Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Gothic Site > Vortal
Przeładuj stronę Nowa oprawa graficzna vortalu

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-10-07, 13:50   #13
Arwen
Loremaster Luniwenor

Arwen awatar

Domyślnie

Nowy skin jest spoko, jeśli nie liczyć grafiki na gorze... Jak ktoś już wcześniej zauważył jest brzydko obcięta i ma paskudną ostrość. Mog ma racje, najlepiej wyglądałby jakiś symbol zamiast tych postaci.

I gdzie informacja o ostatnim logowaniu? ;< przydatna była ;<

Też tęsknię za Grey+ .

Ostatnio edytowane przez Arwen : 21-10-07 o 18:09.
RPG
Arwen jest offline  
Nieprzeczytane 21-10-07, 14:14   #14
Wulf
Demon

Wulf awatar

Domyślnie

Ujmę to tak: nowy skin podoba mi się. Troche urozmiacenia się przyda. Aczkolwiek mam kilka zastrzeżeń, jak już wiele osób zauważyło są problemy ze skalowaniem górnego loga. Wraz ze wzrostem używanej rozdzielczości poszerza się i zniekształca. Czy nie lepiej byłoby powrócić do trwałej szerokości całej strony, tak aby problem ten zniknął?

brat Wallesa ; FZK ; Miłujmy się!
RPG
Wulf jest offline  
Nieprzeczytane 21-10-07, 15:20   #15
Srilten
Krwiopijca

Srilten awatar

Domyślnie

No, chyba tamten był lepszy. Ale również stary, jak świat i powiem wam, że nie zainteresowałbym się na nowo GS, gdyby nie ta zmiana ; ).
RPG
Srilten jest offline  
Nieprzeczytane 21-10-07, 16:54   #16
Ajacied

Ajacied awatar

Domyślnie

Nowy skin średnio mi się podoba. Nie jest zły ale stary był lepszy. Obecny jest trochę zbyt ciemny no i wspomniany już wcześniej obrazek u góry jest paskudny. Całość jest za to bardziej klimatyczna. Co do GS to uważam, że jest lepiej niż wcześniej

Królestwo Innosa - Paladyn

RPG
Ajacied jest offline  
Nieprzeczytane 21-10-07, 19:03   #17
pomurnik
Chrząszcz

Domyślnie

Nowy skin forum OK, przyznaję że css jest dobrze dobrany. Niestety tego samego o skinie dla strony powiedzieć nie można, jest niepotrzebnie przeładowana grafiką, skalowanie np pod Opera wygląda paskudnie, sprawdziłem rozmiary plików i są przeraźliwie duże. Ogólnie sam układ strony wygląda na nieprzemyślany, tak jakby ktoś nie miał czasu lub mu się nie chciało odpowiednio porozkładać elementów menu po zewnętrznych stronach portalu. Poszczególne elementy do siebie nie pasują, jedne wogóle się rozmijają inne są zrobione http://forum.gothic.phx.pl/styles/ad...attach/jpg.gif http://forum.gothic.phx.pl/styles/ad...attach/jpg.gif
widać na zbliżeniu błędy w wycinaniu tych grafik albo to też zamierzone, jeżeli tak to niechlujne. same elementy menu które są robione w ccs znacznie lepiej by wyglądały gdyby nie były zaraz przy krawędzi a troche od niej odstawały http://forum.gothic.phx.pl/styles/ad...attach/jpg.gif
ten kawałek grafiki też by lepiej wyglądał gdyby w jakiś sposób się kończył a nie tak poprostu urywały http://forum.gothic.phx.pl/styles/ad...attach/jpg.gif. Grafiki użyte w całości są zdecydowanie zbyt masywne, mogą być masywne o ile ich jakość, wyrazistość byłaby lepsza tymczasem te są wszystkie jakies takie rozmazane.
Fatalna jakość grafiki w topie, mam na myśli efekt rozmycia pewnie dlatego że był sporo przeskalowany, masakruje cały wygląd. Troche nieudolnie zrobie połączenie G i S, no cóż, nie jest to może łatwe a więc po co to robić skoro efekt jest niezadowalający.

Odnoszę wrażenie że autor Addon nie miał we wszystkim wolnej ręki dlatego ta grafika wygląda tak jak wygląda. Jest niedokończona, sprawia wrażenie jakby nie jedna osoba decydowała o tym jak ma wyglądać, gdyby to okazało się prawdą to ogrom pracy Addona moim zdaniem poszedł na marne.
Pogratulować zostaje tego że dużo pracy wkładacie w rozwój forum i portalu ale tak wyglądająca grafika nie jest mistrzostwem świata, a mogłaby bo macie olbrzymi potencjał, wystarczy rozpisać konkurs na grafike do forum i portalu a na pewno sporo ludzi się zgłosi, ja też być może byłbym zainteresowany.
Załączone Grafiki
File Type: jpg 1.jpg (4.8 KB, 85 wyświetleń)
File Type: jpg 2.jpg (4.6 KB, 90 wyświetleń)
File Type: jpg 3.jpg (3.1 KB, 87 wyświetleń)
File Type: jpg 4.jpg (10.2 KB, 9 wyświetleń)
RPG
pomurnik jest offline  
Nieprzeczytane 21-10-07, 20:02   #18
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał GAWSI Zobacz post
Mnie se podoba nowa oprawa forum, natomiast oprawa GS jest jakby niedopracowana(chodzi o tło), wygląda tak jakby się jeszcze tekstury do końca nie załadowały. Ogólne wrażenie: zajebiste.
Tłem jest jednolity kolor, nie ma tam żadnej tekstury, która mogłby się ‘nie doładować’

Cytat:
Napisał xilk Zobacz post
IMO najlepszy skinem był Gray+, a teraz używam Dark Castle. Obecny jest może ładny, ale jakoś coś mnie w nim razi. Może to dlatego, że zbyt jest upodobniony do stylu Gotgic 3, a ja za tą części serii nie przepadam
Gothic 3 jest tak samo Gothiciem jak dwie poprzednie części. Więc komentarze typu skin sux, bo G3 sux uważam jedynie na przejaw niezbyt… wielkiej konsekwencji.

Cytat:
Napisał Prosiaq Zobacz post
Ten aktualny jest po prostu dziwny. A już ten obrazek na górze... Jak zauważył Łowca, dziwnie ucięty się wydaje. Że o pikselozie nie wspomnę
Nie, nie czepiam się. Obecny skin mi się nie podoba. Wolę Dark Castle.
Niech mi ktoś tak łopatologicznie wyjaśni tę sprawę z ‘ucięciem’, bo im dłużej się przyglądam tej grafice, tym mniej to rozumiem.

Cytat:
Napisał pomurnik Zobacz post
Nowy skin forum OK, przyznaję że css jest dobrze dobrany. Niestety tego samego o skinie dla strony powiedzieć nie można, jest niepotrzebnie przeładowana grafiką, skalowanie np pod Opera wygląda paskudnie,
Jedyna konkretna krytyka, z jakiej można cokolwiek wywnioskować…

Panie, ten skin był robiony na operze właśnie, więc nie wiem totalnie już o co chodzi w tym tekście powyżej. Proponuje jakoś to skonkrecić, najlepiej jw. – łopatologicznie.

Cytat:
sprawdziłem rozmiary plików i są przeraźliwie duże. Ogólnie sam układ strony wygląda na nieprzemyślany, tak jakby ktoś nie miał czasu lub mu się nie chciało odpowiednio porozkładać elementów menu po zewnętrznych stronach portalu. Poszczególne elementy do siebie nie pasują, jedne wogóle się rozmijają inne są zrobione http://forum.gothic.phx.pl/styles/ad...attach/jpg.gif http://forum.gothic.phx.pl/styles/ad...attach/jpg.gif
Grafiki są duże – fakt, ale to nie 2002 rok, kiedy to sen o Mikołaju przynoszącym neostradę był tylko bajecznym marzeniem.

Co do rozmieszczenia elementów, chyba mi nie powiesz, że wiesz lepiej jak ja chciałem, żeby to wyglądało?

Cytat:
widać na zbliżeniu błędy w wycinaniu tych grafik albo to też zamierzone, jeżeli tak to niechlujne. same elementy menu które są robione w ccs znacznie lepiej by wyglądały gdyby nie były zaraz przy krawędzi a troche od niej odstawały http://forum.gothic.phx.pl/styles/ad...attach/jpg.gif
A to dziwne, bo z ciekawości nawet się temu przyjrzałem i stwierdziłem, że jednak u mnie jest dobrze… Dziwna ta twoja przeglądarka, lub masz jakiś panel boczny włączony, który rozpycha grafikę.

Cytat:
ten kawałek grafiki też by lepiej wyglądał gdyby w jakiś sposób się kończył a nie tak poprostu urywały http://forum.gothic.phx.pl/styles/ad...attach/jpg.gif. Grafiki użyte w całości są zdecydowanie zbyt masywne, mogą być masywne o ile ich jakość, wyrazistość byłaby lepsza tymczasem te są wszystkie jakies takie rozmazane.
Fatalna jakość grafiki w topie, mam na myśli efekt rozmycia pewnie dlatego że był sporo przeskalowany, masakruje cały wygląd. Troche nieudolnie zrobie połączenie G i S, no cóż, nie jest to może łatwe a więc po co to robić skoro efekt jest niezadowalający.
Grafikom też się przyjrzałem i tutaj muszę ci przyznać rację. O ile na localhoscie wygląda to o niebo lepiej, to tutaj faktycznie jakość jest fatalna o_O. Z pewnościa to poprawię.

Grafika w topie to skan okładki artbooka, dołączonego do G3. Niech mi więc ktoś wytłumaczy, jak sztandarowy obraz osoby takiej jak Marczinczik może być brzydki (to tak apropo innych komentarzy). Co do jakości – wiesz, ja grafiką zajmuje się od wczoraj, nie wiem ani gdzie się wyostrza, ani jak zapobiec rozmyciu grafik przy skalowaniu. Bo oczywiście rozmyta to ble i jakość kulawa…

Cytat:
Odnoszę wrażenie że autor Addon nie miał we wszystkim wolnej ręki dlatego ta grafika wygląda tak jak wygląda. Jest niedokończona, sprawia wrażenie jakby nie jedna osoba decydowała o tym jak ma wyglądać, gdyby to okazało się prawdą to ogrom pracy Addona moim zdaniem poszedł na marne.
Odnosisz słuszne wrażenie. Podczas tworzenia skinu głos miało wiele osób którym chciałbym teraz podziękować – szczególnie Sentenzie, Kaseven, Damiano_gt i Advocatowi. Bez ich uwag ten skin wyglądałby zupełnie inaczej.

Dlatego nie wyrażaj tak pochopnych wniosków na przyszłość.

Cytat:
Pogratulować zostaje tego że dużo pracy wkładacie w rozwój forum i portalu ale tak wyglądająca grafika nie jest mistrzostwem świata, a mogłaby bo macie olbrzymi potencjał, wystarczy rozpisać konkurs na grafike do forum i portalu a na pewno sporo ludzi się zgłosi, ja też być może byłbym zainteresowany.
Gothic Site istnieje w sieci już wiele lat, a swojej pozycji nie zawdzięcza żadnym konkursom, tylko ludziom, którzy robią coś sami z siebie. Nie mówią już o sobie, bo mój wkład w rozwój jest znikomy, niemniej nikt mnie o to nie prosił, pomysł wykrystalizował się sam.

Więc jeżeli macie coś więcej do zaoferowania niż bezpodstawna krytyka (ba! W większości to są opinie, krytykę jak na razie widzę tylko jedną), to napiszcie do mnie, może wspólnie się coś wykombinuje.
RPG
AddoN jest offline  
Nieprzeczytane 21-10-07, 20:25   #19
pomurnik
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał AddoN Zobacz post
Jedyna konkretna krytyka, z jakiej można cokolwiek wywnioskować…
dziękuję

Cytat:
Grafiki są duże – fakt, ale to nie 2002 rok, kiedy to sen o Mikołaju przynoszącym neostradę był tylko bajecznym marzeniem.
Tym bardziej to nie argument żeby mała grafika która bez straty jakości na wyglądzie nie miała pare do kilkunastu kilobajtów mniej. Porostu jestem grafikiem starej daty ktory dba o takie szczegóły.

Cytat:
Co do rozmieszczenia elementów, chyba mi nie powiesz, że wiesz lepiej jak ja chciałem, żeby to wyglądało?
Nie powiem ale faktycznie ich układ to wynik tego że strona jest na 100% szerokości, być może gdyby była węższa nie wyglądało by to tak źle (moim zdaniem)

Cytat:

Cytat:
Grafika w topie to skan okładki artbooka, dołączonego do G3. Niech mi więc ktoś wytłumaczy, jak sztandarowy obraz osoby takiej jak Marczinczik może być brzydki (to tak apropo innych komentarzy). Co do jakości – wiesz, ja grafiką zajmuje się od wczoraj, nie wiem ani gdzie się wyostrza, ani jak zapobiec rozmyciu grafik przy skalowaniu. Bo oczywiście rozmyta to ble i jakość kulawa…
Żeby dobrze skanować też trzeba mieć pojęcie jak to robić, ale nieraz nie da sie uniknąć błędów, poszukaj tego samego na sieci, pewnie znajdziesz lub napisz bezpośrednio do PB o udostępnienie materiałów reklamowych, z doświadczenia wiem że firmy na to chętnie przystają.

Cytat:
Dlatego nie wyrażaj tak pochopnych wniosków na przyszłość.
Skoro tak to nie były pochopne wnioski.

Cytat:
Więc jeżeli macie coś więcej do zaoferowania niż bezpodstawna krytyka
Śledzę twoją karierę od jakiegoś czasu Addon i choć ten skin to nie szczyt twoich umiejętności to ogólnie jak poprawisz błędy wyjdzie całkiem ciekawy kawał grafiki. Wierz mi że to nie krytyka a jedynie podpowiedzi co zrobić lepiej.

Ten cytat nie tyczył się twojego posta, co napisałem wcześniej.
Doceniam każdy głos, byle był jakoś konkretnie umotywowany. Poprawki będą, jednak w swoim czasie.

/AddoN

Mam na myśli także tych którzy krytykują lub opiniują a robią to w dobrej wierze bez złośliwości.

Ostatnio edytowane przez pomurnik : 21-10-07 o 20:36.
RPG
pomurnik jest offline  
Nieprzeczytane 21-10-07, 22:02   #20
Lowc@
Demon

Domyślnie

Wiesz Addon, pamiętam jak jeszcze za czasów g4ce.pl layout zmienił się na poprzedni i okropnie mi się podobał, mimo że większość narzekała. No ale to było charakterystyczne dla stronki.
Teraz jak wszedłem na GS to pomyślałem, że trafiłem na gothic3.com bo identyczna kolorystyka. Szczerze mi się to średnio podoba, ale przecież nic nie zrobię Nikogo nie chcę urazić, ale takie mam odczucia.

Co do logo:

http://drdolar.boo.pl <- that's it!
RPG
Lowc@ jest offline  
Nieprzeczytane 22-10-07, 10:49   #21
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Może być. Fakt, że najpierw się trzeba trochę przyzwyczaić, ale nie mam większych uwag.

Jak na razie...

Jednak uwaga. Wyróżnianie tylko boldem czcionki w tematach gdzie są nowe posty jest mało czytelne. Nie da się zastosować dodatkowo innego koloru jako wyróżnika?

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)

Ostatnio edytowane przez Smutas : 22-10-07 o 10:57.
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 22-10-07, 11:06   #22
AddoN
Tunak Pierwszy

AddoN awatar

Domyślnie

Mysle ze nie bedzie z tym problemu

Mam takie pytanie do ludzi, ktorzy maja w swoim posiadaniu artbooka z G3.
Czy grafika ze strony 21 bardziejby wam odpowiadala na top?
RPG
AddoN jest offline  
Nieprzeczytane 22-10-07, 14:03   #23
Tai

Tai awatar

Domyślnie

Nie, nie piszę tego posta po to by powiedzieć czy mi się podoba nowa oprawa, czy nie, bo po prostu nie mam na ten temat zdania.
Tylko czemu zawsze jak wejdę na forum mam ten nowy skin, mimo iż nawet w panelu użytkownika mam ustawiony Gothic Light? Strasznie mnie to denerwuje, bo forum na tym nowym skinie ładuje się trochę wolniej ;P
RPG
Tai jest offline  
Nieprzeczytane 22-10-07, 14:51   #24
LeComte
Czarny Goblin

LeComte awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do LeComte
Domyślnie

A mi się podoba. I jeszcze jak z Gothic Net leci muzyczka to zajebiaszczo jest! Tylko że by można trochę dopieścić tą grafikę na górze... Ale jednak lepsze niż poprzednie!

Pozdro dla Podziemia, Królestwa i Klasztoru!
RPG
LeComte jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania