Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Koniec serii Gothic? :(

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 18-09-10, 13:14   #61
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Cytat:
Cały czas chodzi mi o to, że rozpaczliwie dopatrujecie się zabierania klimatycznych aspektów tam, gdzie klimat jest zerowy.
Problem w tym, że Gothic zyskał na klimacie min. dzięki realistyczności rozgrywki, czyli min. korzystania z obiektów, a co za tym idzie jego korzyści i konsekwencji. Usuwanie tego, co było od początku serii nie zwiastuje pozytywnego przyjęcia przez fanów. Przypominam, że Gothic był jednym z niewielu cRPG, który w taki a nie inny sposób robił obiekty do czegoś przydatne. W przypadku Arcanii niestety jest zupełnie odwrotnie, gdyż na co komu kowadło czy stolik alchemiczny, skoro człowiek może sobie zrobić gołymi rękami broń, siedząc po pas w wodzie?

Cytat:
Być może zostanie wprowadzona możliwość czekania, jak w grach BS. I zastanów się, czy tak wiele w stosunku do spania w łóżku by to zmieniło.
Niestety, nigdzie nie było wspomniane, że zostanie coś takiego wprowadzone, a więc można jedynie sugerować, że czegoś takiego w ogóle nie ma. Inna sprawa, że z tego, co pamiętam, wprowadzili regenerację HP i MP.
Cytat:
Przyrządzanie potrawy w wyniku jedynie mieszania chochlą w kotle (jak w G3) uważasz za realistyczne?
Przypominam, że w takim G2 jedzenie można było zrobić tylko za pomocą kuchenki lub ogniska, a i wtedy można było tylko usmażyć/upiec mięso.
Cytat:
Sam sobie odpowiedziałeś na zadanie przez siebie pytanie.
I sam też dał nam powód, dla którego coś takiego nie miałoby sensu.
Cytat:
Jednak mimo wszystko zaklęć jest bardzo mało, 3 bojowe, które potem niby się ulepszą.
Podbijam. O ile podoba mi się to, że każde zaklęcie ulepsza się wraz z rozwojem postaci, to nie mogę znieść tego, że jest ich tak mało.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 18-09-10 o 13:17.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 18-09-10, 13:24   #62
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Caesum
Problem w tym, że Gothic zyskał na klimacie min. dzięki realistyczności rozgrywki
Tak, prawda. Tylko, że chcecie realizmu, a narzekacie na "cukierkową" grafikę zawsze, kiedy nie jest imba mroczna (rzeczywiście cukierkowa nie musi być). Już nie wspominając, że trudno od gry osadzonej w realiach fantasy wymagać pełnego realizmu.
Cytat:
Przypominam, że w takim G2 jedzenie można było zrobić tylko za pomocą kuchenki lub ogniska, a i wtedy można było tylko usmażyć/upiec mięso.
No, upieczenie mięsa poprzez trzymanie go nad ogniem przez kilka sekund też jest realistyczne.
Cytat:
I sam też dał nam powód, dla którego coś takiego nie miałoby sensu.
Wspomniał również o prawdopodobnych sytuacjach, w której skradanie się ma sens. Poza tym, kto powiedział, że nie będziemy mieć do czynienia ze "skradankowymi" zadaniami, w których np. będziemy musieli przeniknąć do wrogiej siedziby możliwie niezauważeni?
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 18-09-10, 13:53   #63
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Cytat:
Tylko, że chcecie realizmu, a narzekacie na "cukierkową" grafikę
Świat nie ma zawsze żywych, zielonych kolorów, żywcem wziętych ze świata teletubisiów, taki efekt jest tylko zaraz po deszczu, normalnie choćby taka roślinność jest znacznie ciemniejsza. Poza tym ponury świat wcale nie musi oznaczać, że jest nierealistyczny. U mnie, na podlasiu, obecnie widok z mojego okna jest szary i ponury, zaś niebo jest całe pokryte ciemnymi chmurami. Takie klimaty można by wepchnąć do Gothica bez obawy, że zniszczy to realizm świata, a przynajmniej będzie bliższe oryginalnemu klimatowi Gothica(który był, uwaga, mroczny!). Akcja gry przecież nie musi się dziać zawsze radosnego lata, ale może również podczas jesieni, kiedy drzewa tracą liście, a bezchmurne niebo jest tylko mglistym obrazem odległej przeszłości.
Cytat:
No, upieczenie mięsa poprzez trzymanie go nad ogniem przez kilka sekund też jest realistyczne.
A pieczenie mięsa nie posiadając ogniska jest bardziej realistyczne? A może w Arcanii będzie się jadło surowe mięso, albo, jeszcze lepiej, będzie się je wyciągało z ciała od razu upieczone lub uwędzone?
Cytat:
Poza tym, kto powiedział, że nie będziemy mieć do czynienia ze "skradankowymi" zadaniami, w których np. będziemy musieli przeniknąć do wrogiej siedziby możliwie niezauważeni?
Wręcz było to wspominane. Jednak całym problemem jest brak powodu, dla którego usunęli coś tak podstawowego jak złodziejstwo, tworząc sterylny świat z jedyną słuszną sprawą.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 18-09-10 o 14:26.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 18-09-10, 14:56   #64
Araton
Polna Bestia

Araton awatar

Domyślnie

Realizm, realizmem, ale tylko i wyłącznie przez część pierwszą polubiliście Gothica, w którym to nie dało się gotować, tworzyć mikstur i wykuwać tylko jeden rodzaj broni. Chcecie by SB wzorował się na poprzedniczkach, ale nie mówicie na której dokładnie. Gdy była możliwość zdawania pytań CM'owi większość pytała się o pierdoły, nie o to, czy da się spać i przewijać czas.
Od początku gra była robiona również pod fanów, ale ci mało mówili i nie byli dociekliwi. Swojego czasu społeczność wysyłała maila, niestety po braku odpowiedzi dali sobie siana. Jeżeli sygnałów ze strony graczy było tak mało, to twórcy dali sobie spokój, bo obowiązują terminy i trzeba planować prace z wyprzedzeniem. JoWood to niewielki wydawca, nie to co chociażby Blizzard gdzie robią co chcą, kiedy chcą i ile chcą.
RPG
Araton jest offline  
Nieprzeczytane 18-09-10, 16:49   #65
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nederland Zobacz post
A czego ty oczekujesz? Że będzie to trwało 20-30 minut, tak jak w rzeczywistości? Tego oczekujesz od gry w imię jej realizmu???

To gratuluję podejścia do rozrywki wirtualnej...

Podkreślałem niejednokrotnie, że w grach komputerowych, czy to cRPG, czy jakichkolwiek innych realność dla mnie ogranicza się do grafiki. Innych jej aspektów mamy pod dostatkiem w życiu codziennym. Szukanie realu w grze po przez jak najwierniejsze wykonywanie danej czynności jest dla mnie co najmniej dziwne. Gra musi być zajmująca (fabuła, dobrze zarysowani bohaterowie) i grywalna (wciągająca na wiele godzin w ramach jednej sesji [pod warunkiem, że mamy na to czas] rozgrywka), gra do której wracam z przyjemnością ze względu na jej klimat i inne przymioty...

Realizm stoi na ostatnim miejscu. Normalne, że w tego typu produkcjach, a także w filmie, czy literaturze istnieje duża przestrzeń na tzw. umowność. Jeżeli ktoś oczekuje scen korzystania z kibelka w hicie kinowym, w imię zwiększenia realności, to moje gratulacje, ale ja inaczej postrzegam te sprawy...

Dlatego wszystkie te dywagacje dotyczące powyższej cechy w grach, zawsze nieodmiennie mnie śmieszą... Tym bardziej, gdy zabiera głos w tej sprawie mający się za takiego pragmatyka gość, jak jaśnie oświecony Nederland...
Tyle
Nieprzeczytane 18-09-10, 19:40   #66
Caesum
Czarny Goblin

Caesum awatar

Domyślnie

Cytat:
tworzyć mikstur
Przypominam, że w Gothicu I miało się min. tworzyć mikstury, problemem był jednak brak czasu na dopracowanie większości opcji. Jeszcze przed premierą gry tego typu rzeczy były dostępne, ba, były również zadania związane z tego typu czynnościami!
Cytat:
wykuwać tylko jeden rodzaj broni.
Ale mimo wszystko jakąś broń się wykuwało.

Całym problemem jest to, że w Arcanii zostało stworzone praktycznie wszystko, dzięki czemu można by było spokojnie zrobić w pełni działający stół alchemiczny czy łóżko. Niestety, zamiast tego Spellbound zrobiło możliwość tworzenia przedmiotów w ekwipunku, a niegdyś potrzebne w/w meble zostawiło jako element otoczenia.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 18-09-10 o 19:48.
RPG
Caesum jest offline  
Nieprzeczytane 18-09-10, 20:12   #67
Rhobar VI
Czarny Goblin

Rhobar VI awatar

Domyślnie

Wiecie co, zresetujcie sobie wszystkie moje wypowiedzi na temat Arcanii. W porównaniu z innymi RPG Arcania wypada po prostu blado, po co mi dobra grafika skoro nie za bardzo wychodzą im pozostałe rzeczy. Jakbym chciał zagrać w najnowszego Gothic'a to bym kupił. Ale Arcania to nie Gothic czyli równie dobrze (i pewnie dobrze bym na tym wyszedł) mogę sobie kupić na przykład Two World 2. Zamiast rzucać kasę w błoto kupię sobie najnowszego Medal of Honor'a który wyjdzie zaledwie 3 dni później.
RPG
Rhobar VI jest offline  
Nieprzeczytane 18-09-10, 20:19   #68
MaximusTDM
Czarny Goblin

MaximusTDM awatar

Domyślnie

Co do interakcji z przedmiotami to rzeczywiście zje**li sprawę. Teraz to takie kowadło będzie tylko jako miejsce dla NPC, by sobie pomachał młotem. Już co innego rozwijać talenty w ekwipunku, a co innego wytwarzać przedmioty. No, ale nie będę powtarzać tego co już dziesiatki osób napisało. Powiem tylko, że Arcanię kupię tylko i wyłącznie dlatego, że nigdy nie grałem w żadnego RPG'a z otwartością swiata na PSie, a to będzie dobra okazja. I wymaganiami nie trzeba się martwić.

RPG
MaximusTDM jest offline  
Nieprzeczytane 19-09-10, 08:16   #69
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
Przypominam, że w Gothicu I miało się min. tworzyć mikstury, problemem był jednak brak czasu na dopracowanie większości opcji
brak czasu, za ktory wszyscy zawsze winia JoWooD - a jak wiadomo wtedy JWD z G nie mial nic wspolnego. PB nie robilo gry na zlecenie - sami sobie narzucali tempo widocznie, ktorego nie zrealizowali. G1 to gra milonow niezrealizowanych pomyslow - nie mowie juz o watkach fabularnych typu quentin, ale 'mial byc multiplayer', a te ukochane sterowanie przez wszystkich, ktore jest najlepsze jest przeciez konsolowe.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 19-09-10, 10:20   #70
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Skellen
A czego ty oczekujesz? Że będzie to trwało 20-30 minut, tak jak w rzeczywistości? Tego oczekujesz od gry w imię jej realizmu???

To gratuluję podejścia do rozrywki wirtualnej...
To ja gratuluję dedukcji i umiejętności sprawnego czytania ze zrozumieniem. Oczekuję tego, byście zaprzestali płakać za realizmem (vide sprawa z przygotowaniem posiłków, broni czy mikstur), tam, gdzie go po prostu nie było.
Cytat:
Podkreślałem niejednokrotnie, że w grach komputerowych, czy to cRPG, czy jakichkolwiek innych realność dla mnie ogranicza się do grafiki.
Mam zatem nadzieję, że nie będziesz należał do grona osób, które uważają, że grafika w Arcanii jest "cukierkowa". Ufam również, że wiesz, iż "mrok" w grafice z G1 nie był zamierzony.
Cytat:
Napisał Caesum
Przypominam, że w Gothicu I miało się min. tworzyć mikstury, problemem był jednak brak czasu na dopracowanie większości opcji. Jeszcze przed premierą gry tego typu rzeczy były dostępne, ba, były również zadania związane z tego typu czynnościami!
Miało tak być, owszem. Ale tak się nie stało. I nie przypominam sobie, by ktoś, kto G1 miał już "zaliczone" na ten aspekt gry narzekał. A teraz wieszacie psy na innej grze. Tej, w której choćby wersję demonstracyjną nie graliście. Może pewne rozwiązania są kiepskie i niezrozumiałe, ale wyolbrzymiacie to tak, jak gdyby spanie w łóżku i głupie, krótkie animacje były fundamentem istnienia całej serii...
Cytat:
Napisał Rhobar
Ale Arcania to nie Gothic
Ku twojej rozpaczy, to jest Gothic.
Cytat:
Napisał Mac
PB nie robilo gry na zlecenie - sami sobie narzucali tempo widocznie, ktorego nie zrealizowali. G1 to gra milonow niezrealizowanych pomyslow - nie mowie juz o watkach fabularnych typu quentin, ale 'mial byc multiplayer', a te ukochane sterowanie przez wszystkich, ktore jest najlepsze jest przeciez konsolowe.
Delikatnie mówiąc, spieprzyli sprawę i dali graczom nieukończoną grę, ale... PB jest święte. To SB należy rozstrzelać. Uprzedzając odpowiedzi - to nie jest wcale takie pewne, że "PB zrobiliby Arcanię lepiej". Sami przyznają, że są zupełnie inną firmą niż za czasów tworzenia G1 i G2, a jak zrobili Risen, każdy wie. "Niektórym się podoba, więc jest dobry", powiecie. G3 też się niektórym podoba. I Arcania na pewno też będzie.

Takich smętów nie widziałem nawet przed wydaniem F3... który nawiasem mówiąc było lepszy, niż go zapowiadano.

Edit: gdzie ja wkładałem cudze słowa do twoich ust? Przy trzecim cytacie nie jest podany autor. Ale jeśli ci się nie podoba mój sposób cytowania, to wkleję tam tego różowego.

Ostatnio edytowane przez Nederland : 19-09-10 o 11:08.
RPG
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 19-09-10, 10:58   #71
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
To ja gratuluję dedukcji i umiejętności sprawnego czytania ze zrozumieniem. Oczekuję tego, byście zaprzestali płakać za realizmem (vide sprawa z przygotowaniem posiłków, broni czy mikstur), tam, gdzie go po prostu nie było.
Więc wychodzi na to, że rzeczywiście nie zrozumiałem Twoich intencji... Może powodem jest Twój zawiły styl pisania... Ale spoko, jeżeli nie oczekujesz od gier tego typu wszechświatowego realizmu, to ok. Ja też nie oczekuję.

Cytat:
Mam zatem nadzieję, że nie będziesz należał do grona osób, które uważają, że grafika w Arcanii jest "cukierkowa". Ufam również, że wiesz, iż "mrok" w grafice z G1 nie był zamierzony.
Myślę, że nie będę. Tym bardziej, że są dwie opcje: dla Europy i dla Ameryki. Istnieje duża szansa, że ta pierwsza zadowoli mnie w tym aspekcie gry. I tak, zdaję sobie sprawę, że efekt z GI nie był zamierzony, co nie zmienia faktu, że aby trzymać klimat, a co za tym idzie spójność sagi, istnieją już narzędzia, aby grafa była mroczna w stopniu oczekiwanym przez fanów...

p.s. zredagowałeś swojego posta w sposób, z którego wynika, że cytujesz mnie trzy razy. Podczas gdy nie jestem autorem cytatu nr 3. To tak gwoli ścisłości... Nie lubię jak ktoś wkłada mi w usta słowa, których nie napisałem, nawet jeżeli było to nie zamierzone...
Nieprzeczytane 19-09-10, 11:34   #72
Rhobar VI
Czarny Goblin

Rhobar VI awatar

Domyślnie

Cytat:
Ku twojej rozpaczy, to jest Gothic.
Nie, Gothic to jest tylko w tytule. Zobacz co zostało ze starego Gothic'a.
RPG
Rhobar VI jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania