Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Stan wojenny: Jak śliwka w kompot - Hassan1

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-12-18, 16:53   #13
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Niezarejestrowany handel dobrami, w dodatku o wątpliwym pochodzeniu, bez możliwości sprawdzenia jego historii? Panie.... hmmm... Proszę pana, takie propozycje są wielce niestosowne i mogą zostać uznane za jawne prowokacje, a na to też mamy paragraf, drugi ściślej rzecz ujmując, toteż raczyłbym bardziej zważać na słownictwo i wziąc pod uwagę swoją nieciekawą sytuację. Co w związku z tym robimy? Uiszcza pan opłatę, by natychmiastowo wdrożyć pozyskiwanie dokumentów czy też pańska sprawa ma zostać skierowana do sądu?
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-12-18, 09:03   #14
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Kto mówi o niezarejestrowanym? Jesteśmy poważnymi ludźmi, a prawo to prawo. Chciałem zapytać - powiedział sięgając do kieszeni z mieszkiem i badając uważnie reakcję urzędnika - czy lepsze jest złoto czy informacja wagi państwowej?
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-12-18, 12:38   #15
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Zależy od wagi informacji. Kwestia jej przydatności dla księstwa Kahru. Jeżeli faktycznie coś znaczy, to może zapewnić przybyszowi nawet immunitet dyplomatyczny, co jest bardzo przydatną kwestią, choć przyznaję, że osobiście tego rozwiązania nie popieram i moim zdaniem prawo powinno być równe dla wszystkich, by było uczciwie.
Uwagę Oskara przykuwa zakapturzony typek, który na spokojnie lezie przez port. Rysy twarzy, postura, sposób chodzenia czy nawet uwalnianie ludzi od sakiewek, to wszystko przywodzi na myśl Felrika.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-12-18, 16:11   #16
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Waga tej informacji jest co najmniej państwowa - powiedział Oskar sciszając głos i rozglądając się, niby odruchowo. - Jednak najpierw muszę się upewnić co do pańskiej tożsamości. Skoro prawo ma być równe dla wszystkich to najpierw chciałbym zobaczyć dokument potwierdzający pański urząd, jak również tych dwóch jakże uprzejmych i równie bystrych jegomościów.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-12-18, 16:36   #17
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Bez problemu, pozostaje tylko kwestia twoich uprawnień dotyczących możliwości żądania moich dokumentów. W moim przypadku jest tym ta pieczęć Kahryjskiego urzędnika - wyciąga w kierunku Oskara pieczęć wykonaną ze smoka z wygrawerowanym smokiem. - W celu poproszenia mnie o okazanie jakichkolwiek papierów też musisz taką okazać. Masz ją? Nie? To w takim wypadku zwyczajnie powiedz, a ja jako urzędnik państwowy przekażę twoją sprawę dalej i jeśli faktycznie jest to informacja wagi państwowej, to możesz oczekiwać wynagrodzenia za swą wiedzę.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-12-18, 09:47   #18
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Czy słowo Ryder coś ci mówi? - zapytał specjalnie nieco podnosząc głos. - Wolałbym nie rozmawiać w tym miejscu - dodał, ściszając już głos - chyba że chcesz aby o sprawach państwowych plotkowano w całym mieście.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-12-18, 11:34   #19
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

- Znasz więc Rydera? Ciekawe, bardzo ciekawe. Brać go. - daje znać dwóm kafarow, a ci bez wahania wykręcają Oskarowi ręce za plecami i obezwładniają. - Widzisz, traktuję swoje obowiązki bardzo poważnie, kwestia zasad i własnej sumienności. Jestem dumny z powierzonej mi misji i zawsze dbam o interesy Kahru, więc teraz grzecznie pójdziemy do mojego biura, a tam powiesz mi dokładnie wszystko, co tylko chcę wiedzieć. Wtedy, być może, wyjdziesz z tego względnie cały. Spróbuj jednakże kombinować, uciec lub kłamać, a bardzo szybko tego pożałujesz. Szybko, bo na wolny żal nie starczy ci czasu, jasne? Będziesz grzeczny, prawda?
Urzędnik patrzy na Oskara tak samo beznamiętnie jak wcześniej i drapie się po delikatnym zaroście.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-12-18, 13:00   #20
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Dokładnie o to mi chodzilo - wystękał, rozglądając się, na ile było to możliwe. - A te środki nie są konieczne, mówiąc coś, nie mogłem przecież nie liczyć się z reakcją, człowieku.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-12-18, 15:38   #21
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Mężczyzna zbywa słowa Oskara niedbałym machnięciem ręki i bez słowa rusza wgłąb miasta. Jego przydupasy bez wahania ciągną za nim Nordmarczyka. Nikt nie zwraca nawet na to uwagi, wszyscy są przyzwyczajeni.
Podróż przez miasto mija bezproblemowo, zaledwie jakiś jeden blondyn zerka zaciekawiony na "aresztanta". W końcu docierają do stróżówki, gdzie szpieg zostaje posadzony na krześle przez eskortę, która to na krótki znak opuszcza pomieszczenie, bez wahania czy zbędnych pytań. Krzesło jest przy stoliku, po drugiej stronie siada urzędnik i obdarza go szczerym uśmiechem.
- Wybacz zaistniałą sytuację, ale jak sam rozumiesz trzeba dbać o przykrywkę, by nikt nie miał podejrzeń. Kawy? Herbaty? Czegoś mocniejszego? Osobiście nigdy nie poznałem Rydera, ale jestem nim zafascynowany, to on cię przysłał, prawda? Jaki to człowiek? Opowiadaj, chętnie dowiem się wszystkiego! - podpiera głowę na rękach i czeka na odpowiedź.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-18, 14:17   #22
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

Oskar starał się nie okazywać, że cokolwiek w zachowaniu urzędnika go zaskoczyło. Niby mimochodem rozejrzał się po pomieszczeniu, starając se zarejestrować wszystkie możliwe szczegóły, które być może pomogą mu ustalić, jak wygląda sytuacja na Kahr i z kim ma tak naprawdę do czynienia.

- Kto i czy w ogóle ktoś mnie przysłał nie ma w tej chwili żadnego znaczenia. Choć to, ze imię podane przeze mnie nie jest dla Ciebie obce już wiele mi mówi. Jednak to nie wystarcza. Musze mieć pewność, że reprezentujesz osobiście władze tego miasta, a w szczególności Vlada. W przeciwnym wypadku skutki mogą ukazać się tragiczne zarówno dla mnie jak i dla ciebie. I tyc dwóch goryli cię przed tym nie uchroni. Musze również znać ogólny zarys sytuacji w Kahr, tym czy ogłoszony został stan wojenny i w jaki sposób realizowane jest zagrożenie ze strony Archolos. Wiem, ze te informacje są tajne, ale bez tego nie mogę ryzykować. Na twoją korzyść działa to, ze w zasadzie możesz zrobić ze mną co chcesz, nawet nie wychodząc poza granice prawa. Dlatego zanim zaczniesz się zastanawiać, pomyśl najpierw, kto tu bardziej ryzykuje.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-01-19, 18:42   #23
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

[Przepraszam za świąteczną przerwę]
Obserwacje pomieszczenia nie owocują zbytnimi rewelacjami, stolik, krzesła i cela odgrodzona kratami, w której ze ścian zwisają łancuchy. Okna niewielkie, również zakratowane, ciemność rozjaśniają jedynie pochodnie. Ot, typowy pokój przesłuchań.
Urzędnik gorzko się uśmiecha.
- Widzę, że najwyraźniej się nie zrozumieliśmy. Mam gdzieś co ty mi tu pieprzysz, z chwilą wejścia do tego budynku utraciłeś jakiekolwiek prawa, nikt nawet nie zwróci uwagi, jeśli zostaniesz zakatowany na śmierć. Zasada jest prosta: ja podeszwa, ty karaluch. Ja zadaję pytania. Ty na nie odpowiadasz, krótko i treściwie, inaczej... No cóż, umiem rozwiązywać języki, choć chciałem to załatwić polubownie. Gdzie jest Ryder?
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-01-19, 01:41   #24
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Słuszna uwaga, byłaby istotna, gdybym nie stwierdził tego sam chwilę wcześniej. Nie mam pojęcia gdzie jest osoba o którą pytasz. Poza tym myślałem, ze zależy ci na własnym mieście.
Starał sie by to wszystko brzmiało rzeczowo, niczym rozmowa dwóch urzędników. Nie miał pojęcia co może z tego wyniknąć.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania