Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Koniec serii Gothic? :(

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 14-09-10, 09:09   #25
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

Będzie można np. wpier***ać jagódki (względnie poziomki ;p)

RPG
Atrion jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-10, 09:23   #26
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

pewnie będzie opcja czekania/odpoczynku, więc równie dobrze możesz położyć się w łóżku i czekać jak i na trawie. Właśnie, w jakimś opisie G3 było że można będzie spać na wolnej przestrzeni - niestety tego mi brakowało.

poza tym niezle jaja z tym calym placzem 'fanow prawdziwego gothika' - a za kairo, ktory stworzyl genialny soundtrack do gothikow, czy ralfem marcziczikiem, glownym dizajenerem z pb nikt nie zaplakal

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-10, 09:30   #27
Araton
Polna Bestia

Araton awatar

Domyślnie

Po tym jak uderzyłem w ścianę z moimi oczekiwaniami i przeczytałem zapowiedź, tym razem do końca, przemyślałem trochę to, co twórcy nam zaserwują. Naprawdę trudno mi pojąć, czemu wycieli możliwość tworzenia przedmiotów przy odpowiednich obiektach i zastąpili tym czym zastąpili. Przecież nawet konsolowcom, nawet tym "głupim" Amerykanom, by to nie przeszkadzało. Ba, pewnie, by nawet to polubili. To jest dla mnie niepojęte, tak jak robienie z tej gry MMO. Przecież na XBox'ie czy PS3 nie ma żadnej gry tego typu, a to jest target wydawcy przecież.
No i jeszcze kwestia grafiki. Skąd te wymagania z kosmosu w czasach gdy fajerwerki graficzne wywala się po to, by nie zarzynać konsol? Nawet Crysis 2 będzie wyglądał nieco gorzej w porównaniu ze swoją poprzedniczką.
Czy Jowood chce dopuścić do tego, by najnowszy Crysis lepiej działał od Arcanii, która ma słabszą grafikę? Bo ja nie wierzę, by udało im się to zrobić w tydzień, Po demie gra zacznie być tłoczona. A zbawić będzie ich mógł jedynie pokaźny patch. Jeżeli G4 się nie przyjmie i nie sprzeda, będzie trzeba zamknąć to forum. Będzie można tylko czekać, aż prawa do marki zostaną sprzedane komuś innemu, bo raczej nie będzie nowej odsłony Gothica spod skrzydeł "Dżołudu".

PS Tylko krowa nie zmienia zdania. Nie lubię jak ktoś mnie oszukuje i nie mówi nic o zmianach tylko wciska PR'owski bełkot, ponoć fana serii. To jest manipulowanie klientem.
Wyślijmy im e-maila z pytaniami czemu wycięto połowę opcji itd, trzeba też zapytać o wymagania.
RPG
Araton jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-10, 10:39   #28
Arim
Zębacz

Domyślnie

W sumie takie takie bzdety jak gotowanie sobie jedzonka to była tylko strata czasu, wiec może i dobrze, ze tego już nie będzie.

Jeśli chodzi o broń, to zdecydowanie bardziej wole znaleźć jakiś fajny oręż po wykonaniu trudnego questa, lub w ukrytej lokacji niż kuć go na kowadle.

Spania trochę szkoda, być może zastąpią to czymś innym i będzie jakoś to wyglądało.

Jedyna rzecz, która mnie martwi to marna szata graficzne i zupełnie nie adekwatne do niej wymagania.

Oczywiście wielka niewiadoma pozostaje grywalność, ale o tym przekonamy się dopiero po premierze.

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-10, 11:54   #29
Stalker_wilk
Zębacz

Stalker_wilk awatar

Domyślnie

każdego kto powie że gothic nie ma szans się już odrodzić zabiję
Nie kraczcie bo wykraczecie
Dziwne że widzicie tylko wady w tej grze a zalet nawet nie podaliście
Ludzie uwielbiają myśleć pesymistycznie więcej optymizmu panowie
RPG
Stalker_wilk jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-10, 14:44   #30
Araton
Polna Bestia

Araton awatar

Domyślnie

I jeszcze coś od siebie dodam. Arcania nigdy nie miała być pełnoprawną kontynuacją z elementami właściwymi dla serii. To miała być kontynuacją historii zaczętej przez PB, a o czym świadczył początkowy tytuł czyli Arcania: A Gothic Tale. Niestety nazwa musiała zostać zmieniona z powodów czysto biznesowych. Wypromowanie nowej gry nie należy do najłatwiejszych. Teraz celuje się w pewne i znane marki. Ale nie chcę się mądrzyć, ja bazuje tylko na wywiadach z osobami należącymi do ogólnie pojętej branży gier.
Gothic 4 nie może być niewypałem, bo Jowood za dużo, by stracił na ukatrupieniu całej serii, która co jak co, jest dosyć znana, chociażby w europie wschodniej. Chociaż z drugiej strony może właśnie chodzi o upadek Gothica i wypromowanie jego kosztem Arcanii?
Im więcej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonany, że to już koniec sagi.
Jednak niech fani się nie martwią i pomyślą, że to co tak naprawdę lubili to świat, całe uniwersum i trzeba czekać na jego rozwój. To jest przecież RPG i tylko to się liczy, fabuła nie system walki. Ja tylko tego od tej gry oczekuje, nic więcej.
RPG
Araton jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-10, 17:01   #31
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Zacytuję wypowiedz Mega (calkowicie niedokladnie, ale sens ten sam):

"Usunelismy plywanie (i reszte), bo uwazamy, ze gracz traci na tym czas i nie zobaczy tego co przygotowalismy"

czyli powinna byc niewiadomojaksuper fabula, ale czy tak bedzie - nie wiadomo. wiadomo, ze bedzie ciekawie

btw, czytajcie tekst z gola jak najszybciej, bo zaraz pewnie bedzie platny DD

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX

Ostatnio edytowane przez Macrentofeth : 14-09-10 o 17:13.
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-10, 18:30   #32
Luke
Ognionośca

Luke awatar

Domyślnie

Po screenach przychodzi mi do głowy tylko jedno skojarzenie, "Fable". A że tę grę miło wspominam, jest szansa, że gra będzie warta wydanej na nią kasy tak jak Gothic 3 i Risen. Pytanie tylko, czy tą kasą będzie pełna kwota z premiery jak w przypadku ostatniego, czy 59 zł z Platynowej Kolekcji jak w przypadku przedostatniego dzieła PB.

Nieco nakręcił mnie ten fragment dialogu z Xardasem. Nie jest źle.

RPG
Luke jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-10, 20:09   #33
xxtrolluxx
Krwiopijca

jak dla mnie gothic iem jest pierwsza druga część i noc kruka mają coś takiego ze sb wspólnego, no trzecia część ujdzie ale no nie wiem skoro nie będzie można spać ani pływac nie można to lipa, ale zobaczymy no ale moze są i jakieś zalety.
Ps. Ha optymizm mam i tak wgl jestem dziewczyną
RPG
xxtrolluxx jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-10, 20:56   #34
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Może to nie po dżentelmeńsku ale jak na dziewczynę powinnaś bardziej się postarać jeżeli chodzi o jasność wyrażania myśli i pisownię...

Po przeczytaniu artykułu mam mieszane uczucia. Może rzeczywiście fabuła zrekompensuje nam niedostatki w innych elementach gry. Mam taką nadzieję. Na pewno kupię tą grę, lecz jeśli zawiodę się i tym razem, Joowood straci moje zaufanie, a co za tym idzie dam sobie spokój ze wszelkimi ich projektami.

Myślę jednak, że tak źle nie będzie
Nieprzeczytane 14-09-10, 21:13   #35
Peter [General Lee]
Polna Bestia

Peter [General Lee] awatar

Domyślnie

Pływanie jeszcze ujdzie, ale spanie? toż to zbrodnia! ale nie jest tak źle. To dobrze, że nie usunęli kowalstwa bo wtedy to na pewno nie zainstalowałbym (kupił) Arcanii. Ale będę optymistą może będzie ciekawa fabuła.

Najważniejsze jest to, żeby SB DOBRZE ZOPTYMALIZOWALI SILNIK GRY, bo jak nie to będzie znowu kicz i koniec Gothica.

Jedno jest pewne jeśli serię Gothic trafi szlak to będzie to wina firmy JoWooD, która popędzała Piranię podczas prac nad Gothicem 3. Piranie dotrzymali obietnicy i Risen jest super ZOPTYMALIZOWANĄ grą i za to im dziękuję.

Ale jak już mówiłem mam nadzieję, że SB podoła zadania

Ostatnio edytowane przez Peter [General Lee] : 14-09-10 o 21:18.
RPG
Peter [General Lee] jest offline  
Nieprzeczytane 14-09-10, 23:05   #36
Shine<3
Czarny Goblin

Shine<3 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Macrentofeth Zobacz post
pewnie będzie opcja czekania/odpoczynku, więc równie dobrze możesz położyć się w łóżku i czekać jak i na trawie. Właśnie, w jakimś opisie G3 było że można będzie spać na wolnej przestrzeni - niestety tego mi brakowało.

poza tym niezle jaja z tym calym placzem 'fanow prawdziwego gothika' - a za kairo, ktory stworzyl genialny soundtrack do gothikow, czy ralfem marcziczikiem, glownym dizajenerem z pb nikt nie zaplakal
A mi właśnie brakowało Kairo, szczególnie, że najbardziej do gustu przypadła mi ostatnia epicka nutka, ta pod koniec dwójki, gdzie Bezio płynie na kontynent.

Cóż, co raz bardziej wierzę, że Arcania będzie lepszym wypałem niż G3, ale te wymagania...

†Strażnik Arsenału Podziemia
RPG
Shine<3 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania