Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Gothic 4 - Konsola / DYSKUSJA

Zobacz wyniki ankiety: Czy kupisz G4 na konsolę?
Kupię G4 na konsolę. 14 12.50%
Może kupię. 2 1.79%
Nie kupię. 4 3.57%
Nie mam konsoli i nie kupię. 23 20.54%
Kupie jedynie na PC. 52 46.43%
Kupie specjalnie konsolę dla G4. 1 0.89%
Nie kupie ani na konsolę ani na PC G4. 16 14.29%
Głosujących: 112. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 21-05-09, 12:03   #37
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Wydanie jednocześnie gry na PC i konsole nie musi zaraz oznaczac, że bedzie ona do dupy... W końcu obie te wersje moga się od siebie znacząci różnić.
Wspólna to moga mieć grafikę, postaci, lokacje i część fabuły. Ale cała reszta może być już inna, specyficzna dla danej wersji gry.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-07-10, 02:04   #38
p.burzik
Chrząszcz

Domyślnie

Przepraszam że odkopuje ten temat ale nie chcę zakładać nowego wątku. Wracając do meritum sprawy. Jako konsolowiec (posiadam PS3) od niespełna 4 miesięcy chciałbym wypowiedzieć swoje zdanie na temat wyjścia G4 na konsolę.
Dla mnie jako gracza, kupno konsoli było pewnym odstępem od normy oraz uwolnieniem od wymagań jednak nie obyło się bez pewnych zgrzytów. Gry które są wypuszczane jako Multi Platformowe, często i gęsto gorzej wyglądają na konsolach a zawdzięczamy to samej zamkniętej architekturze oraz innym sposobie "pisania kodu", który jest moim zdaniem trudniejszy niż pisanie na PC. Przykładem takiego "portu" może być choćby Risen, który na X'a wyglądał jak G1 ale dośc o tym.

Ja jako konsolowiec i stary PC-towiec jestem w tej sytuacji trochę rozdarty, ponieważ w G1,2,NK oraz 3 i ZB grałem na kompie i uważam że dla tego rodzaju gier ta platforma powinna być docelowa [chyba w przypadku G4 też tak jest], jednak z drugiej strony posiadając konsolę a komputer drugiej kategorii uważam wyjście Arcani za zbawienie dla mnie, będę mógł przynajmniej wrócić do Gothica którego przechodziłem "n" razy. Jednak jest kilka konsekwencji związanych z wyjściem G4 na konsolę i to widać gołym okiem, ułatwiona walka, czysto zręcznościowe sterowanie to nie jest już te samo RPG co stary Gothic, mam nadzieję że fabuła będzie wciągająca bo jak nie to pieniądze w błoto[tak samo jak ZB trochę żałowałem wydanych pieniędzy]. Widać jeszcze ukłon w stronę ludzi z Hameryki minimapa z wskaźnikami gdzie iść albo po co iść [dobrze, że można to wyłączyć] Zastanawia mnie też kwestia sterowania i jak to będzie wyglądało w praktyce, bo jeśli nie poprawią atakowania tzn. atakujesz skałę na której stoi przeciwnik i zabiera mu życie coś jest nie halo... To jest chyba największe ułatwienie. No nie można się jeszcze wspinać i pływać co trochę tą grę deklasuje jako RPG ale widać panowie z SB cofają się do Assasin Creed 1, nawet w G1 można było pływać :/

Kolejną sprawą związaną z konsolami jest spadek FPS i liście drzew które wyglądają jak Bitmapa, nie oszukujmy się jeśli panowie developerzy tego nie poprawia to może być krucho :/ Mam nadzieję, że fabuła i grywalnośc oraz długość gry nadrobią te braki bo przecież w Gothicu grafika schodzi na drugi plan i kłania się nisko Fabule oraz Rozgrywce.

Pozdrawiam

Mam tylko nadzieję, że nie podarujecie mi prezentu Archeologa.
RPG
p.burzik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-10, 15:25   #39
Rhobar VI
Czarny Goblin

Rhobar VI awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Uzulix Zobacz post
Nie, to uczyni z tej gry niemiłosierną siekankę ....
Zgadzam się, jeśli wyjdzie na konsole to prawdopodobnie zrobią z niej istną siekanką.
RPG
Rhobar VI jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-10, 16:34   #40
Lord of Fire
Golem

Domyślnie

Na ten przykład Oblivion, jako pierwszy TES wyszedł na konsole. Według graczy sama gra jest krokiem wstecz w stosunku do morka. Oblivek został maksymalnie spłycony, fabuła nudna a interfejs rozje.any na cały ekran. No i level skalling. Dlatego próba przejścia gothica na PC może źle się zakończyć.
RPG
Lord of Fire jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-10, 17:51   #41
Drakalen
Krwiopijca

Wink LoL.

Ja tam nie chce, żeby Gothic był na konsole! Gothic to dobra gra, która powinna być na PC. Gra będzie musiała mieć takie same aspekty na Konsoli i PC przez co wyjdzie jakaś siekanko-rąbanka wilków czy coś w ten deseń. Gothic dla PC!
Pozdrawiam,
Drakalen
RPG
Drakalen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-07-10, 10:31   #42
Lord of Fire
Golem

Domyślnie

Problem w tym że konsole to główny rynek zbytu gier. Ciężko zarobić sprzedając grę wyłącznie na PC. Zresztą można zobaczyć jak gra wygląda na x-pudłach itp bo gameplay są na razie nagrywane wyłącznie na nich. I w sumie tak źle nie jest.
RPG
Lord of Fire jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-07-10, 11:48   #43
p.burzik
Chrząszcz

Domyślnie

Grafika nie jest najważniejsza Ja do tej pory gram w Gothic 1 oraz 2NK i jakoś nie płaczę, że Bezi ma kwadrat zamiast głowy . Mam tylko nadzieję, że nie będzie FPS Dropu na konsolach zbyt dużego i gra musi być grywalna Czekam też na edycje kolekcjonerską bo chcę ją kupić
RPG
p.burzik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-10, 16:37   #44
Xsant
Zębacz

Xsant awatar

Domyślnie

A ja za to kupię Arcanię na X-pudło. Zresztą nie mam wyboru, bo mój pecet nie ma szans, żeby spełnić wymagania gry. Po za tym, Arcania to był jeden z powodów, dla których kupiłem konsolę. Martwi mnie tylko cena.

Подземелье Белиара | Ученик Меча
RPG
Xsant jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-10, 19:23   #45
Jaroox
Krwiopijca

Domyślnie

Nie chce obrazić nikogo , ale uważam że po prosty Jowood idzie tylko na kasę.
Mówię wam ta gra będzie dla nas najgorszym koszmarem.. To co widzieliśmy w g3 i zb to dopiero początek...
RPG
Jaroox jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-08-10, 20:13   #46
kubag02
Jaszczur

kubag02 awatar

Domyślnie

Ehh ... Moim zdaniem wydanie Gothica 4 na konsolę to bardzo dobry pomysł. Po pierwsze, to rzeczywiście może przyczynić się do (nawet w najmniejszym stopniu) popularyzacji Gothica (i nie chodzi tu bynajmniej jedynie o czwartą część) no i wielu fanów serii nieposiadających wystarczająco dobre komputery, ale posiadających jakąś konsolę (np: ja) będzie miało sposobność spokojnie zagrać sobie w nowy produkt JoWood bez zbytnich ścinek (no, taką mam nadzieję ). Ja osobiście zamierzam kupić Arcanię na moje x-pudełko, gdy tylko wejdzie do sklepów (a jej cena podobno będzie wynosić 179 zł).

@UP: Jasne! Masz całkowitą rację! Strzeżmy się fali niedorobionych modeli, szkaradnych tekstur, dialogów z błędami ortograficznymi i NPC przypominających bardziej ścierwojady, aniżeli ludzi! Przecież wszyscy wiemy, że JoWood chce dla fanów swoich gier jak najgorzej. Podobno w tamtejszej ekipie panuje powiedzenie "im gorzej, tym lepiej"!!

Ostatnio edytowane przez kubag02 : 04-08-10 o 20:15.
RPG
kubag02 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-10, 01:59   #47
aku97
Krwiopijca

aku97 awatar

Domyślnie

Uważam że wydanie Arcanii na PS3 to dobry pomysł.

Można sobie zagrać w najwyższej jakości.

Nie trzeba się martwić że się ma za słabą kartę graficzną.

A jak gra będzie wyglądała to już tylko Bóg wie.

Jednak cena gier na PS3 jest wyższa i sama gra później wyjdzie ale na pewno kupie gothica na konsolę
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-10, 02:35   #48
arek111
Krwiopijca

arek111 awatar

Domyślnie

Gothic 4 na konsole byłby złym posunięciem gdyby fabuła gry nie odbiegała aż tak od poprzednich części (nie gramy Bezim itp.) Natomiast teraz to jest zupełnie inna gra i warto ją wydać na konsole.
RPG
arek111 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania