Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Fexo, Spykers - Kto mi wypija zapasy?

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-10-16, 08:30   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Fexo, Spykers - Kto mi wypija zapasy?

Kto mi wypija zapasy?

Pod tablica ogłoszeń widzisz kłębiący się tłum, który głośno komentuje najnowsze ogłoszenie. Przepychasz się do przodu i możesz zapoznać z jego treścią:
„Szukam odpowiedzialnego i sumiennego najemnika, który pomoże mi wyjaśnić, kto kradnie i wypija zapasy moich trunków, które trzymam w piwnicy. W przeciągu ostatnich tygodni ten złodziej wychlał mi trzy beczki i ponad sto butelek! Mimo ochrony i zalożenia nowym zamków kradzieże trwają nadal.
Wikt i opierunek na czas śledztwa zapewniony. Do tego jedna ladacznica co trzy dni do wykorzystania.
W zamian za znalezienie rabusia zapłacę 150 butelek spirytusu.

Właściciel gospody „Szczekający Pająk”.

Stoicie obaj w tłumie zebranym wokół tablicy ogłoszeń. Wszyscy sa podnieceni tym co właśnie przeczytali.
- Tyle gorzały daje... Biorę te robotę! - zakrzyknął jeden z marynarzy, wielki bosman z opaską na oku i odszedł.
- Te, co to znaczy wikt i opierunek? - mały, zezowaty konus zapytał stojącego obok najemnika.
- Że spanie i żarcie masz za darmo. No i dupę do posuwania ci da. jedna na trzy dni. - wyjaśnił zapytany.
- To coś w sam raz dla mnie! - zakrzyknął zachwycony zezol i gdzieś pobiegł.

Coraz więcej zapoznających się z treścią ogłoszenia robiło zachwycona minę i szybkim krokiem kierowało się w stronę dolnego miasta, do karczmy.
Jak widać zlecenie cieszy się wielkim wzięciem i konkurencja zapowiada się duża.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 13-10-16, 20:30   #2
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

-No, to mamy pierwszy problem. - mruknął Eddær do Fexo - Ale myślę, że to dobrze. Ponieważ wśród karuzeli problemów, one same poddają się segregacji (a czasem nawet eliminacji) i łatwo rozpoznać te najważniejsze. Chodźmy do tej gospody.
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 12:44   #3
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

-Większość to pijacy którzy liczą na darmowe picie . - Fexo spojrzał na zezowatego najemnika uśmiechając się pod nosem. Poprawił sobie łuk na plecach i powoli skierował się do gospody - Masz rację, chodźmy bo jeszcze ktoś nam zajmie tą pracę.
Spryciarze wśród dzisiejszych muzyków umieszczają nowe kompozycje w sieci, jak pasztet do ostygnięcia na parapecie, i czekają, aż jacyś anonimowi muzycy dokonają przeróbek. (…) Proces twórczy nie dokonuje się już w głowie jednostki, jeśli kiedykolwiek tak było. Dzisiaj wszystko jest do pewnego stopnia odbiciem czegoś innego.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 13:04   #4
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Ruszacie w kierunku gospody. Widzicie przed sobą jak i za sobą zaaferowanych facetów, którzy podążają w tym samym kierunku co wy. Wszyscy oni głośno komentuja jak to zrealizują to atrakcyjne zlecenie.
Powoli dochodzicie do karczmy. Widzicie że do środka przez drzwi co chwile ktoś wchodzi. Nieopodal pod ściana siedzi żebrak.
- Panie, daj ubogiemu choć ćwierć grosza. - dobiega do was jego głos.
Dookoła was przechodzą mieszkancy miasta zaaferowani własnymi sprawami.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 13:17   #5
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

Fexo zatrzymał się przed drzwiami gospody i spojrzał na żebrzącego mężczyznę. Nie przepadał zbytnio za takimi ludźmi jednak postanowił sięgnąć do sakwy i rzucić żebrakowi 10 sztuk złota.
-Słuchaj no, a ty przypadkiem nie wiesz nic na temat zlecenia które rozwiesił właściciel tej gospody? - Jaszczuroczłek spojrzał na Eddæra, a następnie skierował spojrzenie na żebraka.
Spryciarze wśród dzisiejszych muzyków umieszczają nowe kompozycje w sieci, jak pasztet do ostygnięcia na parapecie, i czekają, aż jacyś anonimowi muzycy dokonają przeróbek. (…) Proces twórczy nie dokonuje się już w głowie jednostki, jeśli kiedykolwiek tak było. Dzisiaj wszystko jest do pewnego stopnia odbiciem czegoś innego.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 13:26   #6
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

Eddær sięgnął do kieszeni i także dał żebrakowi dziesięć złotych monet. Oczywiście głównie dlatego, że żal mu było takich ludzi. Następnie postanowił zaczekać na jego odpowiedź i wejść do gospody, przy okazji podsłuchując rozmów innych, zaaferowanych ogłoszeniem.
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 13:42   #7
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Żebrak jest wyraźnie zaskoczony waszą hojnością.
- No, wiem że co pół roku karczmarz szuka kogoś kto mu złapie złodzieja. Ale nikomu dotąd to się nie udało... Ale nie, był taki jeden przypadek kilka lat temu. Pewien wojownik złapał złodzieja. Podobno potem strasznie pokłócił się przez to z właścicielem karczmy. - wyjaśnia żebrak. - Chcecie jeszcze czegoś się dowiedzieć? - pyta.

Przez co chwile uchylające sie drzwi do karczmy słyszycie gwar głosów i okrzyki podpitych gości. Widać że w środku jest sporo ludzi.

[Ponieważ jesteście razem na wyprawie, wszelkie koszty i wydatki mozecie, jak chcecie, dzielić pomiędzy siebie. Wystarczy że napiszecie w treści posta że jeden daje coś drugiemu. Tak samo gdy zechcecie podzielić się trofeami, na które razem traficie. Ustalcie jak chcecie je między soba podzielic i piszcie. Chyba że nie dojdziecie do porozumienia, wtedy podziału dokonam ja, według własnej, subiektywnej oceny.]

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 14:02   #8
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

-Możesz nam opowiedzieć coś więcej na temat tego złodzieja oraz wojownika któremu udało się go złapać? - Jaszczuroczłek przyjrzał się uważnie żebrakowi nasłuchując przy okazji odgłosów dobiegających z karczmy - Eddær może pójdź do gospody i porozmawiaj już z właścicielem na temat tego zlecenia bo jeszcze ktoś nam je sprzątnie sprzed nosa.
Fexo zaśmiał się do towarzysza.

[Dziękuje za informacje]

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 14:09   #9
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Złodzieja potem wychłostano i wyniósł się z miasta. A ten co go złapał? Znajdziecie go w karczmie, to taki wielki gość, zawsze skoro do rozróby. Na pewno go rozpoznacie. Teraz też tam jest. - żebrak uśmiecha się pod nosem. - Z nim pogadajcie, to wam opowie dokładniej jak to było. Ja tylko plotki słyszałem. -
Powiedziawszy to opuszcza głowę dając tym do zrozumienia że nie ma już nic więcej do powiedzenia w tej sprawie.
Możecie obaj wejść teraz do karczmy. Chyba że planujecie inaczej.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 15:11   #10
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

-Bywaj - rzekł Eddær i naparł na drzwi gospody.
Gwar panujący wewnątrz od razu przypomniał mu dawne czasy, kiedy jeszcze orkowie okupowali kontynent. Wtedy takie karczmy pełniły rolę miłych przystanków, pomiędzy miastami a obozowiskami rebeliantów.
Wziął jeden głęboki wdech.
- Ty Fexo idź do właściciela. Zamów jakieś piwo i z nim pogadaj. Ja rozejrzę się za tym wojownikiem, o którym mówił żebrak. Nam też weź po piwie. - klepnął go w plecy.
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 15:26   #11
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

Fexo bez gadania skierował się w stronę karczmarza. Oparł się dłońmi o stary, drewniany blat i uderzył w niego kilka razy pięścią. Po chwili przed nim stanął karczmarz wycierający szmatą kufel po piwie.
-Witaj gospodarzu. Podaj no mi trzy kufle piwa - Jaszczuroczłek rozejrzał się po karczmie i dał znać myrtańczykowi, że zaraz będzie mógł odebrać swoje zamówienie - Słyszałem, że szukasz kogoś do pomocy w złapaniu złodzieja. Możesz mi powiedzieć coś więcej na ten temat? Bo ja i mój kolega Eddær chcemy się tym zająć.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 14-10-16, 15:27   #12
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

[tak szybko to sie do karczmarza nie dostaniecie...]

Po wejściu do karczmy na chwile się zatrzymujecie by się rozejrzeć. Przed wami wielka sala, w której siedzą goście. Na wprost jest szerokie przejście między stołami aż do baru. Po lewej stoją przy przejściu dwa długie stoły (dłuższymi bokami wzdłuż przejścia) z ławami po bokach a za nimi kolejne dwa stoły. Potem większy odstęp i następne cztery stoły podobnie ustawione. Z prawej strony jest tak samo. Przy każdym stole spokojnie może usiąść nawet dziesięciu chłopa. Dalej po prawej widać schody prowadzące na górę, gdzie jest piętro z mniejszymi stołami w boksach dla zamożniejszych gości. Są tam też pokoje do wynajęcia.
Wewnątrz karczmy jest już ponad setka chłopa ludzi, orków i jaszczuroludzi), która je, pije i nieźle się bawi. Nagle z lewej strony słyszycie ryk, zupełnie jakby ktoś kastrował cieniostwora. Waszym oczom ukazują się znajome postaci. Widzicie jak wokół ostatnich czterech stołów ucieka Epikur, a za nim goni wściekły i pijany Smutas wymachując kawałem gnata.
- Co oni robią? – pyta głośno siedzący zaraz przy głównym przejściu pijany chłop. Jego towarzysz patrzy przez chwilę na ganiających się i odpowiada.
- A, oni? Jak zwykle to samo. Ten mały znów powiedział temu dużemu że naszczał mu do piwa. Teraz ten duży chce mu w zamian też naszczać, tylko od razu do gęby. I dlatego go goni. –
Epikur wykonując kolejne okrążenie wokół stołów skręca i mijając kolejne stoły rzuca się sprintem od baru w stronę wyjścia. Akurat przebiegnie pomiędzy wami. Będziecie mogli albo go przepuścić albo nie.
- Z drogi! Z drogi! – woła przestraszony Epikur.
Kilka kroków za nim biegnie Smutas, trochę się zataczając.
- Ja ci naszczam! Aż ci uszami wypłynie! Niech no cię tylko dorwę! Pisuar z ciebie zrobię!!! – ryczy.
Epikur jest już tuż przed wami.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania