Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Gra o Tron

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-08-04, 03:42   #1
Ryx
Chrząszcz

Domyślnie Gra o Tron

Ciekawa ksiażka Geogre R.R. Martina. Czytal ktos?? jesli tak powiedzcie jakie macie wrazenia i jak sie wam podobala. Wedlug mnie ksiazka ciekawa sporo bohaterow jeszcze wiecej zwrotow akcji, i wiele bohaterow ginie.
RPG
Ryx jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-04, 10:15   #2
SZachu

Domyślnie

Hej Ryx! Widzę, że się zarejestrowałeś na forum. Podaj cene i księgarnie, w końcu jesteśmy z tego samego miasta.

Pozdro.
SZachu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-04, 13:26   #3
Ryx
Chrząszcz

Domyślnie

skad mozesz wiedziec za ja to ten sam ryx o ktorego ci chodzi
no dobra ksiazke pozycylem od kolegi, wydawnictwo zysk i S-KA a tytul i autora masz poprzednim poscie. Powiem jeszcze ze to jest saga ksiazek w polsce sa 3. 4 jeszcze nie przetlumaczona a dwie jeszcze nie napisane.
RPG
Ryx jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-03-11, 08:30   #4
Kaseven
Zębacz

Kaseven awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Kaseven
Domyślnie

Odkopuję tego trupa, nekromancja rlz!

Właśnie kończę czytać "Grę o tron" i jestem pod naprawdę ogromnym wrażeniem, jakiego dawno nie zrobiła na mnie żadna książka fantasy. George R.R. Martin ma świetny styl pisania, złożony świat, ciekawych bohaterów oraz przede wszystkim intrygi, intrygi i jeszcze raz intrygi, przez które nie wiadomo, komu zaufać. W pierwszym tomie mało jest typowych motywów fantasy, bardziej koncentruje się na walce możnych o władzę, pełnej spisków i zdrad.

W Polsce wydano dotąd cztery tomy sagi, a 17 kwietnia będzie miał premierę serial na jej podstawie. Mam nadzieję, że twórcy tego nie zepsują, bo zapowiada się smakowicie.

No, niektorzy umieja uzywac funkcji "szukaj" - M

100% MROK (koncentrat made in China)
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa

Ostatnio edytowane przez Madderin : 26-03-11 o 12:57.
RPG
Kaseven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-03-11, 15:36   #5
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Kaseven pisze pochlebnie o książce. Streść jakieś intro wątku plox. Jakieś klimaty to przypomina charakterystyczne?

I'm in lack of good fantasy books.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-03-11, 10:58   #6
Kaseven
Zębacz

Kaseven awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Kaseven
Domyślnie

Akcja 'Gry o tron' rozgrywa się w królestwie Westeros, w której lato trwa przez dziesięciolecia, a zima może panować dłużej niż żyje człowiek. Minęło 15 lat, odkąd został obalony poprzedni król, ostatni Smoczy Władca, uznany za szalonego zbrodniarza i zamordowany przez swoich dawnych sprzymierzeńców. Władca północnej krainy, Eddard Stark, zostaje mianowany królewskim namiestnik po tym, jak jego poprzednik zginął w podejrzanych okolicznościach. Przed wyruszeniem do stolicy znajduje martwego wilkora (wilk wielkości konia, herb Starków) z szczeniętami - uznaje to za wróżbę, a każde z jego dzieci otrzymuje po szczeniaku na wychowanie. Zostaje uwikłany w sieć spisków i zdrad, wielkie rody zaczynają skakać sobie do gardeł, a dwójka potomków Smoczego Władcy na wygnaniu snuje swoje plany odzyskania Żelaznego Tronu. Tymczasem na lodowatej północy za Murem, oddzielającym królestwo od przeklętych krain zamieszkiwanych przez dawnych mieszkańców, mają miejsce tajemnicze wydarzenia. Kolejni strażnicy Muru zaczynają znikać. Nadchodzi zima.

'Gra o tron' przypomina trochę 'Jaskinię Czarnego Lodu', po wycięciu dłużyzn i pomnożeniu zwrotów akcji przez 5. Książka ma kilku głównych bohaterów, a każdy poświęcony jemu rozdział, opowiadający historię z jego punktu widzenia. Jeśli komuś imponowała ilość postaci i spisków w książkach Sapkowskiego, tutaj jest tego jeszcze więcej. Dunno jak autor to zrobił, że nie poplątał się w tym wszystkim. Postacie są świetnie wykreowane, nie ma dobrych i złych, każdy ma swoje racje. Jak wspomniałam wcześniej, motywy fantasy nie są dominujące, a przynajmniej w pierwszym tomie.
Klimat książki dobrze oddaje ten trailer: KLIK
Baaardzo polecam!

100% MROK (koncentrat made in China)
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa

RPG
Kaseven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-05-11, 14:55   #7
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Niedawno z ciekawości sobie zacząłem oglądać serial na podstawie tej książki. Naprawdę mi się podoba ta fabuła. Jak znajdę trochę czasu, muszę koniecznie sięgnąć po książkę.

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-05-11, 16:45   #8
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Kaseven wspomniała, że postaci jest dużo. Jak dużo? Bo np. w Malazańskiej Księdze poległych Dramatis Personae to ok. 6 stron na początku książki, jak się ma to do Gry o Tron?

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-05-11, 17:01   #9
Menepht
Czarny Goblin

Menepht awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Master of Gorzała Zobacz post
Kaseven wspomniała, że postaci jest dużo. Jak dużo?
W samej Grze o Tron nie wiem, bo na końcu nie było spisu. Natomiast mam w ręku "Ucztę dla wron"(4część cyklu), gdzie spis zajmuje 70stron. Spis według herbów, rodów, rycerzy, służby, itp. Dopiero gdy dotarłem do około dwusetnej strony Gry o Tron wiedziałem mniej więcej kto jest kim. Książkę trzeba czytać uważnie, jest sporo szczegółów, a autor nie pisze powieści dla idiotów, którym wszystko się podaje na tacy. Sporo się trzeba domyślać i to jest super.

Nie ma też postaci dobrych i złych, czarodziejów, którzy potrafią machnięciem palca wyczarować zamek albo tort i innych tego typu bzdur. To prawdziwe fantasy dla dorosłych
Przeczytałem wszystkie części cyklu Pieśni lodu i ognia, to najlepsze fantasy jakie w życiu czytałem. Polecam wszystkim serial 'Gra o tron' w każdy poniezdiałek na HBO. Skrypty do odcinków pisał sam George Martin i miał też wpływ na dobór obsady. Jak na razie serial niemal idealnie oddaje klimat książki, jestem pod wrażeniem.
Cytat:
Napisał Dassanar Zobacz post
Naprawdę mi się podoba ta fabuła. Jak znajdę trochę czasu, muszę koniecznie sięgnąć po książkę.
Radzę ci czym prędzej sięgnąć po książkę, serial niestety nie oddaje wszystkich szczegółów(bo musiałoby powstać ze 100odcinków). Gwarantuję, że się nie zawiedziesz.

Duma twoich białych dzieci kiedyś znów wyzwoli ten ląd.

Ostatnio edytowane przez Menepht : 17-05-11 o 17:07.
RPG
Menepht jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-05-11, 17:06   #10
Dassanar
Swordmaster

Dassanar awatar

Domyślnie

Nie wytrzymałem i dziś kupiłem książkę - dziś zabieram się do czytania.

A serial rzeczywiście jest po prostu rewelacyjny. Włączyłem w necie parę dni temu z ciekawości, przygotowując się na to, że będzie kicha i z miejsca obejrzałem 4 odcinki na raz. Naprawdę rewelacja.

Dowódca Batalionu IV/Członek Gildii Pisarzy

-NAJLEPSZY LITERAT ŚWIĘTEGO PRZYMIERZA-

RPG
Dassanar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-05-11, 17:55   #11
 xilk
WT

Domyślnie

Ja akurat nie podzielam zachwytu Kaseven do tej serii. Na początku fajnie się czytało szczególnie, że każdy rozdział to była historia widziana oczami danego bohatera. To faktycznie jest plus tych książek, nie zaprzeczam. Jednak jak na mój gust w tej sadze jest za dużo intryg, a przynajmniej za dużo uwagi poświęcił im autor. Pierwszą książkę przeczytałem z zachwytem, druga mnie zniechęciła, a trzecią zacząłem czytać, by po jakimś czasie oddać ją koledze. Wszystkie trzy tomy pożyczyłem od kolegi. Nie mówię, że to złe książki, mi po prostu się nie podobają. Zapewne moja niechęć do zbyt wielu intryg wpływa na bardziej negatywną moją ocenę tego działa. No cóż mój kolega jako Mistrz Gry oraz miłośnik intryg przez wszystkie przygody, które napisał i poprowadził, właśnie zniechęcił mnie do zbyt wielu i wielkich intryg

Serialu nie widziałem, więc nie będę się na jego temat wypowiadał.

RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania