Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Dyskusja
Przeładuj stronę Najlepsze wspomnienia związane z grą/z gry Gothic

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-11-10, 15:45   #1
Orthos
Chrząszcz

Orthos awatar

Domyślnie Najlepsze wspomnienia związane z grą/z gry Gothic

Czytając forum wzbudziło się we mnie niesamowite uczucie nostalgii związane własnie z Gothic'iem. Nie ma to jak stare dobre czasy ze świetną grą. Aż łezka w oku się kręci. A wy jak wspominacie swoje chwile spędzone z Gothic'iem?

P.S. przed pisaniem/w czasie pisania postu w tym temacie polecam odsłuchać kilka soundtracków z Gothic'a - http://www.gothic.phx.pl/gothic/download.php?id=002 - Oraz obejrzeć kilka screenshotów - http://forum.gothic.phx.pl/galeria/t...s.php?album=15
RPG
Orthos jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-11-10, 23:49   #2
StiX
Polna Bestia

Domyślnie

No tu się z tobą zgodzę bo przeglądając GothicSite i forum miałem takie dziwne uczucie jakbym wrócił na stary plac zabaw ; pp Dziwne, że niby zwykła gra komputerowa a może wywołać takie odczucia. Dla niektórych może się to wydać dziwne ale Gothic ma w sobie to coś, że chcę się wracać. Jak dla mnie to zwłaszcza Górnicza Dolina i Gothic I. Tam wszystko było na luzie (poza ziemią orków ; pp)(a najbardziej wyluzowana to była sekta xd), nigdzie się nie spieszyłeś, odkrywałeś dolinę po kawałku bojąc się zajrzeć za róg a zarazem byłeś cholernie ciekawy co tam będzie. I nawet jeśli ktoś najpierw grał w GII to GD z pierwszej części powinna go zaszokować ; pp
RPG
StiX jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-10, 16:23   #3
Hevk
Zębacz

Hevk awatar

Domyślnie

Ja dobrze wspominam Kolonie z I i Nowy Obóz. Wszędzie chodziłeś na luzie, w okół fajna atmosferka itd.

A człowiek pokonał bestię która wróciła do królestwa Beliara
RPG
Hevk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-10, 19:43   #4
StiX
Polna Bestia

Domyślnie

Tak wogóle to naszło mnie w końcu czego brakuje mi w GII. Bo czułem taki niedosyt co do Khorinis ale nie umiałem określić co to jest. I dzisiaj tak wspominając GI oświeciło mnie ; pp

W GII jest mniej mieszkańców i takich przeciętnych obywateli. Na przykład spacerując po NO, SO jest trochę jakby tłoczno a Khorinis miasto wydaję mi się takie puste. Może jest to tylko jakby ,,iluzja'' spowodowana tym, że dawno nie grałem w GI ale wydaje mi się, że w obozach bardziej niż w Khorinis widać życie codzienne. Chociaż dużym plusem jakiego nie ma w GI jest klasztor, klasztor, który rządzi się swoimi prawami i ma własny jakby świat. W SO magowie mają dla siebie tylko jeden budynek co nie daje jakiegoś takiego efektu. Chociaż i tak GI roxx ; pp
RPG
StiX jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-10, 20:09   #5
 Kyrie
Shaman

Kyrie awatar

Domyślnie

Cytat:
A wy jak wspominacie swoje chwile spędzone z Gothic'iem?
Nieźle.
Co do wspomnień: dobrze wspominam muzykę, która była w ekranie startowym gry.
A co do momentów w grze: odwiedzenie Xardasa, to, że byłem pierwszą osobą, której "ślepy" mag nie zabił. Zostanie Magiem Wody, szczególnie ten moment dobrze wspominam. To, że uzyskałem tak wysokie stanowisko w Nowym Obozie, i to, że najemnicy będą mnie jako, tako chronić.

Mistrz Pracowni Alchemicznej | Doomhammer | For the Horde! | Obywatel Archolos
RPG
Kyrie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-01-11, 02:14   #6
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Mnie najbardziej zapadł w pamięć zewnętrzny pierścień Starego Obozu, to tam stawiałem swoje pierwsze kroki w Gothicu- ach, kiedy to było...
RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-01-11, 15:13   #7
Bezio1997
Pan Cienia

Bezio1997 awatar

Domyślnie

GI - Mnie zadziwiła Kolonia Karna (najpierw grałem w NK) i Stary Obóz. Zwłaszcza Zewnętrzny krąg.

GII NK - Tutaj spodobał mi się świat i grafika. Fajna była też fabuła.

GIII - Spodobał mi się świat Myrtany Varantu i Nordmaru. Szkoda tylko że kiedy idziemy do Reddock Diego Milten Lester i Gorn niespodziewanie znikają.
RPG
Bezio1997 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-01-11, 15:51   #8
magziemi
Chrząszcz

Domyślnie

gothic według mnie to najlepsza gra wszech czasów posiadająca w sobie to coś.
Przy gothicu odpływam ta gra wciąga mnie w niesamowity świat magii,stworów,oręża,roślinności itp.W gothicu moim miejscem jest obóz na bagnie ma on w sobie klimat który nie ma żaden z innych obozów.Posiada bardzo interesującą kulturę oraz bardzo ciekawe nauki związane ze śniącym.Cały obóz jest wypełniony kolorem zielonym(moim ulubionym) w sekcie ludzie poświęcili naprawde dużo jak się okazało na próżno ale myślę że jest to niewielki minus sądze że w gothicu 2 powinny być wszystkie obozy z jedynki ale np lekko zmienione obóz sekty powinien wyznawać Adanosa ,Stary obóz powinnien zostać odnowiony jedyne co jest wkurzające w dołączeniu do sekty to to że każdy wyznawca bractwa jest łysy i ma malunki na ciele a nasz bohater nie ma ani tego ani tego więc niewyglądamy nawet ze zbroją praktycznie wogule jak wyznawca śniącego.Saga gothic zrobiła jeszcze jeden wielki błąd w każdej części powinno być co najmniej z 10 ludów do których można się przyłączyć dało by to wiele nowych możliwości rozgrywka była by dłuższa i ciekawsza oraz wytwórni piranhya bytes nie sądze by zajeło to dużo czasu a zpewnością przyniosło by zyski.Każdej osobie która grała w gothica polecam zagranie jeszcze raz a każdemu kto niezagrał polecam jak najszybsze ubranie butów i pędzenie do sklepu po gothica

Ostatnio edytowane przez magziemi : 03-01-11 o 15:53.
RPG
magziemi jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-01-11, 18:00   #9
Agrado
Chrząszcz

Domyślnie

Mnie najbardziej spodobała się karczma w nowym obozie. Zawsze gdy do niej wchodzę przypomina mi się jak kradłem ryżówkę i przepijałem wszystkie bryłki . Lecz najbardziej wryła mi sie w głowę opowieść o wszechpotężnym chromaninie, zapomnianym magu którego moc i życie niestety już przeminęły...
RPG
Agrado jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-01-11, 21:28   #10
lop16
Chrząszcz

Domyślnie

Ja najlepiej wspominam stary obóz. Pamiętam że jak instalowałem sobie mroczne tajemnice to zawsze słuchałem muzyków którzy tam grali
RPG
lop16 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-11, 18:43   #11
pietajasia
Krwiopijca

pietajasia awatar

Domyślnie

Wspaniały klimat. Zewsząd wylewający się mrok. Zastosowanie ciemnych barw naprawdę dodaje tej grze charakteru. Szkoda, że w drugiej części z tego zrezygnowano.
Kiedy pierwszy raz grałem, czułem się jak zwykły śmieć, bałem się do kogokolwiek podejść, nie mówiąc o walce z kimś. Pamiętam ile trudu sprawił mi młody ścierwojad, którego spotykamy na początku gry, cholernie bałem się tych stworzeń, odgłosy jakie z siebie wydawały...xD Długo zeszło zanim zdołałem zarobić na moje pierwsze Spodnie Kopacza. Potem przekonałem się, że jednak żaden z nich przeciwnik.
W lesie, między SO, a OB, niemal dostałem zawału, kiedy rzuciło się na mnie stado wilków. Spotkanie z pierwszym orkiem też nie należało do najprzyjemniejszych, nagle usłyszałem głośny ryk, a potem spotkanie ze śmiercią. Wielkie bydle zaatakowało mnie od tyłu, ja natomiast prawie spadłbym z krzesła. Serce waliło mi jak oszalałe. Wciąż się głowię jak mogłem go nie zauważyć.

Bardzo ubolewam nad tym, iż niemal wszystkie te uczucia towarzyszą nam tylko wtedy, gdy gramy pierwszy raz w tą niesamowitą grę. Dlatego nie śpieszcie się z przechodzeniem Gothica, delektujcie się każdą chwilą z nim spędzoną. Drugi raz czegoś takiego nie przeżyjecie, choć nadal będziecie czerpać przyjemność z przechodzenia gry.

Ostatnio edytowane przez pietajasia : 26-01-11 o 18:47.
RPG
pietajasia jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-01-11, 20:01   #12
emond
Krwiopijca

Smile

Najlepiej wsponiam gothic 2 i gothic 2 NK Te gry to Dla mnie jedyne Takie ktore maja naprawde niepowtarzalny klimat

PS: A co do łezki w oku to mam ja na poczatku i koncu oby dwóch gier .
RPG
emond jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania