Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen a Risen 2?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-08-11, 22:49   #1
GaweL
Krwiopijca

GaweL awatar

Domyślnie Risen a Risen 2?

Postanowiłem założyć ten temat gdyż bardzo zaciekawiła mnie nowa fabula gry Risen 2. W nowej części będą piraci i ponoć ma być broń palna. Prawdę mówiąc to średnio mi się podoba zastąpienie łuku bronią palną w Risen 2, niby nowość, ale można powiedzieć, że to trochę psuje klimat starej dobrej serii Gothic oraz poprzedniej części Risen, miecze, magia itd. Jakie szanse ma miecz przeciwko broni palnej? Choć nie ma co narazie oceniać... Pogadamy jak zagramy . Ciekawi mnie wasze zdanie na ten temat. Czy broń palna jest dobrym pomysłem?

Podoba mi się również pomysł podzielenia świata na 3 wyspy i zapowiedź, że gra nie będzie już tak liniowa jak jej poprzedniczka oraz wiadomość (nie do końca potwierdzona), że będzie wiele zadań pobocznych, których nieco brakowało w Risen 1. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie tak jak obiecują autorzy, chodź prawdą jest, że nie każdemu się to udaje...

Już nie mogę doczekać się premiery!
RPG
GaweL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-11, 09:15   #2
hebal
Jaszczur

hebal awatar

Domyślnie

Według mnie proń palna będzie podobna do tej z Mount blade Ogniem i mieczem , jednak niepasuje ona ani do Risena , ani do Gothica . Z tymi 3 wyspami , to w Arcani też miało być kilka wysp I CO ! niema Korchaan i Targaan .
Advemini custos templorum

RPG
hebal jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-08-11, 11:49   #3
Bezimienny24
Jaszczur

Bezimienny24 awatar

Domyślnie

Jak chcecie to macie tu porządnego gameplaya: http://www.youtube.com/watch?v=T9IpbpamLek
Z tego co widać to widzę, że gra na każdym kroku aż ocieka pirackim klimatem. Jedynka podobała mi się bo była taka ''mroczna'' i tajemnicza. Wolał bym, żeby dwójka też taka była, ale z tego nici. Kierunek, w którym udało się Piranha Bytes zupełnie mi się nie podoba, ale czas pokaże.

RPG
Bezimienny24 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-08-11, 16:22   #4
GaweL
Krwiopijca

GaweL awatar

Domyślnie

Zgadzam się... Miejmy nadzieje, że zrobią to jakoś pożądnie... Ale takiego klimatu jak w jedynce to na pewno nie będzie...
RPG
GaweL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-08-11, 09:59   #5
Mendoza
Czarny Goblin

Mendoza awatar

Domyślnie

Moim zdaniem broń palna to jest fajny pomysł. Przez wszystkie ich produkcje strzelaliśmy z łuków a teraz takie fajne urozmaicenie. Podzielenie wyspy na kilka części też mi się podoba. Gameplay'ów było już tak dużo, że można było się sporo dowiedzieć na temat broni palnej, mechanice rozgrywki, szacie graficznej i rożnych pierdołach. Zadań pobocznych ma być bardzo dużo jak dobrze pamiętam to ma być ich 300-400 (jak napisałem za dużo to mnie poprawić, jeśli ktoś też o tym czytał). Klimat moim zdaniem będzie bardzo dobry. Piraci to nie jest zły pomysł.
Tylko czekać na premierę.

RPG
Mendoza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-08-11, 10:26   #6
Mroczny_Paladyn

Mroczny_Paladyn awatar

Domyślnie

Tym razem twórcy raczej zrezygnują z tego "mrocznego" klimatu, bo jak już od dawna zapowiadają, gra ma być raczej w klimatach pirackich. Na gameplayach które widziałem świat wyglądał raczej kolorowo niż mrocznie...I prawdopodobnie tak ma być, bo tak szczerze to lepiej mi to pasuje do piratów. Jeśli chodzi o broń palną to nie za bardzo jestem w temacie, ale nie za bardzo potrafię to sobie wyobrazić. No ale cóż, pożyjemy, zobaczymy, może będzie to ciekawą innowacją. Broń palna ma całkowicie wyprzeć łuki i kusze, czy będzie tylko dodatkiem?

Deum De Deo, I am God...

RPG
Mroczny_Paladyn jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-08-11, 14:00   #7
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Ja jestem na razie bardzo usatysfakcjonowany zmianami w drugiej części Risen. Uważam, że jest to ogromny krok do przodu, gdyż PB są na dobrej drodze, by stworzyć zupełnie inny klimat, nie powtarzając tego z Gothiców. Właściwie, gdyby robili wszystko na modłę swojej starej serii, byłbym lekko rozczarowany. Teraz widzę, że się rozwijają, z czego można się tylko cieszyć.

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-08-11, 08:13   #8
GaweL
Krwiopijca

GaweL awatar

Domyślnie

Moim zdaniem broń palna bedzie raczej dodatkiem. Wątpie, żeby zaraz na początku gry wsadzili nam jakiegoś gnata w rękę...
RPG
GaweL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-08-11, 08:45   #9
Mendoza
Czarny Goblin

Mendoza awatar

Domyślnie

Broń palna to będzie na pewno dodatek tak jak to było z łukami. A gnat od początku gry to by była fajna sprawa. Chociaż na tych gameplay'ach na GamesCom był grywalny początek gry a niektórzy od razu po minucie latali z gnatem. Pożyjemy zobaczymy...

RPG
Mendoza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-08-11, 22:21   #10
variopg
Krwiopijca

variopg awatar

Domyślnie

Mnie też coś nie pasuje broń palna , wole kusze i łuki tradycyjnie. no ale zobaczymy jak to będzie. mam nadzieję , że wymagania minimalne będą jakieś przyzwoite...

Zapraszam na mój kanał z Gothic 2 NK

http://www.youtube.com/user/VarioPG?feature=mhee
RPG
variopg jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-08-11, 08:58   #11
GaweL
Krwiopijca

GaweL awatar

Domyślnie

Myślę, że wymagania na pewno będą przyzwoite hmm... chyba, że ktoś ma kompa z drewna, to nie wiem czy mu odpali Risen 2...
RPG
GaweL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-08-11, 17:36   #12
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał GaweL Zobacz post
Myślę, że wymagania na pewno będą przyzwoite hmm... chyba, że ktoś ma kompa z drewna, to nie wiem czy mu odpali Risen 2...
Perwsza część była naprawdę dobrze zoptymalizowana, o ile pamiętam, a druga nie różni się mocno grafiką, więc myślę, że trzeba by NAPRAWDĘ słabego kompa, żeby nie odpaliło choćby na najniższych detalach.

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania