Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > + > Publikacje modderów
Przeładuj stronę Gothic Edycja rozszerzona

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 24-10-14, 19:15   #97
daw2912
Chrząszcz

Angry Problem z testem od Cavalorna

Mam problem. Chcę dołączyć do Starego obozu ale nie mogę zrobić zadania od Cavalorna. Wybrałem opcję z wyciągnięciem informacji z nowego obozu. Porozmawiałem z Aidanem, powiedział mi o rudzie. Porozmawiałem z Ryżowym Księciem, też mi wszystko powiedział co trzeba. Rozmawiałem z Cronosem i powiedział mi ile mają skrzyń. I teraz jak wracam do Cavalorna to nie ma żadnej dalszej opcji żeby zadanie pchnąć dalej. Opowiadam mu o tym co się dowiedziałem i nic... Nie wyskakuje nowa opcja.
Pomóżcie :/
RPG
daw2912 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-10-14, 20:50   #98
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Słyszałem że podobno pracę nad nową wersją moda zostały porzucone, ale niedawno na jakimś fanpage'u na facebook'u, przeczytałem że prace zostały wznowione - prawda to to?
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-10-14, 12:20   #99
kasak122
Krwiopijca

kasak122 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dark Zobacz post
Słyszałem że podobno pracę nad nową wersją moda zostały porzucone, ale niedawno na jakimś fanpage'u na facebook'u, przeczytałem że prace zostały wznowione - prawda to to?
Tak, to prawda. Właśnie trwają testy moda.
RPG
kasak122 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-01-15, 11:12   #100
gothic1210b
Krwiopijca

gothic1210b awatar

Domyślnie

Gothic Edycja Rozszerzona to dość duża modyfikacja uzupełniająca do gry Gothic. Projekt skupia się przede wszystkim na tym czego nie dokończyli twórcy gry, oraz na wprowadzeniu nowych elementów. Gracz ma teraz możliwość większej interakcji ze światem, może warzyć mikstury, kopać rudę, czy pracować dla mieszkańców kolonii. Ponadto rozbudowane zostały wątki fabularne z podstawowej wersji gry. Jako Bezimienny będziemy mieli możliwość stawić opór tyranom takim jak Gomez czy Ryżowy Książę. Znudzeni klasycznym podziałem na trzy gildie poczują nieco świeżości w Obozie Bandytów. Bandyci to grupa osób, która postanowiła zignorować plany Magów, polecenia Magnatów i odrzuciła wiarę w Śniącego. Ci ludzie to wyrzutki z różnych obozów dla których liczy się przetrwanie, a nie ideały...  

Co zawiera wersja 1.4 (lista uproszczona):
  • ponad setkę zadań pobocznych i głównych
  • nową gildię: Bandyta
  • możliwość zostania Kretem lub Kopaczem
  • nowe sposoby przyjęcia do obozów 
  • możliwość zostania Guru
  • ciekawe miejsca w kolonii: obóz łowców orków, myśliwych, Strażników Starej Kopalni
  • wiele wydarzeń fabularnych: spotkanie czterech przyjaciół, bunt zbieraczy, zatargi o opuszczoną kopalnię
  • zadania różnego typu: poszukiwanie przedmiotów, kombinowanie z dialogami, naprawianie palisady i inne
  • nowe tekstury otoczenia
  • nowe tekstury menu i interfejsu
  • umiejętność alchemii i warzenie mikstur
  • umiejętność górnictwa i wydobycia rudy i złota
  • gotowanie
  • nowe umiejętności łowieckie (pozyskiwanie sadła kretoszczura, mięsa gadów i inne)
  • możliwość modlitwy do bogów i proszenia ich o łaski
  • palenie różnych rodzajów tytoniu w fajce wodnej
  • usprawnione smażenie mięsa na patelni (kilka sztuk na raz)
  • Carnage Graphic Patch 
Uwaga: W modyfikacji nie pojawi się kowalstwo oraz czynności z nim związane (przetapianie rudy, ostrzenie mieczy itp). Nie będzie można także awansować na Magnata. 

Szczegóły na pierwszej stronie!

Zrzuty ekranu:

Pobieranie:
Pobierz z sendspace.com POPRAWIONY INSTALATOR
Pobierz z Dropbox POPRAWIONY INSTALATOR
Pobierz z przeklej.org POPRAWIONY INSTALATOR

Miłej gry!

;p
RPG
gothic1210b jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-01-15, 12:03   #101
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

No. Nareszcie v1.4

Jeśli popołudniu znajdę czas, ściągnę. Liczę na to, że nie będę mieć problemu z "migającymi" teksturami, jak w 1.2
RPG
Dark jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-01-15, 14:59   #102
KlimekPL
Cieniostwór

KlimekPL awatar

Domyślnie

Niestety, jak do tej pory Edycja Rozszerzona mnie mocno rozczarowuje. Nowe zadania i dialogi są robione na odwal się, krótkie, sztuczne, słabe i nieciekawe. Mod ma sporo poważnych niedociągnięć, między innymi brak odpowiednich nauczycieli. Gamal zaprowadził mnie do kopalni, a tam zaraz dostaję questa, żeby iść z typem pomóc mu załatwić jakichś paserów. Do jasnej cholery, na tym etapie gry nasza postać jest jakimś wypierdkiem ledwo co wrzuconym za barierę, a tu już obcy ludzie takim zaufaniem nas obdarzają, że proszą o pomoc w dość skomplikowanych sprawach. Sytuacja wygląda tak, że mam 8pkt siły, zardzewiały miecz i żadnej zbroi i mam się wybrać załatwić trzech bandziorów. Przy kopalni nie ma żadnych nauczycieli a na domiar złego Diego też już nas nie naucza.

Jedyne, co mi się w tym modzie jak do tej pory podoba to bardzo ładna oprawa graficzna. Nowe modele i tekstury są bardzo trafione i pięknie wykonane i jeszcze bardziej pogłębiają gothicowy klimat.

Niestety, poza ładną grafiką to mod wieje nudą i niedociągnięciami. Wątek bycia Kopaczem w Starej Kopalni jest nudny, krótki i pozbawiony jakichkolwiek wyzwań. Nie wiem jak to jest z innymi dodatkowymi gildiami, ale biorąc pod uwagę wątek kopacza to obawiam się, że z innymi gildiami też może być podobnie.

Test, który daje nam Cavalorn też jest strasznie spłycony. Daje nam ważkie i delikatne zadanie, w którym mamy się dowiedzieć dość ważnych tajemnic handlowych Nowego Obozu, a zadanie zajmuje jakieś 10 minut i polega na tym, aby iść jak po sznurku do odpowiednich osób, a one nam od razu wszystko wygadają. Nam, obcej i w ogóle nie znanej osobie wygadują od razu wszystko, tak jak byśmy byli ich najlepszymi przyjaciółmi.

Inny polski mod, mianowicie Mroczne Tajemnice, był o wiele lepiej dopracowany. Zadania i dialogi były na wysokim poziomie, czuło się, że na początku na prawdę jesteśmy świeżo zrzuconym więźniem, do którego nikt nie miał zaufania. MT pokazywały, że MOŻNA. A Edycja Rozszerzona niestety tego poziomu nie trzyma.

Nie skreślam jeszcze tego moda. Czekam na zapowiadane patche, w których autorzy po prostu muszą dodać nauczycieli w Starym Obozie i pod Starą Kopalnią. Może jeszcze poprawią dialogi i zadania, aby były ciekawsze, ale z tym jest już o wiele więcej roboty.

Jednym słowem - na chwilę obecną nie polecałbym tego moda, dopóki nie wyjdą odpowiednie patche. Ja osobiście będę na nie czekał i spróbuję zagrać jeszcze raz.

RPG
KlimekPL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-01-15, 09:15   #103
minDxKuriare
Polna Bestia

Domyślnie

Przeszedł już ktoś tego moda? Mam wątpliwości czy instalować, żeby nie wywalało co 5 minut buga albo crasha jak w Mrocznych Tajemnicach.
RPG
minDxKuriare jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-01-15, 16:31   #104
Leśne licho
Chrząszcz

Domyślnie Ratunku!

Gram sobie w G1 ER 1.4.. I co jakiś czas zacina mi gre i nic nie jestem w stanie zrobić tylko zresetować kompa... Są jakieś patche lub coś ??
RPG
Leśne licho jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-01-15, 19:54   #105
gothic1210b
Krwiopijca

gothic1210b awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał KlimekPL Zobacz post
Niestety, jak do tej pory Edycja Rozszerzona mnie mocno rozczarowuje. Nowe zadania i dialogi są robione na odwal się, krótkie, sztuczne, słabe i nieciekawe. Mod ma sporo poważnych niedociągnięć, między innymi brak odpowiednich nauczycieli. Gamal zaprowadził mnie do kopalni, a tam zaraz dostaję questa, żeby iść z typem pomóc mu załatwić jakichś paserów. Do jasnej cholery, na tym etapie gry nasza postać jest jakimś wypierdkiem ledwo co wrzuconym za barierę, a tu już obcy ludzie takim zaufaniem nas obdarzają, że proszą o pomoc w dość skomplikowanych sprawach. Sytuacja wygląda tak, że mam 8pkt siły, zardzewiały miecz i żadnej zbroi i mam się wybrać załatwić trzech bandziorów. Przy kopalni nie ma żadnych nauczycieli a na domiar złego Diego też już nas nie naucza.

Jedyne, co mi się w tym modzie jak do tej pory podoba to bardzo ładna oprawa graficzna. Nowe modele i tekstury są bardzo trafione i pięknie wykonane i jeszcze bardziej pogłębiają gothicowy klimat.

Niestety, poza ładną grafiką to mod wieje nudą i niedociągnięciami. Wątek bycia Kopaczem w Starej Kopalni jest nudny, krótki i pozbawiony jakichkolwiek wyzwań. Nie wiem jak to jest z innymi dodatkowymi gildiami, ale biorąc pod uwagę wątek kopacza to obawiam się, że z innymi gildiami też może być podobnie.

Test, który daje nam Cavalorn też jest strasznie spłycony. Daje nam ważkie i delikatne zadanie, w którym mamy się dowiedzieć dość ważnych tajemnic handlowych Nowego Obozu, a zadanie zajmuje jakieś 10 minut i polega na tym, aby iść jak po sznurku do odpowiednich osób, a one nam od razu wszystko wygadają. Nam, obcej i w ogóle nie znanej osobie wygadują od razu wszystko, tak jak byśmy byli ich najlepszymi przyjaciółmi.

Inny polski mod, mianowicie Mroczne Tajemnice, był o wiele lepiej dopracowany. Zadania i dialogi były na wysokim poziomie, czuło się, że na początku na prawdę jesteśmy świeżo zrzuconym więźniem, do którego nikt nie miał zaufania. MT pokazywały, że MOŻNA. A Edycja Rozszerzona niestety tego poziomu nie trzyma.

Nie skreślam jeszcze tego moda. Czekam na zapowiadane patche, w których autorzy po prostu muszą dodać nauczycieli w Starym Obozie i pod Starą Kopalnią. Może jeszcze poprawią dialogi i zadania, aby były ciekawsze, ale z tym jest już o wiele więcej roboty.

Jednym słowem - na chwilę obecną nie polecałbym tego moda, dopóki nie wyjdą odpowiednie patche. Ja osobiście będę na nie czekał i spróbuję zagrać jeszcze raz.
Cóż, zarówno do pozytywnych jak i negatywnych opinii musimy przywyknąć. Co mogę powiedzieć? Masz trochę racji. Duży nacisk położyliśmy na gildię Bandytów, kosztem pozostałych obozów. Możesz spróbować zagrać właśnie tą gildią. Patch będzie poprawiał głównie ścieżkę Kreta i kilka konsekwencji.

;p
RPG
gothic1210b jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-15, 16:06   #106
Leśne licho
Chrząszcz

Domyślnie

Są jakieś sposoby aby uniknąć ciągłego restartu??
RPG
Leśne licho jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-01-15, 23:36   #107
Leśne licho
Chrząszcz

Domyślnie Ranny Wojownik

Znowu ja.. Wie ktoś może gdzie jest ta magiczna woda potrzebna do lekarstwa ??
RPG
Leśne licho jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-15, 00:36   #108
_Beliar_
Chrząszcz

_Beliar_ awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Leśne licho Zobacz post
Znowu ja.. Wie ktoś może gdzie jest ta magiczna woda potrzebna do lekarstwa ??
Po drugiej stronie jeziora w NO

Potrzebuję pomocy przy następujących zadaniach:

"sentymentalny miecz"
"gdzie jest Neck do cholery"
"latający pamiętnik"
"przekręty"
I jeszcze jedno...Kto w SO uczy siły i zręczności?!

Ostatnio edytowane przez _Beliar_ : 30-01-15 o 01:48.
RPG
_Beliar_ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania