Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Pomoc
Przeładuj stronę Rozwój postaci

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-01-06, 12:59   #1
Quarion
Chrząszcz

Domyślnie

Gram pierwszy raz w Gothica (z dodatkiem). Chcialbym uzyskac pomoć co do rozwoju mojej postaci.
Gram najemnikiem i chciałbym opierać się głownie na walce wręcz (broń jednoręczna. Po pewnym czasie zdecydowałem ze dwóręczna byłaby lepsza, ale szkoda mi tych 30 punktów które wydałem juz na naukę walki jednoręcznom). Jestem własnie w obozie piratów w 2 rozdziale.

Mam siłe na poziomie 60 (z amuletem i pasem możliwe 75) 30% walki bronią jednoręczną 12 zręczności i 12 many.
Co powinienem rozwijać? Dalej siłę czy umiejetnośc walki bronią jednoręczną? Do jakiego etapu opłaca sie rozwijać siłę za punkty nauki, a kiedy zacząc używac tabliczek i mikstur?
Jeśli chiałbym również walczyć kuszą to w jakim momenice i do jakiego stopia powinienem rozwinąc zręcznosc\umiejętności strzeleckie? JAką bron polecacie mi na tym etepie gry? (używam własnoręcznie wykutego mieczna dobrej jakości, potrafie także wykuć długi meicz dobrej jakosci (bodajże 80 siły wymaga) lub nauczyć się wykuwac magicznego miecza jednoręcznego)

Z góry dziękuję za pomoc :]
RPG
Quarion jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-06, 13:28   #2
serphentes
Krwiopijca

Domyślnie

Ja radziłbym tobie rozwijać równocześnie siłe,zręczność i procent w walce broniami.Jednak siłe przestań najlepiej rozwijać gdy będziesz miał 85pkt,zręczność 70 a walke broniami i kuszami nadal rozwijać <o ile jesteś najemnikiem>.A to jaką bronią będziesz chciał walczyć zależy tylko od ciebie.To ty wiesz jaką bronią ci się lepiej walczy:jedno czy dwuręczną.Mi osobiście lepiej jest walczyś jednoręczną.
serphentes jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-06, 13:29   #3
lord Mike
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do lord Mike
Arrow

Cytat:
Originally posted by Quarion@25-01-2006, 12:00
Gram pierwszy raz w Gothica (z dodatkiem). Chcialbym uzyskac pomoć co do rozwoju mojej postaci.
Gram najemnikiem i chciałbym opierać się głownie na walce wręcz (broń jednoręczna. Po pewnym czasie zdecydowałem ze dwóręczna byłaby lepsza, ale szkoda mi tych 30 punktów które wydałem juz na naukę walki jednoręcznom). Jestem własnie w obozie piratów w 2 rozdziale.

Mam siłe na poziomie 60 (z amuletem i pasem możliwe 75) 30% walki bronią jednoręczną 12 zręczności i 12 many.
Co powinienem rozwijać? Dalej siłę czy umiejetnośc walki bronią jednoręczną? Do jakiego etapu opłaca sie rozwijać siłę za punkty nauki, a kiedy zacząc używac tabliczek i mikstur?
Jeśli chiałbym również walczyć kuszą to w jakim momenice i do jakiego stopia powinienem rozwinąc zręcznosc\umiejętności strzeleckie? JAką bron polecacie mi na tym etepie gry? (używam własnoręcznie wykutego mieczna dobrej jakości, potrafie także wykuć długi meicz dobrej jakosci (bodajże 80 siły wymaga) lub nauczyć się wykuwac magicznego miecza jednoręcznego)

Z góry dziękuję za pomoc :]
274984
Podpakuj sobie gdzies do 90 sily i kup sobie jakas dobra bron dwureczna - wtedy podpakuj (conajmniej do 30%) walki bronia 2 reczna <- i tak w kolko
Jak chcialbys jeszcze pouzywac broni jednorecznej to ( sile podpakuj do ok. 100) i kup sobie od kwatermistrza w porcie w Khorinis (o ile nie ma jej ktos inny) Maczete... Ma ona bodajze 110 obr. (ale glowy nie dam )

A co do mikstur i tabliczek to razdze je uzywac dopiero po ok 100 sily (<- jak jej koszt bedzie wynosil 3 PD za 1 sily) a jesli chodzi o tabliczki i mikstury innych umiejetnosci to (jak nie masz zamiaru duzo w nie 'pakowac') mozesz uzywac nawet juz (ja tak zrobilem)
=-=-=-=-=-
A jesli o umiejetnosci strzeleckie chodzi to ja raczej (takie jest moje zdanie) nie radze w nie pakowac... Owszem im wieksza umiejetnosc łuku/kuszy tym Bezimienny z wiekszej odleglosci potrafi trafiac w cel, ale mi bynajmniej (jestem Magiem Ognia, uzywam łuku z obr. 50) mi sie to nigdy nie przydalo...
^^To by bylo na tyle^^
RPG
lord Mike jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-06, 13:34   #4
Mistrzu007
Krwiopijca

Domyślnie

Wybór należy do Ciebie. Sam powinieneś decydować co dla Ciebie dobre. Ale z mojego punktu widzenia to siłę bym podpakował do 80(bez amuletu i pasa), a następnie w jakąś specjalizacje broni, w Twoim wypadku to broń jednoręczna. Jednak pamiętaj, że w pewnym momencie uczysz się naraz broni jednoręcznej i dwuręcznej. To znaczy, że aby mieć np. broń jednoręczna na mistrzu(60%), to musisz mieć broń dwuręczną na wojowniku(30%). Co do broń strzeleckich. Jeśli dotąd jej prawie w ogóle nie używałeś, to daruj sobie i zachowaj punkty nauki. Co najwyżej możesz się podpakować tabliczkami w kuszy czy łuku.

Ostatnio skończyłem NK paladynem i mogę Ci przedstawić swoje statystyki:
Siła: 130 (przed 6 rozdzialem zapomnialem nauczyc sie uwarzania mikstur sily i byla wtopa :P)
Zręczność: 20
Mana: 60
Broń jednoręczna: 35%
Broń dwuręczna: 75%
I na tyle. Pakowałem sporo w siłę i broń dwuręczną. Dosyć łatwo gra poszła .

Pamiętaj, że jeśli będziesz miał więcej punktów umiejętności w broni jednoręcznej przed walką z Krukiem, to Szpon Beliara będzie jednoręczny. Jeśli nei wiesz jeszcze co to do końca jest, to powiem Ci, że ta broń wystarcza do końca gry .
RPG
Mistrzu007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-06, 14:01   #5
Michał 100
Chrząszcz

Domyślnie

jak jesteś najemnikiem topakuj w siłe i jeszcze raz w siłe, a poza tym to wyucz się porządnie alchemii szzcególnie mikstur uleczających.
RPG
Michał 100 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-06, 15:02   #6
Dark Prince
Polna Bestia

Domyślnie

siła w GII i GNK to nieproblem znajdź pierścień do siły nad shcodami koło farmy Akila (dAJE ON 5 SIŁY NA STAŁE I TAK GO ZDEJMUJESZ I ZAKŁADASZ I MOZESZ MIEĆ Z 300 SIŁY ALBO I WIECEJ.....
RPG
Dark Prince jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-06, 16:16   #7
pjpapaj
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Dark Prince@25-01-2006, 15:03
siła w GII i GNK to nieproblem znajdź pierścień do siły nad shcodami koło farmy Akila (dAJE ON 5 SIŁY NA STAŁE I  TAK GO ZDEJMUJESZ I ZAKŁADASZ I MOZESZ MIEĆ Z 300 SIŁY ALBO I WIECEJ.....
275035
To działa tylko z kodami.
RPG
pjpapaj jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-06, 17:23   #8
AKO
Golem

AKO awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do AKO
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by pjpapaj@25-01-2006, 16:17
To działa tylko z kodami.
275062
no i jest to oszustwo... a chyba chodzi o to, zeby garć bez kodów i tym podobnych.
RPG
AKO jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-06, 17:45   #9
Ceasar
Czarny Goblin

Ceasar awatar

Domyślnie

Cytat:
Originally posted by serphentes@25-01-2006, 12:29
Ja radziłbym tobie rozwijać równocześnie siłe,zręczność i procent w walce broniami.Jednak siłe przestań najlepiej rozwijać gdy będziesz miał 85pkt,zręczność 70 a walke broniami i kuszami nadal rozwijać <o ile jesteś najemnikiem>.A to jaką bronią będziesz chciał walczyć zależy tylko od ciebie.To ty wiesz jaką bronią ci się lepiej walczy:jedno czy dwuręczną.Mi osobiście lepiej jest walczyś jednoręczną.
274996
Z tym sposobem niestety, ale się nie zgodzę . Nie widzę sensu w równoczesnym szkoleniu się zarówno w sile, jak i zręczności. Według mnie, jest to najgorsze marnotrastwo punktów, jakiego można się "nabawić" grając zwłaszcza pierwszy raz. Osobiście polecałbym Ci nauczyć się walki jedną wybraną bronią i jedynie jedną umiejetność główną, współgrającą z tą bronią, w tym wypadku siłę .

Pozdrawiam...

Jeśli masz ochotę ze mną porozmawiać, to najpierw zapoznaj się z tym:
-----> http://www.zanim.napiszesz.prv.pl/ <-----
RPG
Ceasar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-06, 23:45   #10
sator3
Zbanowany

Wyślij wiadomość przez ICQ do sator3 Wyślij wiadomość przez AIM do sator3
Domyślnie

Pozwól że się z tobą niezgodze Mistrzu007.Szpon beliara niedziała na orzywieńca musisz mieć albo świętego kata jako palladyn,lub magiczny miecz na smoki jako łowca smoków,ewętualnie smoczą zgóbe.
RPG
sator3 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-06, 11:07   #11
Pyro1
Chrząszcz

Domyślnie

Moim zdaniem tabliczki i wszystkie inne pomocne przedmioty takie jak : Smocze korzenie goblinie jagody powinienes zostawic na pozniejszy etap gry, dlaczego? Otóż gdy bedziesz od razu uzywal "wspomagaczy" szybciej osiagniesz poziom gdzi ebedziesz musial wiecej wydawac punktow nauki. Jesli poczekasz ( tu radze do 20 PN za 5 Siły, zręcznosci, lub umiejetnosci) i zaczniesz uzywac wspomagaczy pozniej, zaosczędzisz naprawde sporo punktow. Albo jeszcze cos, zostaw sobie smocze korzenie i goblinie jagody oraz wszystkie tabliczki na pozniej. Gdy zdobedziesz umiejetnosc warzenia specjalnych mikstur (moze sie to nie oplacac bo trzeba zurzyc 20 PN, ale to sie tak naprawde wydaje) takze zaoszczedzisz sporo punktów, gdy bedziesz musial dawac 20 PN za 5 Sily wtedy zuŻywasz wszystkie mikstury i oszczedzasz sporo PN, i tak samo z tabliczkami. Nara
RPG
Pyro1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-06, 15:21   #12
Mistrzu007
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Pozwól że się z tobą niezgodze Mistrzu007.Szpon beliara niedziała na orzywieńca musisz mieć albo świętego kata jako palladyn,lub magiczny miecz na smoki jako łowca smoków,ewętualnie smoczą zgóbe.
A czy ma to jakieś znaczenie, jeśli trzeba zmienić broń raz na jednego potwora? Poza tym jeśli ktoś jest bardzo uparty to i ubije Szponem tego smoka, tylko by szybko życie schodziło . W dodatku przy 6 rozdziale i tak masz sporo różnych zwoji co daje sporo sposobów na pokonanie ożywieńca.
RPG
Mistrzu007 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania