Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Kim się bardziej opłaca grać wojownikiem czy magiem.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-08-09, 22:45   #25
Draxios
Chrząszcz

Draxios awatar

Domyślnie

Ja tam wolę MAGA bo przy końcu taki MAG żeby zabić smoka ożywieńca musi tylko rzucić trzy razy zaklęcie Niszczenie Ożywieńca najlepiej z runy :] A wojownik daje za to więcej wrażej z bitew
RPG
Draxios jest offline  
Nieprzeczytane 27-12-09, 18:34   #26
Graveren
Nindżomag

Graveren awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Graveren Wyślij wiadomość przez Yahoo do Graveren Wyślij wiadomość przez Skype™ do Graveren
Domyślnie

Jak grałem magiem to pamiętam, że zrobiłem sobie rune bryła lodu albo lodowa lanca, z którą było mi na początku dużo łatwiej. Zamrażałem co potrzebowałem ubić a następnie mieczem kończyłem:P

Kim bardziej opłaca się grać?
Magiem na początku moze być ciężko ponieważ nie ma dobrych run w pierwszych kregach a nie sądze żeby też ktoś pakował w miecze i siłę. Natomiast w późniejszej rozgrywce to już sama przyjemność z takimi runami jak armia ciemności, smiertelna fal czy też zmniejszenie potwora. Do dzis pamiętam jak wszyscy najemnicy polegli a ja nawet miecza nie wyciągnąłem wystarczyło 3 razy przywołać armie ciemności. Mag w końcowej rozgrywce jest chyba najpotężniejszą postacią.

Grając wojownikiem nie będzie takich problemów na początku ponieważ pakuje się tylko w siłę i walke mieczem. W końcowej rozgrywce wojownik ma nieco gorzej ponieważ musi sam stawić czoła hordą orków podczas gdy mag przyzywa 6 szkieletów, które odwalaja robotę za niego.

Moim zdaniem Mag jest postacią ciekawszą od pala czy też od najemnika!

Ostatnio edytowane przez Graveren : 27-12-09 o 18:43.
RPG
Graveren jest offline  
Nieprzeczytane 01-01-10, 16:43   #27
andrzejek006
Chrząszcz

andrzejek006 awatar

Domyślnie

A według mnie najlepiej być paladynem... Czemu? Paladyn ma dostęp do całkiem pokaźnego arsenału...Może władać mieczami a także CZARAMI.
I może nie jest to taki wybór jak u maga ale zawsze coś jest mocnego (np. święta strzała) a pyzatym paladyn pobija maga pod względem ekonomi (2 rodzaje broni czyli miecze oraz czary).
Ale wybierając między wojownikiem a magiem wybrałbym maga.
MAG TO POTĘGA
RPG
andrzejek006 jest offline  
Nieprzeczytane 01-01-10, 19:02   #28
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

No ale jak przetrwać przez 1,2 i 3 rozdział bo 4 rozdział jest łatwy już z tymi runami np błyskawica.
RPG
Krz90 jest offline  
Nieprzeczytane 01-01-10, 21:10   #29
andrzejek006
Chrząszcz

andrzejek006 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krz90 Zobacz post
Macie racje ale z myśle że z 200 mana i czary tworzenie szkieletu i DKO uda sie przejść GD. A znacie może położenie roślinek takich jak szczaw królewski goblinich jagód i smoczych korzeni?
Co do szczawiu królewskiego znalazłem jednego całkiem blisko miasta.
Wiesz gdzie Constantino zbiera zioła?? Jeśli nie to podpowiem: po lewej stronie od północnego wejścia (stoi tam Mika) pozbieraj tamte zioła(przydadzą się) po udanej penetracji tego kawałka mapy przejdź na prawa stronę. Tuz obok kamiennych schodów jest pień prawda?? Patrząc od strony tawerny spokojnie go zobaczysz.(Tam soi chyba nawet kierunkowskaz)...Mam nadzieję żem pomógł.

Ostatnio edytowane przez andrzejek006 : 03-01-10 o 12:20.
RPG
Nieprzeczytane 02-01-10, 00:40   #30
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Znaczy się ja to pisałem do wszystkicj jak przetrwać przez pierwsze 3 rozdziały a o tym szczawiu królewskim wiedziałęm po rozmowie z zurisem szczaw królewski znajduje się nieopodal kamiennego kręgu na farmie lobarta trzeba pójść tam na góre a potem troche dalej od kamiennego kręgu.
RPG
Krz90 jest offline  
Nieprzeczytane 02-01-10, 11:05   #31
andrzejek006
Chrząszcz

andrzejek006 awatar

Domyślnie

Ale zanim się tam dojdzie to też trochę minie...
A poza tym w moim miejscu wszystkie zioła są na miejscu i nie trzeba latać od farmy do miasta

RPG
Nieprzeczytane 02-01-10, 18:04   #32
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Ale każdy handlarz ma w nowym rozdziale troche wszystkiego więc warto zajść do każdego i kupić. Jak można zdobyć w 1 rozdziale ponad 6000 sztuk złota? Bo są bardzo potrzebne te pieniądze.
RPG
Krz90 jest offline  
Nieprzeczytane 02-01-10, 19:37   #33
andrzejek006
Chrząszcz

andrzejek006 awatar

Domyślnie

6000 sztuk złota??
W I rozdziale??
No to możesz tak: Iść do handlarza sprzedać mu coś (najlepiej iść do Bospera i sprzedać mu skórę trolla) pobić go i zabrać mu itemka. I tak do nabicia tych 6000 szt. złota. A jak zabić trolla w I rozdziale?? Da sie nawet lagą Xsardasa! Troll atakuje tylko jedna ręką. Bierzemy miecz i bijemy go uciekając w w stronę ręki która jest oparta o ziemię. Przy odrobinie szczeniścia troll anni raz nas nie trafi!!
Mam nadzieję że pomoglem

RPG
Nieprzeczytane 03-01-10, 12:04   #34
Krz90
Golem

Krz90 awatar

Domyślnie

Nie z tym Bosperem się nie uda bo jest nieśmiertelny nie chce grąc na takich trikach a z tym trollem to już wiedziałem napiszesz że się przechwalam że wszystko wiem co napiszesz ale gothica 2 przeszłem dużo razy więc sam musiałem sobie radzić z każdym potworkiem i walczyć z każdym i mieć na niego sposób np przed chwilą wymyśliłem sposób na topielca i wychodze bez draśnięcia a co z tymi 6000 sztukami złota? Jak je zdobyć?
RPG
Krz90 jest offline  
Nieprzeczytane 03-01-10, 12:17   #35
andrzejek006
Chrząszcz

andrzejek006 awatar

Domyślnie

Podejrzewam że jedyny sposób to okradani cywili i wykonywanie misji pobocznych...

EDIT:
Wcale nie uważam że się przechwalasz... Trick jest stary więc wiele ludzi go zna.

RPG
Nieprzeczytane 03-01-10, 15:10   #36
Graveren
Nindżomag

Graveren awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Graveren Wyślij wiadomość przez Yahoo do Graveren Wyślij wiadomość przez Skype™ do Graveren
Domyślnie

wystarczy sposób z Haradem:
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=23630

można zdobyć w łatwy sposób 6000golda
Sam używałem tego sposobu co GothicMember.

P.S:
Po co ci 6k golda w I rozdziale?
RPG
Graveren jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania