Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Dyskusja
Przeładuj stronę Krzyki w świątyni Śniącego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-01-17, 21:57   #1
DariuszCieWidzi
Krwiopijca

Domyślnie Krzyki w świątyni Śniącego.

Ostatnio jeszcze raz przejść Gothica i tym razem zajrzeć we wszystkie miejsca które jak dotąd omijałem. Jestem w świątyni Śpiocha i wchodzę do pewnej jaskini (Był tam dziennik niewolnika i szkielety). Wchodząc usłyszałem krzyczących orków, choć wszyscy dookoła byli martwi. Wychodząc dało się słyszeć wrzaski ludzi. Przechodząc pomiędzy trupami wiszącymi w tunelu z pełzaczami też da się je słyszeć.
Jak myślicie czy to były jakieś skrypty, czy po prostu część soundtracka?
Po drugie dlaczego nigdzie nie ma wzmianki o tej ciekawostce? Trudno mi wierzyć że tylko ja to słyszę :I
RPG
DariuszCieWidzi jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-17, 22:00   #2
DariuszCieWidzi
Krwiopijca

Domyślnie

"Ostatnio jeszcze raz przejść Gothica" Przepraszam za błąd. Powinno być "ostatnio postanowiłem". Z jakiegoś powodu nie mogę tego edytować.
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-17, 22:02   #3
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Jedno pytanie: Zdarzyło się to raz czy dzieje się za każdym razem w tym miejscu?
Wygląda to tak jakby orkowie się z kimś naparzali. Ale z kim? Fanatycznych strażników też ubiłeś? Może chodzić o klasyczną zwiechę gry, że po prostu wczytuje świat i truchła, które w tej chwili ponownie umierają. To i wrzeszczą .
Ile to trwało? Sekunda i cisza, czy faktycznie odgłosy walki?
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-17, 22:11   #4
DariuszCieWidzi
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Napisał Epikur Zobacz post
Jedno pytanie: Zdarzyło się to raz czy dzieje się za każdym razem w tym miejscu?
Wygląda to tak jakby orkowie się z kimś naparzali. Ale z kim? Fanatycznych strażników też ubiłeś? Może chodzić o klasyczną zwiechę gry, że po prostu wczytuje świat i truchła, które w tej chwili ponownie umierają. To i wrzeszczą .
Ile to trwało? Sekunda i cisza, czy faktycznie odgłosy walki?
Jestem pewien że to nie były odgłosy walki. Dźwięki były ledwo słyszalne i dało się je słyszeć w konkretnych miejscach. Nie brzmiały jak klasyczne odgłosy walki. Były strasznie filmowe.
Tak jak piszesz "Sekunda i cisza".
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-17, 22:16   #5
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Nie cytuj postów, gdy odpowiadasz na ten co jest bezpośrednio nad twoim. Rozciągasz temat.
W takim razie to chyba jasne? Faktycznie doszło do takiego sekundowego ożywienia i błyskawicznego uśmiercenia, by gracz nie mógł ich spotkać. Takie samo coś czasami jest po wyjściu z cmentarzyska orków czy z GD w G2
Po prostu świat doczytało, a potem szybko zaktualizowało postępy gracza, czyli w tym wypadku ubiło orków.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-17, 22:57   #6
DariuszCieWidzi
Krwiopijca

Domyślnie

Napisałem że nie brzmiały jak typowe odgłosy walki. Szczerze to teraz się zastanawiam czy aby na pewno dźwięk dochodził z gry.
Jeżeli tak, to zapewne nigdy nie będę pewien co to było.
Jeżeli nie, to jestem skończonym idiotą.
Może kiedyś, jak będę jeszcze raz przechodził tę grę to postaram się znaleźć jakiś dowód
RPG
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-17, 03:41   #7
Niepokonani
Zbanowany

Domyślnie

Co za głupoty, ja tam żadnych krzyków nie słyszę. Po co masz przechodzić grę raz jeszcze. Wczytaj sejwa ze świątyni, jeśli jakieś były to prawdopodobnie w tym samym momencie będą, bo tak jest skrypt zrobiony.
RPG
Niepokonani jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-17, 03:50   #8
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

W tym sęk, że jeśli faktycznie to bug, albo inny błąd gry, to już więcej tego tam nie usłyszy, bo świat po wczytaniu save'a ponownie zostanie utworzony i już samo takie coś się wyeliminuje .
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-17, 03:53   #9
Niepokonani
Zbanowany

Domyślnie

Gra ma w skryptach zapisane co i kiedy ma się wydarzyć, tak samo te niby krzyki jak i i dziwna muzyka po wyjściu ze starej kopalni.
RPG
Niepokonani jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-17, 03:59   #10
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Ahhhh... A więc błędy gry są w skryptach zapisane? Ciekawe... Według twojej teorii po upadku z pochodnią w dłoni (Bezi potem pali się od środka, normalnie dym z niego bucha), zapisaniu gry i jej wczytaniu, dalej występowałby ten wewnętrzny płomień, ale niestety się tak nie dzieje. Zgadnij czemu? Jeśli się nie domyślasz, to wiedz, że zasada jest taka sama jak w przypadku krzyków, które już zapewne nie wystąpią więcej.
Co innego muzyczka po wyjściu z kopalni, która NIE jest błędem systemu, a naturalnym soundtrackiem, który ma tam występować :P.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-17, 04:07   #11
Niepokonani
Zbanowany

Domyślnie

Dobrze, ja o jednym Ty o drugim, a czy spotkałeś w Gothicu jakieś błędy dźwiękowe, idziesz sobie lasem, a z głośników słychać "Wynoś się z mojej chaty". Zapewne nie i ja też nie. Pójdę spać zaraz i jak się obudzę to wczytam sejwa i sprawdzę czy coś tam wrzeszczy. Powtarzam, nigdy nie spotkałem żadnego błędu dźwiękowego, a ewentualne krzyki jeśli by były, to w tym samym miejscu i stanowiły by taki sam element całości gry, jak muzyczka po wyjściu ze starej kopalni czy wrzeszczący ork w G2 gdy otworzysz skrzynię w jaskini kretoszczurów z G1 obok Nowego obozu.
RPG
Niepokonani jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-17, 04:15   #12
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

W świątyni śniącego nie ma żadnych naturalnych wrzasków ludzkich . Zwyczajnie i po prostu, tak jak chyba w pierwszym poście w tym temacie napisałem, wczytało od nowa świat i zabitych oponentów, którzy naturalnie musieli natychmiast zostać uśmierceni przez grę, a sam autor przyznał, że to było raczej krótke "Aaa", czyli takie jak przy zgonie.
A co do pytania o bugi dźwiękowe to tak. Właśnie sytuacja ze wstawaniem zmarłych, piskiem umierania i ponownym padaniem oraz w ŚŚ głos z zaświatów podczas starcia ze Śniącym. Martwy od pierwszego rozdziału Wrzód wrzasnął, że nie posiada wystarczającego oręża do walki z tym przeciwnikiem, a jak sam zapewne wiesz, w ŚŚ Wrzód nie występuje
PS: Ja o drugim? Jak na razie widzę, że cały czas piszemy o JEDNEJ i tej samej rzeczy, podchodząc do niej w odmienny sposób i argumentując swoje zdanie. Na tym polega dyskusja .

Ostatnio edytowane przez Ancoron : 29-01-17 o 04:17.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania