Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Białe światło nad sarkofagiem otoczone słupami Myrtana czy jest ono z czymś związane?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-06-11, 20:12   #1
Wichniar
Chrząszcz

Domyślnie Białe światło nad sarkofagiem otoczone słupami Myrtana czy jest ono z czymś związane?

Szukałem informacji o tym miejscu na tym i innych forach czy youtube'ie, jedyny ślad to wypowiedz użytkownika gry-online który również szukał odpowiedzi na to pytanie (co to za miejsce, do czego służy ?) któremu niestety odpowiedzi nie udzielono nie pamietam jza dobrze gdzie tego screena zrobiłem ale mogła to być ta baaardzo długa i rozległa jaskinia (do której wchodziłoo się od lasu tego w którym było dużo zwykłych trolli i reszty tałatajstwa, możliwe że to była okolica tej chatki ze szkieletami i mgłą z ogrodzeniem w lesie) a jaskinia była poniżej lasu bo wchodząc wejściem było się u "szczytu" jaskini i wtedy dopiero się niżej schodziło ale to nie tyle mała jaskinia co wieeelka grota była w której wpierw roiło się od pełzaczy później pojawiały się gargulce a na końcu masa zombi zwykłych oto link do miejsca

Uploaded with ImageShack.us

Ostatnio edytowane przez Wichniar : 16-06-11 o 20:25.
RPG
Wichniar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-06-11, 21:00   #2
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Miejsce to jaskinia niedaleko chatki runaka ale dlaczego tam jest to światło to tego nie wiem wiem tyle ze tam jest jakiś amulet albo pierścień nie pamietam
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-06-11, 21:13   #3
najemnikrav
Golem

najemnikrav awatar

Domyślnie

Po pierwsze to nie jest jaskinia za złodziejami zboża tylko, jeśli się nie mylę koło druida (tego od kamienia cieniostwora).
A co do samego światła to nic ono nie znaczy jest tam tylko pierścień lub amulet nie pamiętam dokładnie, ot i wszystko.
RPG
najemnikrav jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-06-11, 21:40   #4
mnikjom
Demon

mnikjom awatar

Domyślnie

O, czekałem aż ktoś poruszy ten temat. Jeśli chodzi o to miejsce już nie raz tam byłem i wszystkiemu się przyjrzałem. Są gargulce i zombie i amulet ale coś mi w tym miejscu nie dało spokoju. Dlaczego nad grobowcem jest efekt czaru ,,światło'' tylko że stały. Myślę że to jakiś znak. Była już mowa o grobowcu Rhobara I a to właśnie może być on. Innos zechciał by takie światło upamiętniło go na wieczność. Lub możliwe że jakiś arcymag został tam pochowany i specjalnie by go uczcić stworzono tą ,,lampę''. No ale ten grób to nie jest zwykła rzecz tak jak większość. Z nim się coś wiąże. Ale co?

\Królestwo Obywatel/
Zarządca prowincji Redmont
Trinitis

RPG
mnikjom jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-06-11, 11:14   #5
Janisey
Skazaniec

Domyślnie

No ale spójrzmy na to bardziej realistycznie (o ile w przypadku gry można mówić o realistycznym spojrzeniu na sprawe ). Czy myrtańczycy pochowaliby swojego KRÓLA w jakiejś byle jakiej jaskini? Przecież, bądź co bądź, król zasługuje na conajmniej przyzwoity grobowiec a nie jakąś dziure ze światełkiem

Ile kasy trzeba spylić by być dobrym MC?
Jak łatwo się pomylić rzucając tysiące przekleństw w moją stronę...

Królewski mistrz cytatów
RPG
Janisey jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-06-11, 13:24   #6
mnikjom
Demon

mnikjom awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał: Janisey
Czy myrtańczycy pochowaliby swojego KRÓLA w jakiejś byle jakiej jaskini?
Możliwe choć mało prawdopodobne. Ale tak jak wcześniej pisałem może mieć to związek z jakimś arcymagiem lub kimś bardzo mocno powiązanym z magiom.

\Królestwo Obywatel/
Trinitis

RPG
mnikjom jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-06-11, 18:21   #7
Baros
Polna Bestia

Baros awatar

Talking

Albo po prostu ładny element graficzny Nie chcę tutaj wprawdzie psuć aury tajemnicy hehe ;p

Pamiętacie, w Gothic 2 też były takie miejsca, jedno związane z Próbą Ognia, a drugie tam gdzie jest Smocza Zguba. Tam może nie było takiej "lampki" ale też były światła. W drugim przypadku wyglądało to na pewno na jaskinie z grobami.
RPG
Baros jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-07-11, 00:53   #8
Mixxer5
Krwiopijca

Domyślnie

Warto pamiętać, że zanim Rhobar I był zwykłym chłopem z Nordmaru. Więc całkiem prawdopodobne, że wolał zostać pochowany w jaskini (jak Przodkowie), a nie na cmentarzu.
RPG
Mixxer5 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-07-11, 19:54   #9
mnikjom
Demon

mnikjom awatar

Domyślnie

Cytat:
Warto pamiętać, że zanim Rhobar I był zwykłym chłopem z Nordmaru. Więc całkiem prawdopodobne, że wolał zostać pochowany w jaskini (jak Przodkowie), a nie na cmentarzu.
I właśnie tak mogło być. Skoro Rhobar I pochodził z Nordmaru miał inne zwyczaje niż mieszkańcy Myrthany. Tak jak swoi najwięksi przodkowie zgodnie z tradycją chciał by go pochowano w jaskini. Tylko że w dodatku zarządzał on Myrthaną to wnętrze i położenie grobowca było inne niż reszty przodków.

\Królestwo Obywatel/
Trinitis

RPG
mnikjom jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-07-11, 15:58   #10
Rhobar 10
Chrząszcz

Rhobar 10 awatar

Domyślnie

To może być grób Rhobara 1. Zauważcie położenie tego grobowca. Praktycznie tuż obok pięknego wodospadu, miejsce dość niedostępne. Jeszcze te wszystkie potwory, może im wyznaczono zadanie chronienia tego grobowca.
Chociaż skoro osiedlił się w okolicy Runak to może to być ktoś związany albo z Adanosem albo z gońcami leśnymi.

89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu
RPG
Rhobar 10 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-11, 15:27   #11
Woland.
Krwiopijca

Domyślnie

Byłem tam dzisiaj, znalazłem to miejsce sam, przypadkiem. Ganiałem po Myrtanie i Varancie wbijając level (mam już 50 ) oraz by zdobyć części ciał potworów różnych dla kasy i znalazłem ją. To tak. Stoisz przy wejściu do chatki Runaka. Patrzysz do wnętrza chatki. Potem odwracasz się o 180 stopni. Idziesz przed siebie i widzisz wejście na górę. Idziesz na górę przed siebie. Patrzysz w prawą stronę- CIENIOSTWORY więc jak ktoś nie ma rogów dla Candelli wie już gdzie ich szukać. W lewo też można pójść. Przechodzisz idąc w lewo po takim czarnym, nie? I już bez problemu znajdziesz jaskinię, idź przy tej górze. Będą 3-4 krwiopijce. Wchodzisz do jaskini. W samej jaskini znajdziesz kilka szkieletów w tym dwa uzbrojone w łuki i jakieś ożywieńce. Potem jeszcze przy grobie gargulec ale to już prosty przeciwnik. Wpierw go omal z smokiem nie pomyliłem i myślałem "Co tu smok robi?? Zabiłem wszystkie cztery (Gelder-1 Droga do Mora Sul-1 jaskinia pod Cape-2).
Ja uważam że:
-Pozostałość po misji którą chciano dać a zrezygnowano z niej.
-Easter Egg aby gracze tworzyli teorie spiskowe kto tam pochowany, o co chodzi.

Ostatnio edytowane przez Woland. : 05-08-11 o 12:32.
RPG
Woland. jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-08-11, 19:03   #12
hebal
Jaszczur

hebal awatar

Domyślnie

Dlamnie wygląda to na krąg druidzki , przy którym zbierała się rada druidów , i być może dlatego Runak mieszka w pobliżu bo jest najpotężniejszym z druidów i chroni jaskinie .
Advemini custos templorum

RPG
hebal jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania