Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Zabezpieczenia antypirackie w Arcanii

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 01-06-10, 22:03   #1
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie Zabezpieczenia antypirackie w Arcanii

Cytat:
W wywiadzie dla austriackiego portalu boerse-express.com poruszającym ogólne sprawy firmy, szczególnie finansowe poruszono temat zabezpieczeń przed nielegalnym kopiowaniem w Arcanii. Philipp Brock z JWD mówi:

Nie wierzę, że każdy kupiłby grę, jeśli można ją gdzieś nielegalnie ściągnąć. Ale uważam, że jesteśmy w podobnym punkcie jak przemysł muzyczny 10 lat temu, z Napsterem. Człowiek zostanie klientem tylko jeśli oferuje mu się jakieś dodatkowe, darmowe usługi lub na inny sposób skłania się go do kupna. W żadnym wypadku nie zejdziemy na drogę zabezpieczeń przed kopiowaniem wymagającym stałego łącza. Często bywa, że jeśli serwer będzie zbytnio obciążony karany jest uczciwy klient.
Czyli nie bedzie DRMu ala Ubi. Co wy na to?

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 01-06-10, 22:08   #2
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

To dobrze. Każde zabezpieczenie i tak zostanie złamane przez piratów, prędzej czy później. To tylko kwestia czasu. I przynajmniej nie zeszli na drogę aktywacji wymagającej Internetu, bo i ta, jak i offline potrafi mocno uprzykrzyć życie. Wiem coś o tym.
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 01-06-10, 22:18   #3
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Dla mnie to dobra wiadomość,bo jako osoba mające same oryginały często spotykam się z narzucaniem rejestracji czy innych umilaczy.
Nieprzeczytane 01-06-10, 22:56   #4
Lord of Fire
Golem

Domyślnie

Zabezpieczenia tylko wkurzają właścicieli oryginałów. AA2 2-3 tygodnie po premierze u mnie w szkole można było dostać owego pirata. Grałeś bez zabezpieczeń czego pozostali nie mogli. Jak to było na "Hyperze" " twórcy próbują wszystkich prób antypirackich oprócz najprostrzego i najskuteczniejszego czyli obniżenia ceny".
RPG
Lord of Fire jest offline  
Nieprzeczytane 02-06-10, 19:11   #5
Meeraw
Czarny Goblin

Domyślnie

Dokładnie! Zniżka cen gier i problem piractwa redukowany jest o 50% albo więcej. Każdy woli mieć oryginał i święty spokój niż pirata.
RPG
Meeraw jest offline  
Nieprzeczytane 04-06-10, 20:49   #6
Xsant
Zębacz

Xsant awatar

Domyślnie

Mi akurat te zabezpieczenia nie robią różnicy, bo i tak kupuję wersję na X-pudło. Ale cieszę się, że pecetowcy będą mogli sobie w spokoju pograć bez zbędnych zabezpieczeń i rejestracji. No i jestem ciekaw tych dodatków w oryginalnych wersjach.

Подземелье Белиара | Ученик Меча
RPG
Xsant jest offline  
Nieprzeczytane 06-06-10, 06:56   #7
marcusdavidus
Polna Bestia

Domyślnie

pff
Jako posidacz ponad 70 orginalnych gier powiem jedno : uzywam crackwo jesli to mozliwe bo nie zamierzam niszczyc sobie plyt ani sciagac pudelek z szafy jak mam ochote w cos zagrac. SMieszy mnie to bo np photoshop ktory kosztowal kilka razy wiecej niz jakas gra nie pluje sie o plytke. Wiec czemu tworcy gier sie bawia w te drmy jak cracki sa dostepne przewaznie w dniu premiery. Co wiecej sami programisci czesto strzelajaq sobie samoboja przez drmy jak slynna akcja w ktorej ubisoft uzyl cracka od "Reloaded" w jednym z patchy do Rainbow Six Vegas 2 w wersji direct2drive bo cos zwalili i gra zadala plyty jak nigdy osoba kupujaca w d2d takowej nie dostaje. a ze pizdy sa to uzyli zcrackowanego exe od wlasnie reloaded. Jakby ci idioci zamiast pakowac kase w drmy wlozli ja w gre to by byla lepsza, ale lepiej wydac mili0on zielonych na drm ktory 13 letni cracker zlamie w 20 minut ogladajac red tube na drugim monitorze .
Tak samo slynne zapowiedzi ze DAO i dlc do DAO nie beda zlamane haha albo plucie sie tworcow silent hunter 5 ze ich drm jest bullet proove jak byl crack dostepny w dniu premiery a obejsacie wbudowanego wymuszenia na graczu bycia online zeby awansowac kampanie jakies 2 tygodnie pozniej.
RPG
marcusdavidus jest offline  
Nieprzeczytane 06-06-10, 09:59   #8
artur32artur3
Polna Bestia

artur32artur3 awatar

Domyślnie

Mi taki stan rzeczy bardzo odpowiada. Podobnie jak w poprzednich Gothic'ach nie ma bzdurnych zabezpieczeń, a z tego co wywnioskowałem to mają dodać jakieś bonusy dla legalnych nabywców.

RPG
artur32artur3 jest offline  
Nieprzeczytane 07-06-10, 11:04   #9
Outer
Czarny Goblin

Outer awatar

Domyślnie

To bardzo dobra wiadomość. Nie będę musiał bawić się w jakieś pseudo rejestracje tylko kupuję, instaluję -> gram. Widać że najprostsze rozwiązania, są niekiedy najlepsze.

Czeladnik GuRT'a
RPG
Outer jest offline  
Nieprzeczytane 24-06-10, 14:20   #10
Rhobar VI
Czarny Goblin

Rhobar VI awatar

Domyślnie

Nawet jakby gra żądała płyty w napędzie, rejestracji lub innych dupereli i tak bym ją kupił, ale żeby nie psuć płyty ściągnąłbym crack'a. Ale to że nie mam żadnych bzdurnych zabezpieczeń bardzo mnie cieszy. Interesują mnie te całe dodatki, być może w pudełku z grą znajdziemy jakieś ciekawe rzeczy (tak jak w G3 była mapa gry i dodatkowa płyta) albo jakieś dodatki do gry (być może DLC) tak jak to było w AC2, 12 i 14 sekwencja była w wersji pecetowej za darmo a użytkownicy balszaków mogli dokupić je jako DLC. Być może w legalnej wersji będą takie dodatki(dodatkowe zadania, broń)? Tak czy inaczej i tak kupię tą grę
RPG
Rhobar VI jest offline  
Nieprzeczytane 24-06-10, 15:02   #11
Prevell

Domyślnie

Cytat:
tak jak to było w AC2, 12 i 14 sekwencja była w wersji pecetowej za darmo a użytkownicy balszaków mogli dokupić je jako DLC.
Ale z Ciebie idiota, blaszak to jest PC inaczej mówiąc.
Prosta zasada internetu, nie wiesz - nie pisz, nie pisz nic, jeśli masz napisać głupotę.
RPG
Prevell jest offline  
Nieprzeczytane 24-06-10, 15:25   #12
Radok
Skazaniec

Domyślnie

Chodziło mu chyba o konsole, a Ty nie musiałeś od razu wyzywać go od idiotów z powodu jego pomyłki.

Zresztą zgodnie z tamtą zasadą nie powinieneś pisać tego posta. Nie trzyma się tematu i jest zwyczajnym spamem w którym na dodatek obrażasz kogoś z błahego powodu.

To był taki lekki offtop ale musiałem to napisać.

A co do zabezpieczeń to cieszę się że nie będzie żadnych wnerwiających, ochrona przed piratami może wyglądać inaczej niż coraz to nowsze zabezpieczenia.

Ciekawe są również te możliwe dodatki.
Radok jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania