka nauka, walki kosturami i magiczne kostury, ulepszanie szat, skórowanie, rogi, pazury... otwieranie trudnych zamków, akrobatyka. Jak widać da się .

- czarów uczyłem się dopiero po zdobyciu regeneracji, jak pisałem wcześniej - walka z dystansu to na początku łuk, a na magię bez w/w umiejętności szkoda mi było mikstur many.
RPG
Kacman92 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania