Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Elfy

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 27-04-10, 15:20   #109
Bartex3211
Chrząszcz

Domyślnie

Tak trudno, Elfy w książkach Sci-fi są rasą niemal idealną, tylko Ty tu masz "dziwne" skojarzenia.
RPG
Bartex3211 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-04-10, 16:24   #110
Menepht
Czarny Goblin

Menepht awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bartex3211 Zobacz post
Tak trudno, Elfy w książkach Sci-fi są rasą niemal idealną, tylko Ty tu masz "dziwne" skojarzenia.
Wysokie chuderlaki o szpiczastych nosach i uszach wyglądają idealnie? Ty masz jakiś dziwny gust, aż strach sobie wyobrażać jakie dziewczyny lubisz.
Poza tym w książkach sci-fi nie spotkałem się nigdy z elfami. Fajne książki musisz czytać

Duma twoich białych dzieci kiedyś znów wyzwoli ten ląd.
RPG
Menepht jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-05-10, 17:30   #111
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Elfy,elfy,fuuuj. Kojarzą mi się z ekologami,romantycznymi lovelasami i innymi emo.

W Wiedźminie nieco mroczniejsi,ale tym bardziej ich tam nie lubiłem. Ich odmiana w Spellforce czy Heroes V(mroczne elfy) mi się podoba gdzie indziej,niee....

next!
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-05-10, 18:14   #112
Luke
Ognionośca

Luke awatar

Domyślnie

Proponuję lekturę notki wydawcy do "Władcy Pierścieni", wydanie z 2002 roku.
Cytat:
Wspomnieć także należy o modyfikacji innego rodzaju: rzeczownikowi "elf" w mianowniku i bierniku liczby mnogiej nadawana jest tu męskoosobowa forma "elfowie", nie figurująca w słownikach jezyka polskiego. Odważono się na takie odstępstwo od jezykowych prawideł zarówno dlatego, że w odniesieniu do postaci określanych tym mianem są tu stosowane formy gramatyczne przynależne istotom ludzkim (a więc "oni", nie"one"; "zrobili, nie "zrobiły"), jak i z chęci naśladowania w tej mierze decyzji autora, używającego nieprawidłowej w angielszczyźnie formy liczby mnogiej elves (zamiast elfs) i toczącego o to zażarte boje ze skrupulatną korektą. Tolkien chciał w ten sposób odświeżyć sens słowa, które - jak pisał - "z biegiem czasu skarlało i dziś kojarzy się raczej z fantastycznymi duszkami". (...) Podobnie, choć w sposób nie tak konsekwentny, wprowadzone zostały, jako oboczne, formy "krasnoludy" i "krasnoludowie".
Jak widać, w angielszczyźnie elves zadomowiło się na dobre - sądzę więc, że tytuł tematu jest niewłaściwy, choć poprawny

RPG
Luke jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-05-10, 13:14   #113
Milten_mag
Krwiopijca

Milten_mag awatar

Domyślnie

W Eragonie (polecam super książka) Elfy są fajnie przedstawione według mnie jako spokojne ludziki żyjące w swojej puszczy w harmonii i miłości z naturą XD
RPG
Milten_mag jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-05-10, 19:20   #114
Lord of Fire
Golem

Domyślnie

Nie będę marnować waszego czasu, powiem tylko że dla elf idealnie przedstawiony jest w świecie Tolkiena i innego elfa dla mnie nie ma. Co prawda są jeszcze mroczne, wysokie, krwawe itp ale to są pod rasy a nie odrębni przedstawiciele gatunku. Jak człowiek, jest i biały i czarny..

Cytat:
Napisał Elem
Elfy,elfy,fuuuj. Kojarzą mi się z ekologami,romantycznymi lovelasami i innymi emo.
Powiedź mi dlaczego emo????? Ekologami jak najbardziej, ale nie jako ekoświry. Elfy są dziećmi lasu jak krasnoludy dziećmi kamienia. Obydwoje mają szacunek do swych żywiołów że tak powiem.
RPG
Lord of Fire jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-05-10, 16:07   #115
andrzej907
Krwiopijca

andrzej907 awatar

Domyślnie

Zgadzam się z Lord of Fire, inne elfy są jakieś takie sztuczne i niedopracowane, nawet w niektórych grach.
Cytat:
Napisał Milten_mag Zobacz post
W Eragonie (polecam super książka) Elfy są fajnie przedstawione według mnie jako spokojne ludziki żyjące w swojej puszczy w harmonii i miłości z naturą XD
W książce tak, ale gdy obejrzałem film to miałem ochotę wyrzucić monitor przez okno.
RPG
andrzej907 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-05-10, 17:52   #116
Lord Alpha
Krwiopijca

Lord Alpha awatar

Domyślnie

Elfy... cóż za piękna i długo wieczna rasa..mają wiele zalet jak i wad, jak każda rasa zresztą.Elfy są inteligentni,nad zwyczaj opanowani i spokojni,zakompleksieni,odpowiedzialni,zadufani w sobie,zarozumiali..można sporo wymieniać,mają bardzo bogatą kulturę,tak jak wcześnie napisałem.. mają niezwykłą urodę,co do samego wyglądu:
-spiczaste uszy
-długie włosy
-piękny głos
-wysocy (przeciętny elf zazwyczaj mierzy ok.180cm)
-Bardzo szczupły

Elfy dzielą się także jakby to powiedzieć.. na różne odmiany, np.
-Mroczne Elfy
-Leśne Elfy
Możemy się natknąć także w książkach czy grach.. na pół elfy.

Osobiście..kiedyś się nimi interesowałem, są niezwykli lecz..to nie to..ja interesują się demonami, ogniem, istotami potężniejszymi w których drzemie magia demoniczna. Innymi słowy, demonologia..całkowicie co innego niż elfy.
RPG
Lord Alpha jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania