Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna > Pomoc Techniczna [G3]
Przeładuj stronę Pytanie odnośnie moddingu

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-07-16, 01:51   #1
 Max0
Kąsacz

Max0 awatar

Domyślnie Pytanie odnośnie moddingu

Czy jest jakaś strona po angielsku lub niemiecku (w wypadku tego 2 najwyżej użyję tłumacza Google), na której zamieszczone jest aktualne info odnośnie sposobu modyfikacji gry? Mam tu na myśli wprowadzanie takich zmian, jak:
-Tworzenie plików .MOD ze zmian wprowadzonych w oficjalnym narzędziu do moddingu z CP 1.75
-Stawianie nowych obiektów w świecie gry
-Dodawanie przedmiotów o całkiem nowych modelach i teksturach
-Tworzenie questów i linii dialogowych odnośnie nich
-Dodawanie nowych dokumentów (np. książki)
-Nowe umiejętności i zaklęcia
-Nowe gildie

Jeżeli ktoś, kto ogarnia niemiecki byłby w stanie pomóc mi w poszukiwaniach tematów odnośnie moddingu G3 to będe naprawdę wdzięczny
RPG
Max0 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-07-16, 00:27   #2
Xivragis
Czarny Goblin

Xivragis awatar

Domyślnie

wog.de - pisanie do ludzi o pomoc na privach też skutkuje odpowiedzią, choć czasem na tym forum trzeba czekać i miesiąc, więc cierpliwość i inne projekty w międzyczasie to podstawa ;D

szukaj po moim nicku w dziale modding gothic 3

szczególnie patrz za programem g3edit

jest kilku polaków na tamtym forum, którzy coś tam piszą ale raczej używają tłumacza i odpowiadają po angielsku. Bo tutaj jest niestety lipa i community sięga max kilku aktywnych członków, a co dopiero mówić o moddingu ;D

unikaj oryginalnego narzędzia modderskeigo bo w mojej zabawie z moddingiem tylko powodowało problemy, bo robiło nie widomo kiedy błędy w postaci zapisu złych flag do plików co skutkowało niedziałaniem plików w edytorach fanowskich jak i w grze. Na wog.de wszystko da się zrobić edytując binarki w tinyhexerze, udostępniali do niego nawet rozszerzenia, ale żeby w bitach nad modem siedzieć to ja za darmo nie będę siedział ;D Do pewnych rzeczy powstały makery, które edytują wszystkie potrzebne pliki ale tylko na zasadzie nadpisu, więc edycja czy usuwanie błędnie zrobionych rzeczy będzie skutkowała potrzebą ręcznej edycji -> czytaj wiedzy co gdzie jak.

... sorki za chaotyczny wygląd wypowiedzi ale godzina robi swoje i niezbyt mam chęci pisać ogólnikowo a na szczegóły brakło by dnia ;d

Ostatnio edytowane przez Xivragis : 27-07-16 o 00:36.
RPG
Xivragis jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania