Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > Pomoc w ukończeniu modów
Przeładuj stronę Mroczne Tajemnice vs Diccuric

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 04-12-07, 22:24   #1
Myśliwy999
Chrząszcz

Domyślnie Mroczne Tajemnice vs Diccuric

Który mod według was był lepszy ciekawszy?
Mroczne Tajemnice w tym modzie dochodziły fajne gildie jak: Łowcy orków,Strażnicy kopalni,Bandyci i coś tam jeszcze xD

Diccuric: Całkiem odmieniony świat inna fabuła inna postać dużo nowości

Więc mi jest naprawdę trudno wybrać...
RPG
Myśliwy999 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-12-07, 00:01   #2
xeroloth

Domyślnie

Dałbym wynik 1:1. Oba mody są super
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem Otrzymane ostrzeżenie
Nieprzeczytane 05-12-07, 11:16   #3
Havier
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez ICQ do Havier Wyślij wiadomość przez AIM do Havier
Domyślnie

Mroczne Tajemnice dużo lepsza produkcja
RPG
Havier jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-07, 17:05   #4
William
Chrząszcz

Domyślnie

Mroczne Tajemnice zdecydowanie lepsze.
RPG
William jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-07, 18:05   #5
Frodo
Czarny Goblin

Domyślnie

Zdecydowanie MT. Dodatkowa fabuła wpleciona w już i tak dobrą i do tego duuużo nowości, a dubbing będzie już na święta więc będzie można się uśmiać.
RPG
Frodo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-07, 22:55   #6
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Pomysł na temat dobry, ale jak macie się udzielać to nie ograniczajcie się do jednego zdania i uargumentujcie swoją wypowiedź lepszymi słowami niż "są super".

xeroloth, Havier i William otrzymują dyscyplinarnie po ostrzeżeniu. Nie wzorujcie się na ich postach.

† Legenda Pojedynków Świętego Przymierza †
RPG
Ertix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-12-07, 00:26   #7
Mr. C
hivemind content aggregator

Mr. C awatar

Domyślnie

Osobiście, bardziej przypadł mi do gustu Diccuric. Dla mnie liczy się design świata. MT to tylko Górnicza Dolina z dodatkami i wyspa Pradawnych, Diccuric zaś obejmuje obszar sporo mniejszy, ale wypełniony mnóstwem charakterystycznych lokacji: tajemnicze tunele pod miastem, Gwiezdna Strażnica, PTP (aka Wyspa z Kolosem, Wrakiem Statku, Mega-Ultra Ścierwojadem i Domkiem na Drzewie aka wysepka z wersji demonstracyjnej moda ), zamek koło miasta poprzecinany ukrytymi w ścianie tunelami, opuszczona wioska zasiedlona przez watahę wilków, plac budowy w górach na bagnach (swoją drogą, ciekawe, co miało się tam znaleźć :P), siedziba magów w mieście, no i kapitalna twierdza Haril... nie wiem dlaczego, ale strasznie lubię wszystkie wymienione lokacje za ich oryginalność i unikatowość, i ubolewam, że na tej wersji moda się skończyło... gdyby ludziom odpowiedzialnym za Diccurica chciałoby się dokańczać ich twór i gdyby dalej tworzyli miejscówki na tak wysokim poziomie, mielibyśmy do czynienia z modem-legendą. Gdyby zaś połączyć jeszcze ciekawe i równie oryginalne diccuricowe questy z nowymi broniami, zaklęciami i całą resztą zabawnych "ficzerów" z Mrocznych Tajemnic...

Chociaż MT gwarantuje dobrą zabawę na dłuższy czas, wolę Diccurica, który, nawet mimo stanu ewidentnie niedokończonego projektu, jest NIEZWYKLE wręcz dopracowany w szczegółach, a przemierzanie świata moda i odkrywanie jego sekretów sprawia mnóstwo frajdy.

No, na takie posty to aż miło popatrzeć ! - Ertix
Tja, jak na niego popatrzę, kojarzy mi się z mikroesejem. Dlatego staram się jak najprędzej odwrócić wzrok. :/ - C

Ostatnio edytowane przez Mr. C : 08-12-07 o 23:39.
RPG
Mr. C jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-12-07, 16:27   #8
Prosiaq
Cieniostwór

Prosiaq awatar

Domyślnie

Sorry, że się tak wyłamię, ale co to za pomysł porównywać MT i Diccurica? Przecież to są zupełnie dwie różne modyfikacje! Odkrywcze, nie? ;>
Mroczne Tajemnice to jedynie DODATEK do Gothica1, więc nie mówcie, że mało wnosi. Ba! Wręcz przeciwnie, wnoszą dużo - zaklinanie, wykuwanie różnego oręża, gotowanie (wbrew pozorom, bardzo przydatne ;>), nowe bronie, czary, zbroje i potwory. Gra się naprawdę przyjemnie, choć przyznam szczerze, że nowy świat wizualnie mnie nie zachwycił... Co innego wyspa Uriziela, bardzo przyjemna i ciekawa lokacja. Świetnym pomysłem było też dorzucenie występu In Extremo.
Diccuric? Średniawka, jak dla mnie. Zbudowany od zera, pojawiają się nowości (jak choćby śpiwór czy zmienione runy teleportacji), ciekawie się gra, ale jest za krótki. Nie mam tu na myśli fabuły i głównych zadań (bo to jest krótkie jak nieszczęście), ale ogółem pojęty świat. Za szybko można wszystko odkryć.

Co jest lepsze, jabłka czy gruszki? Na takiej zasadzie te porównania, wszak MT i Diccuric to inne sprawy są kompletnie. Jakby nie było, wolę Mroczne Tajemnice ;>

Bo rodzina to jest siła!
A Łukaszek i Mieszko to dobrzy ludzie są.
Największy zboczeniec Królestwa

RPG
Prosiaq jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-07, 19:37   #9
Macieku
Chrząszcz

Domyślnie

Zdecydowanie Mroczne Tajemnice. Nowa fabula , ale zostaje też stara , nowe pancerze , nowe obozy , wiele nowych zadan no i oczywiscie UWIELBIAM te fajne teksty postaci , a szczegolnie lowcow orkow. No i nowe umiejetnosci. Aha i pytanie do tego modu. Czy mozna byc Guru ? Bo wiem ze magnatem mozna.
RPG
Macieku jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-07, 22:19   #10
Gother
Czarny Goblin

Domyślnie

Diccuric. Czemu? Jednym z powodów jest piękny, zróżnicowany świat, który wielkością przekracza ten z G2. O żadnej z nowych lokacji MT nie można tego powiedzieć (chyba, że komnata Pradawnych jeszcze jakoś wyglądała, ale to tylko kilka metrów kwadratowych). Przedmioty i zadania też są podobnie zróżnicowane jak w MT tyle, że jest ich mało. Nikt nie znalazł w Diccuric przepisów na mikstury? A nowe potwory to co? Choćby ten ruchomy posąg orka nie ściągnięty na żywca z G2 NK.
Gother jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-07, 15:31   #11
sylwek1991pl
Chrząszcz

Domyślnie

Ja powiem tylko ze gothnie ogolnie jest super. ja bawie sie w mt. w diccurica nie gralem ale zamierzam. fajne jest w mrocznych tajemnicach to ze misje sa tam takie ze trzeba wytezyc mozg. szczegolnie spodobala mi sie droga siedmiu krokow. to jest po prostu swietne!!!
RPG
sylwek1991pl jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-07, 18:50   #12
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Diccuric:
Niezwykle ciekawy świat, interesujące postacie, główny bohater, inny od "bezimienny heros", całkiem spory obszar gry. W ogóle nie czuć klimatu "oryginała", ale zastępuje go innym, również ciekawym. Denerwuje mnie, i to bardzo, brak dubbingu. No chamskie po prostu :F

Mroczne Tajemnice:
Niby dodaje mnóstwo rzeczy, funkcji i braków do "oryginału", czyniąc go pełniejszym. Jednak w natłoku tych nowości Górnicza Dolina się dla mnie zmieniła na gorsze... Pierwotny klimat gdzieś zanika, a szkoda.
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania