Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Odnawianie się zwierząt. Tak czy nie?

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 15-10-07, 12:06   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Odnawianie się zwierząt. Tak czy nie?

Jak sądzicie, czy wybijane zwierzęta powinny sie co jakiś czas (dzień czy dwa) na nowo pojawić w tym miejscu, czy też raz oczyszczony las powinien byc pusty?
To rozwiązanie było w Diccuricu, gdzie w pewnych miejscach co jakiś czas pojawiały ie stwory, które wcześniej tam pokonywaliśmy. Nawet było tak, że im my biliśmy silniejsi, tym mocniejsze wersje stworó można było tam spotkać. A jak omijaliśmy jakieś miejsce, gdzie np. latał sobie dwa krwiopijce, to po jakims czasie latało już tam całe wielkie stado.

Czy może, skoro gra ma byc podzielona na rozdziały, w kolejnych rozdziałach w pewnych miejcach na nowo mogłyby pojaewiać ię jakieś stwory? Coś takiego mieliśmy w G1 i G2.
Które z propozycja wam najbardziej pasują? Postarajcie się uzasadnić swoje opinie.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 15-10-07, 12:33   #2
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Czasami mamy np. 80 siły i brakuje nam do dobrej broni 10 ciu punktów. Szukamy stworów i staramy się wybijać wszystko , żeby wreszcie zdobyć ten upragniony następny poziom . Ja zawsze tak robię , pewnie u was jest podobne. Mogłyby się dla odmiany odnawiać te silnejsze stwory . Kiedy już jesteś doświadczony , to masz ochotę zabijać silniejszych od siebie , a nie cofać się do wybijana ścierwokurczaków. Jestem za odnawianiem silnych gadów od rozdziału 4, 6. Gra mogłaby mieć 8 rozdziałów. W G3 nie narzekałem na brak potworów. Duża ilość nosorożców do wybicia , nagromadzonych w jednym miejscu , to świetna rzeźnia.

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

This place is as good as any to wield my sword "Altaria Falling Again
Didn't expect them? So... They must be a miracle ...
RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-07, 12:09   #3
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Shad, to "odnawianie" polega na tym, że po jakims czasie w tym samym miejscu na nowo pojawiają się takie jak zabite wcześniej stwory, ewentualnie silniejsze, w miarę jak nasz postac jest coraz mocniejsza.
Zdobycie doświadczenia na samych zadaniach jest o tyle często trudne, że gdy gramy słaba postacią, to wtedy nie mamy szns na wykonanie zadań. Duża ilośc zwierząt pozwoli na zdobycie wymaganego doświadcenia i punktów nauki. O trofeach i kasie za nie już nie wspomnę.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-07, 14:25   #4
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Może odnawianie powinno odbywać się tylko w danym regionie. Np. na terenach pokrytych śniegiem , potwory odnawiałyby się co dwa dni , a na innych w ogóle by się nie odnawiały. Bagna w NK - w piątym rodziale odnawiały się tam zombie , krwiopijcy i denerwujące jaszczury. Potwory powinny się pojawiać w ciekawych miejscach , a nie na jakimś bagnie.

Zdarzają się czasami takie momenty , że pozabijaliśmy wszystko i już nie mamy czego zabijać. Wędrujemy bez celu z miasta do miasta i wykonujemy questy. Między jednym miastem , a drugim zawsze powinien się odrodzić jakiś potwór.

Albo sytuacja : pozabijaliśmy wilki w lesie , po tygoniu wracamy do tego lasu , a tam zamiast zwykłych wilków pojawiają się ich więksi kuzyni: białe wilki albo cieniostwory.Taki mały element zaskoczenia , żeby nam za łatwo nie było.

Na razie: fine

" Ive said that I will strike down Void; This is still foretold by fate... shall it be here?...

Ostatnio edytowane przez Yzerman : 16-10-07 o 17:07.
RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-07, 17:21   #5
 xilk
WT

Domyślnie

Ja w ogóle jestem za grą z roziałami, więc stworzenia odnawiałyby się wraz z nowym rozdziałem.
A jeśli już rzeczywiście miałoby odnawianie stworków co te 3 dni, to nie wszędzie! Najlepiej, gdyby powiedzmy było z 20 takich miejsc, gdzie potworki się odnawiają (jedne to byłyby często odwiedzane trasy, a inne to gdzieś leśne połacie) i gra co te 3 dni losowałaby 3 miejsca, gdzie potworki odnawiałyby się. Przez to rzeczywiście nie wiedzielibyśmy gdzie tym razem coś na nas wyskoczy. Poza tym nie wiedzielibyśmy jakie stwory na nas tam czekają. Raz byłby tam sam Troll, który się nie odnawiałby, innym razem Troll i 5 goblinów, a kolejnym razem Troll i wataha wilków Oczywiście byłyby sporo miejsc, gdzie stwory są "pewne", ale też takie "losowanie" bestii mogłoby być interesujące

RPG
xilk jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-07, 18:45   #6
Myśliwy z Przełęczy
Polna Bestia

Domyślnie

Witam!
Ja uważam, że odnawianie stworów jest potrzebne - oczywiście umiarkowanie, i nie dokładnie w miejscach gdzie ostatnio było stadko, lecz losowo. Przecież wśród stworów musi być jakiś "przyrost naturalny" . Jednak musi obowiązywać pewien limit - łączna liczba stworów na pewno nie może być większa niż przed ich wytępieniem w danym miejscu.

Pozdrawiam.
RPG
Myśliwy z Przełęczy jest offline  
Nieprzeczytane 17-10-07, 00:43   #7
nocny kretoszczur
Krwiopijca

Domyślnie

Popieram Myśliwego z Przełęczy.
Odnawianie tak, ale losowo. Jednak losowość nie tak całkiem dowolna. Chodzi o to że stwory związane z jakimś środowiskiem będą "odnawiać się" się w tym swoim środowisku, ale nie koniecznie w tym samym miejscu. Dobry przykład topielce i okolice wód. Pojawiały by się w okolicach jezior i rzek, ale nie zawsze w tym samym miejscu linii brzegowej.

Myślę natomiast że siła odnawianych stworów nie powinna być związana z zaawansowaniem gracza, bo to nie naturalne. Jedyny związek byłby właśnie ze środowiskiem i po części przypadkiem.
Nieprzeczytane 22-10-07, 21:29   #8
Srilten
Krwiopijca

Srilten awatar

Domyślnie

Tak, resp jest dobry, tylko bez przesady. Ściągnijcie sobie Mroczne Tajemnice w wersji 1.01 to zobaczycie co to jest przesada. Po 2 godzinach grania przeszedłem drogą, którą jeszcze nie szedłem... Spotkałem około setki wilków! Na raz oczywiście. ; )
RPG
Srilten jest offline  
Nieprzeczytane 23-10-07, 16:17   #9
Yzerman
Czarny Szermierz

Yzerman awatar

Domyślnie

Cytat:
Spotkałem około setki wilków! Na raz oczywiście
U mnie się tylko kilka ścierwojadów odnawiało. Mnie by to nie przeszkadzało , bo lubię mieczykiem wywijać , ale ktoś kto lubi spokojnie zwiedzać tereny byłby wkurzony widząc jeszcze więcej potworów w miejscu , w którym niedawno był.

Unikalne zwierzęta mogłyby się odnawiać. Pamiętam jak w G2 zabiłem czarnego trolla , a potem dostałem questa , żeby przynieść jego skórę i mi questa nie zaliczyło , bo troll już zgnił. Troll albo jakiś zabity przez nas w I rozdziale stwór, mógłby się odnowić w V albo VI rozdziale i wtedy nei byłoby kłopotu z dostarczeniem trofeum.

RPG
Yzerman jest offline  
Nieprzeczytane 24-10-07, 12:36   #10
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Co do odnawiania się potworów. Wsystko będzie zależało też od tego na jaki poziom będzie można w grze awansować i na ile zdobyte punkty nauki pozwola rozwinąc swoją postać. Jeżeli założymy, że mają być naprawdę trudne do pokonania potwory (chociaż kilka) to gdzieś musimy nałapać wymaganych punktów, aby np. podnieśc swoją siłe lub poziom czarowania. A wtedy możliwość zdobywania ddatkowego doświadczenia na pewno się przyda.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 26-11-07, 09:23   #11
Miron1500
Czarny Goblin

Miron1500 awatar

Domyślnie

Moim zdaniem powinno być tak jak w Gothic 3. Zwierzęta powinny wędrować a nie odnawiać sie bo na dużej mapie i tak nikt by sie nie wracał co rozdział. Gdyby tak przechodzić całą Myrthanę 6 razy (co rozdział) to nikomu by sie nie chciało więc nie ma sensu taki respawn. Pozatym większy realizm. Przecież gdy przejdziemy rozdział w cztery dni (dni gry), patrzymy a tu 10 wilków. Urodziły sie i urosły w 4 dni. Ciekawa kraina.

Co do wilczyc z młodymi to by było bardzo ciekawe.
RPG
Miron1500 jest offline  
Nieprzeczytane 28-11-07, 09:45   #12
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

A może pewnym rozwiązaniem byłby pomsł aby niektóre potwory swoją siłe miały zależna od siła naszego bohatera. Oczywiście na początku tż były by silne, nie do pokonania dla słąbej postaci. Ale potem gdy jesteśmy już wypasieni, nie powinno tak być, że jakiegoś smoka pokonujemy kilkoma ciosami. Wtedy i on powinien byś silniejszy i jego pokonanie powino byc odpowiednio trudniejsze. Wtedy i za pokonanie takiego przeciwnika na wyższym levelu naszej postaci premiowałoby odpowiedni większą ilocią expa. Co sądzicie o tym pomysle?

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania