Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > + > Publikacje modderów
Przeładuj stronę [G2NK]Wasteland Mod

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 11-02-14, 23:53   #1
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie [G2NK]Wasteland Mod

Co to Wasteland Mod?

Wasteland Mod to kolejna próba przywrócenia lokacji w Górniczej Dolinie, które zostały usunięte w Gothic II. Mod ten nie dodaje nowej fabuły ani zadań, ma jedynie na celu dokończenie Kolonii Karnej tak, by każda lokacja z pierwszego Gothica była dostępna w drugim przy jednoczesnym zachowaniu klimatu i zgodności z lore drugiej części.

Czym się różni Wasteland Mod od innych produkcji tego typu, np. Unnamed?

Wasteland Mod różni się przede wszystkim tym, że jego lokacje powstały z myślą o jak najwierniejszym odwzorowaniu każdej usuniętej lokacji, po czym zaktualizowaniu ich do stylu Górniczej Doliny z Gothic II. W drugiej części Kolonia Karna to zniszczona przez najazdy orków dolina, której ziemia jest wypalona, a wszelka pozostała roślinność praktycznie martwa. Nowe lokacje to odzwierciedlają i dlatego też przykładowo las za palisadą jest szary i ponury – podczas gdy w Unnamed czy Returning jest tam zielona puszcza.

Jakie dokładnie lokacje mod dodaje?
Na chwilę obecną mod dodaje:
- Obóz przy Wolnej Kopalni oraz teren pomiędzy nią a Nowym Obozem
- Miasto Orków
- Wejście do Starej Kopalni
- Kanion Trolla
- Obóz Quentina
- Teren nad Zawaloną Kopalnią
- Wnętrze zatopionej Wieży Xardasa
- Cały teren za palisadą, włącznie z Klasztorem Zmiennokształtnych, Wieżą Mgieł, Obozem Bractwa i wejściem do Cmentarzyska Orków

Czego nie dodaje:
- Starej Kopalni - bo wg lore jest zawalona
- Świątyni Śniącego - bo wg lore jest zawalona
- Wolnej Kopalni
- Cmentarzyska Orków

Dla kogo jest ten mod?

Ten mod jest zarówno dla graczy, którzy chcieliby zobaczyć pełną kolonię, ale poza tym grać w czystego Gothica II, jak i modderów, którzy chcieliby umieścić akcję moda w Górniczej Dolinie.

Jaki jest obecny status moda?

Mod jest ukończony.

Autorzy:
Caesum - level-design, grafika 2D i 3D, skrypty
LordKamilVII - level-design
dixie - grafika 2D i 3D
bgb - skrypty
Graveir - beta testy
Do tego jeszcze ktoś, kto udostępnił polskie skrypty G2NK, ale nie wiem kto.

Prace nad modem były rozpoczęte w 2008 roku, a skończone w 2014, więc jeśli kogoś pominąłem w autorach to proszę wspomnieć, a dodam do powyższej listy.

Screeny:

W formie galerii: http://imgur.com/a/ZMyrr

Download starej wersji:

Wersja .mod: http://www.mediafire.com/download/xm...andMod_v10.rar
Zasoby dla modderów: http://www.mediafire.com/download/3y...v10_Zasoby.rar

Nowa wersja:
Wasteland Mod 2 PL
Zasoby dla modderów

Wersja .mod powinna mieć wszystkie pliki potrzebne do działania modyfikacji. Modyfikację można uruchomić za pomocą Gothic Starter 2.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 23-06-14 o 21:46.
RPG
Caesum jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-14, 09:46   #2
Mistrz Jacek
Krwiopijca

Mistrz Jacek awatar

Domyślnie

Bardzo ciekawe, powiem szczerze że brakowało mi tych lokacji w GII, a co z Smokami tam umieszczonymi ?
RPG
Mistrz Jacek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-14, 10:10   #3
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Te lokacje, w których smoki mają swoje miejsce pozostały niezmienione. Jeśli będzie potrzeba ewentualnie mogę dodać jakieś pojedyncze miejsca, które tam były(pomijam starą cytadelę, tam nic się nie da wskórać).
RPG
Caesum jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-14, 10:15   #4
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Fajnie, fajnie. Jedyne co mnie najbardziej ciekawi to obóz bractwa może później ściągnę moda specjalnie, żeby to zobaczyć. Na razie z tego co widzę na screenach, jest to kawał dobrej roboty, czegoś takiego mi brakowało w czystym GII i NK. Ale nie chwali się dnia przed zachodem słońca dlatego jak ściągnę, to napiszę opinię :P
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-14, 10:18   #5
 xilk
WT

Domyślnie

No to kilka pytań i uwag z mojej strony:
1) Czy usunęliście tablicę o Wielkim Krasnoludzie z kosmosu?
2) Powołujecie się na fabułę, ale przecież te tereny według fabuły Gothic 2 miały być zajęte przez orkową armię. Zrobiliście coś w tej kwestii?
3) Jak rozumiem wszelkie zawalenia usunęliście? O ile te do Kanionu Trolla i obozu Quentina są łatwe, to jak z tym do Wolnej Kopalni? Przecież ta ścieżka była zamrożona przez lodowego smoka.
4) Co ogranicza teren Obozu na Bagnie? W Gothic była to bariera i dzięki temu w morze nie mogliśmy wypłynąć. A u Was? Natrafiamy na magiczną, niewidzialną ścianę na morzu, czy jak?

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-14, 10:58   #6
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Dark - obóz bractwa to akurat stosunkowo niewielka robota. Głównie zrobione, by działało, dodany niewielki port i kilka vobów i orków. Chciałem tam zrobić duży port, ale moje zdolności graficzne nie pozwalają na zbyt wiele, a poza tym pewnie i tak więcej by było chętnych zobaczenia odnowionego obozu Bractwa niż wielkiego orkowego portu, który miał się niby tam znaleźć(a o którym nic nie mogłem wyciągnąć z PB ).

xilk -
1. Tak
2. Las jest zajęty przez orków, jest tam również niewielki obóz + obóz bractwa jest również zalegany przez orków. Początkowo zamiast lasu miałem zrobić obóz, jak np. w Wiedźminie 2 dla armii Henselta, ale zrezygnowałem, pozostając przy wersji zbliżonej do G1.
3. Też usunięte. Tam również były kamienie, więc nie było to trudne. W Nowym Obozie niedostępne dalej są kwatery magów i karczma, ale jeżeli będzie duże na to zapotrzebowanie mogę o tym pomyśleć przy wydaniu ewentualnej wersji finalnej.
4. Jest tak jak bodaj w Khorinis w polskiej wersji, czyli że można dopłynąć do końca świata.
RPG
Caesum jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-02-14, 19:10   #7
waldaks
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
Dark - obóz bractwa to akurat stosunkowo niewielka robota. Głównie zrobione, by działało, dodany niewielki port i kilka vobów i orków. Chciałem tam zrobić duży port, ale moje zdolności graficzne nie pozwalają na zbyt wiele, a poza tym pewnie i tak więcej by było chętnych zobaczenia odnowionego obozu Bractwa niż wielkiego orkowego portu, który miał się niby tam znaleźć(a o którym nic nie mogłem wyciągnąć z PB ).

xilk -
1. Tak
2. Las jest zajęty przez orków, jest tam również niewielki obóz + obóz bractwa jest również zalegany przez orków. Początkowo zamiast lasu miałem zrobić obóz, jak np. w Wiedźminie 2 dla armii Henselta, ale zrezygnowałem, pozostając przy wersji zbliżonej do G1.
3. Też usunięte. Tam również były kamienie, więc nie było to trudne. W Nowym Obozie niedostępne dalej są kwatery magów i karczma, ale jeżeli będzie duże na to zapotrzebowanie mogę o tym pomyśleć przy wydaniu ewentualnej wersji finalnej.
4. Jest tak jak bodaj w Khorinis w polskiej wersji, czyli że można dopłynąć do końca świata.

Do 4. W Khorinis można dopłynąć do końca świata tylko na kodach(jak dobrze pamiętam),normalnie podczas próby przepływu jak najdalej(bez kodów) włączy się ten filmik i zginiemy:
http://www.youtube.com/watch?v=P-EDkr_GlVU

Ostatnio edytowane przez waldaks : 13-02-14 o 19:15.
RPG
waldaks jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-14, 11:18   #8
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

waldaks - no to nie ma problemu, jeśli znajdzie się więcej błędów to w wakacje wydam łatkę z poprawkami.
RPG
Caesum jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-14, 12:38   #9
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

Czy ta modyfikacja to normalny NK plus te usuniete lokacje?
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-14, 17:24   #10
Milten3398
Czarny Goblin

Domyślnie

Cytat:
Napisał Madderin Zobacz post
Czy ta modyfikacja to normalny NK plus te usuniete lokacje?
Tak ale są trochę zmienione na potrzeby gothic 2.
RPG
Milten3398 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-05-14, 18:02   #11
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Maturę mam z głowy, dlatego też chciałbym ogłosić, że powróciłem do prac nad poprawioną wersją moda. Na chwilę obecną naprawiłem niedziałające(puste) skrzynie, dodałem kilka brakujących obiektów oraz zacząłem prace nad lokacjami o które prosili niektórzy użytkownicy.

Wprawdzie lokacje zostały dopiero co dodane do mesha świata i nie mają jeszcze vobów, ale zawsze dobrze jest coś pokazać, dlatego też poniżej daję kilka screenów. Kto zgadnie, z jakich miejsc są robione?

Jeżeli znaleźliście jakieś bugi, a zapomnieliście o nich wspomnieć, to fajnie by było gdybyście to zrobili teraz.
RPG
Caesum jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-14, 21:43   #12
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Wasteland Mod 2 DOWNLOAD

Najważniejsze zmiany w wersji 2:
- Dodana goblinia jaskinia
- Dodane komnaty magów wody
- Dodana karczma w Nowym Obozie
- Dodana jaskinia niedaleko Nowego Obozu
- Dodana Wolna Kopalnia
- Dodane Cmentarzysko Orków
- Poprawione tekstury w niektórych lokacjach
- Dodane przedmioty w niektórych lokacjach(grzybki etc.)*
- naprawiona zawartość skrzyń w nowych lokacjach
- Naprawiona brama przy Klasztorze Zmiennokształtnych
- Naprawione kołowrotki
- Poprawione kolizje zarówno starych jak i nowych vobów
- Dodane i poprawione potwory w nowych lokacjach
- Dodana linia na morzu uniemożliwiająca wydostanie się bohatera poza teren Kolonii**
- Poprawione polskie skrypty(przez bgb)
- Poprawiony HUMANS.MDS, dzięki któremu działają interaktywne obiekty takie jak maty, stojące pochodnie***
- Dodany waynet w lochach Starego Obozu
- Zaktualizowana o nowe lokacje mapa Górniczej Doliny
* obiekty zostały dodane wyłącznie w celu dopełnienia nowych lokacji i nie odstają od tego, co można znaleźć w kolonii. Te obiekty, które były uważane za najmocniejsze/unikalne w kolonii, wciąż takie są i nie została dodana większa ich ilość.
** Filmik z potworem jest ponoć hardcoded, a ja nie chciałem zbędnie powiększać skryptów, stąd tylko linia na morzu. Efekt praktycznie ten sam.
*** stojące pochodnie działały w G1, ale nie działały w G2. Przywróciłem to, jednak z tego powodu możliwe, że niektóre pochodnie/lampy Bezimienny będzie mógł zapalać bez potrzeby posiadania ognia. Mimo to problem ten był już w G1, więc nie jest to nic odstającego od normy.

Dlaczego wersja 2, a nie np. 1.1? Bo uznałem, że zmiany są trochę za duże jak na zwykły patch, stąd też numerek. Ponadto chciałem oddzielić jakoś wersję open-beta od finalnej, a dwójka daje łatwo do zrozumienia, co jest nowsze.

Download:
Wasteland Mod PL
Zasoby dla modderów

Specjalne podziękowania dla bgb za poprawione polskie skrypty, Graveir za przetestowanie moda i dla chicken za pomoc przy materacach.

No i jeszcze od siebie dodam, że trochę trwało zrobienie tej poprawionej wersji, głównie ze względu na dużą ilość błędów w wersji OPEN-BETA. Mam nadzieję, że to będzie ostatnia wersja i że nie będzie już żadnych dużych błędów utrudniających bądź uniemożliwiających rozgrywkę. Jeszcze po złożeniu mod został poddany pobieżnym testom(z czystym folderem _Work), by sprawdzić, czy niczego nie brakuje. Więcej wersji nie będzie, jednakże oddaję do użytku publicznego zasoby wraz ze skryptami. W razie czego zawsze będzie można wprowadzić własne poprawki.

Dodam jeszcze, że zasoby powinny mieć wszystkie interaktywne obiekty z G1, których brakowało w G2. Każde z nich zostało dodane w HUMANS.MDS. Wyjątki stanowią te, które były używane przez orków.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 21-11-15 o 13:27.
RPG
Caesum jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania