Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Tricki czy cheaty?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-06-09, 09:09   #1
Coldkiller
Jaszczur

Coldkiller awatar

Domyślnie Tricki czy cheaty?

Jak sądzicie bugi ze stołem alchemicznym,runami poszukiwacza,rogami cieniostwora itp. to jeszcze tricki czy już cheaty???
RPG
Coldkiller jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-09, 09:25   #2
kuroi
Czarny Goblin

kuroi awatar

Domyślnie

Może najpierw rozpracuj znaczenie słowa "cheat", a dopiero potem zadawaj głupie pytania
RPG
kuroi jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-09, 09:46   #3
Coldkiller
Jaszczur

Coldkiller awatar

Domyślnie

Sorry ale chodziło mi o to czy uważacie to za oszustwa, takie jak kody czy nie.
RPG
Coldkiller jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-09, 12:58   #4
Koronas
Krwiopijca

Domyślnie

Bugów ze stołem i runami nie znam, bo się nie zajmuję zbytnio tymi sprawami, a rogi cieniostwora to zdecydowanie oszustwo, bo można ponabijać sobie dużo expa w sumie za nic i darmowe levele, równie dobrze możesz sobie zmienić poziom w "character helperze".
RPG
Koronas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-09, 13:31   #5
Coldkiller
Jaszczur

Coldkiller awatar

Domyślnie

Koronas,na 100% się zgadzam.A tak w ogóle to bezsensu takie granie z trickami,marvinem itp.
RPG
Coldkiller jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-09, 17:31   #6
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

jednak tzw. cheat jest bardziej czasochłonny niż kody - żeby sobie np nabić 50 lvl na samych rogach cieniostwora albo nabić many 20000 na napojach + 15 do many trzeba poświęcić więcej czasu niż wpidanie kodu... Jednak cheat to cheat - psuje grę. Trickiem jest np. sposób zdobycia skórzanego pancerza w I rozdziale przez uśpienie strażnika - to nie jest złe - nawet Lares poleca ten sposób.
Xardin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-09, 19:04   #7
Koronas
Krwiopijca

Domyślnie

Ja nie usypiam strażnika tylko wchodzę na murek potem na dach i jestem przy skrzyniach . I całkowicie się zgadzam z moim przedmówcą.
RPG
Koronas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-09, 23:14   #8
kuroi
Czarny Goblin

kuroi awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Xardin Zobacz post
jednak tzw. cheat jest bardziej czasochłonny niż kody - żeby sobie np nabić 50 lvl na samych rogach cieniostwora albo nabić many 20000 na napojach + 15 do many trzeba poświęcić więcej czasu niż wpidanie kodu... Jednak cheat to cheat - psuje grę. Trickiem jest np. sposób zdobycia skórzanego pancerza w I rozdziale przez uśpienie strażnika - to nie jest złe - nawet Lares poleca ten sposób.
Zajrzyj no do słownika pol-ang/ang-pol i wtedy powiedz mi czy jest jakaś różnica między cheat a kod...jak myślisz, do czego zmierzam?

A co do tych tricków. Równie dobrze można użyć kodów, wyjdzie na to samo a stracimy mniej czasu. W prawdzie pozostaje jakaś tam marna świadomość że nie jesteśmy w marvin mode i nie wpisaliśmy tego i owego ale i tak efekt jest taki sam.
RPG
kuroi jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-06-09, 23:25   #9
Zwalu
Krwiopijca

Zwalu awatar

Domyślnie

Wg. mnie takie coś to jeszcze, tricki. Sądzę że ich używanie nie jest w porządku bo psuje przyjemność z rozgrywki.
RPG
Zwalu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-06-09, 00:00   #10
Taris

Taris awatar

Domyślnie

Używanie wszelkich błędów gry czyli bugów to psucie sobię przyjemności z grania i trudnego zdobywania złota, expa, atrybutów. Dla mnie są trzy etapy cziterstwa:

- trick, to jeszcze nie kod, ale 1 krok do cziterstwa. Dla mnie jest to np. rzucenie czaru "sen" na strażnika magazynu i kradzież ubrań. Z takim czymś się zgadzam i polecam, gdyż to mogłoby się stać w realnym świecie ( gdyby oczywiście była magia )

- "półkod", to wykorzystanie głupoty gry czy jakiechkolwiek bugów. Dla mnie jest to np. bug z rogami Cieniostwora i Busterem czy "nieskończona stal" u Benneta. Na takie coś się nie zgadzam, choć w drodze wyjątku przymykam oko. Taka sprawa nie zdarzyłaby się w realnym świecie,

- kod, to po prostu B marvin B F2 czyli najzwyklejsze w świecie wpisanie czegokolwiek do konsoli w trybie "marvin mode". Kody psują zabawę i radość z gry oraz mogą przyczynić się do występowania bugów. Walczę z tym, a patrząc na cziterów w myślach mówię: "KILL THEM ALL!".
To moja opinia.
Taris jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-06-09, 00:03   #11
ArcyDemon
Skazaniec

Domyślnie

To zależy jaki błąd i w jakiej ilości. Jeśli ktoś wykorzystuje błędy gry raz czy dwa to taka wielka zbrodnia nie jest, bądź co bądź psuję klimat rozgrywki i bym tego nie polecał. Sam pobawię się czasem z rogami cieniostworów dla Bustera czy z starymi monetami u tego kupca w budynku Onara ale to góra przez chwilę za zwyczaj nie nabijałem se nawet jednego lvl. Ale jak ktoś se nabija 1000 siły za pomocą mikstury siły i ścierwojada to cóż znaczy to tylko że nie umie grać normalnie. Wtedy to jest oszustwo. Ale trick'ami też bym tego nie nazwał bo trick to jest... cholera sam nie wiem... może jakiś sposób na pokonanie jakiegoś potworka np. Smoka-Ożywieńca. Coś w tym stylu.

Cytat:
Napisał Taris Zobacz post
- trick, to jeszcze nie kod, ale 1 krok do cziterstwa. Dla mnie jest to np. rzucenie czaru "sen" na strażnika magazynu i kradzież ubrań. Z takim czymś się zgadzam i polecam, gdyż to mogłoby się stać w realnym świecie ( gdyby oczywiście była magia )
Z tym to ostro pojechałeś, chodzi mi o to ale 1 krok do cziterstwa, sorki ale czary są dostępne w grze i nie są jakimś bugiem więc co za tym idzie nie są oszustwem.

Ostatnio edytowane przez ArcyDemon : 28-06-09 o 00:09.
RPG
ArcyDemon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-06-09, 21:33   #12
Paweł kumpel Xardasa
Polna Bestia

Paweł kumpel Xardasa awatar

A więc wszystko się wyjaśniło... Triki nie są złe, Rogi cieniostwora to oszustwo, kody i cheaty psują grę i czary nie są oszustwem. Gratulacje temu kto powiedział że to jakiś bug czy oszustwo)

Temat do zamknięcia.

Brat Nocnego Wilka/Depeche Mode

RPG
Paweł kumpel Xardasa jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania