Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Zapis zleconych i wykonanych zadań

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 19-12-07, 14:40   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Zapis zleconych i wykonanych zadań

Jak byście widzieli zapis zleconych i wykonanych zadań?
Czy podobnie jak dotąd?

Mi akurat przypasowało rozwiązanie z G3, gdzie zadania można podzielić ze względu na miejsca gdzie się je otrzymuje. Ale mam zastrzeżenia do do listy zadań już wykonanych. Dlaczego nie ustawiają się w kolejności ich wykonania? Czasem chce się sprawdzić los któregoś zadania i szlag mnie trafiał, jak tzreba było cała listę przeszukiwać.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 19-12-07, 14:51   #2
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

Mnie do gustu przypadł system z dwóch pierwszych części i dodatku, był jasny, klarowny i przejrzysty, zadania były ułożone w kolejności i nie trzeba było długo szukać.
Poza tym każde zadanie miało dokładny opis, co należy lub należałoby zrobić, a nie fragmenty dialogów wyrwane z kontekstu, tak jak w trzeciej części sagi .
Nieprzeczytane 20-12-07, 12:13   #3
El paladin
Krwiopijca

El paladin awatar

Domyślnie

ja jestem za czyms nowym...
w G3 bylo to kiepsko w praktyce patrzysz na questa w dzienniku a tam nie wiesz o co chodzi chcialbymzeby bylo jasno napisane co mamy zrobic jakies wskazowki zawarte w dialogu zeby byly umieszczane w dzienniku cos jak polaczenie dzinnika z G2 G3 + pare dodatkow
RPG
El paladin jest offline  
Nieprzeczytane 23-12-07, 18:55   #4
Prabar_Hellimin
Czarny Goblin

Prabar_Hellimin awatar

Domyślnie

Ja proponuję zapis "dziennikowy", jak za czasów przed trójką, z dodatkowymi oznaczeniami wiadomych miejsc, związanych z zadaniem na mapie. Otóż na przykład, dostajemy zadanie od gubernatora Khorinis, no to na mapce oznaczenie nad miastem; potem dowiadujemy się, że związany z zadaniem jest kupiec w Vengardzie, to na mapce oznaczenie nad stolicą; kupiec odsyła nas, dajmy na to, do paladynów z Gothy, to na mapce oznaczenie nad Gothą, itd.
RPG
Prabar_Hellimin jest offline  
Nieprzeczytane 26-12-07, 00:20   #5
Pfejt
Krwiopijca

Domyślnie

Raczej nie ma innego sposobu jak spis od A-Z, albo w porządku od pierwszego do ostatniego w działach wykonane/w trakcie. Z drugiej strony, może twórcy nie będą nam dawać aż tyle misji do zrobienia, bo skoro lądujemy na wyspie to i cywilizacji aż tak rozwiniętej i jej wielu problemów do rozwiązania nie będzie i co za tym idzie żadnej księgi, bo nie będzie aż tyle do pamiętania. Czasem fajnie jest zagadać do kogoś i usłyszeć skargi typu "czemu to jeszcze nie jest zrobione?!"
RPG
Pfejt jest offline  
Nieprzeczytane 26-12-07, 10:07   #6
Prabar_Hellimin
Czarny Goblin

Prabar_Hellimin awatar

Domyślnie

Coś ciekawego zaświtało mi w głowie. Może dostaniemy czystą książkę? Znaczy: dostajemy zadanie - zapisujemy samodzielnie w dzienniku informacje, a potem czego się tylko dowiemy, to uzupełniamy. Podobnie z mapą - żebyśmy oznaczali ważne miejsca. Co o tym myślicie?

EDIT do Thorus17: O to właśnie chodzi. Na wprowadzeniu gry wielkimi literami wypisać: "CZYTAJ DIALOGI!!!". Jeżeli gra jest zbyt trudna, to się mówi trudno, a trochę czytania, aby cokolwiek wiedzieć nie zaszkodzi. Mnie nie raz przeszkadzało, że nie mogę sam czegoś wpisać, bo bywało, że niektóre istotne informacje nie znajdowały się w dziennniku. Także można różnie na to spojżeć, ale osoby, które nie potrafiłyby zanotować i tak się tu na ten temat nie odezwą, dopiero potem będą truć po forach.

Albo po prostu rozwiązać to tak: w opcjach wybieramy, czy dziennik i mapka uzupełniają się automatycznie, czy wolimy samodzielnie sobie wszystko wpisywać.

Ostatnio edytowane przez Prabar_Hellimin : 26-12-07 o 14:58.
RPG
Prabar_Hellimin jest offline  
Nieprzeczytane 26-12-07, 11:17   #7
Smuggler
Zębacz

Smuggler awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Prabar_Hellimin Zobacz post
Coś ciekawego zaświtało mi w głowie. Może dostaniemy czystą książkę? Znaczy: dostajemy zadanie - zapisujemy samodzielnie w dzienniku informacje, a potem czego się tylko dowiemy, to uzupełniamy. Podobnie z mapą - żebyśmy oznaczali ważne miejsca. Co o tym myślicie?
W/g mnie pomysł z mapą jest bardzo dobry. Było to już zastosowane w dodatkach do Morrowinda i świetnie się tam sprawdziło.
Ale jeśli chodzi o misje to myśle, że nie przeszłoby to. Dlaczego? Już tłumaczę: na pewno sam znasz masę ludzi, którzy nie słuchają dialogów w grze, przewijając je non stop, a potem tylko czytają dziennik. Dla nich byłby to duży problem.
Albo jeszcze lepiej: niektórzy wogóle nie czytają ani dialogów, ani dziennika tylko wchodzą na takie fora i o wszystko się ludzi pytają.
A niestety tacy ludzie istnieją i dla nich ta gra stałaby się "za trudna".
Nieprzeczytane 21-02-08, 16:47   #8
Gienekvip
Chrząszcz

Gienekvip awatar

Domyślnie

Powinien wrócić system zapisu zleconych i wykonanych zadań z G1 i G2iNK, ale trzeba było by go trochę polepszyć. Dobrym pomysłem by było jakby się wyświetlała jakaś książka coś podobnego jak w Morrowind, podzielić zadania na rozdziały wtedy szybciej by się ich szukało. Mogły również być dodane dialogi takie jak G3 w innej zakładce.
RPG
Gienekvip jest offline  
Nieprzeczytane 06-03-08, 23:39   #9
Mattweu
Polna Bestia

Mattweu awatar

Domyślnie

Myślę że powinna być możliwość drobnej edycji, tzn ustawiać według własny udogodnień czy lista ma być pokazywana wedle najpierw wykonanych czy ostatnio wykonanych zadań, tych które otrzymaliśmy ostatnio czy tych które najpierw itp
RPG
Mattweu jest offline  
Nieprzeczytane 21-01-09, 14:51   #10
Guffi321
Jaszczur

Guffi321 awatar

Domyślnie

Dal mnie system z 1 i 2 drugiej części był jasny przejrzysty i prosty w obsłudze. Nie grałem w 3 część, ale z tego co tu słyszę w pamiętniku były napisane urywki z dialogów itp.
Z drugiej strony ten pomysł jest po prostu realistyczny jednak chyba nie wszystkim to się spodobało więc najlepszym sposobem chyba byłby pamiętnik z 1 i 2 części + kilka dodatków by zapisy wyglądały realistycznie.
RPG
Guffi321 jest offline  
Nieprzeczytane 29-01-09, 01:52   #11
Exception
Krwiopijca

Exception awatar

Domyślnie

Mi nie przypadł do gustu zapis zadań z Gothic 3.Podobało mi sie rozwiązanie z pierwszych dwóch części Gothica ,i Nocy Kruka.Zadania były ułożone chronologicznie ,według kolejności ich przyjmowania ,a opisy były przejrzyste.
Dobrze by było gdyby w Arcanii był taki sam system zapisu misji.
Nieprzeczytane 29-01-09, 16:00   #12
JENCOM
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Jak byście widzieli zapis zleconych i wykonanych zadań?
Czy podobnie jak dotąd?

Mi akurat przypasowało rozwiązanie z G3, gdzie zadania można podzielić ze względu na miejsca gdzie się je otrzymuje. Ale mam zastrzeżenia do do listy zadań już wykonanych. Dlaczego nie ustawiają się w kolejności ich wykonania? Czasem chce się sprawdzić los któregoś zadania i szlag mnie trafiał, jak tzreba było cała listę przeszukiwać.
Moim zdaniem masz rację powinien być jakiś porządek czy to alfabetyczny czy inny . Nie może być tak że jest nieład i sie szuka . Natomiast zadania już wykonane powinny znikać
RPG
JENCOM jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania