Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Gothic 4 - Konsola / DYSKUSJA

Zobacz wyniki ankiety: Czy kupisz G4 na konsolę?
Kupię G4 na konsolę. 14 12.50%
Może kupię. 2 1.79%
Nie kupię. 4 3.57%
Nie mam konsoli i nie kupię. 23 20.54%
Kupie jedynie na PC. 52 46.43%
Kupie specjalnie konsolę dla G4. 1 0.89%
Nie kupie ani na konsolę ani na PC G4. 16 14.29%
Głosujących: 112. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 02-09-08, 13:19   #13
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał DoneR Zobacz post
A Oblivion to udawany cRPG?
kpisz czy o drogę pytasz? :P Poczytaj na rpgcodex jaką mu recenzję wystawili..

Cytat:
Zgoda, ale nie tylko po to. Rynek gier na blaszaka ma największy procent piractwa, więc logiczne jest, że wydawca szuka innych możliwości sprzedaży by załatać tą dziurę. Innym powodem jest to, że PC jako platforma do gier powoli umiera.
na dwa dni przed wydaniem GTAIV po sieci grało w ten tytuł 200k osób, pozostałych nie sposób namierzyć ani zablokowac konto na live. Fakt, na konsolach piractwo nie istnieje.
konsole mają lepszy marketing bo łatwiej sprzedać coś co nazywa się "nowa konsola PS3 60 GB!!!!!" niż "nowy model składaka PC od Dell'a zawierający blablabla". I tyle.

Co do tematu - tezet idealnie oddał istotę G4. A pikanterii dodaje fakt że prequel tej gry robi studio z Indii xD
Nieprzeczytane 02-09-08, 19:15   #14
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Mogę się zgodzić, no ale widzisz... Gothic nie jest grą skomplikowaną, więc aż się prosi, żeby go przenieść na konsolę. I nie straciłby wiele na tym, bo nigdy nie był jakiś wspaniale głęboki, skomplikowany, trudny, zmuszający do myślenia. Miał opowiedzieć fajną historię i to mu się udało. Rozgłos głównie przyniósł mu niesamowity klimat, świetnie wykonany technicznie świat, oraz skrypty, co zmuszały wszystko tam do życia

Jednak przenoszenie na siłę tam serii TES, czy "duchowego następcę baldursa" Dragonage na konsole, to dopiero faile są.
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-09-08, 07:37   #15
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Tym się charakteryzują konwersje - jak najwięcej zmian dla uciechy gawiedzi z konsol. Jak było z Oblivionem, hę? Jak będzie z Oblivion 2:Failout 3, hę? jednak w Obku nie było ekstraskoków, wiec to jets niepotrzebne najwyraźniej, sądzac po rzeszy kiddiefanów Bethesdy. Fatality będzie
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-09-08, 10:00   #16
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

<uwaga do AddoNa zanim wleci - dyskusja o kształcie obka jest analogią do tego co może stać się z G4 więc nie zarzucaj nam pochopnie offtopu xD>

Tyle, że Obek nie był konwersją - on od początku był projektowany z myślą o x360,a system walki miał w założeniu pogodzić obydwie platformy <czyt. prosty, możliwośc rzucania czarów walcząc mieczem, itd>

a jeśli idzie o gothica, to pierwsze dwie części z dodatkiem miały system zbyt skomplikowany i mało efektowny <aczkolwiek dalej uważam że sterowanie w GI jest ewidentnie przystosowane do przeniesienia na pada>, w G3 był już bardziej efektowny ale strasznie nieefektywny <mimo iż gracze konsolowi lubią gry gdzie jak najwięcej trzeba wciskać X, to jednak mało krwi i w ogóle orkowie nie latają po ścianach, choć "szał bojowy" jest temu bliski> a jak będzie z G4.. cóż. Dante z DMC tyle że bez broni palnej? To nie jest takie całkiem nieprawdopodobne. Przecież już zrezygnowano z innego nazewnictwa dla Europy i USA, więc pewnie niedługo zrezygnują z odmiennej kolorystyki dla regionów.
Nieprzeczytane 03-09-08, 19:06   #17
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Cytat:
Tyle, że Obek nie był konwersją - on od początku był projektowany z myślą o x360,a system walki miał w założeniu pogodzić obydwie platformy <czyt. prosty, możliwośc rzucania czarów walcząc mieczem, itd>
Gothic 4 też nie jest konwersją - on od początku jest projektowany z myślą o x360, a system walki ma w założeniu pogodzić obydwie platformy. :/
Obek to konwersja Morrowinda (->Gothic4 konwersją poprzednich). Tylko po pińcset razy do stu diabłów gorsza od oryginału.

Cytat:
a jeśli idzie o gothica, to pierwsze dwie części z dodatkiem miały system zbyt skomplikowany i mało efektowny <aczkolwiek dalej uważam że sterowanie w GI jest ewidentnie przystosowane do przeniesienia na pada>,
Przeczysz sam sobie. Z jednej strony skomplikowany (?! toż tam aimbot jest, parę ataków w kombinacje, tru konsol), a z drugiej stworzonu wręcz po pada (racja), czyli dosłownie konsolę.
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-09-08, 19:23   #18
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

W przypadku G4 ciągle się udaje, że platformą docelową jest PC, przy oblivionie nawet Howard nie zostawiał złudzeń ;p Tylko o ile w Obku jeszcze jako-tako przyłożono się do dopracowania sterowania pod każdą z platform tak znając JoWood gracz sam ma się martwić o intuicyjność

co do gothica I - trzeba cały czas trzymać crtl, kierunki do zadawania ciosów, wróg musi być 'podświetlony' a same kombinacje są strasznie prymitywne i mało efektowne <cios z lewej, z prawej a młynek tylko jak z góry a to i tak niemrawo, a do tego na początku macha jakby nie umiał walczyć (niespodzianka, co?)>, by zadowolić gracza konsolowego musiałyby być ewolucje jakich nie powstydziłby się książę persji lub tury jak w jrpg'ach. Tylko sterowanie by 'przeszło', w całej reszcie jest zbyt mało mashowania przycisków.
Nieprzeczytane 28-01-09, 16:46   #19
Exception
Krwiopijca

Exception awatar

Domyślnie

Myślę że JoWood postanowił wydać Gothica 4 na konsolę ,to tylko w celu uzyskania większych zarobków.
Gothic zbytnio nie pasuje jako gra na konsolę.
Ja z pewnoscią kupię grę tylko na PC.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-01-09, 17:14   #20
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Naprawde? A ja myslałem, że wydają G4 na konsole bo chcą na tym stracić i przez to ogłosić podupadłośc firmy... Widocznie się myliłem, dziękuje, że każdy z mędrców tego tematu wyprowadził mnie z tego błędu.

Co do sterowania, nie bede sie wypowiadał, gra nie wyszła, nawet nie wiadomo jaka kamera będzie docelowa, a wy już marudzicie, ze konsole be i PC rulez. Konsole nie ra juz pokazały, że mają o wiele lepsze sterowanie niż kombo klawiatura+myszka vide wspomniany książe Persji czy nawet (olaboga!) w serii GTA (bo jeśli ktoś widzi w tym TYLKO strzelanie, to pogartulowac niskiego IQ).

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-01-09, 18:14   #21
JENCOM
Polna Bestia

Domyślnie

Wydanie GOTHICA IV Arcanii osobiście uważam za totalną porażkę . Seria cieszysię ogromną popularnością na PC . Wogóle jak można w cRPG czy RPG grać na konsoli ja tego nie rozumiem kompletie ?????
RPG
JENCOM jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-01-09, 19:18   #22
Ninja Thorus
Chrząszcz

Ninja Thorus awatar

Domyślnie

sadasdfassagfdasfgsaf
Ninja Thorus jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-01-09, 19:32   #23
MitHraS
Czarny Goblin

MitHraS awatar

Domyślnie ...

...ze względu na moją pensję...oraz moje plany na przyszłość...raczej nie kupie tej gry na konsole...bo musiałbym dokupić drogą konsole...więc NIE
Nieprzeczytane 11-04-09, 12:26   #24
Guffi321
Jaszczur

Guffi321 awatar

Domyślnie

Mnie to bez różnicy czy wyjdzie na konsole czy nie. Może nawet wyjść na Nintendo SD. Nie mam takich konsol i mnie to guzik obchodzi.
Sądzę, że Jowood chce więcej zarobić, dając G4 na konsole.
Ach, to piractwo...

T
he poetry that comes from the squaring off between,
And the circli
ng is worth it. Finding beauty in the dissonance.
RPG
Guffi321 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania