Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Gothic 3 Opis wszystkich patchy.Grać z patchami czy bez?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-12-11, 21:26   #1
PogromcaDl
Chrząszcz

Domyślnie Gothic 3 Opis wszystkich patchy.Grać z patchami czy bez?

Witam wszystkich. Jestem pierwszy raz na forum mam pytania dotyczące Gothica 3. Głównie patchy które do niego wyszły. Grałem w całą sage gothica oprócz G3 ZB i A G4. W G3 grałem już w roku 2006. Trochę pograłem potem przestałem. Sam nie wiem dlaczego. Może dlatego że G3 się wieszał trochę ale to normalne w tej grze chyba .Teraz postanowiłem zagrać z powrotem. Chciał bym się dowiedzieć jakie zmiany wprowadzają te patche. Wiem że najnowszy patch to 1.74 . Ale chodzi mi o wszystkie zmiany jakie wprowadzają patche. Patch 1.74 wprowadza wszystkie zmiany z innych patchy ale może ktoś opisać te wszystkie zmiany albo chociaż te najważniejsze najbardziej rzucające się w oczy Wiem że patch 1.74 zawiera w sobie wszystkie pozostałe patche. I że jak się ma grę zapisaną sprzed patcha 1.6 to trzeba zaczynać od początku. Wiem że patche poprawiają błędy w grze których na pewno jest wiele może bardzo wiele. Opłaca się grać bez żadnych patchy bo tak robiłem do tej pory chyba zainstalowałem kiedyś pierwszego patcha który wyszedł. Co jeszcze zmieniają te patche. Słyszałem że gra lepiej chodzi i że jest większy wybór ustawień np. więcej opcji ustawienia grafiki. Z patchami jest trudniej grać czy bez. Czytałem o tym że po patchach npce mają większą inteligencję np. bronią się (używają bloków itp.). Natomiast po patchach łatwiej zabić dzikie zwierzęta np. dziki wilki. Nie atakują one serią ugryzień. Opłaca się instalować QP4. Wiem że jak sama nazwa wskazuje dodaje on nowe zadania do gry. Pamiętam że jak instalowałem tego pierwszego patcha to trudniej było strzelać z łuku kuszy (np. nie było celownika). To tyle ode mnie. Liczę na konkretne i kompetentne odpowiedzi. Skorzystałem z opcji szukaj nic nie znalazłem .I nie piszcie odpowiedzi typu Google nie gryzą szukałem tam też nic ciekawego nie znalazłem. Może dlatego że G3 już ma 5 lat niedługo 6. Pozdrawiam wszystkich
RPG
PogromcaDl jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-12-11, 22:18   #2
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

> Po instalacji patcha w tym wypadku 1.74 pojawi się plik readme wiec nie widzę sensu wypisywania ci tego skoro przeczytasz go sobie i dowiesz się co zmienia, lista jest bardzo ale to bardzo długa.

> Nie. nie opłaca się grac bez patchy to już było omawiane w kilku tematach.

> Tak opłaca się instalować QP4 z Cm 2.2

W skrócie granie w G3 jest znacznie lepsze i przyjemniejsze w wersji 1.74 z Qp4 z CM 2.2 niż granie w G3 w wersji podstawowej czyli 1.6
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-12-11, 22:50   #3
PogromcaDl
Chrząszcz

Domyślnie

A tak około ile to wszystko zajmuje ten patch 1.74(coś czytałem że około 900mb) a Reszta ten QP ile około?. Tak to wszystko dodając do siebie to wyjdzie z 1,2mb?. Dzięki za twoją odpowiedź czekam na komentarze innych
A i jeszcze jedno dał byś linka ze sprawdzonym downloadem żeby potem się nie okazało że ściągnąłem tyle mb na próżno. Żeby też z tej stronki w miare szybko leciał transfer. Mam neo 1024Mb/s.Umiem szukać na google lecz jeszcze tego nie ściągałem nie wiem który download może być dobry a który zły
RPG
PogromcaDl jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-12-11, 00:59   #4
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz tutaj na GothicSite

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-12-11, 23:53   #5
PogromcaDl
Chrząszcz

Domyślnie

A czym się różnią te patche oficjalne od nieoficjalnych?.Wogóle wyszły jakieś patche oficjalne do gothica 3 bo słyszałem tylko o tych nieoficjalnych stworzonych przez fanów gothica tzn. community patch. QP4 bardzo ingeruje w wersje gry tzn.zmienia ją. Bo czytałem że z QP4 Gothic 3 jest bardziej podobny do 2 tzn. Orkowie są podobni i inne rzeczy.A i ktoś pisał że nie działa dubbing w niektórych miejscach np jak się rozmawia z Miltenem.
Proszę o odpowiedź nie tylko Tizgara
RPG
PogromcaDl jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-11, 00:31   #6
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

QP niema dubinngu takie bajery kosztują

Oficjalne czy nie a co to za różnica są tylko jedne patche i tyle, trochę zaczynasz na siłę szukać problem którego niema, albo ja nie rozumiem napisanego przez ciebie postu

RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-11, 00:31   #7
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Warto zagrać na patchu 1.74+QP 4 PL+C.M 2.2. Ja teraz sam grałem ostatnio i naprawdę nie żałuję. Gra jest o wiele trudniejsza co mi się podoba, zwierzęta nie mają speedhacka. Odbijanie miast to poezja po prostu, a ogólnie gra jest super naprawdę. Polecam.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-11, 00:57   #8
PogromcaDl
Chrząszcz

Domyślnie

Dobra dzięki za odpowiedzi.Tylko jeszcze mam pytanie co to jest to C.M 2.2 Wiem że ty Tizgar pisałeś o tym już wcześniej że warto zagrać z tym ale co to jest to C.M 2.2 .Bo zapomniałem zapytać . A jak bym zainstalował samego patcha 1.74 potem pograł trochę na nim. Zapisał grę to mógł bym potem doinstalować QP4.I seavy by działały?Czy po instalacji Qp4 zapis gry z Patcha 1.74 nie działa
RPG
PogromcaDl jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-11, 01:31   #9
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

C.M 2.2 to jest taki dodatek który zmienia GIII na bardziej świat ten z GIINK. Ja widzę zmiany. Potwory mają swoje własne kolory zmienia się kolor zbroi i jest duuuużo nowych dodanych np pancerz łowcy smoków. A jeśli chodzi o save to nie mam pojęcia, ale raczej da radę potem znowu grać, ale pewny nie jestem.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-11, 02:24   #10
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Nie savy nie działają, Cm 2.2 jest integralną częścią Qp4 ( która ma upodobnić g3 do poprzednich części w celu nadania grze charakteru poprzednich części co akurat zostało bardzo dobrze zrobione ) można go nie instalować wystarczy go odznaczyć ale po co sobie psuć rozgrywkę, ja jednak wole te pancerze i wole mieć prawdziwych upadły paladynów czy szkielety takie jak w g2nk które maja 2h zamiast pałki czy cieniostwora w kolorze cieniostwora:P

RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-11, 13:58   #11
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

A no to sorka myślałem, że gra będzie kompatybilna jak się doinstaluje CM2.2. Więc nie pozostaje Ci nic innego jak wszystko zainstalować i grać z przyjemnością.
RPG
Krz90 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-12-11, 14:19   #12
ADR
Krwiopijca

Domyślnie

Ja ogólnie wolę grać w G3 na wersji 1.12 - jest to ostatni path stworzony przez PB. Dalej są już tylko community. Poprostu lubię grać w oryginał - coś, co stworzyli twórcy a nie gdzie wszystko zostało zmienione przez fanów . Ale to tylko moja opinia i nie każdy ma prawo się zgodzić. Btw. doszedłem już do Silden i nie doświadczyłem jeszcze żadnego buga prócz wywalania się gry od czasu do czasu ( ale gram z podniesionym znacznie zasięgiem widzenia trawy oraz NPC w ge3.ini , więc... )
RPG
ADR jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania