Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Czy zagrasz w Arcanię?

Zobacz wyniki ankiety: Czy zagrasz w Arcanię?
Tak. Uważam że to będzie świetna gra na poziomie Gothica! 24 29.63%
To już nie jest Gothic. Ale jednak zagram w nią z ciekawości. 46 56.79%
Nie. Arcania nie jest godna mojej uwagi ani pieniędzy. 11 13.58%
Głosujących: 81. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 15-09-10, 00:05   #1
Smok Ożywieniec
Czarny Goblin

Smok Ożywieniec awatar

Arrow Czy zagrasz w Arcanię?

Witam,

W tej sondzie chcę sprawdzić, jakie jest wasze nastawienie do Arcanii po ostatnich (i oczywiście po wszystkich wcześniejszych) newsach, informacjach i rewelacjach. Oczywiście oprócz oddania głosu należy się wypowiedzieć i uzasadnić swoje podejście do gry.

Oddaję głos jako pierwszy na opcję drugą. Dlaczego? Te wszystkie zmiany (interakcja, nauczyciele, ogólnie system nauki, kolorowe podświetlanie, ograniczenia, absurdalne tworzenie rzeczy w dowolnym miejscu etc.) bardzo pogorszyły moją opinię o Arcanii. Zagram w nią jedynie z ciekawości, ale pod warunkiem że zadania będą dość rozbudowane i ciekawe, by móc przymknąć oko przynajmniej na część z tych niedociągnięć. Zrobie to również dla zabicia czasu (jeśli będę miał takowego nadmiar) oraz z sentymentu do dawnego Gothica.

Teraz wasza kolej na wypowiedzi. Gorąco zapraszam do udzielania się

-Dlaczego kucharze faceci są lepsi od kobiet?
Bo żeby zrobić prawdziwy żurek, trzeba mieć jaja.
RPG
Smok Ożywieniec jest offline  
Nieprzeczytane 15-09-10, 02:53   #2
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Nie, powód jest prosty dla mnie gothic skończył się w g3 gdzie my sami ustaliwszy jak zakończyły się nasze losy, g3zb to już nawet nie był gothic tylko jednak wielka pomyłka i podobne mam podejście do arcani.

Gothic kończy się opowiadając się finalnie za jedna z 3 stron konfliktu i tyle takie jest zakończenie i tego zmienić się nie da, arcania to błędna próba ciągnięcia zakończonej historii które w prawdzie niema zbyt wiele z nią wspólnego.

Każdy ma prawo do własnego zdania, a takie jest moja wiem ze pewnie dużo osób będzie krytykować, no ale trudno.
RPG
Tizgar jest offline  
Nieprzeczytane 15-09-10, 10:57   #3
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Przydałoby się, żeby ankieta była jawna.
Nie zaznaczyłem żadnej opcji. W Arcanię zagram na pewno, tego jestem pewien. Chodzi tutaj o tekst, który razi mnie w oczy: "Uważam że to będzie świetna gra na poziomie Gothica!". Po prostu nie sądzę, żeby Gothic był świetną serią. Jeśli chodzi o pojedynczą część tak zatytułowaną, owszem. Ale jeśli wziąć pod uwagę całą sagę, to to jest po prostu nieprawda.
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 15-09-10, 11:21   #4
Stalker_wilk
Zębacz

Stalker_wilk awatar

Domyślnie

Ja uważam że to może być gothic.
i w nią zagram o ile mój sprzęt ją zniesie.
Na filmikach prezentuję się całkiem nieźle byle nie było dużo bugów.
jeśli będzie taki klimat jak w 1 to będzie hitem tylko ze ten bohater nie umie pływać:/
RPG
Stalker_wilk jest offline  
Nieprzeczytane 15-09-10, 11:42   #5
Hard
Kąsacz

Domyślnie

Gothic 4 to osobne rozpoczęcie nowej serii moim zdaniem. G3 przypieczętował prawdziwego Gothic'a. Zagram w Arcanię, lecz z czystej ciekawości. Zobaczymy, czy ta gra jest godna uwagi.
RPG
Hard jest offline  
Nieprzeczytane 15-09-10, 11:42   #6
aku97
Krwiopijca

aku97 awatar

Domyślnie

Oddaję głos na opcję pierwszą ponieważ uważam że Gothic może mieć swój wielki powrót.

Trochę mną wstrząsneło gdy dowiedziałem się że nie będzie można spać oraz że nie będzie nauczycieli (ale to wersja beta może coś zmienią)

Także uważam że może jeszcze nie teraz ale za rok dwa możemy doczekać się bardzo dobrej gry.

A jeśli chodzi o tę opcję z podświetleniem to można to wyłączyć.

PS: Na szczęście mam PS3 i nie muszę martwić się o mój sprzęt.

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez aku97 : 15-09-10 o 11:47.
RPG
aku97 jest offline  
Nieprzeczytane 18-09-10, 11:47   #7
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Prezentowane recenzje i filmiki z gry zarówno budzą nadzieje jak i potrafia zdołować.
O ile, jak pokazują filmiki, zmiana uzbrojenia naszej postaci będzie błyskawiczna, co pozwoli na szybciutkie zmienianie broni i czarów przy walce (to uważam za plus), to już brak nauczycieli czy konieczności tworzenia przedmiotów w konkretnych miejscach trochę mnie rozczarowuje.
Co do wizualnego klimatu gry, to nie mam oczekiwań. Już od lat kolejne gry tego typu starają się być coraz bardziej realizstyczne, bo w efekcie daje "oczojebne" kolorki i cukierkowe widoki. O mrocznym klimacie G1 możemy już zapomnieć, czas pokazuje, że rozwój gier idzie w innym kierunku.

Sam zamówiłem wersję kolekcjonerską i mam zamiar przejść G4 kilkukrotnie.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 18-09-10, 11:59   #8
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Dla mnie było oczywiste, że zagram w ten tytuł już na początku, gdy tylko dowiedziałem się o trwających pracach nad Arcanią.

Tak samo jak Smutas mam już zamówioną wersję kolekcjonerską i popykam sobie w tą gierkę treściwie.

Po ostatnich materiałach dochodzę do wniosku, że trzeba traktować Gothic 4 jako oddzielny projekt, tylko luźno związany z poprzednimi częściami. Przy takim podejściu jest szansa na dobrą zabawę niezepsutą frustracją, wynikającą z ciągłych porównań do poprzedników...

W innym wypadku może się skończyć na przykrych doznaniach dla ortodoksyjnej części fanów tej serii...
Nieprzeczytane 19-09-10, 10:05   #9
Yamaushi
Czarny Goblin

Yamaushi awatar

Domyślnie

Osobiście uważam, że ArcaniA już taka nie będzie jak Gothic, jednakże może to być nawet lepsza gra. Chociaż niektóre nowości są za przeproszeniem do dupy, zagram w nią.

Klasztoro - Sługa

RPG
Yamaushi jest offline  
Nieprzeczytane 19-09-10, 10:45   #10
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Yhm...

Zasadniczo zgadzam się z kolegą Yamaushim. Arcania to nie Gothic takim jakim go znamy. To inna gra w znanym uniwersum, też wolałbym kontynuację tworzoną przez Piranie, ale zagram w nią z ciekawości i obowiązku xD

Swoją drogą nie szykuje się bubel taki jak ZB tylko zgoła odmienna gra.
Nieprzeczytane 19-09-10, 23:16   #11
Parcifal
Krwiopijca

Domyślnie

Oglądając intro Arcania mnie bardzo zaciekawiła. Tylko, że będę ją traktować jako inną grę, a nie kolejną grę Gothica. Z tego co widziałem jest świetny dubbing polski. Bezimiennemu podkłada głos Jacek Kopczyński (czyli Lee).
Ale co do samej Arcanii. Twórcy mieszają w niej rzeczy, które należały, albo nawiązują do postaci, miejsc z wcześniejszych Gothiców, co wydaje mi się bez sensu. Przykładem jest Amulet Śniącego. Twórcy myślą, że graczom spodoba się, że pojawia się rzecz powiązana ze starymi znajomymi w bardzo odległym miejscu (mi w każdym razie się to nie podoba). Śniący poszedł na emeryturę i koniec. Więc niech nie tworzą jakiś bezsensownych amuletów. To samo z Lordem Hagenem. Facet nie powinien przeżyć nawałnicy orków na Khorinis. Ale twórcy oczywiście pomyśleli, że gracze będą happy, bo nasz dawny przełożony wrócił! Tylko, że powinien gryźć ziemię i jego pojawienie się w G4 jest absurdalne. Cóż. Ale grę z całą pewnością bym kupił.
Nieprzeczytane 19-09-10, 23:46   #12
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Nie będę oryginalny, pisząc, że wybrałem opcję drugą.
Dla mnie, rzecz jasna, Arcania jest tylko małą ciekawostką, lekko molestującą lore Gothica. Jestem załamany ogromem wyciętych możliwości, które towarzyszyły nam od początku serii. Mimo to, jestem zaciekawiony, co takiego Arcania może zaoferować(bo coś musi, ZB dla przykładu oferował błędy, które tworzyły własną fabułę) i z pewnością ściągnę demo. Może nawet kupię oryginał, gdy cena spadnie do 30 złotych.
RPG
Caesum jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania