Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park
Przeładuj stronę Ostatni Samuraj

Zobacz wyniki ankiety: Czy ogladałes film pt. Ostatni Samuraj?
18 100.00%
Głosujących: 18. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-12-04, 08:34   #1
Kamilo
Zbanowany

Wyślij wiadomość przez AIM do Kamilo
Domyślnie

Czy ogladaliście film pt. Ostatni Samuraj? Jeśli oglądaliście to dlaczego, a jeśli nie to ........... tez dlaczego ::
RPG
Kamilo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-12-04, 00:42   #2
Gyziaq
Czarny Goblin

Wyślij wiadomość przez AIM do Gyziaq
Domyślnie

Film całkiem niezły, ale trochę mi zabrakło w nim tego "czegoś". Tom zagrał bardzo dobrze i nie wyobrażam sobie kogoś innego na jego rolę. Niby wszystko jest ok (fabuła, dialogi, walki) ale ten film po oglądnięciu nie pozostaje zbyt długo w pamięci. Produkcję uważam ogólnie za udaną.
RPG
Gyziaq jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-01-05, 20:30   #3
Mjoker
Mjoker, The One and Only

Mjoker awatar

Domyślnie

Obejrzalam, a jakze.

Wielki plus za soundtrack Hansa Zimmera. Rowniez wielki plus za kolory, scenografie, stroje, zbroje, krajobrazy, batalistyke, w ogole plastycznosc... etc., etc. Gra aktorska rowniez calkiem, calkiem.

Ogolnie wrazenia mam pozytywne.

Oczywiscie ogladalam film ze swiadomoscia, ze jest to typowo amerykanska szkola filmu, produkcja wielka, glosna, z rozmachem, a jednoczesnie komercyjna i latwa w odbiorze, a wiec nie spodziewalam sie hm... dziela na miare Kurosawy czy jakiejs nieschemetycznej, unikatowej glebii; nie spodziewanie sie takze roztrzasania niewyjasnionych dylematow, watpliwosci, pozostawiania niedomowien, znakow zapytania, zlozonych symboli, bardzo zlozonych postaci, etc., etc. Miala byc tylko rozrywka. Opowiedziana historia do obejrzenia.

Film fabularnie jest oczywisty do bolu, klasyczny wrecz jesli idzie o amerykanskie wykonanie "patetyzmu". Ot, wlasnie opowiedziana jakas historia, opowiedziana od A do Z, wyjasniona dokladnie, zeby nikt sie nie pomylil, z typowym przeslaniem, nawet majaca wycisnac z oka lze. Czyli typish, dobrze zrealizowany typish, typish bez niespodziewanek .

Ale wlasnie ogladajac go jako kolejny monument "made in USA", jako taki a nie inny film, nic mnie nie draznilo i ogladalo mi sie go dobrze. Podobnie jak tak samo dobrze ogladalo mi sie pozniej np. film King Arthur. Rozrywka sie udala. Good.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-01-05, 01:31   #4
D@msi
Kąsacz

Wyślij wiadomość przez AIM do D@msi
Domyślnie

Film jest wspaniały. Jest nieco inny od tego typu filmów. Inne filmy skupiały wątek tylko na walce. Puł godziny pokazywali napięte mięśnie Van Damea. A w tym zostało ukazane życie i tradycja samurajów. Film po prost doskopnały
Nieprzeczytane 28-01-05, 16:17   #5
Narsil
Kąsacz

Wyślij wiadomość przez AIM do Narsil
Domyślnie

Film był jeden z najlepiej nakręconych w tym stuleciu :P . ( oczywiście zaraz po Władcy Pirścieni ) XIX Japonia została przedstawiona znakomicie. Dotego te efekty specjalne. Brawa jednak dla aktora Toma Crusa, gdyż czytałem ze do nakrecenia tego filmu musiał codziennie ćwiczyć władanie tym japońskim ostrzykiem.

KIEDYŚ POWRÓCE DO WCIĄŻ WIELKIEGO KLASZTORU. TRZYMAC MI TAM MIEJSCE HEHE. NARAZIE CAŁE ŚP .
RPG
Narsil jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-05, 03:24   #6
elrond thalion
Czarny Goblin

Wyślij wiadomość przez AIM do elrond thalion
Domyślnie

Hmm... no więc znam sie troche na Japoni, ćwiczę KENDO, ogólnie interesuję się tym. Mogę więc stwierdzić, że film b.dobrze oddaje realia Japoni, także jeśli chodzi p walkę [ nie licząc paru zmian czyniących ją bardziej kameralną niz praktyczną] jak i życie w owym kraju. Przyczepić mozna się do tego, że kapitan Nathan w jakieś ok 3 miesiące staje się mistrzem w władaniu mieczem... To kendocy mający wysokie stopnie [7,8 dan [w polsce największą ma 5 dan] mają po... 30 lat praktyki... [niektórzy mniej ale bez przesady] No ale cóż... magia kina...
Nieprzeczytane 10-03-07, 22:03   #7
Hennet
Krwiopijca

Hennet awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Hennet
Domyślnie

Film widziałem, bardzo mi się spodobał. Mój ulubiony aktor w głównej roli i dobra fabuła. Nie ma lepszego połączenia. Jest realistyczny i mówi tradycji i pewnych wartościach. Ma to "coś".

Join The Naruto Online Multiplayer Game Naruto - Arena.com
RPG
Hennet jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-03-07, 22:05   #8
marcin_dg
Krwiopijca

Domyślnie

uważam tak samo film jest bardzo realistyczny itp
RPG
marcin_dg jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-03-07, 22:30   #9
Arwen
Loremaster Luniwenor

Arwen awatar

Domyślnie

Tom Cruise rzeczywiscie sie postarał ^^ film jest realistyczny i w odpowiedni sposob wyjasnia japonskie tradycje. W sam raz dla takiego dzisiejszego, prostego Amerykanina.

Cytat:
Napisał Hennet Zobacz post
Ma to "coś".
Oj owszem ma ^^
RPG
Arwen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-03-07, 23:05   #10
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Cytat:
Wielki plus za soundtrack Hansa Zimmera
Szczególnie za "Spectres in the fog" i "Red Warrior".
Film jest świetny . Nie przepadam za filmami z Cruize'm , samego Cruize'a też nie bardzo lubię, ale po obejrzeniu tego filmu zmieniłem zdanie. Sceny walk bardzo realistyczne . Podoba mi się ta zmiana Nathana przy dłuższym przebywaniu w wiosce i sam kodeks samurajów np. ta scena obcięcia głowy generałowi .... , Nathan uważał to za brak szacunku wobec pokonanego , a dla samuraja był to największy zaszczyt. Szkoda , że zabili Ujio i Katsumoto -widocznie tak musiało być. Przeznaczenie.

Ostatni moment walki i śmierć Katsumoto- aż chce się płakać.
Postęp techniczny brutalnie zatryumfował nad koniem i mieczem.( znowu swietna scena -zmasowany atak konno na armaty).

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

This place is as good as any to wield my sword "Altaria Falling Again
Didn't expect them? So... They must be a miracle ...

Ostatnio edytowane przez Yzerman : 10-03-07 o 23:17.
RPG
Yzerman jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-03-07, 23:13   #11
Ulv

Domyślnie

Film rewelacja. Jeden z moich ulubionych. Oglądałem w kinie z otwarta gębą.
Dobiło mnie "konwersacji nie będzie" i się popłakałem
Trzyma w napięciu, wzrusza, wzbogaca wiedzę widza... coś pieknego.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-03-07, 12:17   #12
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

Ten film nie wzbogaca wiedzy, jest wręcz bezdennie głupi jeśli chodzi o ukazanie wydarzeń, które faktycznie miały miejsce. Bo wyglądało to zupełnie inaczej, chyba jedyne co pokrywa się z historią to fakt, że takie powstanie było (choć nie chodziło o żadną tradycję, tylko najzwyczajniej władzę, którą szogunom odebrano) oraz to, że zostało ono stłumione (ale nie przez amerykanów lub ich oficerów)

Ale film jako film bardzo dobry.
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania