Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Pomoc
Przeładuj stronę Rozwój postaci

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-03-07, 00:18   #13
Razer
Polna Bestia

Razer awatar

Domyślnie

Ja jak grałem magiem to na początku uczyłem się prastarej wiedzy (chyba do 50, aby nauczyć się kuli ognia), później trochę many, walki kosturami magicznymi. Następnie nowych czarów, więcej prastarej wiedzy, many. A gdy miałem już około 100 prastarej wiedzy to wybrałem szybką naukę, później ulepszałem umiejętności walki kosturem, druid i inne umiejętności magiczne. Pod koniec gry miałem 410 prastarej wiedzy, trochę ponad 1000 many i prawie wszystkie czary. Uważam, że dobrze rozwijałem swoją postać i jak ktoś będzie chciał grać magiem, to może skorzystać z moich rad. Lipne jest tylko to, że nie da się nauczyć umiejętności "mag ognia".
Nieprzeczytane 30-03-07, 09:44   #14
ladder
Krwiopijca

ladder awatar

Domyślnie

ja tez grajac magiem moja nauka wygladala tak:
do 50 prastarej wiedzy (PW)
fireball o ile juz moglem to szybka nauka i wszystko inne co cie uczy sebastian w redock (czyli chyba kosture jeszcze i cos)
zamki trudne
znowu prastara wiedza podajze do 210
demon
Pw do 250
regeneracja many i wszystkie inne czary ktore jujz sie moglem nauczyc
PW do 450
teraz juz bylem na takim etapie gry ze juz sie uczylem zaklec inosa (tych najlepszych)
konczac gre mialem 5xx PW i 274 many (co w zupelnosci wystarczylo)
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-05-07, 11:33   #15
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Początkującym proponuje aby w Cape Dun nie pomagali łowcy niewolników, tylko znalezionego uciekiniera zaprowadzili do chatki myśliwego. Wtedy możemy praktycznie na samym początku gry nauczyć się od zbiegłego niewolnika akrobatyki. A ona ułatwi nam późniejsze poruszanie sie po mapie, np skakanie z wysokości, które wcześniej nas zabijały.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-05-07, 19:31   #16
Flash_in_the_flesh
Polna Bestia

Flash_in_the_flesh awatar

Domyślnie

mag- spokojnie mozna bawic sie pierwszym mieczem az do montery i nawet dalej. prastara wiedza do 80+5 pulpit w ardei+5 w cape dun+10 tabliczki od deckarda i na 9lvlu masz szybkie uczenie. kolejne to do 30 kradziez i ciezkie zamki potem zdolnosci mysliwskie do 130, wszystkie trofea i masz spokoj z wszystkimi pierdolami i mozna rozwijac co sie chce.
RPG
Flash_in_the_flesh jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-06-07, 14:58   #17
serek11111
Krwiopijca

Domyślnie

mag to swietna sprawa. tesh nim gram i mi sie super gra choc troche za latwo;p na poczatku bylo ciezko bo od startu zaczalem ladowac w prastara wiedze do fireballa i jesczcze punkty nauki dalem w umiejetnosci ktore mi sa potrzebne tj.zamki 2 lvl, mikstury many i stale, reszte na umiejetnosci maga ktore moglem sie nauczyc. niemialem many za duzo wiec mialem troche ciezko bo ciagle mikstury musialem chlac a czasami mi brakowalo ale teraz jest gitez bo kolo 600 many i starcza na razie. mam kolo45 lvl(myrtana nie cala)
z czarow to:
fireball- koniecznie
demon- przydaje sie wbrew pozorom
deszcz ognia- jako obszarowy
armia ciemnosci- jak kto chce(dla frajdy) ;p
i mysle ze spokojnie wystarczy
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-06-07, 11:41   #18
MJK
Chrząszcz

Domyślnie

ja mam pytanko moze mi ktos opisac gre magiem ale ze wzgledu na buntownikow czy najemników? kim gra sie lepiej i jak ta strone osiagnac
RPG
MJK jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-06-07, 11:53   #19
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Co tu opisywać. Na początku jest trudno, bo jesteś słaby, obojętnie kim jesteś i jak sie szkolisz. Ale potem, w miarę nabieranbia sił, granie magiem to po prostu przechodzenie gry jak burza. Nie masz żadnych problemó z pokonywaniem wrogów. Gra staje się aż za łatwa...

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-06-07, 23:19   #20
MJK
Chrząszcz

Domyślnie

rozumiem ale czy magiem zaczac grac po stronie orków czy buntownikiem bo buntownikiem przeszedłem 2 razy wojownikiem a teraz mam ochotke na maga i chcialbym zrobic tak ze w krainach centralnych full buntownik ale nie wybijam miast(na koniec)
a w varancie po stronie assasynów Opłaca sie? to?
RPG
MJK jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-06-07, 11:37   #21
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

NA upartego prawie do końca gry możesz dojść nie opowiadając się wyraxnie po żadnej ze stron. Dopiero pod koniec możesz hurtowo powyżynac wszystkie orki w miastach, jak również ludzi w obozach. I tak nie ma to wpływu na to jaki koniec chcesz wybrać.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-07, 22:35   #22
Aqualorn
Krwiopijca

Aqualorn awatar

Domyślnie

W pewnym sensie masz racje Smutas ale z drugiej strony nie opowiadając się po żadnej ze stron nie masz szans na zdobycie pożądnego ekwipunku. Jak popracujesz troche dla Orków lub Buntowników to zdobnędziesz przynajmniej przyzwoity pancerz (przyzwoity ,czyli taki w którym nikt, lub też nic cię nie powstrzyma).
A wracając do rozwoju postaci to największą wadą serii Gothic jak dla mnie jest niezbyt dobry rozwój postaci w kierunku kariery złodzieja. Pod tym względem muszę przyznać że Gothicom daleko do serii TES, która wg mnie jest w tej kwestii apsolutnym mistrzem. Zawsze mi brakowało możliwości zostania zabujcą ale rekompensowałem sobie to zawsze grając Paladynem.
Zawsze lubiłem postać Paladyna i obok złodzieja jest to moja ulubiona profesja. Więc nie mogąc zostać w Gothicu złodziejem zostałem Paladynem.
Rozwijałem więc siłę, punkty życia, prastarą wiedzę i manę. Jeśli chodzi o bronie to zdecydowałem się na dwuręczne bronie i kusze. Pod koniec gry moje statsy wyglądały tak:
Siła: 306
Wytrzymałość: 200
Mana:200
Prastara Wiedza: 255
Punkty Życia: 855
Umiejętności (bez tych na początku gry):
1. Bojowe: mistrzostwo w Dużych orężachm, mistzostwo w strzelaniu z kuszy, paladyn, regeneracja życia
2. Magiczne: mag ognia, walka kosturem, magiczne kostury, regeneracja many, szybka nauka
3. Kowalstwo: wszystkie
4. Alchemia: tworzenie mikstur many, trwałych, zatuwanie broni
5. Pozostałe: wszytskie oprócz biegacza

Jako ostatnie były podbijane już tylko mana i pż ponieważ po osiągnięciu poziomu 250 siły nie używając nawet napojów podbijałem ją za pomocą kół młyńskich. A PŻ nie należy się przejmować bo po zdobyciu zbroji Paladyna i tak nikt mnie nie jest w stanie nikogo powstzrymać.

Ekwipunek:
1. Broń do walki w zwarciu: Gniew Innosa (naosrzony, błogosławiony, zatruty)
i Kostur niewrażliwości
2. Broń dalekiego zasięgu: Krash Morra
3. Pancerz: Zbroja paladyna (dodatkowo umiejętność ulepszenia pancerza)
4. Czary: Światło, Leczenie, Uleczenie Innych, Wypędzenie zła, Błogosławiony Oręż, Słowo Dominacji.

Taka postać była nie do zatrzymania. Dodam że wyzwalanie miast i zabijanie Zubena zostawiłem sobie ta koniec. Szczegulną przyjemność sprawiało mi przebijanie się do magów. Brałem wówczas kostur i przebijałem się do maga osłaniany przez ochronne pole.
Nawet na trudnym poziomie nie było trzeba się za bardzo wysilać choć adrenalinka była większa. Ale mam wówczas rade: przy wyzwalaniu miast jak i w wielu innych momętach przydaję się pomoc.
RPG
Aqualorn jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-07, 12:15   #23
Bezimienny10.0.0.7
Chrząszcz

Bezimienny10.0.0.7 awatar

Domyślnie Jestem nowicjuszem

Jestem kompletnym nowicjuszem a to moja pierwsza odpowiedź na forum.Przygodę z Gothicem zacząłem bardzo nie dawno. Na razie mam tylko Gothica 1 .No i moja postać zawsze szybko umiera na początku. Próbowałem
zbierać pd jako myśliwy a potem zostać magiem. I piszę to aby dostać kilka porad.
RPG
Bezimienny10.0.0.7 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-08-07, 20:17   #24
Akaforty
aka forteeeeeeeeeeeh

Akaforty awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Akaforty
Domyślnie

Ja mam poradę! Ostrożnie, wykonuj pokolei, bo coś mozę nie wypalić!
1 - znajdź jakiś ładny most, nad głęboką rzeką (jeżeli mieszkasz we Wrocławiu, to polecam most grunwaldzkli)
2 - przywiąż się liną do stalowego pala, albo innej części mostu
3 - złap przypadkowego przechodnia za rękę i skoczcie razem z mostu
Mówię ci, fajna zabawa!

Co do rozwoju postaci - na początku gry warto chodzić z Copperem albo Cyrusem. Są strasznie pomocni - przyjmują obrażenia, a ty spokojnie sieczesz.

Spoiler 

RPG
Akaforty jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania