Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Zbroje, tarcze, pierścienie itp....

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 17-10-07, 11:03   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Zbroje, tarcze, pierścienie itp....

Macie jakieś pomysły na ten temat? Bo ja mam.

Podoba mi się pomysł z Diccurica, gdzie im lepsza zbroja tym więcej siły nam odbiera. To w sumie logiczne, że gdy mamy np. 100 pkt siły, to jakąś jej częśc odbiera nam noszenie pancerza. Byłoby o tyle ciekawiej, że czasem tzreba by wybierać, czy do walki użyjemy cięższej zbroi i lżejszego miecza, czy też odwrotnie.

Jak dotąd w Gothicu pojawiał się zbroje, tarcze, hełmy, pierścienie, pasy i amulety dodające różne współczynniki.
Zakłądając oczywicie ich dużą różnorodność dodałbym nowe przedmioty, których noszenie coś by nam dawało. Na przykłąd bransolety na przedramiona, napierśniki, naramienniki, buty, rękawice czy nawet płaszcze.

Niektóre przedmioty mogłyby być w kompletach i jego założenie dodawałoby jakiś bonus ekstra.

Macie jakieś ciekawe pomysły z tym związane?

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-10-07, 11:24   #2
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Smile

Cytat:
Macie jakieś pomysły na ten temat? Bo ja mam.
Mam , ale nie zakładam , bo jest ich już sporo.

Magiczne rękawice - lewa dodaje 15 pkt do siły, prawa dodaje ochronę przed ogniem + 20 i 10 do zręczności. Pierścień akrobatyki. Zakładasz i nie musisz się uczyć tej umiejętności.

Zdobione miecze , sceny walk na tarczach. Tarcze podzielone na ketegorie: zwykłe- obrona podstawowa +10 do pancerza. Lepsze - ze znakiem firmowym kowala , który je wykuł, mogłby to być znak podkowy widoczny na środku tarczy. Tarcza wieżowa - taka jaką posiadali legioniści. Puklerz.

Co do kompletów , to wolałbym sam to łączyć np. naramienniki paladyna połączyć z kirysem łowcy albo żelazne buty , naramienniki połączyć z nagolennikami i kirysem ze skóry.

Zbroje nie tylko z metalu i skóry - jakiś nowy materiał można by zastosować . Pancerz ze skóry tygrysa pasiastego , skóry bizona itp.
Albo hełmy ze zwierząt - zabiłeś niedżwiedza, odciąłeś mu głowę i robisz sobie hełm , który sprawi , że wyglądasz groźniej.

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

This place is as good as any to wield my sword "Altaria Falling Again
Didn't expect them? So... They must be a miracle ...

Ostatnio edytowane przez Yzerman : 17-10-07 o 11:28.
RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 18-10-07, 11:50   #3
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Już tu było wspominane, że można by było znajdować np. jakieś klejnoty, które dałoby się przytwierdzić do broni lub tarczy i podnieść współczynniki tej broni. Jestem za tym, aby w grze pojawiło się więcej różnego typu "ulepszaczy" do naszego ekwipunku.
Np. Smocze łuski, które po przytwierdzeniu do zbroi podnosiły jej współczynnik ochrony przed ciosani.
Albo jakieś magiczne pióra, które po wpięciu w nasz hełm zwiekszał by jego obronność.
Albo jakieś kły czy kolce, które podnosiłyby współczynniki tarczy.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 18-10-07, 12:37   #4
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Cytat:
Albo jakieś kły czy kolce, które podnosiłyby współczynniki tarczy.
Kły i kolce. Może jakiś naramiennik z kolcami . Tak , żeby to wyglądało groźniej , lub hełm podobny do hełmu wikinga - taki z dwoma rogami skierowanymi do góry. W G3 był hełm Einara, ale rogi miał skierowane berdziej do przodu. Hełm garnczkowy .- na przodzie hełmu znak krzyża. Hełm z zamkniętą przyłbicą , którą możnaby sobie podnosić i zamykać - tak jak na filmach o rycerzach.

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 18-10-07, 12:48   #5
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Może już samodzielne zamykanie i otwieranie przyłbicy to już przesada. Byłyby kłopoty ze sterowaniem taka czynnością. Zbyt rozbudowany interface nie sprzyjałby tej grze. Ale mam nadzieję, że różnorodność elementów będzie pozwalała w grze na kreowanie wygladu naszej postaci.

Mam też pewien pomysł. Dotąd jak zabiliśmy przeciwnika to moglimy mu zabrać tylko to co miał w ekwipunku. Jego zbroi zdjąc ię nie dało. Może wprowadzić coś takiego, że z trupa zabieramy też "uszkodzoną zbroję"? Nie można jej już używać, ale to zawsze może być dodatkowe trofeum do sprzedania np. snycerzowi czy kowalowi.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 18-10-07, 14:11   #6
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Cytat:
że z trupa zabieramy też "uszkodzoną zbroję"?
No właśnie trup , też się czasem przydaje. W G2 przy zwłokach znajdowaliśmy głównie jedzenie i słabe miecze , wymagajace zręczności. Moglibyśmy czasem natrafić na coś lepszego niż stara zbroja - całkiem dobre elementy zbroi . Postacie z górnej pułki- elitarni wrogowie typu: herszt banitów albo łowca orków, mogliby mieć przy sobie pojedyncze elementy tworzące jakiś dobry komplet. I tak dla przykłady hersz bandytów, posiadałby żelazne buty, innym razem łowca smoków miał hełm pasujacy od tychże butów. Tak , żebyśmy mieli większą satysfakcę z pokonania bossa.

RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 18-10-07, 14:56   #7
Shad

Domyślnie

JA bym osobiście optował za tym by poszczególne zbroje wymagały danych skilli. Chodzi o to, żeby mag nie latał w pancerzu rycerskim, gladiator itp w płaszczu magicznym, a rycerz w stroju zbójeckim.
Co do tego stroju, to zwiększał by on nam skill łuku, a wymagał zerki.
Yzerman, z tym zdejmowaniem to dobra myśl. JUż gdzieś o tym pisałem, im większy poziom umiejętności zdejmowania zbroii etc. tym większy procent odnowy współczynników.
RPG

Nieprzeczytane 18-10-07, 17:20   #8
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Cytat:
większy poziom umiejętności zdejmowania zbroii
Na pierwszym poziomie moglibyśmy np . zdejmować tylko skórzane pancerze, na drugim już buty , rękawice i nagolenniki. Ostatni poziom - możemy skompletować całą zbroję.

Przyszedł mi pomysł:
Hełm na zamówienie - dostajemy od kowala listę hełmów i zbroi jakie wykonywał, wykonuje. Szukamy odpowiednich składników , wracamy do niego i życzymy sobie np. naramiennik z żelaza, rękawice ze skóry niedźwiedzia itp.

Tarcza chroniąca przed ogniem: kupujemy zaklecie i idziemy do jakiegoś maga , który umie zaklinać przedmioty. Taki zaklęty przedmiot nie byłby tani : 10000 sztuk złota za dodanie magicznej ochrony.

Tarcza mogłaby odbijać zaklecia albo je w dużym stopniu osłabiać.
Ktoś w nas rzuca kulą ognia , my robimy blok , kula zostaje wchłonięta przez tarczę. Dobre na magów.

Ostatnio edytowane przez Yzerman : 18-10-07 o 17:36.
RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 18-10-07, 18:32   #9
Prabar_Hellimin
Czarny Goblin

Prabar_Hellimin awatar

Domyślnie

Cytat:
Co do kompletów , to wolałbym sam to łączyć np. naramienniki paladyna połączyć z kirysem łowcy albo żelazne buty , naramienniki połączyć z nagolennikami i kirysem ze skóry.
Komplety są jednak bardzo dobrym pomysłem: zbroja paladyna jest złożona z pasujących do siebie części. Nie muszą one tak samo pasować do innych elementów. Znaczy: można mieszać, ale komplet daje większy bonus (bo to jest logiczne)
RPG
Prabar_Hellimin jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-07, 10:12   #10
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Mam nadzieję, że różnorodnośc opancerzenia będzie wielekroć większa niż w pozostałch częściach gry. Że będą zbroje nie tylko "gildiowe" ale i takie ogólnie dostępne.
Ale wpadł mi do głowy taki pomysł na jeden ze strojów.
Chodzi mi o "płaszcz maskujący" Gdy go założymy, możemy przemknąć się w pewnej odległości od grożnych zwierząt. Oczywiście nie tuż przy nich, ale w takiej odległości, że bez tego płaszcza bylibyśmy już atakowani.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 19-10-07, 20:35   #11
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Życzyłbym sobie , żeby te wszystkie przedmioty , które tu wymieniamy , można było normalnie u kupca dostać , bo nie wiem jak was, ale mnie to szukanie po skrzyniach bardzo denerwowało.

Gdyby tą magiczną pelerynę można było założyć sobie na zbroję i ona by powiewała na wietrze , to by było ciekawie. Może więcej broni obuchowych: buława , gwiazda zaranna , mogących zmiażdżyć przeciwnika . Nie chodzi o to , żeby gościowi kości połamać , ale od udzerzenia taką maczugą , mógłby przynajmniej doznać lekkiego wstrząsu. Nie pamiętam żebym o maczugach coś pisał . Maczuga mogłaby też niszczyć zbroję.

Ostatnio edytowane przez Yzerman : 20-10-07 o 20:24. Powód: błędy
RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 20-10-07, 20:26   #12
Shad

Domyślnie

Co do tarczy...
Fajnie jakby mogły się one rozlecieć, po przyjęciu odpowiedniej ilości ciosów (miały by swoje hp...) Zakładając że średnio tarcza miała by 10 000, bronie niszczyły by tarcze w następujący sposób:
-] miecze lekkie 1/1 (1uderzenie/DMG)
-] średnie miecze 1/3
-] potężne miecze 1/15
-] obuchy 1/5
-] ciężkie obuchy 1/20
-] lekkie topory 1/10
-] średnie topory 1/40
-] potężne topory 1/100
-] zwykła strzała 1/250
-] strzała do walki z kawalerią 1/500
-] lekki bełt 1/1 000
-] wzmocniony bełt 1/3 500