Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Ekranizacja Wiedźmina

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 01-04-10, 13:33   #1
Meden
Chrząszcz

Meden awatar

Domyślnie Ekranizacja Wiedźmina

Witam
Jak widzielibyście ekranizację, tego wybitnego dzieła Andrzeja Sapkowskiego? Nie wspominam tu oczywiście o istniejącym już filmie i serialu wyreżyserowanym przez Marka Brodzkiego, bo jest to przykład profanacji tej fantastycznej sagi. Wiem ,że wraz z wyjściem gry Wiedźmin, można było usłyszeć głosy jako , że ma powstać animacja stworzona w grafice komputerowej przez Tomasza Bagińskiego. Myślę ,że patrząc na polskie warunki, takie rozwiązanie było by idealne. Nie dysponujemy wystarczającym budżetem by stworzyć ekranizację graną przez aktorów ,która by choćby w połowie dorównywała dziełu Sapkowskiego.

Ostatnio edytowane przez Meden : 01-04-10 o 13:39.
RPG
Meden jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-10, 19:21   #2
Lord of Fire
Golem

Domyślnie

Aby ekranizacja była dobra potrzebny jest dobry reżyser który przyjedzie tu wraz z kasą. A oni nie zrobią czegoś co się nie zbyt dobrze sprzeda, bo bądźmy szczerzy Wiedźmin nie nadaje się większość zagranicznych głów.
RPG
Lord of Fire jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-10, 01:03   #3
Lifu

Lifu awatar

Wyślij wiadomość przez MSN do Lifu Wyślij wiadomość przez Skype™ do Lifu
Domyślnie

Bagiński ma talent, ale wątpię, żebyśmy mogli liczyć na coś poza krótką animacją...
Na film też raczej nie ma co liczyć, przynajmniej w Polsce. Serial, który wyszedł faktycznie dosyć słabo, nadal jest jedną z najdroższych polskich produkcji (ok. 18 mln zł).
Dla porównania, dobre filmy fantasy takie jak Władca Pierścieni czy Beowulf to przedział 80-150 mln dolarów.

W świecie gier dużymi krokami nadchodzi Wiedźmin 2. Nadzieja pozostaje w tym, że gdzieś za oceanem znaleźć się może jakiś odważny reżyser, ale wątpię, żeby jakikolwiek zainteresował się Wiedźminem - filmy na podstawie gier raczej słabo wypadają, a Sapkowskiego i jego książek raczej nikt tam nie kojarzy.

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!
RPG
Lifu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-10, 01:12   #4
Dragunov

Domyślnie

Moim zdaniem to 18 mln było wystarczające, problem leżał w osadzeniu debiutantów, zarówno na posadzie reżysera jak i scenarzysty. Mam wrażenie że sam bym niektóre rzeczy zrobił lepiej(elfy chociażby).
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-10, 10:49   #5
Meden
Chrząszcz

Meden awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dragunov Zobacz post
Mam wrażenie że sam bym niektóre rzeczy zrobił lepiej(elfy chociażby).
Faktycznie, żenująco zrobione były te elfy. Gra Wiedźmin 2, już za rok. Liczę na to, że odniesie ona duży sukces, gdyż to by mogło oznaczać przetarcie szlaku dla filmu. Jednak cieszyłbym się, gdyby zrobił to jakiś ambitny reżyser, który poza grą zaglądną by do książki. Jeżeli miałby się zająć nią taki Uwe Boll, który zajmuje się ekranizacjami gier, zrobiłby film jeszcze gorszy od polskiego Wiedźmina. A to by znaczyło płacz i zgrzytanie zębów. Co do Bagińskiego, faktycznie zajmuje się on krótkometrażowymi animacjami. Jednak sam wypowiadał się, że mają plany zająć się pełnometrażowym filmem, który miałby ukazać się w grafice komputerowej. Patrząc na jego intro i outro w pierwszej części gry, myślę że wyglądało by to bardzo przyzwoicie.
Nieprzeczytane 03-04-10, 23:42   #6
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

główną przyczynę porażki tego filmu wypatrywał bym w tym, że Pan Żebrowski i jego koledzy po fachu dostali za dużą gaże.Przecież większość budżetu filmu przeżarły pieniądze, które producenci wydali na tych wszystkich aktorzynów, którzy i tak się zbytnio nie popisali.
RPG
Skyrim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-04-10, 14:00   #7
kantycz
Chrząszcz

Domyślnie

Ja myślę, że również czas kręcenia serialu był zbyt wczesny. Wówczas technika komputerowa nie pozwalała na lepsze efekty czy inne bajery. Gdyby kręcili to dzisiaj, na pewno wyglądało by lepiej.
RPG
kantycz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-04-10, 18:29   #8
jarek13
Chrząszcz

Domyślnie

No cóż, bardzo często tak bywa, że ekranizacja mija się z naszą wizją powieści wyniesioną podczas jej lektury i wzbogaconą naszą wyobraźnia i sposobem postrzegania otaczającego świata.
RPG
jarek13 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-10, 20:32   #9
Ulv
Cieniostwór

Ulv awatar

Domyślnie

przede wszystkim przydałboy się jakoś konkretniej zaadaptowac powieści, zrobić porywający scenariusz, bo przeca akcja ksiązki taka była a ta ekranizacja, która istnieje, z Żebrowskim w roli głównej jest żenująco nudna. Akcji zero.
wypadałoby także zatrudnić fachowców od fechtunku, opisy ruchów wiedźmina były perfekcyjne, w filmie natomiast jest to rabanie niemal na oslep. No i lepsze efekty specjalne na pewno dałyby ciut smaczku.
dajcie kase, to Wam zrobie takiego wiedźmina, że prosze siadać :}

RPG
Ulv jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-04-10, 12:03   #10
Dragunov

Domyślnie

Cytat:
Napisał Van Diemen Zobacz post
wypadałoby także zatrudnić fachowców od fechtunku, opisy ruchów wiedźmina były perfekcyjne, w filmie natomiast jest to rabanie niemal na oslep.
Tu się nie zgodzę. Ruchy Żebrowskiego to układy z aikido. Skąd wiedźmini znają aikido? Mnie nie pytaj. W każdym razie ja bym prędzej zatrudnił jakiś specjalistów od walki mieczem oburęcznym. Wbrew pozorom w Polsce jest trochę sekcji tego uczących. Styl ten pochodzi z Niemiec, ale za diabła sobie nie przypomnę nazwy.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-04-10, 12:06   #11
Ulv
Cieniostwór

Ulv awatar

Domyślnie

tak czy inaczej - cholernie zawiodłem się oglądając pojedynki. zamiast złożonych, ksiązkowych sekwencji obejrzałem trzy ruchy mieczem.
najważniejszy element (!) mnie rozczarował. no bywa, jak cały film jest do dupy.

a najlepsze to już było zakładanie rękawicy albo skręcanie karku.
odgłos uderzenia pięścią z Z.F. Skurcz-a XDD

RPG
Ulv jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-04-10, 14:46   #12
Menepht
Czarny Goblin

Menepht awatar

Domyślnie

Mnie najbardziej poirytowało wyposażenie wiedźmina. O walce nie wspominam, bo jej w ogóle nie było. Widziałem tylko jeden ruch mieczem z obrotu, przypominający uderzenie kijem baseballowym. Wiedźmina ucharakteryzowano na samuraja, również ta jego śmieszna zakrzywiona szabelka wyglądała groteskowo na tle średniowiecznej scenerii. Przypuszczam, że Żebrowski po prostu nie uniósłby porządnego dwu lub półtoraręcznego miecza. Nie oglądałem wszystkich odcinków, ale jedyne co mi się podobało to gołe cipki w scenie gdy Geralt kąpał się z tym smokiem w ludzkiej postaci(nie pamiętam imienia).

Duma twoich białych dzieci kiedyś znów wyzwoli ten ląd.
RPG
Menepht jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania