Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Koniec serii Gothic? :(

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 20-09-10, 18:40   #97
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Cytat:
Jak naprawde masz taki wielki problem to sobie ustal, ze bedziesz wykonywal miecze tylko przy kowadle przy wlaczanej animacji i tyle. To jest gra kompromisow
Z takim podejściem równie dobrze można by pograć w prawdziwego Gothica z pomocą klocków Lego. Elo. ;*
Ten temat został wyraźnie stworzony po to, by jęczeć na new słitaśne rozwiązania w Arcanii, dlatego też tu o tym wspomniałem.
Cytat:
moim zdaniem cecha charakterstyczna serii GOTHIC jest po prostu zywy swiat
A moim zdaniem cechą charakterystyczną Gothic jest jako tako realistyczna interakcja ze światem. Co mi z tego, że są słodziutkie animacje, jak rola niegdyś niezbędnych przedmiotów ograniczyła się zaledwie do ich istnienia. Równie dobrze mogłoby tego w ogóle nie być.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 20-09-10 o 18:46.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 19:19   #98
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Chyba nie rozumiesz celu takich działań.

Wyjaśnię ci to na przykładzie. W Arcanii świat jest nieco inaczej zbudowany niż w G3, gdzie co krok jakieś "miasto". Jest spora różnorodność i wyspa ma rozmiary odpowiednie jak na wyspę. Dlatego, że to wyspa nie ma tam 20 miast tylko mniej niz 5 miast (wliczajac oboz na bagnach) i osady (np. tawerna rozdarta dziewica czy cokolwiek innego). Wyobraz sobie zwyklego, przecietnego czlowieka-gracza, ktory sie sciaga z neta kazdej wydanej gry, bo musi zagrac tylko pracuje, zarabia i gry kupuje. Te które chce i kupił teraz Arcanię. Jest sobie w podziemiach na Argaanii. Znajduje superskładniki na mieczyk oraz przepis, jest daleko od najbliższej osady, a teleporty w Arcanii jak działają każdy wie (jak w Jarkendarze). I teraz chce zrobić sobie taki mieczyk, ale nie może. Otwiera instrukcję i patrzy, że trzeba kowadła. Więc musi się wracać tą samą drogą do powiedzmy Stewark, bo chce sobie ten miecz wykuć. I wkurza się na grę, bo on nie ma czasu na takie zabawy, musi rano wstać do pracy, żona się złości, że musi siedzieć w kuchni. Wbija na metacritic i w komentarzach wyzywa sie. I Spellbound zgodnie z tym, ze JoWooD nie chce robic hardkorowego RPG tylko grę dla każdego kto spełnia ESRB ubiegając takie sytuacje, zrobiło to tak a nie inaczej. Ja rozumiem, że ty masz czas, ale przeciętny człowiek o ile nie jest 13latkiem zaciągającym każdą grę z torrenta chce się przy grach pobawić, a nie męczyć. Risen też jest bardziej przystepny.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 19:39   #99
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mac
Wyobraz sobie zwyklego, przecietnego czlowieka-gracza, ktory sie sciaga z neta kazdej wydanej gry, bo musi zagrac tylko pracuje, zarabia i gry kupuje.
To ja, o mnie pisze xD

Cytat:
Napisał Mac
I wkurza się na grę, bo on nie ma czasu na takie zabawy, musi rano wstać do pracy, żona się złości, że musi siedzieć w kuchni.
Byłeś u mnie w domu?

Cytat:
Napisał Też Mac
Ja rozumiem, że ty masz czas, ale przeciętny człowiek o ile nie jest 13latkiem zaciągającym każdą grę z torrenta chce się przy grach pobawić, a nie męczyć. Risen też jest bardziej przystepny.
Dobra koniec offtopu.

Taka caualiżacja to dobry pomysł dla szerszego odbiorcy, masz rację. Jednak powinna istnieć jakaś opcja czy łatka to zmieniająca, może kiedyś jakieś CP się tego podejmie. Dla graczy konserwatywnych to cios, dla nowych to ułatwienie, o ile nie chcą czegoś w stylu Hearts of Onion.

Dla mnie to nowośc a jak ją odbiorę to przekonam się po zakupie gry.
Nieprzeczytane 20-09-10, 19:54   #100
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Cytat:
Znajduje superskładniki na mieczyk oraz przepis, jest daleko od najbliższej osady, a teleporty w Arcanii jak działają każdy wie (jak w Jarkendarze). I teraz chce zrobić sobie taki mieczyk, ale nie może. Otwiera instrukcję i patrzy, że trzeba kowadła. Więc musi się wracać tą samą drogą do powiedzmy Stewark, bo chce sobie ten miecz wykuć. I wkurza się na grę, bo on nie ma czasu na takie zabawy, musi rano wstać do pracy, żona się złości, że musi siedzieć w kuchni.
Taka osoba wtedy olewa superskładniki na supermiecz i na najłatwiejszym poziomie trudności leci dalej, by po chwili znaleźć jeszczebardziejsupermiecz i nie musieć męczyć się klikaniem w okienku by stworzyć broń, na którą i tak może być zawsze za słaby.
Wybacz, ale takie tłumaczenie wcale mnie nie przekonuje. Gdyby ktoś faktycznie nie mógł znieść takiego powrotu, to tym bardziej dostał by szału gdyby musiał, och mój boże tylko nie to, latać po jaskiniach i grobowcach szukając składników by stworzyć jakiś tam miecz. No, chyba, że samo by się pojawiało mu w ekwipunku, ale może, skoro tak, to czemu by nie poprosić, by ktoś przeszedł za niego, albo w ogóle obejrzeć speedrun na youtubie? Wtedy nie musiałby się męczyć sterowaniem czy myśleniem, ktoś to zrobi za niego!
Cytat:
Risen też jest bardziej przystepny.
A czy w Risenie nie było przypadkiem podobnie jak w Gothicu?

Ostatnio edytowane przez Caesum : 20-09-10 o 20:01.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 20:01   #101
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

podsumowujac caly temat:

seria Gothic fabularnie wciaz istnieje i istniec bedzie, teraz jako seria ArcaniA. "Duch Gothika" (wzialem to z akcji woga, tak) jednak byl w pelni tylko w G1 i kazda kolejna odslona go zatraca, az do Arcanii. Czesciowo jest to spowodowane tym, ze deweloper sie zaczal wypalac, a takze tym, ze inni chca robic gry w swoim stylu. Zatem Spirit of Gothic, ktory tak wszystkich tutaj zafascynowal istnieje jeszcze tylko w poprzednich odslonach, odpowiednio w coraz mniejszych dawkach lub jako dzial na WoGu. Seria jako seria gier istnieje i istniec bedzie. Na wieki wiekow, Amen.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 20:04   #102
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Z takim podsumowaniem trudno się nie zgodzić, muszę przyznać.
Ogólnie dodam od siebie, że nie jestem nastawiony na Arcanię kompletnie optymistycznie, gdyż byłoby to kłamstwem, jednak zastanawia mnie jak poprowadzą tam fabułę, oraz jak w praktyce wygląda rozgrywka. Szkoda mi rozwiązań, które przez ten czas stały się wręcz niezbędne do tworzenia kolejnej części, jednak mam lekką, niedogasającą nadzieję, że Spellbound zastąpi je czymś równie przydatnym. Nawet, jeśli to nie jest już prawdziwy Gothic, prawdopodobnie i tak zagram w pełną wersję, a jeśli nie, to przynajmniej demo. W sumie nawet Zmierzch Bogów przeszedłem, więc to też mogę przetrwać.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 20-09-10 o 20:10.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 20:42   #103
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Macrentofeth Zobacz post
Tyle, że ten styl został wytworzony przez innego dewelopera i to on w konsulatacji z wydawcą wszystko ustala. Arcania nie była tworzona na zasadzie jowood kladzie zlecenie z wszystkim ustalonym, a firmy sie zglaszaja. Kazdy wprowadza swoje modyfikacja, a Spellbound ma styl - to co niepotrzebne, wywalamy. Wszystko co moze oderwac gracza od fabuly pisanej przez pisarza, ktory wzial za to kase - usuwamy. To juz jest inny deweloper i gra bedzie inaczej wygladac, ludzie, kazdy artysta bedzie staral sie robic po swojemu, a nie sciagac z jakiegos studia z essen.
Dokładnie tak samo było w trochę innej dziedzinie rozrywki: filmie. Mam tu na myśli cykl filmów z pod znaku Alien. Oficjalnie wyszły cztery części i każdą reżyserował inny gość...

Moim zdaniem, nie przeszkodziło to w zachowaniu klimatu w filmie...
Najlepsza moim zdaniem część to Obcy ósmy pasażer Nostormo (czyli pierwsza odsłona). Rydley Scott to geniusz w budowaniu napięcia, a klimat jest tak gęsty, że można go kroić nożem do smarowania chleba... Druga robiona przez Camerona, choć dość znacznie różniąca się od jedynki, w dalszym ciągu ma porywający gęsty klimat, choć zasadzający się już an nieco innym patencie. To samo dotyczy kontrowersyjnej trójki, do której docenienia, potrzebowałem kilku lat i paru doświadczeń, a nawet najsłabszej czwartej odsłony, która jednak trzymała pewien pułap tak zwanego klimatu... A o to właśnie sprawa się rozbija...

Gothica może robić nowy developer. Nic mi do tego. Może mieć swoje patenty i swój sposób pracy- to normalne i nawet pożądane. Lecz jeżeli odetnie się od dotychczasowej spuścizny, zlekceważy rozwiązania świetnie sprawdzające się w tym universum, w imię swojej oryginalności w podejściu do produkcji gry, to może się okazać, że nowa gra jest całkiem niezła, ale nie przystając do sagi jako całości w najmniejszym nawet stopniu... A przecież w tym kontekście toczy się dyskusja.
Nieprzeczytane 21-09-10, 16:39   #104
Anmarius
Chrząszcz

Domyślnie

Trochę mnie zmartwiło to, iż będą tylko 3 zaklęcia bojowe, no ale wszystko się zobaczy, gdy tę grę kupię.
Nie rozumiem narzekania ludzi, mogliście pisać sugestie dotyczące gry, ale tego nie zrobiliście. Wiadomo, że jest to gra innego studia i już nie będzie taka sama, ponieważ wszystko idzie naprzód i od Arcanii wymagam tylko dobrego wątku fabularnego, grywalności i znośnych wymagań. Poza tym ludzie, gra jeszcze nie wyszła a majaczycie. Poczekajcie, pograjcie, a potem piszcie co fajne, a co nie.
RPG
Anmarius jest offline  
Nieprzeczytane 21-09-10, 17:37   #105
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Z tego co kojarzę, o najbardziej kontrowersyjnych zmianach dowiedzieliśmy się dopiero niedawno, więc pisanie sugestii, wiedząc praktycznie niewiele o samej grze, byłoby bez sensu.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 21-09-10, 21:11   #106
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Skellen
Ten upierdliwy plecak... Z bólem da się przeżyć...
Jak dla mnie ograniczenia w wadze są o wiele lepsze niż nieograniczony inwentarz, ale w gusta nie wnikam.
Cytat:
W ogóle system w którym mapa odkrywa się stopniowo jest dla mnie chory
W TESie nie nabywa się map drogą handlową, więc się je "rysuje" w miarę postępów w grze. Jak dla mnie to logiczne rozwiązanie.
Cytat:
Napisał Arim
To akurat dobre. Toż to logiczne, ze dali nam to w uproszczeniu. Oczywiście mogli nam udostępnić aparaturę jak do pędzenia bimbru i tysiącem odczynników, ale po co?
Nie mówię, że to złe rozwiązanie. Po prostu nie rozumiem ludzi, którzy brak craftingu uważają za główny powód tego, że niby Arcania okaże się klapą. Niby się okaże; ale tylko dlatego, że oni tak myślą.
Cytat:
Napisał Caesum
Takim tokiem rozumowania można by również twierdzić, że krzesła, świece czy sztućce miały mieć ważne znaczenie w grze.
Najpierw trzeba przyjąć, że alchemia w Gothicu odgrywała ważną rolę. Otóż nie odgrywała, bo albo jej rola ograniczała się do zadań pobocznych, albo statystowała w fabule. Stoły alchemiczne są swego rodzaju niewiele ważnym elementem otoczenia, pierdołą, która podnieca takich furiatów jak wy i odwrotnie proporcjonalnie, obniża wrażenia z gry, gdy ich brakuje. Bo oczywiście tworzenie mikstur w ekwipunku jest warunkiem zawalenia całej gry.
Cytat:
jednak w Oblivionie połączyli miecze, topory i ich najróżniejszej wielkości modyfikacje w zgrabną umiejętność "Ostrza"
Bullshit. Ostrza dotyczą mieczy i sztyletów, jest specjalna umiejętność, w której zawierają się topory. Jest to broń obuchowa.
Cytat:
Taki przez was wychwalany w niebiosa Oblivion to potwierdza.
Nikt tu nie wychwala TESaIV, tylko stwierdza, że niektóre rozwiązania zastosowane były dobre. Na tym forum na piedestał wynosi się G1.
Cytat:
A moim zdaniem cechą charakterystyczną Gothic jest jako tako realistyczna interakcja ze światem.
Cechą charakterystyczną są bugi i zła optymalizacja. I żeby nie było, błędów gry wcale nie jest wiele mniej w G1 i G2 niż w G3. Anyway, w Gothicu nigdy nie było specjalnie wiele interakcji ze światem. Stoły alchemiczne i runiczne, taborety, ławki i łóżka jeszcze nie zwiastują tego, że reagowanie ze światem gry jest imba realistyczne. Bo takie są w gruncie rzeczy tylko symulatory ludzkiego życia.
Cytat:
Ogólnie dodam od siebie, że nie jestem nastawiony na Arcanię kompletnie optymistycznie,
Ja też nie. I mimo, że jestem malkontentem sam się sobie dziwię, że nie podchodzę do Arcanii tak sceptycznie, jak bym się o to podejrzewał. Ufam, że ta gra nie będzie takim chłamem w stosunku do poprzednich części jak Resident Evil 5. Miałem takie nieszczęście, że krótko przed jego przejściem zagrałem ponownie w genialną czwórkę.
Cytat:
Z tego co kojarzę, o najbardziej kontrowersyjnych zmianach dowiedzieliśmy się dopiero niedawno, więc pisanie sugestii, wiedząc praktycznie niewiele o samej grze, byłoby bez sensu.
Co nie zmienia faktu, że nie przeszkadza ci to w snuciu płaczliwych insynuacji.

Ewentualnie załóżcie stosowny temat i popłaczcie nad Payne'em 3. Arcania to nic w porównaniu z tą pozycją. To dopiero będzie katastrofa. To tam odebrano większość cech charakterystycznych gry. Nie w Gothicu.

Ostatnio edytowane przez Nederland : 21-09-10 o 21:16.
RPG
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 22-09-10, 00:09   #107
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Cytat:
Najpierw trzeba przyjąć, że alchemia w Gothicu odgrywała ważną rolę. Otóż nie odgrywała, bo albo jej rola ograniczała się do zadań pobocznych, albo statystowała w fabule. Stoły alchemiczne są swego rodzaju niewiele ważnym elementem otoczenia, pierdołą, która podnieca takich furiatów jak wy i odwrotnie proporcjonalnie, obniża wrażenia z gry, gdy ich brakuje. Bo oczywiście tworzenie mikstur w ekwipunku jest warunkiem zawalenia całej gry.
Czytając twoje posty coraz większe mam wrażenie, że nie nie chcesz, zrozumieć większości z tego, co napisałem. W ostatnim poście wyraźnie zaznaczyłem, że alchemia jako taka mi nie przeszkadza, ale kurwicy dostaję przy tworzeniu broni za pomocą kartki papieru i składników. Rozumiem, że kowadło też będziemy ze sobą nosić?
Cytat:
Nikt tu nie wychwala TESaIV, tylko stwierdza, że niektóre rozwiązania zastosowane były dobre. Na tym forum na piedestał wynosi się G1.
Brawo, może to dlatego, bo to jest forum Gothica, na którym siedzą min. fani tejże gry?
Cytat:
Cechą charakterystyczną są bugi i zła optymalizacja. I żeby nie było, błędów gry wcale nie jest wiele mniej w G1 i G2 niż w G3. Anyway, w Gothicu nigdy nie było specjalnie wiele interakcji ze światem. Stoły alchemiczne i runiczne, taborety, ławki i łóżka jeszcze nie zwiastują tego, że reagowanie ze światem gry jest imba realistyczne.
A czy ktoś sugeruje, że jest inaczej? Wracając do tematu, może i nie było uber realistyczne, ale przynajmniej sugerowało, że bohater potrafi coś więcej niż stanie lub lanie się ze wszystkim co rusza, w przeciwieństwie do takiego Wiedźmina czy Morrowinda. Poza tym, najwidoczniej ów pomysł spodobał się nie tylko fanom Gothica, skoro większą interakcję dodano również w Oblivionie(i, niemożliwe, nikomu to nie przeszkadzało).
Cytat:
Co nie zmienia faktu, że nie przeszkadza ci to w snuciu płaczliwych insynuacji.
Może dlatego, bo ktoś stworzył po to ten temat? Może najlepiej zróbmy swego rodzaju cenzurę, zamknijmy wszystkie tematy i zbanujmy każdą osobę, która nie uważa Arcanię za świętą, hell yeah!

Ostatnio edytowane przez Caesum : 22-09-10 o 14:05.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 22-09-10, 00:29   #108
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Wnioskując z czytanych tekstów. Brak kowadła przesądzi o tym, że ArcaniA będzie słabym produktem. Bo innych tu opcji nie widze. Tylko tego. Brak kowadła i tyle. Toż to straszne. Obawiam się, że jednak brak kowadła będzie tregedią na skale zniknięcia statui wolności.

Gothic bez kowadła, to jak Doom bez BFG, kropka.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania