Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Pomoc
Przeładuj stronę Rozwój postaci

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-08-07, 22:03   #25
fiend~
Krwiopijca

fiend~ awatar

Domyślnie

Nie pisz tak bo jeszcze to zrobi ;p Co do ciebie, bezi, nie jest to temat w którym powinnieneś to napisać... Jeżeli tylko umiesz czytać, to poszukaj na głównej stronie forum dział ''Gothic I'', gdzie -jeżeli tylko grasz w g1 ofc- możesz uzyskać pomoc.

BTW, dla mnie zawsze najlepiej grać wojem, wyrżnąć orków w Ardeii, kupić miecz ognisty, narobić troche lvl, nazbierać kasy, kupić przepis na miecz półt., nauczyć się walki dwoma mieczami i mistrzostwa jednor. i innych przydatnych um. boj. i dalej robić co tylko się chce, w zależności od strony, jaką obierzemy.
RPG
fiend~ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-12-07, 19:23   #26
goniec_leśny
Chrząszcz

Domyślnie Porada

Moja porada jest taka żeby na samym początku po oswobodzeniu ardei pozbierać broń orków za co dostaniemy około 2 tyś złota. Powiniśmy już mieć wtedy 3 poziom (jak nie mamy to oczyszczamy tereny wokół ardei) i 30 pkt nauki. uczymy się wtedy u norrisa w reddock 25 siły i parowania tarczą-nastepnie u buntownika w ardei, tego przy kuzni kupujemy miecz ognisty za tysiąc a tarcze znajdzemy w zbrojowni w reddock koło Javiera. Dodatkowo kupujemy skurzaną zbroje lub jak nas stać lekki pancerz buntownika, wygrywamy wtedy wake na arenie z copperem i mamy towarzysza , pomaga nam z oczyszczaniem tunela w reddock i na całym wybrzeżu. A pełzacza zabijamy tak-bierzemy łuk i strzelamy-nastepnie uciekamy a jak sie wruci to to samo ze cztery razy , następnie bierzemy kule ognia(zwój) i ładujemy w niego(zeby był lepszy efekt przytrzymujemy troche a obrazenia będa wieksze.
mozana tez ze 40 pkt przeznaczyć na zycie w chramie innosa.
RPG
goniec_leśny jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-12-07, 01:42   #27
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

Moja rada: zanim zaczniesz wybijać stworzenia, pędź do Jensa przy Cape Dun, i naucz się oprawiania zwierzyny. Na terenach wokół Ardei znajdziesz mnóstwo stworzeń, z których możesz uzyskać dużo trofeów. Poszukaj również przy okazji Szczawiów Królewskich, i naucz się mikstur powodujących stałe zmiany u Sebastiana w Reddock.
Nieprzeczytane 26-01-08, 10:07   #28
Adu

Domyślnie

mam pytanie czy moge grac jako mag po stronie beliara? i jak by to wyglądało pierwsi czarni magowie sa dopiero w Faring :/
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-08, 13:38   #29
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

O ile się nie mylę w Faring nie ma żadnych Czarnych Magów. A Czarnym Magiem owszem, możesz grać, musisz tylko wyuczyć się czarów Beliara, kupić sobie szatę i zafundować umiejętność,, Czarny Mag" . Jeśli chcesz być po stronie Beliara, to musisz sprzymierzyć się z Orkami.

Ostatnio edytowane przez Sturmovik : 12-03-08 o 15:05.
RPG
Sturmovik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-08, 21:28   #30
trustno1
Chrząszcz

trustno1 awatar

Domyślnie

Cóż, a propo Czarnego Maga: "trójeczkę" już kilka razy przeszedłem, wieloma różnymi postaciami, ale najlepiej grało mi się właśnie Czarnym Magiem. Zaznaczam, że nie pamiętam już dokładnie statystyk, więc bądźcie wyrozumiali. Oto on:

Siła: 20 pkt. Dlaczego? Naszym celem jest dociągnąć do dwustu, potem powiem dlaczego. Resztę zdobędzie się z aren (około 30), różnorakich questów, a do setki dociągnąć na miksturach siły.
Zręczność: 80 pkt.To jest konieczne już na samym początku: oprawianie zwierzyny, potem jeszcze 20 z mikstur i questów.
Alchemia: 0 pkt. Tych ksiąg w całym świecie jest tyle, że można skończyć mając około 150 pht.
Kowalstwo: 0 pkt. Ostrzenie i górnictwo można się nauczyć bez dodatkowych punktów.
Złodziejstwo: 20 pkt. Bo tyle bodajże wystarcza do wyłgiwania się i otwierania trudnych.
PRASTARA MAGIA: Na początku nic. Potem tak ze 150 pkt. Na początku i tak trzeba walczyć mieczem, potem powiem również dlaczego tak.
Mana: Do 500 pkt. Życie maga, więc trzeba mieć dużo.
Wytrzymałość: Do 200 pkt. Więcej nie trzeba.
Życie: Całą resztę, ew. po zrobieniu wszystkiego dzielić z Wiedzą, lub złodziejstwem, czy czym się chce.

Umiejętności: Siła: Lepsza walka mieczem, Mistrz waki mieczem, Walka dwoma mieczami, Mistrz dwóch mieczy, Zabójca Orków. To do tego potrzeba tyle siły i zręczności. Nawet mag musi walczyć jak coś podbiegnie, zwłaszcza Czarny, bo długo się czary ładują.
Zręczność: Skóry zwierząt, Skóry gadów, Rogi, pazury i kły. Potzebne do masy questów i do zarabiania.
Prastara Magia: Czarny Mag, Regeneracja Many, Szybka Nauka, Lekkie Pancerze. Więcej nie trzeba. Kostury są po prostu słabe, a reszta nie potrzebna.
Kowalstwo: Ostrzenie mieczy, Górnictwo. Podstawowe rzeczy.
Złodziejstwo: Otwieranie trudnych zamków, Tłumaczenie. Nigdy nie wiadomo, kto o co może oskarżyć.
Alchemia: Warzenie mikstur many, Warzenie mikstur stałych, Zatruwanie ostrzy. Mana=przeżycie, stałe są potrzebne do zwiększania statów, a i warto mieć zatrute ostrze.
Inne: Wszystkie. Każde jest przydatne w mniejszy lub większy sposób.

No i czary: w zasadzie ja się nauczyłem wszystkich, ale jeśli chodzi o najważniejsze to:
Błyskawica: podstawa Czarnego Maga.
Krwawa Furia: czar cholernie przydatny, zwłaszcza, gdy ktoś nie ma ochoty walczyć z kilkonastoma przeciwnikami naraz. Po prostu będą walczyć ze sobą.
Amnezja: zawsze przydatna
Przywołanie szkieleta: będzie nam tankował tak długo, jak nie ma dostępu do demona
Przywołanie demona: Najważniejsza rzecz. BARDZO dużo punktów życia, niestety niewielkie obrażenia, ale tank jak znalazł.
Przywołanie błyskawicy: najsilniejszy czar Czarnego Maga. Można nim bić rekordy w ilości przeciwników zabitych naraz

To tyle. Podsumowując to wszystko wsysa 540 pkt nauki (bez życia). Czyli trzeba być na 54 lvl. To akurat nie problem jest A jak się ma Szybką Naukę, to jeszcze lepiej. A całą resztę w życie, ew. w co tam chcecie.

A jak grać? W skrócie:

Na początku EKSPRESEM wykuć umiejętności złodziejskie i myśliwskie. To jest potrzebne już od początku gry. Gdy się to zrobi można już sobie wyuczyć błyskawicę i do ok. 300 many - coby było za co je rzucać. Po tym Lepsza Walka Mieczem, a dalej już z górki. Grunt, by BARDZO SZYBKO dojść do Szybkiej nauki, i dość szybko do Regeneracji many. A potem wszystko po kolei i po trochu. I ważne: błyskawicę ładować do końca, bo dostaje samonaprowadzanie. I pytanie: jak wyswabadzać miasta na końcu gry? Najpierw demon, potem uciec tak, by wszyscy tylko demona atakowali i w któregoś gostka atakującego go Przywołaniem Błyskawicy. Nikt nie przeżyje I tak w kółko. I dlaczego tak mało wiedzy? Bo są tabliczki i księgi. To i nauka da razem ok. 400 pkt, a to daje taką siłę czarów... Czarny Troll po dwóch błyskawicach pada.

To chyba tyle. Za błędy przepraszam, za niedomówienia również. Jeśli komuś to w czymś pomoże lub coś da... To się cieszę. I zapewniam, że dodam jeszcze kilka dróg rozwoju.
RPG
trustno1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-04-08, 17:25   #31
Xardas Wymiata
Krwiopijca

Xardas Wymiata awatar

Smile

Trustno, niby jak zrobić 20 siły jak na początku ma się 100?
Chyba, że chodzi ci o 120 siły.
Mój wojowik wygląda następująco :
Na 10 lvl powinno się już mieć 200 siły (żeby szybciej zabijać potworki).
Na 15 lvl zróbcie 150 zdolności łowieckich
Na 17 lvl lepszą walkę bronią i dwa miecze
Później ciśnijcie w siłę to jest najważniejsze i oczywiście nie obejdzie się bez szkolenia w walce.
Nieprzeczytane 21-05-08, 21:36   #32
Sevq
Chrząszcz

Sevq awatar

Domyślnie

Nie ma najmniejszego sensu bicie pkt w siłę, nie mówiąc już o nauce walki mieczami czy innym żelastwem. Kostury są bardzo mocne, mają daleki zasięg, tylko trzeba wiedzieć, skąd dobry kostur wziąć, bo taki pierwszy okuty kostur dobrze nie świadczy o swojej klasie broni, jednak późniejsze kostury mają niszczycielską moc, szczególnie, jeżeli ma się III poziom posługiwania nimi i wie się, na jakich klawiszach są jakie ataki. Do tego dochodzi możliwość odbijania wrogich czarów kosturem po wcześniejszej nauce tej umiejętności. Kostury dodają zazwyczaj bonusy w postaci ochrony przed atakami różnego rodzaju, dodają many, hp i mogą nawet dodać umiejętności jak np. "Czarny mag" co jest magowi bardzo potrzebne. I właśnie, głównie dla tych bonusów mag powinien nosić kostur. A to dlatego, że po ok 40 lvlu walka bezpośrednia wychodzi z mody u maga. Ja osobiście mając maga na 49lvlu mam 400 many, regenerację many, 310 prastarej wiedzy i jedną kulą ognia rozwalam większość monstrów za jednym strzałem, góra dwoma. Do tego dochodzi przywołanie demona, tak więc wróg raczej zwykle na nim się skupia. Dzisiaj skończyłem Myrtanę, mam ten 49lvl i oswobadzając każde miasto traciłem nie więcej niż 1/4hp tylko i wyłącznie od kuszników czy szamanów. A przede mną jeszcze Varant i Nordmar. Moja taktyka dla magów jest taka, że do ok 30lvla muszą się męczyć z łukiem i mieczem dla słabiaków, nie można ładować pkt w siłę czy zręczność bo te wartości zamierają u maga, gdy jest już w pełni sił swojej profesji. Najlepiej wszystkie pkt bić w prastarą wiedzę i najszybciej nabić je do 250pkt aby nauczyć się regeneracji many, bo bez tego co 5 czarów trzeba posiągać z butli bo many brak, a napoje do many nie są jakimiś pospolitymi przedmiotami i w sklepach są bardzo drogie drogie. Następnie z 250 PW mamy dostęp do zakupu wszystkich czarów, najlepiej kupić przywołanie demona jako tanka, deszcz ognia, który na grupy przeciwnika jest nieoceniony, kulę ognia, która jest zabójczą bronią z dużą ilością PW. Potem przydatne jest też leczenie siebie, ja kupiłem także leczenie innych aby podleczać demona w walce. I to wszystko. Poza tym wielu twierdzi, że podpalenie przeciwnika ognistymi czarami nic mu nie robi. Być może nie robiło, bo ja gram tą profesją dopiero teraz na Community Patchu i podpalenie odbiera życie. Tak samo bez Community patcha nie działa umiejętność "Ulepszenie szat". Zgodnie z swoim przeznaczeniem mają one powiększać bonusy szat dwukrotnie, jednak bez Community Patcha wyuczenie się tej umiejętności nic nie wnosi.

Ostatnio edytowane przez Sevq : 22-05-08 o 13:51. Powód: Dodatkowe informacje
RPG
Sevq jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-08, 23:39   #33
szyms
Polna Bestia

szyms awatar

Domyślnie

Ja na początku w G3 nie idę w siłę tylko tak żeby podnieść kuszę najemnika ( 70 obrażen) i z kuszą na początku zabijam nawet pełzacze, rozwijam strzelanie z kuszy do 2 poziomy i tylko nią siekam, nic na początku nie jest mnie w stanie zatrzymać

Później zaczynam rozwijać siłę i pkt HP
zawsze uczę się broni jednoręcznej na mistrza i tarczy tak samo, tarcza jest wspaniała przeciwko łucznikom i kusznikom.

Gdy już mam rozwinięta postać dobrze tak że nic nie jest mnie w stanie powalić a mam zbędne pkt doświadczenia to ładuje w magię, prastarą wiedzę mam gdzieś około 100 (z tabliczek) potem ucze się jakiegoś przydatnego czaru i wojuję

Ostatnio edytowane przez szyms : 24-05-08 o 00:11.
RPG
szyms jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-06-08, 23:53   #34
Ituhan
Polna Bestia

Ituhan awatar

Domyślnie

Mam takie małe pytanko, bo gram w Gothic 3 od niedawna, i nie wiem czy opłaca mi się Rozwijać Zdolnóści Łowieckie, do czego ta zdolność sie przydaje ?
RPG
Ituhan jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-06-08, 01:02   #35
McSłoniu

Domyślnie

Pamiętaj zawsze poluj na zające jelenie i nawet głupie jaszczurki, węże czy żówie. Za orka zwiadowce masz 50 EXP a za zająca którego zabijesz bez najmiejszego problemu 25 EXP. 6 zajączków i jest tak jak byś zabił Orka Elitarnego a i masz mięsko. W G3 jest regeneracja jest w % jak masz 1000 PW i zranisz się do 500 i zjesz mięso to będziesz miał 700. A jak 100 i do 50 oraz jak zjesz mięso to 70. 20%. Tak więc mięso zawsze dawaj na pasku koło mikstur leczniczuch.
Polecam!
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-07-08, 15:03   #36
Majfes
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ituhan Zobacz post
Mam takie małe pytanko, bo gram w Gothic 3 od niedawna, i nie wiem czy opłaca mi się Rozwijać Zdolnóści Łowieckie, do czego ta zdolność sie przydaje ?
ta zdolność musisz mieć 150 siły i 150 zdolności łowieckich żeby nauczyć się walczyć 2 mieczami.a od kogo masz zdolności łowieckie.czy jest kod na zdolności łowieckie jeśli jest prześlijcie mi ją proszę.
RPG
Majfes jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania