Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna
Przeładuj stronę Gothic 2: Noc Kruka - Czarny Ekran - POMOCY!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-09-07, 12:09   #1
Kisioj
Chrząszcz

Domyślnie Gothic 2: Noc Kruka - Czarny Ekran - POMOCY!

Posiadam Windows XP. Podczas instalacji gry 0 problemów. Oryginalna gra zainstalowana wraz z directemX 9.0c. Ładuje sie normalnie, oprocz standardowego okienka wczytywanie z gra - http://img294.imageshack.us/img294/6486/gothicvv5.jpg , jest jeszcze pod spodem kolejne okienko: http://img475.imageshack.us/img475/3159/gothic2sq3.jpg . Ale to chyba jest bez znaczenia bo gra włącza się i widać reklamy. Po odczekaniu reklam badz po zaskipowaniu ich ESCapem ekran robi sie czarny i slychac tylko w tle muzyke z glownego menu gry, probowalem wyjsc z gry na oslep klikajac to tu i tam i nagle uslyszalem dialogi bohaterow, nacisnalem enter i moja postac tez cos powiedziala tylko ze ekran nadal byl czarny, naciskalem w kolko znaczek na klawiaturze z logiem windowsa, probowalem ALT + TAB i CTRL + ALT + DEL no i w koncu okienko gothica sie pomniejszylo i bylo przez chwile widac bardzo niewyrazna klatke z gry. Po czym gra sie zwiesila i zakonczylem proces. Probowalem robic to wiele razy. Na wstepie powiem ze gralem juz na tym komputerze w ta gre jakis rok temu i dzialala, potem zrobilem formata, jakies pol roku temu byl czarny ekran tak jak teraz.
Moj sprzet: (spelniajacy wymogi gry)
Intel Celeron D 341, 2933 MHz (22 x 133)
RAM 512 MB
ATI Radeon 9250 - 128MB
Dysk 80GB
Zastanawiam sie w czym tkwi problem, instalowalem juz przerozne sterowniki do karty graficznej i robilem rozne zeczy ale nic nie pomoglo. Jeden z moich kolegow polecil mi zebym sobie sciagnal Windows Service Pack 2, sciagnalem ale nie odpalilo bo powiedzialo ze mam zly key do windowsa i ze przegrywany. Oryginalnego zgubilem wiec zainstalowalem przegrywanego. Mam pytanie czy to robi roznice? a mianowicie czy ten service pack 2 cos mi da?
Na innym forum osoba miala podobny problem i go rozwiazala. Link - http://www.oc-forum.org/Gothic-1-wie...em-t13884.html
Zaciekawil mnie ostatni fragment tej wypowiedzi:
"EDIT
Idę się powiesic
Wczoraj cały dzień siedziałem, instalowałem stery, rozwaliłem kompa, zmarnowałem czas i nic! Pisałem na wielu forach, nie doczekałem się odpowiedzi. W końcu dzisiaj wszedłem na forum GRAM, by znaleźc temat o Gothicu i opisac tam swój problem. Znalazłem temat, w którym było napisane, że wystarczy w pliku Gothic.ini zmienic 2! cyferki :| I działa. A najlepsze jest to, ze jak wczoraj miałem czas na grę, to mi nie działała, a jak dzisiaj nie mam możliwości pograc to wszystko jest ok :| :| :| "
Osoba wspomina o jakis cyferkach w pliku Gothic.ini. A ze tematu pokrewnego znalexc nie moglem to stworzylem nowy. Mam nadzieje ze ktos mi pomoze rozwiazac ten problem.
RPG
Kisioj jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania