Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Koniec serii Gothic? :(

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 20-09-10, 14:58   #85
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

To do czego chcesz Gothica porównać? Do Risena! No fakt! Nie rób się śmieszny. I TES i Gothic to action RPGi, choć jakby to napisał imć Kel'Thuzad, TES to Rogue Like gra, a nie RPG. Mniejsza, chodzi o sama koncepcje gry, czyli latanie po świecie prawie bez barier fizycznych w TPP/FPP. No i era robienia gry jest podobna.

Anyway, czek dis aut! We Wiedźminie nie ma też stołu alchemicznego! Nie licząc tych, których używaja NPCe. Rozumiem, że Wiedźmaka też nie porównamy? To co mam porównać?! Aaaa... Już wiem! Gothic jest klasą samą w sobie! Więc nie da sie go porównac do niczego innego! Taki jest świetny!

Wybacz Skellen, ale tak to wyglada i troche sie twoja wypowiedz nie klei kupy.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 15:14   #86
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Skoro uważasz, że nie klei się kupy, to już wyjaśniam...

Nie, nie uważam, że nie można TESa zestawiać z Gothiciem. Tyle, że sposób tych porównań jest najczęściej absurdalny...
Np. ktoś twierdzi, że obie mapy można eksplorować do woli w danej chwili... Może tak jest. Ale dla mnie logiczniejsze jest eksplorowanie mapy w G3 niż w Oblivion, gdy tej mapy nie mam podanej w całości. W ogóle system w którym mapa odkrywa się stopniowo jest dla mnie chory, choć zdaję sobie sprawę, że narażam się tym stwierdzeniem wielu fanom NWN i innych opartych na tym systemie rozgrywek...
Jednak, gdybym miał się tu podeprzeć argumentacją ze wszech miar racjonalnego Nederladna: to co to za mapa, której tak naprawdę nie widać..

Wiedźmina z kolei możemy porównywać do bólu, co nie jednokrotnie sam czyniłem, z wyłączeniem pewnych cech charakterystycznych dla obu tytułów. Ot i wszystko...

Czy teraz trzyma się to trochę bardziej kupy, czy jeszcze jakiś lepik potrzebny?
Nieprzeczytane 20-09-10, 15:24   #87
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Jeszcze bardziej mniej, bo teraz mowimy/piszemy o mechanice raczej samej gry, a nie dodatkach jak mapa. Moze inaczej. Odkyrwanie mapy jest standardem. Takie cos bylo w Diablo I, ale na mniejsza skale. Dla ciebie to chore, mnie to ani ziebilo, ani grzało. Ot taka mechanika, w/e. Ale skonczmy porownywac obie gry. Nie ten temat. Wrzucajmy dalej na Arcanie!

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 15:46   #88
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Czemu tylko jak zwykle polaczki placza na brak craftingu? Czemu takie ruskie zachwycaja sie np. swiatem gry, a my Czemu na WoGu, najwiekszym skupisku fanow w kraju gdzie seria jest najpopularniejsza nie robi sie z tego niewiadomoczego? Chyba polskie community nie jest na tyle dojrzale by postawic sprawe jasno jak jest w niemczech - oboz arcanii i oboz risen 2. i tyle, jedni mowia, ze arcania to symulator kaluz, drudzy, ze risen to przecietniak, ale robia to na osobnych forach, siedza na dwoch serwisach i na pewno nie uwazaja, ze podstawa serii byl crafting. Chcecie symulator zycia - simsy, jak ma byc sredniowiecze to the guild 2. tez od jowoodu, polecam bardzo dobra gra

ustalmy jeszcze jedna rzecz - Pluto 13 NIE POTRAFI robic gry z duzymi mapami, bo wtedy ich silniki sie sypia a swiat jest pusty i nieciekawy. a crafting nie byl idealnie zrobiony w gothiku (jesli mowimy o action rpgach) tylko jak juz mowil MoG i Ned, w Risenie. Tam bylo optymalny, no ale ludzie.. to jest glowny aspekt gry?

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX

Ostatnio edytowane przez Macrentofeth : 20-09-10 o 15:56.
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 16:23   #89
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Czemu tylko jak zwykle polaczki placza na brak craftingu?

I to jest właśnie to co mnie uderza... Nie ważne czy nasi gracze krytykują konstruktywnie, czy tylko dla zasady... Ma być jak na ruskiej stronie, bo oni wiedzą lepiej... ok... Skoro tak twierdzisz, no problem.
Pozwól, że Rosjanie, Słowacy, czy Czesi (z którymi na co dzień mam więcej do czynienia niż Ty, jak sądzę...) nie będą dla mnie wyrocznią w temacie gier RPG i jeżeli już o tym mowa, w jakimkolwiek innym, a przynajmniej nie większym niż moi rodacy... A Twoje podejście do tzw. polaczków, (zresztą kolejny upojny mit) pominę milczeniem...

Napisał Valgaav:
Jeszcze bardziej mniej, bo teraz mowimy/piszemy o mechanice raczej samej gry, a nie dodatkach jak mapa. Moze inaczej. Odkyrwanie mapy jest standardem. Takie cos bylo w Diablo I, ale na mniejsza skale. Dla ciebie to chore, mnie to ani ziebilo, ani grzało. Ot taka mechanika, w/e. Ale skonczmy porownywac obie gry. Nie ten temat. Wrzucajmy dalej na Arcanie!

Niby dlaczego mamy kończyć, przecież to temat o końcu sagii, w kontekście Arcani właśnie... Więc o samym G można pisać do woli...

Wracając do naszej różnicy zdań: więc do czego mam porównać i pod jakimi rygorami Gothica? Mapę podałem jako jeden z wielu przykładów. I o ile w Diablo, czy Diablo II i dodatkach to się jakoś sprawdza, to w Oblivionie, mnie osobiście frustruje takie rozwiązanie... Podkreślam jeszcze raz, uważam to za wadę ogólną i tylko dla mnie (zdaję sobie sprawę, iż dla wielu graczy to optymalne podejście do sprawy) problematyczną...

Mówisz, że taki jest standard. Ok. Ale ja właśnie cenię Gothica za wyłamanie się ze sztywnych ram standardu. I tego samego chciałbym oczekiwać od Arcanii, choć wiem, że to mrzonki...
Nieprzeczytane 20-09-10, 17:53   #90
Arim
Zębacz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mac
Czemu tylko jak zwykle polaczki placza na brak craftingu? Czemu takie ruskie zachwycaja sie np. swiatem gry, a my Czemu na WoGu, najwiekszym skupisku fanow w kraju gdzie seria jest najpopularniejsza nie robi sie z tego niewiadomoczego?
Jeśli "ruskie" się zachwycają światem gry my także musimy to robić? Zawsze jeśli ktoś zacznie coś krytykować pada stwierdzenie "Polakom to się wiecznie nic nie podoba" robi się to już powoli nudne i tyle.

Każdy ma prawo do własnego zdanie na ten temat. Ja np. uważam,ze takie bzdety jak gotowanie czy kowalstwo w odpowiednich miejscach to strata czasu, ale nie znaczy to, ze mam krytykować wszystkich którzy maja odmienne zdanie.

Cytat:
Napisał Ned
Mhm, pewnie. Pragnę cię oświecić, że alchemia nie polega na przelaniu zawartości fiolki do drugiej fiolki i wymieszaniu, jak w G2. Jest o wiele bardziej skomplikowana.
To akurat dobre. Toż to logiczne, ze dali nam to w uproszczeniu. Oczywiście mogli nam udostępnić aparaturę jak do pędzenia bimbru i tysiącem odczynników, ale po co?

Gwoli ścisłości w żadnej grze nie ma nic wspólnego z prawdziwą alchemia i w każdej mamy dowolna wariacje na ten temat.

Moim skromnym zdaniem Arcania będzie nowa gra w świecie Gothica, co mi zupełnie nie przeszkadza. Najważniejsza kwestia będzie grywalność i optymalizacja, jeśli to wyjdzie to i gra będzie dobra i bez różnicy jaki będzie świat, grafika, czy główny bohater.

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 18:04   #91
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Cytat:
Trudno jest ukryć w grze, że coś miało być, a tego nie ma. Fakt. Zwłaszcza, jak zostaja resztki w grze, nawet nie samym kodzie.
Cytat:
A reszta, której to do głowy nie przyszło, może to łatwo wydedukować. W końcu widać "półinterakcję", gdy próbujemy podejść do stołu alchemicznego. Stół się lekko podświetla, ale animacji nie ma.
Przypominam, że większość rzeczy w Gothicu podświetlała się i mogła być użyta, nawet, jeśli nie miała żadnego związku z fabułą. Takim tokiem rozumowania można by również twierdzić, że krzesła, świece czy sztućce miały mieć ważne znaczenie w grze.
Cytat:
Odchudzanie to jednak dobry proces. Chyba, że lubisz swoje 100 kilogramów. Sorry, ale my nie. Wolimy szczupłe osoby. Wracając do tematu, odchudzanie ma na celu uatrakcyjnienie gry dla WIĘKSZOŚCI, a nie dla furiatów pokroju was.
Rozumiem, że ja mam również porównywać gry do ludzi?
Odchudzanie nie oznacza kastrowanie, drogi Panie "nie-furiacie". Taki przez was wychwalany w niebiosa Oblivion to potwierdza. Grałem w Morrowinda i Obliviona(dodam, że Oblivion był pierwszy) i nie zauważyłem żadnych znacznych zmian, poza poprawą grafiki i sterowania w tej drugiej. Prawda, drzewko statystyk było mniejsze, jednak w Oblivionie połączyli miecze, topory i ich najróżniejszej wielkości modyfikacje w zgrabną umiejętność "Ostrza", podobnie z innymi. Praktycznie nic nie było usunięte, co najwyżej uproszczone. W grze ponadto były potrzebne poza składnikami przedmioty, w których można było je wymieszać. W Arcanii, z tego co zrozumiałem z recenzji, czegoś takiego nie ma.
Wracając do meritum, wcale mi nie przeszkadza jako taka idea tworzenia przedmiotów w ekwipunku. Alchemia może być, mi również odpowiada sposób tworzenia mikstur w TES. Irytuje mnie jednak, że tak samo jest w przypadku broni, co wydaje mi się absurdalne, tym bardziej, że są dostępne wszystkie przedmioty, żeby można było zrobić tworzenie broni podobne do tego w G1-3, a które jest z pewnością bardziej realistyczne od magicznego pojawiania się ostrzy w ekwipunku.
Cytat:
Nie chce mi sie reszty cytować, ale pytanie, czy jest gdzieś napisane, że mięso też palimy sami? Np. w takim Risenie było najlepiej. Surowego nie zjesz. I już.
To była tylko odpowiedź na czyjeś stwierdzenie, jakoby pieczenie mięsa nad ogniem, czy smażenie na patelni było bezsensowne. Nie sugeruję, że w grze będzie można zmieniać ołów w złoto, a surowe mięso w szynkę.
Cytat:
Powodzenia. Mam wrażenie, że grałeś w niewiele gier. Gdyby to było normalne, to każda następna część w serii byłaby lepsza od poprzedniej.
Czy mi się zdaje, czy naprawdę uważasz, że na samych nowinkach technicznych gra się kończy? Było wiele gier, które zmieniały koncepcję, upraszczały się i właśnie z tego powodu obecnie nie są tak popularne jak niegdyś.

No i podbijam Skellena. Rozumiem upodabnianie się do innych gier, gdyby Gothic był całkiem nowym tytułem, ale nie jest. Seria ma już kilka latek i wytworzyła własny styl, którego podstaw imo powinna się nadal trzymać.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 20-09-10 o 18:10.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 18:09   #92
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Arim
Moim skromnym zdaniem Arcania będzie nowa gra w świecie Gothica, co mi zupełnie nie przeszkadza. Najważniejsza kwestia będzie grywalność i optymalizacja, jeśli to wyjdzie to i gra będzie dobra i bez różnicy jaki będzie świat, grafika, czy główny bohater.

Zgadzam się. Jednak Gothic to marka wokół której urosły dwie grupy. Konserwatystów dla których znaczące zmiany to zdrada serii ( już przy G3 się objawili) i bardziej liberalnych fanów dla których liczy się dobra rozrywka a mniej klimat, interfejs czy szeroko pojęta 'gotikowość', ja sam jestem bardziej ku konserwatywności i przy Risen bawiłem się jak dziecko, jednak jestem otwarty na Arcanie. Gdzieś tam jednak żałuje że nie będzie to dzieło piaranii...
A G3 uważam za grę dobrą (z CP 1.74 i QP4 nawet bardzo) choć klimatycznie gorszą niż dwie pierwsze części.
Nieprzeczytane 20-09-10, 18:20   #93
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Ja osobiście też jestem bardziej skierowany ku rozrywce, ale też zawsze uważałem, że seria powinna się składać z nowych rzeczy + ulepszonych starych, które podobały się graczom. Bardzo lubiłem w Gothicu możliwość korzystania z większości przedmiotów, w których nie ograniczało się to jedynie do ładnej animacji i szkoda mi będzie pożegnać się z tym w nowej części serii. Ponadto nie lubię, jak klimat w każdej części diametralnie się zmienia, dlatego też niezbyt polubiłem trzecią część, która, w porównaniu do poprzedniczek, wydała mi się zbyt kolorowa i błyszcząca.
A i również świetnie się bawiłem przy Risenie, chociaż jego fabuła i questy były imo pożalsięboże.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 20-09-10 o 18:23.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 18:22   #94
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Cytat:
Seria ma już kilka latek i wytworzyła własny styl, którego podstaw imo powinna się nadal trzymać.
Tyle, że ten styl został wytworzony przez innego dewelopera i to on w konsulatacji z wydawcą wszystko ustala. Arcania nie była tworzona na zasadzie jowood kladzie zlecenie z wszystkim ustalonym, a firmy sie zglaszaja. Kazdy wprowadza swoje modyfikacja, a Spellbound ma styl - to co niepotrzebne, wywalamy. Wszystko co moze oderwac gracza od fabuly pisanej przez pisarza, ktory wzial za to kase - usuwamy. To juz jest inny deweloper i gra bedzie inaczej wygladac, ludzie, kazdy artysta bedzie staral sie robic po swojemu, a nie sciagac z jakiegos studia z essen.
Cytat:
W Arcanii, z tego co zrozumiałem z recenzji, czegoś takiego nie ma.
o jakosci recenzji juz nie raz byla mowa - potrzebujesz PRZEPISU I SKŁADNIKÓW. Jak naprawde masz taki wielki problem to sobie ustal, ze bedziesz wykonywal miecze tylko przy kowadle przy wlaczanej animacji i tyle. To jest gra kompromisow

Ostatnio edytowane przez Macrentofeth : 20-09-10 o 18:25.
RPG
Nieprzeczytane 20-09-10, 18:25   #95
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Cytat:
o jakosci recenzji juz nie raz byla mowa - potrzebujesz PRZEPISU I SKŁADNIKÓW
Nie miałem wcale tu na myśli przepisów i składników, ale tego, że poza ów przedmiotami do szczęścia już niczego więcej nie potrzeba. To mnie boli, a że mam tu temat, w którym mogę się na to wyżalić, to to właśnie robię.

Cytat:
Tyle, że ten styl został wytworzony przez innego dewelopera i to on w konsulatacji z wydawcą wszystko ustala.
I niech se tak robią, proszę bardzo, krzyżyk na drogę. A że jak dla mnie jest to całkowitą pomyłką, to to tu piszę, w końcu po to jest ten temat.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 20-09-10 o 18:34.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 18:31   #96
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

mowie, tak jak sobie wyobrazales, ze jestes kowalem i kujesz miecze juhu to dokonuj tylko craftingu przy odpowiednich narzedziach - nic sie nie zmieni. naprawde malo osob to interesuje i nikt tego juz nie zmieni, nie jest to jakis wielki plus serii. moim zdaniem cecha charakterstyczna serii GOTHIC jest po prostu zywy swiat. to, ze npce spia, kuja miecze, zyja. jakby to zabrali to by bylo zle. wiekszosc tych, ktorzy dostarcza pieniadze interesuje optymalizacja, z ktora moze byc problem (dokladniej pecetowcy), a wsyzstkich miodnosc i fabula - to jest wazne. wazne jest to, ze tym razem jowood raczej nie wygoni nastepnego dewelopera i nie bedzie latek, miejmy nadzieje

RPG
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania