Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Pomoc
Przeładuj stronę Nordmar/Varant czy dalej Myrtana?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-02-18, 18:34   #1
Xus12
Chrząszcz

Domyślnie Nordmar/Varant czy dalej Myrtana?

Cześć wszystkim, zacznę od przedstawienia mojej sytuacji.
Otóż tak, mam 33 lvl (Gothic 3 bez Z. Bogów), gram magiem, póki co po stronie buntowników. Wyzwoliłem Ardee oraz Cape Dun, wykonałem wszystkie zadania w tych miastach jak i w Reddock. Pokonałem bandytów Ortegi jak i bestie na okolicznych terenach, po sam Vengard. Zaliczyłem wszystkie questy w Monterze (prócz tego dla Marika z lojalnościa, bo nie chce zdradzić buntowników). Tak samo wszystkie questy w Okarze. Następnie udałem się do Faring i tam również wykonałem wszystkie questy i oczyściłem okolice od granicy Nordmaru po Vengard. Udałem się do Vengardu i tam obchodząc orków, dostałem się do króla. Teraz mam zasadnicze pytanie: nie daje rady odbić Montery samemu, więc:
a) udać sie do kolejnych miast w Myrtanie i robić questy tak jak do tej pory i oczyszczać napotkane tereny
b) wycieczka do Nordmaru (byłem tam, zdobyłem hełm Ejnara i to tyle póki co)
c) podróż do Varantu
Dodam, iż gram pierwszy raz w Gothic 3 i dlatego prosze o jakieś wskazówki. Wiem, że Gothic posiada otwarty świat i teoretycznie moge zaraz po przybyciu do Ardei lecieć do Xardasa, ale no..mimo wszystko chciałbym iść jakimś sensowniejszym krokiem.
Statystyki:
- Prastara wiedza 145
- Alchemia 49
- Energia życiowa 296
- Mana 356
Nosze szate maga ognia oraz kostur magiczny. Posiadam także wolne 22 punktów do wydania.
Jakieś rady?
Z góry dziękuje za pomoc

Ostatnio edytowane przez Xus12 : 04-02-18 o 18:42.
RPG
Xus12 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-18, 18:41   #2
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Nie odbijaj miast człowieku, to zostaw na sam koniec gry, szkoda po prostu szkoda, bo potem będą przedstawiciele tych frakcji trwale wrodzy dla ciebie, a lepiej się nie opowiadać tak wcześnie.
Sanforda możesz wsypać, żaden problem, ale nie przyjmuj kolejnego zadania z zabiciem go :v.
No i trzymaj się Myrtany, aż całą przejdziesz :x. Potem idź do Nordmaru, jeśli chcesz się fabularnie trzymać.
A orków w Vengardzie możesz na luzie pozabijać na tym levelu, wyciągając do ciasnych przejść, odciągając pojedyńczo, zamiast walki z całymi grupkami.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-02-18, 11:49   #3
Xus12
Chrząszcz

Domyślnie

Dziekuje za odpowiedź. Mam kolejne pytanie, nurtują mnie czary których nie można nauczyć się w kapliczkach Innosa/Beliara, a mowa tutaj o np. Armii Ciemności czy Słowie Dominacji. Nie ma ich dostępnych w kapliczkach, a wyczytałem właśnie że te lepsze czary można nabyć dopiero gdy wybierzemy drogę swoją pod koniec gry. Czy to prawda?
RPG
Xus12 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-02-18, 12:28   #4
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Tak. Gdy ostatecznie staniesz sie sługą któregoś boga. Innosa/Beliara w ich chramach. Zaś w razie przypadku obrania drogi Xardasa czary Adanosa będą do nauczenia u druidów/magów wody.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-02-18, 00:22   #5
Xus12
Chrząszcz

Domyślnie

Ostatnie pytanie. Czy gothic 3 jest tak zaprojektowany, że można zdobyć po 100 reputacji w każdym miescie i każdej frakcji? Oczywiście nie mowie tutaj jednoczesnie o orkach i buntownikach, ale np. u Koczowników, Nordmarczyków i Buntowników po 100 da sie mieć?
Pozdrawiam
RPG
Xus12 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-02-18, 17:40   #6
BartekSina
Chrząszcz

Domyślnie

Trudno powiedzieć ale w sumie komu to potrzebne..ale zazdroszczę drogi maga bo nie jest łatwo..
RPG
BartekSina jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-18, 00:45   #7
Thompson
Zębacz

Domyślnie

A po co 100? Tyle ile potrzebne na questy/pancerze to zdobędziesz. I mówię tutaj o Orkach i Buntownikach.

Co do gry magiem... droga maga to najprostsza rzecz w G3.

"Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także to, by nie wyczerpać słuchaczy." - Winston Churchill
RPG
Thompson jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania