Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka > Gry fabularne
Przeładuj stronę Dungeons and Dragons- Kto gra?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 24-05-05, 10:25   #25
Denix
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez ICQ do Denix Wyślij wiadomość przez AIM do Denix Wyślij wiadomość przez MSN do Denix
Domyślnie

Grałem:
Wiedźmin: gra wyobrazni
Earthdown
Warhammer

Gram:
DnD
Wampir: Maskarada

Bede grał:
Warhammer
Warhammer 2
Vampire: the Requiem (moze)

Najlepsze to DnD, Wampir i Warhammer Pozdrawiam!
RPG
Denix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-06-05, 17:26   #26
Eyer
Polna Bestia

Wyślij wiadomość przez AIM do Eyer Wyślij wiadomość przez MSN do Eyer Wyślij wiadomość przez Yahoo do Eyer
Domyślnie

Ja gram w D&D, które RULEZ!! Gram ciągle, między lekcjami domowymi, w szkole w stołówce z kumplami oraz w chacie, kiedy mi światło nie chodzi. Najpeszy świat to Feurun. Moja postać się zwie Eyer ( :P ) Olorin ( ) i jest na 40 poziomie. Dzięki Podręcznikowi Epickich Przygód, moja postać jest Paladynem na poz. 15, Boskim Emisariuszem na 20 oraz Czarodziejem na 5. Pochodzi z Silvermoon i jest elfem złotym. Cześć.
To co było, przemineło...
To co jest, przeminie...
Przeminie Beliar. Przeminie Innos. Przeminie Bezimienny.
Zostanie tylko Adanos.
Więc strzeż się Beliarze bo ja, Eyer Sługa Adanosa, idę po ciebie! Zatoń w Fali Początku Świata!
RPG
Eyer jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-05, 17:57   #27
Gor Na Toth
Krwiopijca

Domyślnie

Grałem tylko w DnD i Wampira Maskaradę. (no i parę autorskich) DnD jest moim ulubionym systemem, gram od ok. dwóch lat.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-08-05, 12:10   #28
MunkeY
Kąsacz

Domyślnie

40 lvl w0w ja najdalej doszedłem w papierowym do 15 (7 woja/7czarny straznik/1kapłan) i grało sie przyjemnie.
Obecnie pogrywam w NwN po necie na servach RPG i też jest ciekawie ale jednak to nie to samo co papierówka.
A co do Warhamera to gra bitewna (a nie fabularna) po prsotu rządzi jedyne co męczy to malowanie tych figurek ale da sie to przezyć. A jesli chodzi o armie to Wood Elfs i Dark Elfs ruleZZZ nie ma lepszych Armii

Open up you're mind and know you are raped

ZUO | Type 0 Negative
RPG
MunkeY jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-06-06, 00:24   #29
B-dog
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do B-dog
Domyślnie

Ja bede miał sesje dnd w swiecie gothic, nie wiem kim grac łucznikiem(zawsze mnie krecil) czy mnichem fajnie sie nawala jak gosciowi bron sie zabierze i sie nia przywali pozniej ale nie wiem jak mozna wytylumaczyc mnicha dobrze(gramy w g1 ale pod koniec wiec wkrecimy sie w 2 pewnie gdzies na 10 lvl)
RPG
B-dog jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-06-09, 13:22   #30
Lester1234
Krwiopijca

Lester1234 awatar

Domyślnie

Ja gram w wersję 3,5 już całe 2 lataLepszej gry fabularnej dotąd nie znalazłem.Moja ulubiona klasa to Paladyn!
RPG
Lester1234 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-06-09, 19:27   #31
 xilk
WT

Domyślnie

Cytat:
Napisał Lester1234 Zobacz post
Lepszej gry fabularnej dotąd nie znalazłem.
To zagraj w Młotka

Popularność D&D opiera się na dwóch rzeczach. Był to pierwszy system RPG oraz ma on banalnie prostą mechanikę, którą można opanować w jedno popołudnie. Dlatego ten system jest dobry dla początkujących i młodych MG. Lubię ten system, ale nie jestem jakimś wielkim jego zwolennikiem. Gram w niego już od dłuższego czasu i muszę stwierdzić, że gra się fajnie, ale tylko na początkowych poziomach. Tak od 8 (najpóźniej od 10) poziomu postać jest na tyle potężna, że tak naprawdę nie musi się słuchać władcy mniejszego miasteczka, bo łatwo sama pokona każdego strażnika i przejmie kontrolę nad miastem. Poza tym tworząc postać ma się założenie, że chce się zdobyć jakiś magiczny przedmiot, jednak gdy się już go ma, to dla danego gracza z reguły gra się kończy, bo nie ma innego celu, by chciałoby mu się grać dalej w tą przygodę.
Ostatnio piszę przygodę właśnie w świecie D&D dla jednego gracza. Sam nie prowadzę, ale podrzucam swoje pomysły MG, a ten dopracowuje szczegóły. Jak na razie MG jest zadowolony z prowadzenia, a kolega z odgrywania swojej postaci. Dla jednego gracza to można fajnie prowadzić taką przygodę, jednak nie każdemu MG się chce i zwykle prowadzi dla 3-4 osób, a wtedy nikt nie skupia się na odgrywaniu swojej postaci, bo resztę graczy nie obchodzi kto kim jest, bo wolą zastanowić się ile PD i kasy zgarną na danych zadaniach...

Choć głównie gram w D&D, bardziej mi się podoba system Młotka. Jednak tam są bardziej realistyczne zasady, bo mój Cyrulik (tzw. medyk) potrafił pokonać z dwóch banitów z łuku i miecza. Nie ma też tam takiego czegoś, że żeby być dobrze opancerzonym muszę wydawać nie wiadomo jakie ilości gotówki, a wcześniej tą górę złota taszczyć. W świecie tym już jak się ma 2 złote korony, to się jest bogaczem. Dopóki MG nie prowadzi sesji typu: "jesteście wybrańcami, którzy mają uratować świat", to jest dobrze, bo takich przygód nie lubię

Grałem też z dwoma kolegami we Władcę Pierścieni Gry Strategiczne w Śródziemiu, ale to gra typowo figurkowo-batalistyczna
RPG
xilk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-06-09, 19:37   #32
Wixu
Mr. Jones

Wixu awatar

Domyślnie

Grałem ongiś w D&D, ale ostatnim razem był oto jakieś... pół roku temu? Nie, wydaje mi się, że więcej.
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania