Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Dyskusja
Przeładuj stronę Remake Gothic

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-12-19, 20:23   #1
Sonisphere
Pan Cienia

Sonisphere awatar

Domyślnie Remake Gothic

https://m.youtube.com/watch?v=HuuUaHa3_sg
Tak więc stało sie. Do pobrania dla każdego kto ma jakiegoś gothica na steamie. Właśnie imstaluje. Zobaczymy jak to wygląda

EDIT: skończyłem. ogólnie szału nie ma. Nie czuć tego ciężkiego klimatu. Co nie zmienia faktu, że sposób przedstawiania fabuły, sam wygląd i wielkość lokacji to rzeczy, które wyszły im bardzo dobrze. Walka jest drewniana, ale w sumie w oryginale też była.

Trzymam kciuki, żeby dobrnęli z tym do końca w jakiejś fajnej formie.

Walk down the right back alley in Sin City and you can find anything...

Ostatnio edytowane przez Sonisphere : 14-12-19 o 12:27.
RPG
Sonisphere jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-12-19, 16:50   #2
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Możed zbyt "oczojebne" kolorki, ale dziś tak się grafiki do gier robi. Drewniany system walki? MI tam pasuje. Ogólnie wrażenia na plus. Czekam na całość.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-12-19, 16:56   #3
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Nie patrzcie na system walki, twórcy już zapowiedzieli, że będzie on zmieniony. Wszystko dzięki ankiecie która pokazuje się po ukończeniu gry. Graczom nie przypadła do gustu mechanika potyczki rodem z "For Honor" i ma to zostać uwzględnione przez THQ Nordic. To samo tyczy się Bezimiennego który non stop coś mówi do siebie, ma to ulec zmianie i postać już nie będzie komentować pod nosem każdego ruchu.

Do ewentualnej premiery długa droga, więc saturacją kolorów też bym się martwił, ponoć ma być bardziej mrocznie.
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-12-19, 17:06   #4
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

No to co, robimy solucję do tego co nam pokazali? :-)

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-01-20, 21:28   #5
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Jeżeli rzeczywiście wezmą do serca opinie fanów ( a nie oszukujmy się 99% wydawców nawet takiego teasera i ankiety by nie zrobiło) to może jest szansa na coś dobrego. Podchodzę sceptycznie ale po coś tą ankietę i teaser zrobili.
Z tego co wiadomo to na pewno system walki, początek(na "witamy w kolonii") i klimat(na bardziej mroczny) byłby przerobiony. Zobaczymy jeżeli się zdecydują to niech Innos ich prowadzi do najlepszego remaku jaki potrafią zrobić i niech spełni oczekiwania fanów i potencjalnych nowych nabywców ( by marka Gothic gdzieś się odnalazła w świecie)

p.s Jeżeli zaczną to robić to mam nadzieję,że w Polskiej wersji powrócą aktorzy oryginału - przynajmniej ci najważniejsi ( Bezi,Diego,Xardas, Lee) oczywiście nie wiadomo czy w ogóle remake powstanie ale nadzieję mieć można

Ostatnio edytowane przez Simon_Dark_lord : 01-01-20 o 21:38.
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-01-20, 10:54   #6
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Obejrzałem kilka gameplayów z gry. W jednym gość na kodach latał kamerą nad cała Górniczą Doliną. Co prawda jeszcze mnie skończona w całości. ale zapowiada się ciekawie. Zabudowa Starego obozu robi wrażenie. Mapa powiela rtozkład znany nam z Gothica, ale będzie chyba o wiele większa niż prototyp. Skoro obszar z tego co zaprezentowano to tylko to co w G1 obejmuje teren zrzutu więźniów i ścieżkę w dół?

Za minus uważam mechanikę poruszania się postaci. Szczególnie to, że nie na wszystko można, jak w oryginale, wskakiwać lub próbować wskoczyć. Zbyt to pachnie mi Risenem 2 gdzie z dalerka było widać gdzie można się wspiąć, bo reszta niedostępna. A taka możliwość wsponania się gdziepopadnie dawała wielką frajdę w oryginale. Jak się czasem trzeba było nakombinować aby z bezpiecznego miesca załatwić kilkudziesięcioma strzałami (bo jeszcze byliśmy ciency) jakiegoś warga czy zębacza. Albo wskakiwanie na stromizmy w G3. Czasem trzeba było kilku minut i setek podskoków aby wspiąc się w Nordmarze na jakieś zbocze. A jaką satysfakcję to dawało, że nam się udało!
A w tej nowej odsłonie tego mi najbardziej brakuje.

Co do rozwoju postaci. Uważam ten z G1 i G2 za jeden z najlepiej zbalansowanych spośród wszystkich gier w jakie grałem. Tam było widać postę w efektach naszej walki w miarę zbobywania coraz wyższych % umiejętności. O ile na początku potrafił nas załatwić byle ścierwojad. o krwiopijcy nie wspominając. A tu? Za łątwiamy zębacza na pierwszymm levelu. Przesada.

Jednak obejrzenie mapy dało mi takie wrażenia, że jestem nastawiony na plus dla całości.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-20, 12:46   #7
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

A więc potwierdzone,teraz czekać co z tego wyjdzie.
https://www.gry-online.pl/newsroom/g...wstaje/z81d685
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania