Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Porady i spoilery
Przeładuj stronę Gothic 3 pożyteczne bugi

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-10-10, 13:31   #1
PanKiller
Polna Bestia

PanKiller awatar

Post Gothic 3 pożyteczne bugi

No więc tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć czy spotkaliście się z przydatnymi bugami w Gothicu 3.

Ja spotkałem się z pewnym bugiem (raczej wszyscy już go znają) , który na pewno przyda się początkującym graczom.
Jeżeli chcecie zarobić dużo na początku gry to:
- idziecie do miasta CapDun,
- spotykacie tam przed miastem myśliwego Jensa i w mieście złodzieja Seruka,
- obydwaj mają łuki Gońca Leśnego, które można sprzedać po ok. 5500 złota,
- więc powalamy Jensa zabieramy mu łuk i idziemy do Seruka także go powalamy i zabieramy łuk (i tak można robić bez końca).

ALE UWAGA!!

KUPCY NIE MAJĄ NIESKOŃCZONEJ ILOŚCI ZŁOTA JAK W POPRZEDNICH GOTHICACH!

ILOŚĆ ZŁOTA KUPCA JEST POKAZANA W EKWIPUNKU WIĘC LEPIEJ NIE MĘCZYĆ SIĘ I POWALAĆ ICH (Seruka i Jensa) Z 50 RAZY ("BO JAK SPRZEDAM WSZYSTKIE TO BĘDĘ MIAŁ TYLE KASY") TYLKO TYLE ILE MA PIENIĘDZY KAŻDY KUPIEC ! (A, ŻE PRAWIE KAŻDY KUPIEC MA WYRÓWNANE ILOŚCI ZŁOTA 5 TYS., 10 TYS., 15 TYS. ITD. NIE TRZEBA SIĘ BĘDZIE MĘCZYĆ I SAMEMU WYRÓWNYWAĆ JAKIMIŚ SŁABYMI PRZEDMIOTAMI LUB WŁASNYM ZŁOTEM)
Oto film jeżeli ktoś nie zrozumiał xD
http://www.youtube.com/watch?v=Hbr0P...eature=related
oczywiście nie mojego autorstwa xD

Znalazłem jeszcze jeden bug.
Jeżeli odbijacie miasto lub walczycie z dużą ilością wrogów i nie ma czasu na to żeby się uleczyć wystarczy otworzyć ekwipunek i z niego się uleczyć a nie z paska szybkiego dostępu.
(ten bug też pewnie dużo osób zna)

Ostatnio edytowane przez PanKiller : 02-10-10 o 13:47.
RPG
PanKiller jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-10-10, 13:53   #2
Bezimienny24
Jaszczur

Bezimienny24 awatar

Domyślnie

Ja spotkałem się z pewnym bugiem.

Raz grałem w G3 magiem. Kiedy odbijałem kopalnie w Nordmarze moja postać zaczęła zabijać orków jednym ciosem. Najpierw się ucieszyłem ale po chwili znowu musiałem uderzyć orka kilka razy żeby go pokonać. Chociaż, nie jestem do końca pewien czy to był bug bo miałem wyćwiczoną umiejętność zabójca orków. Może ktoś miał podobnie.
RPG
Bezimienny24 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-10-10, 15:59   #3
Xardin
Zębacz

Xardin awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bezimienny24 Zobacz post

Raz grałem w G3 magiem. Kiedy odbijałem kopalnie w Nordmarze moja postać zaczęła zabijać orków jednym ciosem. Najpierw się ucieszyłem ale po chwili znowu musiałem uderzyć orka kilka razy żeby go pokonać. Chociaż, nie jestem do końca pewien czy to był bug bo miałem wyćwiczoną umiejętność zabójca orków. Może ktoś miał podobnie.
Bardzo fajny bug, szczególnie dla "napalonych paladynów", którzy mogą to tłumaczyć "darem od Innosa". Niestety - nowe patche niwelują ten bug i gra jest trudniejsza. Wszystko, co poprzednie, jest znane...

Był kiedyś filmik, przedstawiający sposób na zdobycie niezużytego ogrowego morgenszterna (250 obrażeń, 500 siły, duży oręż III), ale został on usunięty. Z tego co pamiętam chodziło o strzelanie do ogra ogłuszającymi strzałami... no i ten trick nie działał na nowych patchach...
Xardin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-10-10, 17:26   #4
PanKiller
Polna Bestia

PanKiller awatar

Domyślnie

Cytat:

W tym bugu chodzi o to, że jeśli będziesz zabijał dużą ilość wrogów to w końcu zwiększą się obrażenie im zadawane aż będziesz ich powalał jednym ciosem, ale gdy się uleczysz lub coś zjesz lub wypijesz itp. ten bug zniknie i będziesz musiał na nowo zabijać dużą ilość wrogów żeby go z powrotem uzyskać.
RPG
PanKiller jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-11, 16:55   #5
fifi169
Polna Bestia

Domyślnie

Tyle że to nie był bug. Bugi, to luki w silniku gry. TO jest akurat coś w rodzaju szału bojowego. Na patchu 1.60 jeszcze to jest, ale na nowszych patchach bezi się uspokaja
RPG
fifi169 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-02-11, 17:15   #6
Engine
Krwiopijca

Engine awatar

Domyślnie

A czy nie jest bugiem, że po włączeniu ekwipunku nikt nas nie bije i możemy wypić miksturkę?
RPG
Engine jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-11, 19:59   #7
mario969
Polna Bestia

Domyślnie

Myślę, że w przeciwieństwie do poprzednich gothiców tutaj twórcy gry dodali możliwość swobodnego leczenia się i choć wygląda to na bug to raczej nim nie jest.

----------------------------------------------------
Innos jest Bogiem, Bezio nałogiem, Milten magusem, a Wrzód Platfusem
RPG
mario969 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-03-11, 13:16   #8
reshi
Jaszczur

Domyślnie

Ja znam taki bug jak kiedyś dawno temu grałem w G3 znalazłem taki bug wchodzisz w eq podobnie jak w pierwszym poście i naciskasz to co chcesz się nauczyć wypić czy tam zjeść gdy się postać nauczy wypije czy zje musimy wyczuć i w odpowiednim momencie wyjść z eq wtedy doda nam życia many pkt wiedzy czy jak to się nazywa czy czego tam chcecie a nadal zostanie butelka roślinka czy tam coś innego takie klonowanie xD. Przydatny bug ja bugowałem tak z miksturkami many bo zawsze mi ich brakowało a raczej to tak nie bugowałem no chyba że jeszcze z tabliczkami wiedzy czy jakoś tak.
RPG
reshi jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-03-11, 20:03   #9
rush
Chrząszcz

rush awatar

Domyślnie

Podajcie jeszcze różnych takich bugów bo zaczynam grę w Gothic'a III i chce je znać

Hej Kolego,Google wie wszystko.? Nawet ile masz lat.!
RPG
rush jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-03-11, 21:13   #10
jumacz
Jaszczur

Domyślnie

Cytat:
Napisał rush Zobacz post
Podajcie jeszcze różnych takich bugów bo zaczynam grę w Gothic'a III i chce je znać
jak chcesz mieć radochę z takich oraz innych bugów to uważaj aby nie zainstalować sobie przypadkiem jakiejś łatki, a zwłaszcza CP 1.74

baw się dobrze.
RPG
jumacz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-03-11, 18:21   #11
fifi169
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Napisał Engine Zobacz post
A czy nie jest bugiem, że po włączeniu ekwipunku nikt nas nie bije i możemy wypić miksturkę?
Nie, bo g3 ma to do siebie, że na każdym patchu wrogowie (orkowie, Zuben, jeśli wszedłeś bez pozwolenia, smoki)pozwolą ci spokojnie porozmawiać, przejrzeć plecaczek, poczytać książkę i zmienić broń. A jeśli ci nie pozwolą, to i tak ci nic nie zrobią. Nie trafią cię.
RPG
fifi169 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-11, 09:09   #12
bezi62
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:

Też miałem takiego buga i to przez pół kopalni
bezi62 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania