Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę To już nie jest Gothic! Arcania: A Gothic Tale.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 20-05-08, 11:43   #1
DoneR
Kąsacz

Domyślnie To już nie jest Gothic! Arcania: A Gothic Tale.

Nastąpiła kolejna zmiana nazwy. Teraz już nie jest to Gothic, a Arcania: A Gothic Tale. Co o tym sądzicie?

Bezimienny znany z poprzednich części będzie królem, a nowa postać będzie... nowym bezimiennym. Większe znaczenia ma mieć także magia.

W ogóle co ja się będę tu rozpisywał, łapcie linka:
Gothic Site: http://gothic.phx.pl/news.php?id=803

Bad to the Bone
Czarny Rycerz Podziemia

Ostatnio edytowane przez DoneR : 18-06-08 o 18:24.
RPG
DoneR jest offline  
Nieprzeczytane 20-05-08, 14:47   #2
xeroloth

Domyślnie

Moim zdaniem to najgorsze możliwe posunięcie deweloperów... Śmiechu warte jest to co oni tam wypisują... Drugi bezimienny. Niestety, ale jak tak ma stać sprawa, to stawiam na totalny niewypał. No i jeszcze pozbawiają grę nazwy Gothic. Może to i lepiej? Jeżeli to będzie kicz, to przynajmniej nie będzie tak źle, że stoi to pod nazwą właśnie Gothic'a. Dla mnie osobiście seria skończyła się na Nocy Kruka, G3 ujdzie, zobaczymy jaki będzie dodatek. I za przeproszeniem po jaką cholerę JoWood żarł się z Piraniami?! Trzeba było się słuchać niemców i siedzieć cicho, a nie żreć się o pieniądze i terminy... żal.pl
RPG

Nieprzeczytane 20-05-08, 15:06   #3
Bezi94
Krwiopijca

Bezi94 awatar

Domyślnie

Spoko "Arcania:A Gothic Tale" jako ostatnia gra z serii (może i Arcania ale ponoć "to jest 4 część Gothica") sprzeda się w ogromnych ilościach tylko dla tego iż ludzie będą (jak ja) chcieli sie dowiedzieć co się z Gothiciem stało. Spokojnie do wydania tej części gry jeszcze półtora roku może Spellbound to jeszcze odkręcić, lecz w to wątpię. Za to Gothic 5 (jeśli wyjdzie) będzie się bardzo marnie sprzedawał.

Dodatkowo jakby Arcanie schrzanili totalnie można zrobić nową grę z tytułem stworzonym przez Piranhie o nazwie "Gothic 4" .

Tak jak pozostali uważam iż seria Gothic kończy się na 3 i jej dodatku (może). No i kto wie może później odrodzi się Gothic jako "nowa" czwórka lub "stara" piątka która będzie trzymała poziom poprzedników i włączy się do tej serii legendarnej gry.
Nieprzeczytane 20-05-08, 17:33   #4
Qbba
Krwiopijca

Qbba awatar

Domyślnie

Eh, zło się szerzy na świecie. Cóż u licha, oni robią z tą serią!? Nowy bezimienny. Podziękuje bardzo. Pomysł dla mnie idiotyczny, bezsensowny i w ogóle nieciekawy. Już sobie wyobrażam tą finałową walkę w Arcania: A gothic Tale : Bezimienny vs Bezimienny. Po prostu genialny pomysł ze strony Spelbound'u. Nie ma co. Oby to szybko odkręcili i wymyślili coś normalnego...

"Miecz Przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty..."

RPG
Qbba jest offline  
Nieprzeczytane 20-05-08, 17:52   #5
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Moim zdaniem, producent dzięki nowemu tytułowi produktu chce przekazać fanom serii, że będzie ona luźno z trylogią powiązana. "Tru fani" serii Gothic pluli się, gdy nazwa brzmiała "Gothic 4: Genezis", bo zarzucali odcinanie kuponów i "tasiemiec", że łamią wszelkie zasady moralne (?) przedłużając serię, która w zamiarach PB była trylogią. Teraz zmieniono nazwę, zmieniono bohatera i te same osoby plują żółcią, że "to nie jest Gothic!".

Czego w ogóle chcecie?
Kel'Thuzad jest offline  
Nieprzeczytane 20-05-08, 21:05   #6
Bezi94
Krwiopijca

Bezi94 awatar

Domyślnie

Dlatego iż wszyscy myślą że to jest czwarta część Gothica, ile razy czytając ostatnie informacje na temat nowego tytułu spotkałem się z czymś takim "[...]czwarta część Gothica nie będzie posiadała 4 w tytule[...]". A poza tym Spellbound miało tworzyć nową część Gothica i tworzono dodatek do 3 który ma sprawić by przejście z 3 na "4" było płynne ? A poza tym z tego o czym mówisz Spellbound tego tak mocno nie nagłośniło.

Cieszę się iż Spellbound myśli o graczach, ale parę rzeczy mi w tym nie pasuje.Jedną z nich jest stworzenie gry specjalnie dla Ameryki nie dla rodzimej Europy. Drugie iż nowa gra będzie tylko trochę nawiązywać do poprzednich części i bez starego dobrego Bezimiennego. Dla mnie tam Arcania byłaby suuuuuper gdyby była "czwórką"(tytuł z 4, może być ten podtytuł Arcania), grało się w niej starym Bezimiennym i by świat, fabuła w ogóle cała gra była w klimacie i stylu poprzednich części.
Nieprzeczytane 21-05-08, 06:01   #7
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Co nie nagłosiło SB? Ogłosiło zmianę nazwy i ta informacja jest już na każdym serwisie poświęconym Gothic, czyli ta informacja dotarła już do wszystkich zainteresowanych.

Co do dodatku, mam ambiwalentne odczucia. Nie wiem, kto rozpuścił plotkę, że owy produkt będzie stanowił "płynne" (?) przejście z "trójki" do "czwórki". Że jak? To znaczy, że będzie połowa nowego engine'u, połowa nowej historii? Toż to bełkot IMO okrutny. Dodatek będzie stanowił wyłącznie mission pack w stylu "Nocy Kruka" i ewentualnie troszkę zmodyfikuje lore. To tak na marginesie.

Panie Bezi94, i w tym szkopuł. Niektórzy chcą starego bezimiennego, a niektórzy w ogóle "Arcanii" nie chcą, bo to "odcinanie kuponów i w ogóle profanacja serii" (cokolwiek mieliby na myśli, bo "Arcania" nie należy do serii), a jeszcze inni chcą nowego bohatera i w ogóle samych nowości. I każdy (z moich obserwacji i na tym, i na innych forach) przedstawiciel każdej grupy broni swojej pozycji do upadłego, walcząc za pomocą "jedynych słusznych argumentów". Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie i było jednym z ważniejszych obowiązków w ich życiu, tak więc szybko takie dyskusje przeradzają się w zwykłą farsę.

Ostatnio edytowane przez Kel'Thuzad : 21-05-08 o 06:04.
RPG
Kel'Thuzad jest offline  
Nieprzeczytane 21-05-08, 13:29   #8
thend
Polna Bestia

thend awatar

Kel, ale jak oni zmieniają tytuł, gdy każdy się już pogodził z tytułem, to nagle parę zmian. Tak cyklicznie co 1 miesiąc. Już prorokuję, że przed wydaniem to to będzie The Elder Scrolls. A takie zmiany w tytule mówią wiele że sporo się zmienia w fabule i wielu innych czynnikach związanych z gotówką. A to dobrze nie wróży. Tak szczeze mówiąc City Interactive lepiej by się w tym sprawdziło. Gra byłaby lepsza i tańsza. A tak dostajemy parówkę w cenie 2 hotdogów. Już sobie wyobrażam, jak tą grę zjedzie CD-A po jej recenzji.
Nieprzeczytane 21-05-08, 13:37   #9
DoneR
Kąsacz

Domyślnie

Thend widzę, że odkryłeś w sobie dar jasnowidzenia .
Zmiana nazwy na niezwiązaną z Gothic jest wg mnie bardzo w porządku w stosunku do konserwatywnych graczy. Spellbound pokazuje w ten sposób, że naprawdę się stara i nie chce ewentualnym spartaczeniem zszargać reputacji całej Sagi. To że odcinają się od tak popularnego tytułu zapowiada, że nie stawiają pieniądza na pierwszym miejscu. Bo Gothic kupiliby nawet gdyby pudełko było puste, a nic nie mówiąca Arcania.. no cóż, wnioski wyciągnijcie sami.

Bad to the Bone
Czarny Rycerz Podziemia
RPG
DoneR jest offline  
Nieprzeczytane 21-05-08, 14:31   #10
thend
Polna Bestia

thend awatar

Albo po prostu są prawa do tytułu. W końcu to piranie tworzyły tą serię. A ta kolejna zmiana zniechęciła już chyba wszystkich z dostępem do neta i zainteresowanych gothiciem. 5 już nie będzie bo za słabo się sprzeda Arca. Kżdy już czyta recenzję, bo ta gra powinna pojawić się już w każdym piśmie, wydana oczywiście. Ale to już tyko gdybanie...
Nieprzeczytane 21-05-08, 15:37   #11
Loczek al zah Chaber

Loczek al zah Chaber awatar

Domyślnie

Jak zauważyliście jeszcze wiele się zmienia, można powiedzieć dużo, bo wynikiem tego są ciągłe zmiany tytułu. Tak więc bardzo możliwe, że jeszcze będziemy świadkami innych modyfikacji i powrotów do starych rzeczy. Spell jeszcze sobie popracuje (ile? półtora roku?), a my będziemy mogli tylko się martwić mając nadzieję, że producenci mają baczenie na fora, takie jak to.

Mi osobiście podoba się nowa fabuła. "Stary" bezi jest już trochę "zużyty"^^ przez piranie, a gra herosem mi się nie widzi dobrze. Z koleji będziemy nowym bezimiennym, co wcale nie jest takie głupie, a zachowa zasady i - mam nadzieję - będzie wielkim powrotem do klimatu z g1.
Tak więc wypada nam czekać.

Rycerz Angeliki || Brat Torna, Olivandera, Nederlanda, Burratosa, Ajacieda || Wuj Calzedo

RPG
Loczek al zah Chaber jest offline  
Nieprzeczytane 21-05-08, 17:07   #12
Bezi94
Krwiopijca

Bezi94 awatar

Domyślnie

Wiem że mają czas to naprawić lecz smuci mnie że "To po to przechodzi się trzy części żeby w czwartej zostać kims innym i zabić naszego
bohatera ??", wiem że w Arcanii się wiele jeszcze zmieni raczej bardziej na korzyść niż na niekorzyść gracza, lecz proszę sobie zapamiętać wyżej zacytowany post. Ja bardzo się zżyłem z Gothiciem i boleśnie przeżywam to że go może już nie być, a szczególnie to że nie będzie Bezia, bardzo go polubiłem i utożsamiałem się z nim (widać że świetna seria cRPG ), więc byłem smutny iż nie będę mógł znów przeżyć tych cudownych przygód z moim "przyjacielem" i że kto wie co zrobi jako król w Arcanii. Mówcie co chcecie lecz Arcania nie jest Gothiciem ponieważ opowiada historię innego bohatera lecz jest bratem Gothica ponieważ opowiada historię z tamtego świata.

EDIT:
  1. "Ekipa Dreamcatcher doszła do wniosku, że jest zasadnicza różnica pomiędzy gustem Amerykanów a Europejczyków. Dlatego ci pierwsi dostaną grę bardziej kolorową, a mieszkańcy Starego Kontynentu będą się cieszyć grafiką o bardziej stonowanych barwach.
  2. Dawny Bezimienny objął tron, ale władza i jego zepsuła. Poddani nie są mu wierni, dlatego wybrany zostanie nowy Bezimienny, który będzie mógł dowolnie wpłynąć na obecnego władcę (zabić, przekonać albo zostawić w spokoju).
  3. Siła ciosu jest ściśle związana z paskiem staminy. Im dłużej przytrzyma się przycisk, tym silniejsze uderzenie wykona postać.
  4. Na początku gry nie będzie żadnego żmudnego tworzenia postaci.
  5. Za to do dyspozycji gracza zostanie oddany bogaty system dostosowywania sprzętu do swoich potrzeb. Np. miecze można rozbić na rękojeść i ostrze, a następnie mieszać je z innymi częściami. To samo tyczy się tarcz i zbroi.
  6. Zmiana stylu gry jest możliwa w każdej chwili - punktów doświadczenia jest tyle, że starczy na "wymaksowanie" nie tylko podstawowej klasy, ale także na rozwinięcie tych pobocznych.
  7. Magia posłuży nie tylko do tworzenia ognistych kul, czy sterowania cyklem dnia i nocy. Nowy Bezimienny będzie także mógł przejąć kontrolę nad pogodą - na przykład wywoływać deszcz nad strażnikami strzegącymi przejścia. Ci uciekną do pobliskiej chatki aby nie zmoknąć, a postać gracza będzie mogła przemknąć niezauważona.
  8. Znajomość poprzednich części nie będzie konieczna. Pomostem łączącym starą sagę z Arcanią jest dodatek do Gothika 3 - Forsaken Gods. Ma on zapewnić od 20 do 25 godzin zabawy. Do tego jest wyjątkowo dokładnie sprawdzany pod kątem błędów"
2 punkt mi się nie podoba :/, a z 8 widać iż jest to taki "młodszy brat" Gothic`a. Trzymam palce za Arcania, lecz też mam nadzieję że zmienią ją na czwartą część Gothica z Bezim w roli głównej i pozwolenie wyboru stylu grafiki (no co, fajnie by było przejść gre w bajkowej i ponurej grafice), a poza tymi bardzo ważnymi szczegółami gra będzie mega mega super.

Ostatnio edytowane przez Bezi94 : 21-05-08 o 18:33.
RPG
Bezi94 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania